Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi kell egy jó kozmetikai üzlethez? fórum

Mi kell egy jó kozmetikai üzlethez? (beszélgetős fórum)


9. anigerigeri (válaszként erre: 8. - Veronika27)
2010. jan. 23. 12:17
Oké, utána nézek. Bár gondolom háznál engedik, mert itt nálunk a fodrászok is a házukban lévő üzlethelyiségben dolgoznak. Szia!
8. Veronika27 (válaszként erre: 7. - Anigerigeri)
2010. jan. 23. 10:01
Értem. De érdeklődj utána, hogy lehet-e háznál kialakítani, mert pl. nálunk nem engedték lakásban.
7. anigerigeri (válaszként erre: 6. - Veronika27)
2010. jan. 23. 09:25
Nem,nem feketén. Vállalkozás keretében, csak meghatározott napokon lennék nyitva. Persze a nyitvatartásra vonatkozó szabályokat még nem olvastam el, de minden megoldható....Egyenlőre ebben gondolkodnék, aztán meglátnám a "forgalom" alakulást. Ha menne, utána váltanék csak főállásra.
6. Veronika27 (válaszként erre: 5. - Anigerigeri)
2010. jan. 22. 22:21
Úgy érted, feketén? Az nagyon kockázatos...
2010. jan. 22. 14:37
Szia! Egyenlőre másodállásként gondolkoznék benne, és itthon lenne egy kis üzletem. Akkor nincs bérleti díj, a rezsi menne a házzal, talán nem olyan sok, és akkor az anyagköltség maradna kiadásnak. Jó, az elején be kell ruháznom a berendezésre, gépekre. Azért is kérem a tanácsokat, mi a jó ezekből a dolgokból. Az Afroditát megnéztem, tényleg jónak tűnik:)) Köszi, hogy írtál:)
4. Veronika27 (válaszként erre: 3. - Anigerigeri)
2010. jan. 22. 14:10

Szia! Örülök, ha hasznos!

Városban dolgoztam 5 évig (25 ezer lakos), aztán férjhez mentem és külföldre költöztem, így abbahagytam. A vendégek jöttek-mentek. Vannak hűségesek, ők maradnak és mennek utánad, bármerre is költözöl a városban. De néhány nő oda megy, ahol pl. modernebb gépek vannak, hiába egy vagyon, nekik az a fontos, hogy minél drágább kencékkel, minél minőségibb kiszolgálással végezzék a kezelést.

A baj az, hogy kevesebben vannak azok, akik kezelésre jönnek, ugyebár abban van a több pénz. A többség festésre, bajuszgyantára jön... Jah most általánosságban beszélek:)

Nem éri meg nyitni szalont, hacsak nincs tartalék pénzed vagy pénzes pasid, aki finanszíroz:) Csak a minimálbér után 2 éve én 40 ezret fizettem el járulékokat, és akkor még ott volt a bérleti díj meg a rezsi és az anyagköltség...

3. anigerigeri (válaszként erre: 2. - Veronika27)
2010. jan. 22. 12:12
Szia Veronika! Nagyon hasznos volt a hozzászólásod, rá is fogok majd keresni ezekre a termékekre. Múlt időbe írtad a hsz-ed, tehát már nem dolgozol kozmetikusként? Városban vagy vidéken dolgoztál? Nehéz volt kialakítani a vendégkört?
2010. jan. 22. 09:36

Szia! Én Afroditával dolgoztam, referencia voltam. A hatékonyságuk mellé azért is szerettem, mert házhoz hozták (nincs postaköltség), a területi képviselő is kozmetikus volt, tehát ha kérdésem volt, azonnal választ kaptam vagy meg is mutatta, hogy hogy kell alkalmazni, no és amellett, hogy mindenféle termékük van (arc, testkezelés, kéz-lábápolás) még forgalmaznak gyantát és a szükséges kellékeket, munkaruházatot, fertőtlenítőket, tűket, szempillafestéket, egyéb ilyen eszközöket, tehát semmit sem kellett külön rendelnem. Ez így gazdaságos volt és nem vette el az időm, hogy cuccok után rohangáljak.

Amit én gépekből mindenképpen ajánlok, az a vio (főleg tiniknek, zsíros bőrűeknek tisztítás után), ultrahang, mikrodermabrázió. Ezek szerintem az alap dolgok, illetve az első kettő biztosan, a mikro elég drága.

Azokat a termékeket is szerettem, amik minden bőrtípusra jók, pl. hyaluronsavas ampulla, vagy a Stellának van az algás lehúzható gumimaszkja.

Nyáron hűsítő dolgokat szeretik (pl. mentol), télen a meleget (pl. paraffin- ezt használtam, isteni illata volt, imádták), na a különlegesek kötül pedig a csokoládés-mentolos Afroditás krém volt nagyon jó.

Gyantázáshoz ha rám hallgatsz, az extra érzékeny bőrre való titán-dioxidos (rózsaszín) gyantapatront használod (vagy granulátum, csak azt macerásabb melegítgetni). Ettől az egytől nem volt senkinek semmi baja.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2010. jan. 21. 15:39
Sziasztok! Kozmetikusok, és kozmetikába járók véleménye is érdekelne azzal kapcsolatosan, hogy melyik gyártó termékei a legjobbak professzionális kozmetikai kezelésekre. Szeretnék majd üzletet nyitni, és információkat gyűjtök. Érdekelne, hogy milyen gépek, kezelések alkalmazásával lehet eredményeket elérni, mit érdemes beszerezni, és mit szeretnek a ügyfelek. Köszönöm előre is mindenki véleményét, segítségét:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook