Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi jellemzi a francia nyelvet ilyen szempontból? (Részletek a kifejtős részben) fórum

Mi jellemzi a francia nyelvet ilyen szempontból? (Részletek a kifejtős részben) (tudásbázis kérdés)

2012. jún. 20. 08:25
Az eleje nehéz,de ha ráérzel a logikájára akkor később már jobb lesz, egy-két nyelvtan van, ami nehezebb.
2012. jún. 19. 14:09
Nekem tökéletesen ment és viszonylag könnyen, ami megfogott először és nehezen éreztem rá az a plus que parfait (múlt-múltja)nyelvtana. Értettem elméletben mikor alkalmazzuk, de a gyakorlati alaklamazás nekem kezdetben gondot okozott.
2012. jún. 19. 14:07

Szia!


Én 4 évig tanultam franciát, érettségit is tettem belőle.


Korábban németet tanultam és próbálkoztam az angollal, ezekhez tudok viszonyítani. Illetve a tanárom véleményére, aki fantasztikus szakember.


Eleinte a kiejtés, írás okoz némi problémát, de úgy vélem pár hónap alatt könnyen bele tudsz jönni. Később könnyebb már.


Nekem ez ment eddig a legjobban és legkönnyebben a tanult nyelvek közül.

2012. jún. 19. 12:38
szerintem a francia inkább az elején nehéz, utána amikor már ráérez az ember a logikájára meg ismeri az alapokat, könnyebb
2012. jún. 19. 12:37

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Kicsit tisztázom a kérdésemet, mert nekem az jön le, hogy kicsit félreérthető.


A Kérdésem lényege ez:


A francia nyelv először könnyebb, és egy bizonyos szint után keményít be, válik még nehezebbé (az angolra ez jellemző, abból van felsőfokúm, és középfok után jöttek be az apróságnak tűnő, de éppen nagyon fontos dolgok) vagy az eleje keményebb, de ha az megvan, akkor egy bizonyos szint után könnyebb, érthetőbb (a némethez hasonlóan).


Tehát NEM az a kérdésem, hogy az angol/német nyelv ismerete mennyiben könnyíti meg a francia nyelv tanulását.


Bocsánat, ha eredetileg félreérthető volt a kiírt kérdésem. :)

6. Annebabee (válaszként erre: 5. - E950dfd776)
2012. jún. 19. 12:32
ez így igaz:) az alapokat télleg meg kell tanulni, ezt nem lehet megúszni mert utána csak annál nehezebb
2012. jún. 19. 12:28
Az eleje nehéz, viszont ha jó alapjaid vannak, akkor már könnyebben tudsz építkezni, teljesen logikusan képzi az igeidőket. Nagyon fontosak az alapok, arra időt kell szánni.
4. Annebabee (válaszként erre: 2. - Kyller)
2012. jún. 19. 12:23
szerintem írni elég szokatlan elsőre meg fura de érdemes az elején megtanulni a kiejtéssel együtt és akkor később ez már nem okoz (akkora) gondot:)
2012. jún. 19. 12:21
A francia eléggé eltér mindkét nyelvtől, a nyelvtana, az igeragozás teljesen más logikára épül, így eleinte szokatlan és nehéz, később, amikor már ismeri valamennyire az ember a nyelvtant, könnyebb lesz...szerintem a 3 nyelvből a francia a legbonyolultabb nyelvtanú, nekem személy szerint viszont ő a szivem csücske:)előnyt jelenthet az angol nyelv ismerete mivel sok szóalak hasonló a két nyelvben, így csak "franciásítani" kell az angol szót és megkapjuk a francia megfelelőjét:) persze ehhez szükséges némi gyakorlat de sok esetben beválik;) én mindenkit csak bíztatni tudok a francia tanulásra, nagyon szép nyelv:)
2012. jún. 19. 12:17

szerintem, hogyha a francia az elso latin nyelv, amit tanulni fogsz (nem beszelsz, olaszul, vagy spanyolul pl) akkor nem egyszeru, mar az alap sem. en viszonylag konnyen megtanultam beszelni, de irni a mai napig nem tudok.

ha az alapok mennek, utana sem lesz konnyebb dolgod. legalabbis, nekem nem volt az...

2012. jún. 19. 12:12

Mi jellemzi a francia nyelvet ilyen szempontból?


Azt mondják, hogy az angol nyelv középfok után nehezedik. Vagyis viszonylag "könnyű" eljutni a középfokig, és azt követően kezd bonyolódni igazán.


A németről pedig azt hallottam, hogy az elején nehezebb. Utána sem könnyű, de az elején nehezebb - kicsit az angol fordítottja ebből a szempontból.


Mi a helyzet a franciával e tekintetben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook