Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi kell a babának és a mamának a nagy naptól kezdve? fórum

Mi kell a babának és a mamának a nagy naptól kezdve? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mi kell a babának és a mamának a nagy naptól kezdve?

22. szenasie (válaszként erre: 21. - Alexa77)
2008. nov. 22. 11:49
Igen van ilyen is... de akkor jól meglepődtetek, igaz? :) ár inkább az ilyen meglepetés mint az ellenkezője... és mit mondtak? miért olyan picike?
21. Alexa77 (válaszként erre: 20. - Szenasie)
2008. nov. 20. 19:06
CSak nehogy az ultrahang tévedjen!:-)) Nekem is végig 2 és fél kilóra saccolták a lányomat, aggódtam is, hogy az 56-os ruha is nagy lesz rá, pedig abból is csak kettő van, a többi 62-es... Már majdnem elmentem venni kisebbeket, aztán szerencsére úgy döntöttem, hogy ha kell, akkor megkérem a páromat, anyut vagy tesómat, hogy vegyenek ezt-azt, amikor már itt a baba. Végül megszületett a lányom 3800g-al, 56cm-rel... Az 56-os ruhácskát is csak az első két hétben tudtam ráadni... Szóval az uh is téved, illetve a doki.:-)
2008. nov. 20. 16:57
A listához csak annyi, hogy a ruha méreténél azt is figyelni kell (az évszakon kívül, amikorra a baba érkezik), hogy az ultrahangok mekkora babát jósolnak. Ez most bután hangozhat, de pl. a férjem addig kapkodott a fiamnál 50es rugikért amíg kórházban voltunk, mert elveszett az 56-osban... míg pl a nővérem babája 62-esbe épp belefért amikor hazajöttek(a 62-es overálba nem is). Amúgy első babásoknak szerintem jó a lista (akik meg a sokadikat várják, úgyis tudják már mi kell)
19. szenasie (válaszként erre: 11. - Hurvinyek)
2008. nov. 20. 16:47

szia! Nem tudom mit értesz optimista gondolkodás alatt... szerintem igen hasznos a légzésfigyelő, főleg mivel minden baba más. A tiéd ezek szerint nem volt annyira aluszékony, h elfelejtsen levegőt venni... az én fiam most 16 hónapos,de kb 11hónapig használtuk a légzésfigyelőt... akkor kb 1 hónapja nem aludt olyan mélyen, hogy ne felejtsen el levegőt venni... pedig még csak koraszülött sem volt. Volt hogy fel kellett pofozni, és ha nem ébredünk fel éjszaka a csipogásra, most nem lenne itt... ugyan akkor vannak olyan babák is, akik az első csippanásra magukhoz térnek és így a szüleiknek sincs álmatlan éjszakájuk.

A bébiőrös légzésfigyelő nagyon praktikusnak hangzik... :)még nem is hallottam róla :)

A kiforduló nyaku bady pedig tényleg nem megy tönkre egy gyereken... nekünk is sok ilyen van. Viszont ha terveztek 3-4 babát, akkor érdemesebb patentosat venni...

2008. okt. 8. 13:49

Sziasztok! Mielőtt a kislányom megszületett, elég megfontoltan vásároltam, de mindenünk megvolt és elégedett is voltam/vagyok a vásárolt dolgokkal. Nem vettem semmi feleslegeset, de minden van, ami kell.

A napokban viszont ismét kaptunk jó pár kis cuccot barátoktól és rájöttem, vannak dolgok, amiket az embernek igazából eszébe se jut figyelni, aztán kiderül, hogy nem is olyan jó a vásárolt holmi. Gondolok itt pl. a gombokra, patentokra. Vannak tündéri szép, isteni anyagú rugik, de a patentjuk ez a nagyobb fajta műanyag. Nagyon kellemetlen lehet a babának egy sor kemény műanyag vacakon aludni! Aztán vannak olyan kis rugik, pulcsik, stb., amiken csuda helyes minta van rávarrva. Mondjuk kidomborodik a nyuszi feje, füle, az elefánt orrmánya. Vagy kis bojtocskák vannak az elején. Tündérien néznek ki, de nekem pl. hason alvós a lányom, neki elég gáz lenne ezeken rajtafeküdni.

Apróságok, de adott esetben fontosak lehetnek.

2008. júl. 19. 11:32

Sziasztok!

Én most fogok a leendő babámnak vásárolgatni még, ezért keresgéltem az Interneten.

16. ALLICS
2007. dec. 15. 19:27
Mi nagyon sokmindent kaptunk az alpvető dolgokat pl babaágy,légzésfigyelő,babakocsi....Ruhákat azért mi is veszünk olyan cukik nem tudom őket ott hagyni,pedig van egy csomó.
2007. okt. 31. 21:01

Sziasztok!


Amit mi vettünk a ruhákon kívül, az a kiságy volt, a pelenkázót kiszababbuk, párom szerelte össze, több tízezres spórólás volt így, kiskádat kaptunk, légzésfiygelőt kölcsönöztünk, bébiőrt kaptunk, de kb 5-ször használtuk, járókát kaptuk, de nem igazán vált be. Babakocsit viszont nagyon meg kell fontolni, hogy milyet vesz az ember, mi a kicsi két hós korában váltani kényszerültünk.

Kengurunk, utazóágyunk, éjjeli fényünk, szoptatós párnánk, hordzókendőnk nem volt.

Viszont egy hideg párásítóra be kellett ruházni a nyáron, mert a fiam egy éjszaka kb 50-szer kelt fel arra, hogy bedugult az orra, de nem volt megfázva, a párásító megoldotta ezt a gondot. De ez menet közben kiderül.

2007. okt. 31. 19:00
Sziasztok! Én még csak most jöttem rá,mi minden kell egy babához!(Igaz még baba sincs)De gondolom azért ésszel kell vásárolni,és mindent megnézni több helyen is.Ja és gondolom ezek csak a nagyon szükséges dolgok,és még egy csomó apróság nincs felírva. :)
2007. okt. 15. 11:04

Én (mi) még nem vettem/ünk semmit. Igaz a nagylányomról van egy csomó minden (ruha, baby őr, kiságy..stb) bár azt se tudom mi hol van :) 5 év alatt kölcsön adogattam ezt-azt. Néha rám tör hogy nem lesz semmink mire jön a baba, igaz még csak 21 hetes vagyok.

De azt sem tudom hol kezdjem :)

12. davider (válaszként erre: 4. - Erikpipi)
2007. okt. 7. 18:50
Sziasztok én vettem szopipárnát most vagyok 30 hetes terhes és az alvásnál sokat segit jokat alszom vele remélem a szoptatásnál is igy lesz ja és nem 6-9 ezerért vettem hanem 3990-ért:)))Új
2007. okt. 6. 10:40

Sziasztok!

Az én kisfiam 11 hónapos. Légzésfigyelőt nem vettem, mert optimistán kell hozzáállni a dolgokhoz, bébiőrt kaptunk, és azt használtuk is. Mérleget se vettem, mondjuk a doki itt lakik az utcánkban, de mi csak havonta mértük ott, látni a babán, h. eleget evett-e, és a szemed láttára gömbölyödik. Kismama kendőt vettem, de Dávid nem szeretett benne lenni, szóval nem használtuk. A kengurut nem tartom jónak, mert amikor egész pici ránehezedik a gerincére, ha már kicsit tart a háta onnantól használnám, de akkor is rövid időre.

10. egypt (válaszként erre: 9. - Hoxa)
2007. okt. 4. 21:48

Köszi!

Igen, tudom, hogy állítható. Nektek mi a tapasztalatotok, melyik a jó fokozat?

9. Hoxa (válaszként erre: 7. - Egypt)
2007. okt. 4. 18:54
Nekünk is Angelcare van. Csak akkor riasztott tévesen, amikor lepedőcsere után nem igazítottam be jól a lapokat a matrac alatt. Plusz állítható az érzékenysége is, hogy mennyire reagáljon az apró légző moccanásokra.
8. erikpipi (válaszként erre: 5. - Ildika)
2007. okt. 4. 14:37

Hát, ebben a body dologban nekem a patent ami nem jött be. Nagyon nehéz kipatentolni, igaz ezeket örököltük. Azért jó hasznát veszem, főleg így összel, nagyon alkalmas trikó helyett.


Bébiőrt nem használtam, nálunk minden gyerek velünk volt az első 2-3 évben, de bizonyára hasznos.

Kétszintes a lakás, így a férjem vett egy állítható járókát, azt használjuk. Igaz elég borsos az ára, 20 ezer forint. A brendonban még drágább,de az nagyon bejött. Kaptam egy gyerekpihenőt, azt használtam napközben, amikor kicsi volt, a konyharészen, ha főztem, vagy etettem. Nagyon hasznos kis herkentyű.


Kocsicipőt érdemes bababörzén beszerezni, 1500 ft-ért vettünk egy nike sportcipőt, vadi újat. Úgy is adtam tovább:DD egyébként, úgy 6 hónapos volt, amikor először ráadtuk.


Bababoltokban, pedig nem érdemes, listát kérni a beszerezni valókról, mert az ember a gatyáját is otthagyja, mindent összevetettnek vele.

7. egypt (válaszként erre: 5. - Ildika)
2007. okt. 4. 13:50

Szia!

Nekünk is Angelcare van, de elég eltérő véleményeket hallottam. Sokan dícsérik, viszont mások szerint rengeteg a téves riasztás. Nektek hogy vált be? Az érzékenységét hányasra állítottátok?

Én egyébként mindenképp hasznosnak tartom. Annyi minden hülyeségre költ az ember, nehogy már pont erre sajnáljam, mikor életet menthet! Nem bocsátanám meg magamnak, ha történne valami a babával, pedig megelőzhettem volna.

2007. okt. 4. 11:10

Mi az utazóágyat arra is használtuk, egészen a kórházból hazaérkezéstől kezdve, hogy a nappaliban felállítottuk, és mive mozgatható, ágyastól tudtam magammal vinni a kislányomat :)

Szerintem nagyon jó dolog, és megéri kiadni rá, nagyon sokáig lehet használni, mi még most is nagoyn jó ki tudjuk használni, pedig már két éves lesz. Utazáshoz, nagyszülőknél alváshoz ideális.

Ami egyébként még nagyon fontos, és szerintem kimaradt (vagy csak figyelmetlen vagyok) a bbahozrdozó (vagvy autósülés) 0-18 hónapos korig. Már 10.000 körül lehet kapni jó minőségűt, és használtan is lehet megkíméltet vásárolni. A korházból úgyis autóval mentek haza, és akkor már szükség van rá.

5. ildika (válaszként erre: 4. - Erikpipi)
2007. okt. 4. 09:20

Én ebből a légzésfigyelőt hasznosnak tartom, a saját megnyugvásom miatt. Mi is vettünk, Angelcare márkájút (használtan) ami egyben bébiőr is. Állandóan használjuk pl ha lemegyek a konyhába becsukhatom az ajtót hogy ne hallja a zörgésemet, de én hallom ha sirdogál :) És még az udvarra is kimehetek teregetni :) Persze ennek hasznossága attól is függ ki milyen lakásban lakik és hol fog aludni a baba (nálunk nem a hálóban van hanem a mellette lévő szobában).

Az utazóágy sem kell azonnal hiszen azt mondják 6 hetes kor körül lehet kivinni sétálni rövidebb időkre. Utazni hosszabb utra csak 6 hetes kor után.


A cikkben olvastam a bodyról hogy "borítéknyakú nagyon hamar kinyúlik". Nekem is ilyenek vannak a Tescoból, de ugy nézem nem lesz ideje kinyúlni, előbb kinövi a lányom :)

2007. okt. 4. 08:07

Egyéb hordozók (kenguru, kendő) 6000.-

- Párásító a száraz levegőjű lakásokba 29.000 Ft(ez minek?) .

- Utazóágy 10.000.-

- Ágyra forgó-zenélő 7000.- (ikeában, igaz nem forog de nagyon aranyos, kb. 1500 ft)

- Éjjeli fény 3000.-

- Bébiőr 10.000.-(meg külön légzésfigyelő is?)

- Cumi 1 darab, mi van ha nem is cumizik?

- Babamérleg (lehet kölcsönözni is) 20.000.-

- Légzésfigyelő 15.000.- (min)

- szoptatós párna kb. 4.000.-


Mindjárt megspóroltál vagy 104.000 forintot.....

Hú, ezt mi minden másra költhetnéd....


Természetesen, egy két dolog nagyon jó, de menet közben vedd meg inkább,amikor már megvan a gyerek.Használtan is beszerezheted, pl. az utazóágyat. Lehagytad az etetőszéket, nekem van drága csiribiri és van ikeás 3000 forintos. A drágábban a gyerek aludni is tud, (de minek, amikor ott az ágy), az ikeásban igaz, csak ül, és eszik....A mérleg fontos az első 1-2 hónapban, ha szeretnéd mérni,mennyit szopik, egyébként pont ebben az időszakban járnak az anyukák sűrűbben védőnőhöz, ezért jobb a bérlés, mert később max. a mosógépbe rakható szennyest mérheted vele, az árát nem kapod vissza ha eladod.

Orrszívót is felesleges beszerezned, csak nem kezditek egy kiadós náthával.:)

Természetesen azt veszel ami neked jó.

2007. okt. 4. 07:40
"(van kifejezetten babáknak való)"-Ez jó,max a kutyád fülét akkora. Tök fölösleges, és 600 forint körül van az ára.
2007. okt. 4. 07:36

Szerintem bodyból meg rugiból vegyél többet, mert nem akarsz majd 1-2 naponta mosni:)

Újjatlan bodyt csak a nagy melegben hordtunk mi, ha jól számolom téli babátok lesz, annak inkább sok hosszú ujjú fog kelleni, és 1-2 rövidujjút vegyél.

A hosszú újjú rugik nagy része hátul patentos, de a baba a hátán fog feküdni egész nap:(


3 csomagot raktam össze, egyet amivel megyek a kórházba. Egyet amit a férjem a szülés másnapján hozott be (így kevesebb csomaggal mentünk szülni). És egy harmadikat amiben a baba és az én hazamenős cuccaink voltak. A csomagokat még meg is cimkéztem, nehogy mást hozzon:)

2007. aug. 30. 19:39
29. hét - ideje elkezdeni a készülődést

Természetesen talán vannak ebben a listában tulzások, de jobb ha vannak mint nincsenek. :)
Lassan elkezdtem én is gyűjteni a listán szereplőket, aztán kitudja mi lesz még ebből jó. Első babázóként nem tudom, mindenesetre elég átfogónak tünik ez a lista.Nekem segít össze pakolni is a kórházba induláshoz, hogy a nagy napon apukájának ne kelljen megőrülnie, hanem csak velünk tudjon foglalkozni.

Ugrás a teljes írásra: Mi kell a babának és a mamának a nagy naptól kezdve?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook