Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi kellene ahhoz, hogy kutyát, cicát egyél? fórum

Mi kellene ahhoz, hogy kutyát, cicát egyél? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
2019. jan. 20. 20:47
Semmi! Akkor inkàbb haljak éhen!!
2015. júl. 29. 10:53

Joachim Phoenix pl úgy lett vegán, hogy 3 éves korában halászni voltak a családjukkal és látták, hogy a halat ki kell fogni ugye, ő és a tesói azóta nem esznek semmilyen állatot:)


DE van ellenpélda is: Angelina Jolie azért lett vegán annak idején, mert Brad Pitt is az, és a hús látványától is rosszul van. Csakhogy Angelina emiatt lett olyan pletykák áldozata, hogy anorexiás meg minden, majdnem belehalt a vegánságba. Bradnek pedig muszáj volt kibékülnie azzal, hogy Angelina egészségügyi okokból visszatért a húsevésre.


De ott van Scarlett Johansson, aki a paleo miatt fellépő problémáit kellett, hogy orvosolja a nyers vegánnal, és meg is maradt ennél.


Van, aki vígan elvan egy teljesen növényi alapú étrenden, van, aki nem erre van beállítva, etikai nézeteitől függetlenül.


Bocsi, nem akartam ebbe az irányba tolni a topikot, csak eszembe jutott:)

132. gribedli*** (válaszként erre: 128. - 9b10f3d7ff)
2015. júl. 29. 10:42

A gyerekek érzékenyebbek erre a témára. Az enyémek sem eszik meg a lóhúst, ha tudják, hogy lóhús, de a legtöbb gyerek simán megeszi a felvágottat, bármi legyen az. Sőt, a környezetemben sokan vannak felnőttek, akik megeszik a felvágottat de a húst nem, mert "sajnálják" az állatot. Ez szerintem durván hipokrita hozzáállás.


Én is váltok egyébként, de a múltam az a múltam, tehát nyilván nem fogom kidobni a bundámat, ha nem is veszek újat. Nem fogom azt mondani a húsevőkre, hogy állatkínzók, ha tegnap, vagy a múlt héten, vagy a múlt hónapban még én is az voltam. Szeretném mondani, hogy állatvédelemből teszem, de nincs ilyen elhivatottság, hanem egyszerűen nem ízlik egyáltalán, így, egyik napról a másikra a testem visszautasította (komoly, én, a nagy húsevő!) igaz, sertést már régóta nem eszem, mert nálam a sertés is olyan mint a kutya, amióta tudom, hogy milyen intelligensek, aranyosak, taníthatóak a malacok is, nekem nem a disznóól jut róluk eszembe, de ez csak szimplán saját döntés, vagy viszolygás, nem kívánok vele befolyásolni a környezetemben, családomban senkit:)

131. 25800e2d09 (válaszként erre: 128. - 9b10f3d7ff)
2015. júl. 29. 06:27
Ez azért van mert gyerek. Ha ugyanilyen szinten kötődne a csirkékhez a disznóhoz birka kecske stb azt sem ebné meg. Én meg úgy vagyok ezzel hogy nagy gondoskodással nevelem azt az állatot ami táplál majd. Sokkal jobb a húsa mint egy ipari környezetben nevelkedettnek.
2015. júl. 28. 07:08

Olyan isten nincs, hogy én a kutyát vagy a macskát megegyem!

Már a gondolat is...fujjjj!

2015. júl. 27. 22:17
jaja,-bundád első tulajdonosa meghalt benne-
128. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 127. - 25800e2d09)
2015. júl. 27. 22:15

Lányom 8 éves volt, lovagolt.

Elmentünk a csarnokba. Vashiányos volt, azt mondták a lóhús jó. Én párizsit akartam neki venni, vagy lókolbászt.

A gyerekem rám nézett és azt mondta, Ő látja a lónak a szemét, a tekintetét. Sosem enne lóhúst, na azt viszont az olaszok szeretik. Ízlések és pofonok.

127. 25800e2d09 (válaszként erre: 125. - 9b10f3d7ff)
2015. júl. 27. 22:06
én minden bundából készült izében az állatot látom. a nyúl, róka, nerc, mókus sem kivétel...
126. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 117. - Gribedli***)
2015. júl. 27. 22:05

Most találtam. Igaz már csak a címhez illik, a témához kevésbé.


[link]

125. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 122. - L.luiselotte)
2015. júl. 27. 22:04

Takarót is árultak cicából. :(


A fene tudja, nekem nem tetszene, mert a cicát látnám benne, ami már nincs.

124. 25800e2d09 (válaszként erre: 122. - L.luiselotte)
2015. júl. 27. 22:02

Kanadában is legális


[link]

123. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 119. - L.luiselotte)
2015. júl. 27. 21:59
Én még életemben nem hallottam, hogy a romák macskát ennének. A bicikliző afrikaitól sem kell féltened szerintem a cicádat.
122. l.luiselotte (válaszként erre: 121. - 0c7adf8ee7)
2015. júl. 27. 21:56
kinaiak árultak 29 cirmos macskából bundát, azt láttam, de fekete macskából még nem. Biztosan gyönyörűszép.
121. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 119. - L.luiselotte)
2015. júl. 27. 19:01
Láttam már feketemacska-bundát! Gyönyörû!
120. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 119. - L.luiselotte)
2015. júl. 27. 19:00
Az varjúról és az ürgérôl hallottam ugyanezt.
2015. júl. 27. 18:55

nekem már többen mondták, hogy a széptestű kis süldő macskáimat zárjam be, mert ellopják és megeszik.( vagy a bundájuk miatt )


Most is van egy kicsi, aranyos fehérszőrű csinos hosszú bajszú 3-4 hónapos kismacskánk, őt tényleg féltem, és mostmár elég sok menekült járkál kontroll nélkül a városban. A mult héten 5 néger kerékpározott az utcánkban ( de tuti nem orvostanhallgatók voltak ... )


Azt mondják, hogy a romák eszik amacskát.

2015. júl. 27. 18:52
A szemétrôl hallottam sokat.
117. gribedli*** (válaszként erre: 116. - 0c7adf8ee7)
2015. júl. 27. 18:48

Ha jól tudom, ez a dolog onnan ered, hogy Nápolyban ugye rengeteg a kóbor cica és a nápolyiak nagyon szegény emberek (magyarokhoz képest is szegénynek mondanám). A második világháború alatt olyan nagy volt az éhínség, mint egész Európában, de ha jól tudom, megszállás alatt volt, aki annyira éhezett, hogy elkapta a macskákat is. Túlzásnak tartom azt mondani, hogy szeretik a macskát, de elhiszem, hogy amikor ínség volt, ráfanyalodtak. Egyébként is a nápolyiak egy külön mentalitást képviselnek a többi olaszhoz képest. Az egyik, hogy a túlélés művészei, a másik, hogy nem tisztelik a közös tulajdont, senkiét. Tehát a standard nápolyi az olyan, hogy kitakarítja az otthonát, és a szemetet kidobja az ablakon, de hogy kinek a fejére esik, meg hogy koszos lesz az utca, nem érdekli, mert az már nem az ő portája. A standard nápolyi sosem hord sisakot, ha motorral megy valahova és azt mondja a rendőrnek, hogy úgyis csak a szomszédba ment (az meg elengedi, ha szintén nápolyi). De az is igaz, hogy a nápolyiak, amikor elmennek reggel a bárból miután megitták a kávéjukat, tök ismeretlen embernek, aki még ott ül, fizetnek egy kávét (vendégszeretetből). Mert olyan nincs, hogy ők bemennek és csak maguknak kérnek egy kávét:))))


Míg az északon élő olaszok hamarabb összeszedik az utcán más szemetét is mert nagyobb tisztelet övezi a köztulajdont, a mindenkiét.

116. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 115. - Gribedli***)
2015. júl. 27. 16:38
Gribedli! Miért suttogják azt, hogy az olaszok szeretik a macskahúst??
115. gribedli*** (válaszként erre: 108. - 9b10f3d7ff)
2015. júl. 27. 15:40
Igen, én pl. undorodom a patkányoktól, de be kell ismernem, hogy okos állatok, és ők is elég tiszták, ha úgy tartják őket, mint hobbiállat. Ettől függetlenül nem a kedvenceim:D
114. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 113. - L.luiselotte)
2015. júl. 27. 11:47

Ha ül bámészkodik, ha nincs dolgom várok valamire, ha nincs nálam egy könyv, én is bámulom mi történik körülöttem. Valószínű, Te is figyelted őket, hiszen nem vetted volna észre, hogy figyelnek. Ha nem akarom, hogy figyeljenek rám, nem keresem a szemkontaktust, nem nézek senki arcába. Ha valaki figyel minket, valami 7. érzék alapján visszanézünk rá.

Érdekes dolog ám ez, addig gondoljuk, hogy rosszak, amíg nem beszélünk velük, hogy más kultúrájúak, de nagyon is emberi érzésekkel élőkről van szó. (Persze vannak köztük is galád szemét emberek) Ahol nők és gyerekek is vannak, nem hiszem, hogy keresnék maguknak a bajt.


A furcsa kendő, náluk a megszokott viselet :)


Érdekes erről a média még nem számolt be (attól még igaz lehet) pedig nagyon szeretnek olyan cikkeket, riportokat készíteni, ahol erős érzelmeket kelthetnek.

113. l.luiselotte (válaszként erre: 105. - Zefex)
2015. júl. 27. 11:32

most jöttem haza elég rossz érzéssel, mert tele van velük a város, törökülésben ülnek a padokon , szemetelnek, a nők olyan furcsa kendőkben mulatják az időt és elég ellenségesen néznek a magyarokra,- én éppen váásrlás után kajával tele táskát vittem a biciklin, ez nem igazás tetszhetett, de idegesitően figyelték.

Ja és panaszkodnak az ügyfeélek, hogy betörtek, beköltöztek a környékbeli tanyákba, üresen hagyott épületekbe.

112. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 104. - Gribedli***)
2015. júl. 27. 10:32
Engem az lepett meg, hogy egyetemet végzett (idáig azt gondoltam szélesebb látókörű ) embereket is megvezettek.Jó, tudom nem mindig az iskolák száma számít, sokszor józan paraszti ésszel logikusabban gondolkodnak.
111. 3d787b167a (válaszként erre: 110. - 9b10f3d7ff)
2015. júl. 27. 10:25

Végül is elég sokan vagyunk a Földön...


Túl sokan.

110. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 109. - 3d787b167a)
2015. júl. 27. 10:24
Olvastam egy könyvet, a címére nem emlékszem, az írójára igen. Mág Bertalan (nyomozói eseteit írta le) írta, hogy 56-ban a nyugati határnál az embercsempészek által vezetett emberek közül sokan eltűntek, miközben kiderült kolbász lett belőlük, tehát nem jársz messze az igazságtól.
109. 3d787b167a (válaszként erre: 84. - 9b10f3d7ff)
2015. júl. 27. 10:18
Akkor lassan eljutunk oda, hogy emberből lesz az emberkaja?
108. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 106. - Gribedli***)
2015. júl. 27. 10:16
Egyetértek. Bizony, nagyon okos állatok és, ha megteheti nem piszkítja össze a környezetét. Szerintem éppen úgy elmondható minden állatról,akiket magunkhoz szoktatunk. Mind megbízik bennünk és szeret, a nyúl is tartható úgy , mint egy cica, sőt még meg is támadja (harapja, rúgja) a számára nem szimpatikus látogatót. Gyerekként neveltünk fel egy db csirkét is, el nem hagyott minket, futott utánunk állandóan. :)
107. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 105. - Zefex)
2015. júl. 27. 10:12

Személyesen nem vagyok érintett, de rokonaim élnek Szegeden, ők segítenek amiben tudnak.


Én direkt nem mentem bele magába a menekült helyzetbe, hiszen erre az európai országok sem találtak megoldást, itt meg még úgysem tehetünk úgy gondolom.

Emberi tulajdonság védjük a sajátunkat, miközben magunk lépdelünk arra emerre könnyebb a megélhetés.

A muszlim vallású ember, csak akkor fog eltérni, ha nincs más étel, a vallásuk ezt írja elő. Persze, nem veszi mindenki ezt sem véresen komolyan.

Brüsszelben még nem voltam, nem tudhatok véleményt mondani róla, de voltam Németországban és Angliában. Na, Angliában voltam olyan negyedekben, ahol tényleg azt hihettem nem is Európában vagyok. ilyen mennyiségű szemetet azért sehol nem tapasztaltam, amit Brüsszelről írsz.

2015. júl. 27. 09:54
Apropó sertés: ma már tudjuk, hogy intelligensebb a kutyánál és hogy tudna ő is a barátunk lenni. Lehet már malacot is tartani és tiszták is. Megtanulják hamar, hogy hova szabad piszkítani, és nagyon szerethetőek, úgyhogy vitatkoznék ezzel a disznó koszossága elmélettel is, mert az emberek kényszerítik őket koszos helyre, az állat maga nem lenne az.
105. zefex (válaszként erre: 90. - 9b10f3d7ff)
2015. júl. 27. 09:50

A muszlim ember, ha külföldön él, eltérhet az otthoni szokásoktól!

Látom, senkit sem fogott meg a fenntarthatóság érdekes olvasmánya, a "Time to eat the dog". Nem baj!

Provokáció, vagy sem, a legtöbb fészbukozó és hoxázó nem tapasztalja a bőrén, mit jelent bevándorlókkal az udvaron vagy a kertben ébredni.

A kedvenc tv csatornáján vagy a fészbukról értesül a megszűrt, megrendelt "hírekből" a világ dolgairól, és a célnak megfelelően állást foglal. Előre borítékolható, mit.

Ha el is megy külfödre, nem tér le a turistaútvonalról. Valahogy nem veszi észre, milyen az "igazi" Brüsszel, ahol a tömegközlekedést a helyiek közül csak a színesek használják, a boltban ömlesztett rahát, halva, juhtúró, oliva és birkahús, térdig ér az utcán a szemét, a vendéglátó egység raktárában van a klotyó, vagy a Sacre Coeur de Montmarte-tól kőhajításnyira a gyorsétterem koedukált wc-jén nincs zár, de ezen meg sem lepődik az ember, mert ahogy átlépi a súgárutat, a másik oldalon már egy másik kontinensen van. De az nem is lenne baj, ha kellettek a gyarmatok, fogadják a bevándorlókat is, meg aztán ugye, ők tudják, mi az igazi demokrácia.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook