Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi jár egy tartósan beteg kisgyerekes családnak? fórum

Mi jár egy tartósan beteg kisgyerekes családnak? (beszélgetős fórum)

8. Bekomi (válaszként erre: 7. - Captonne)
2010. aug. 31. 20:27

elvileg nem kaphatod a kettőt, mert szerintem nyilatkoznod kell róla, vagy nem tudom.....

nem tűnsz pénzéhesnek, én is meg sokan megpróbálják megkeresni a lehetőségeket, meg hát ami járna az járjon is,

2010. aug. 31. 15:04

Azon töröm a fejem ,mi van akkor,ha a férjem kapja a kisfiamra a gyest és én kapom az ápolási díjat a lányunkra ilyet tuti nem lehet csinálni.

Tudom,hogy elég pénzéhesnek tünik a dolog,de nem egyszerű megélni manapság,és tényleg idegesítő,hogy körülöttem luxus autóval járnak a "rokkantak" amikor én a hó végén nem tudom melyik mamától kérjek kölcsön. :(

2010. aug. 31. 14:40
A gyest a kincstár intézi az ápolásit az önkormányzat.
2010. aug. 31. 14:38

Ő konkrétan az ápolási díj és a gyes összegének különbözetét kapja pluszban a gyes mellé.Külön papíron a postástól :)

Amit az önkormányzat szociális osztályán intézet el.

Épp msn-en beszélgetünk azért tudom rögtön írni :)

Jövőhéten bemegyek és rákérdezek,mert fúrja az oldalamat a kíváncsiság.

4. Bekomi (válaszként erre: 3. - Captonne)
2010. aug. 31. 14:30

én erről nem hallottam hogy megjár a különbözet , szerintem csak az ápolásit kapja, hisz ha kivonjuk az ápolási összegéből a 10 000 marad a gyes. esetleg csavarva mondta el a helyzetet?

Két ellátás sajnos ne igényelheő, tönkremenne az állam.......

Mi tej, tojás allergiásak voltunk, 7és fél évig.....

még közgyógyot sem kaptunk, hiába fizettünk több tizezret havonta a különleges tápszerre a gyereknek, a 7 éves koráig.

2010. aug. 31. 14:25

Köszi.

Az még nem tiszta a barátnőmnek miért jár(az ő kisfia is "csak" tartósan beteg) az ápolási díj és a gyes különbözete ami kb. havi 10ezer és nekem miért nem?

Ráadásul, ha az ember bele gondol akkor a kislányomra kellene ,hogy járjon ápolási és a kisfiamra a gyes ,de gondolom ez ütközne.

Ami a legrosszabb, hogy nem azért kérdezem ezeket mert van miből ,megoldanom,hanem azért mert nincs, ráadásul,hogy "könnyebb" legyen én is lisztérzékeny vagyok és nem kapok semmit,persze van ennél rosszabb is,de van aki jogtalanul hazugságok árán vesz fől segélyt,én csak ami jogosan jár sajnos, azt szeretném megkapni.

2010. aug. 31. 14:17

az emeltszintű családi mellett, akkor mehetsz gyesre amikor a kicsi betölti a 3,és a nagy még lisztérzékeny.

A tankönyvet ingyen kapod, viszont az étkezés az óvodában,és az iskolában is 50%kedvezménnyel jár. Amennyiben a gyereknek nem tudják megfőzni azt amit ehet, akkor nem kapsz helyette pénzt, magadnak kell megoldanod,"ezért kapod az emeltszintűt", illetve ha az egy főre jutó nem haladja meg a 28500ftot, akkor kaphatsz közgyógy igazolványt, de azzal sokra nem mész.

2010. aug. 31. 14:13

Az egyik ismerősömnek tartósan beteg a gyermeke gyest kap a kisfiúra, és az ápolási meg gyes különbözetét!

Az én kislányom lisztérzékeny ,tehát tartósan beteg, a gyest jelenleg ő rá nem kapom, mert a kisöccse még nem 3 éves!Tehát az emelt családin kívül egy petákot nem ad az állam,hogy megkönnyítse a mindennapjainkat.

Az étkezését én oldom meg az oviban, most Októberben lesz 5 éves tehát tanköteles ,elvileg innentől kezdve kötelessége az államnak megoldani az étkezést ,de arról gőzöm nincs,ha az ovi ezt nem tudja megoldani ,kapok helyette valami pénzbeli támogatást,hogy könnyeben megoldjam a főzést?

Tudna valaki segíteni mégis ebben a szituban mi jár nekünk és mi nem, mert nem szeretnék az önkormányzatba bemenni ,teljesen tudatlanul.

Meg nem jellemző ,hogy nagyon akarnak segíteni,ha pénzről van szó!!

Előre is köszönöm mindenkinek!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook