Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi köti le jobban a gyermeket? Olcsó kontra drága játékok. fórum

Mi köti le jobban a gyermeket? Olcsó kontra drága játékok. (beszélgetős fórum)


1 2
54. ina87
2017. febr. 25. 19:34
szerintem nem a pénz dolga a gyerek úgy is azt becsüli majd amelyikkel szeret játszani
2017. febr. 22. 19:54
a legegyszerűbb dologgal tud a legtöbb gyerek a legkreatívabban,a legváltozatosabb módokon játszani. Ezt jó is ha hagyjuk nekik, és nem vesszük el az alkotás örömét készre gyártott, mindent "tudó" játékokkal.
52. 65298a0518 (válaszként erre: 50. - Db78bacc4f)
2012. febr. 6. 11:03
Naja, a távirányító:)
2012. febr. 6. 10:50
A ruhásszekrény és a konyhaszekrény kipakolása köti le leginkább. Néha beéri a cipős szekrénnyel is.
2012. febr. 6. 10:47
távirányító
2012. febr. 6. 10:12
Kiskorukban mindkettőt a cumisüveg kupakja, ha rácsaptunk, elugrott és pörgött, az nagyon klassz játék volt.
2011. jún. 4. 18:10
Ami a fiamat kiskorában lekötötte: az udvaron egy teknő langyos víz, egy kisvödör és 2-3 m3 sárga homok...
2011. jún. 4. 17:50
A lányom hintázni szeret a legjobban, kettő is van a lakásban. Ha tehetné, egész nap csak hintázna. A játékaival alig játszik. Amit szeret még az a számítógépes játékok (3,5 éves).
2010. ápr. 3. 14:49
Nyáron bicigli, télen hó
45. sajert
2010. febr. 10. 22:32

390Ft-os kisautók a menők a fiamnál (2 éves). Az építőkockával hetente ha egyszer játszik. A fa kirakókat (cirka 1000Ft) is szereti. Képes-könyv, Thomas újság, kukás-,mentő-, rendőrautó (öszefoglaló nevük: nínóóóautó).

Félévesen a sláger a kiürült 1,5l-es műanyag flakon volt. Ez volt a rágóka, a dob-felszerelés.

2009. febr. 15. 22:22
A lego tényleg jó játék, apa is órákig elvan vele. :-)
2009. febr. 14. 19:42

Többen említettétek a legót. Az én tapasztalatom is az, hogy nagyon le tudja foglalni a gyereket. Már amelyik fogékony rá, hiszen a 9 éves fiamat nem érdekli szinte egyáltalán, a kicsi 5 éves meg szinte egyfolytában azzal játszik.


Nem hiszem, hogy egy drága játék jobban le tudja foglalni a gyereket, szerintem nem azon múlik, inkább azon, milyen a gyerek érdeklődési köre.


Egészen pici korukban azt vettem észre, hogy a drága játékok abszolút nem tudják lekötni őket, viszont pl. egy műanyag flakon annál inkább.

42. direne
2009. febr. 14. 16:12

Amikor anyósom pici lány volt, állítólag órákig el tudott játszani egy bugyigumival.Húzogatta:rövid, hosszú, rövid, hosszú...és azt mondták az akkori "okosok", hogy nem lesz valami fényes elméjű felnőtt belőle!

Nos, mindmáig sokkal intelligensebb az átlagnál, pedig a 71-et is betöltötte.:-)

41. rinike
2008. szept. 24. 07:08
A sokféleképpen variálható játékok tartják fenn legjobban az érdeklődést szerintem, pl. Lego és hasonló társai, amik azért nem olcsóak, de megéri. Azonban, ha egy játék varázsa elmúlt, érdemes elrakni fél-egy évre, olyan helyre, ahol nem is látszik, és újra érdekes lesz.
2008. júl. 30. 20:17
Nálunk sosem az ár volt a döntő.Üres samponos flakonnal is eltudtak játszani,órákig.
2008. jún. 26. 15:13

Ezt így nem lehet eldönteni, ár alapján. Van amiből megéri drágát venni,mert tartósabb, vagy sokáig, sok évig tud vele játszani a gyerek.Pl. Lego. A kisautókból, meg babákból, amik állandóan nyúzva vannak, én nem vennék drágát.Ha mérgében 1x-2x földhözveri, oda a tízezres Barbie, meg a kukásautó. Abból jó az olcsó is.

Nagyon sok ötletes dolgot lehet találni a net-en, hogy lehet otthon is szórakoztató játékot készíteni (társas, babaház...)

2008. ápr. 7. 23:03

Vannak tényleg drága és tartós játékok. Lányom például megörökölte a legómat, és napokat eljátszik az egész család vele. Babakocsiból a mamától kapott egy minőségit. Én haragudtam, hogy minek olyan drága, de azóta is azt cincálja, és bírja.

Az agyonreklámozott "trendi" játékokat viszont nem díjazom. Némelyik akkora örültség, hogy csak na.

Szerintem ha egy gyerek megkap mindent amit szeretne, nem tudja megbecsülni a dolgokat, sok játék a sarokban köt ki. Nem az ára fontos, hanem, hogy anyu és apu is leüljön játszani!

2008. márc. 27. 11:50
Szerintem nem az ára a lényeg egy játéknak,hiszen az egyszerűbb,saját kezűleg készített játék is nagyon jól le tudja foglalni a kicsiket,és ez igaz lehet a drágább játékra is,ha az eléggé érdekes.Vettem egyszer egy drágább babakocsit,és nem bántam meg,a lányom azóta is játszik vele,mert eléggé tartósnak bizonyult a kiskocsi,de az olcsóbbról ez már nem volt elmondható,mert kiszakadt belőle a huzatja is,meg a váza sem jó.Szóval nem mindenből kell az olcsóbb,és nem is feltétlen a legdrágább.Az arany középút a legjobb:)
2008. márc. 27. 08:35

én is az olcsó játékok mellett voksolok! vettünk néhány drágább márkás játékot de soha többet !!!jobban eljátszik egy fakanállal meg egy műanyag tállal mint egy zenélős villogós szines beszélő akármivel!500 forintért vettünk neki krétás rajztáblát! imád vele játszani!meg én csináltam neki papírból figurákat meg kisautótmeg parkolóházat...

volt hogy egy órát is elvolt vele és nevetséges de 460 -ból kihoztam egy egész városkát!!

2008. jan. 23. 14:32
cső
2007. nov. 24. 20:39

nálunk a 2 lit-es műa.flakon a sláger

lehet vele dobolni,stb.

2007. nov. 24. 20:36

Sziasztok!


A kicsi még nem tudja az árakat, lényeg hogy érdekes legyen. Az én fiam üvölt a drága zenélős vackoktól, de akár félórát is eljátszik a kiürült teásdobozzal, ami henger alakú, és gurul, ő meg megy utána. DE jó még a kiürült kólás üveg, és a műanyag doboz is.

A csörgők labdaként funkcionálnak, azaz megfogja és eldobja. Egy másodpercig nem köti le.

Nálunk kisebb korában a játszóállvány vált be.

2007. nov. 24. 19:31

az én lánykám is jobban elvolt egy üres 1,5l-es ásványvizes palackkal, mint a 8000 Ft-os chicco zenélős játékkal...

Nem hiszem, h a drága dolgokkal jobban el vannak. mivel ők azt sem tudják mi a drága és abszolút nem is érdekli őket, h mi mennyibe kerül...

A figyelemhez meg aztán semmi köze az árnak.

2007. nov. 24. 18:34
Tök mindegy olcsó vagy drága a lényeg hogy lekösse:)
2007. nov. 24. 18:10
A gyerekeknek teljesen mindegy, hogy olcsó vagy drága játékkal játszik. Az én lányomnak most a babák és a babakocsi a mindene, a többi játékra rá se néz.
2007. nov. 24. 17:36
nekem a fiaim,jobban elvoltak a fakanállal nyujtott dübögö hangorkánnal,mint a drága autópályával..:)
2007. nov. 24. 17:29
Minden leköti,ami nem játék!
27. Mocori
2007. okt. 31. 08:08
Jelenleg a mászás és a lakás felfedezése.
26. 7934d1ac97 (válaszként erre: 24. - Linn)
2007. okt. 31. 08:04
"csupa olyan dologgal, amire élvezet rálépni." Na ezt a fajta talpmasszást mi is igencsak jól ismerjük!! :DDD
2007. okt. 31. 08:03
2 éves fiam kedvence az autók, főként a mentő, a rendőr és a tűoltó. De szívesen nézeget könyveket, és mese újságokat, és mindig meg kell vele beszélni és el kell mesélni hogy mit lát!! És persze szereti nagyon ha rajzolunk neki apa-tütü-t!!! :O)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook