Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi jár az államtól, ha valaki GYES - GYED alatt szüli a következő babát? fórum

Mi jár az államtól, ha valaki GYES - GYED alatt szüli a következő babát? (beszélgetős fórum)


13. d@nu (válaszként erre: 11. - Szenasie)
2008. nov. 25. 17:01
Egyelőre nem, mert nem szeretném, ha hazahozná a bacikat és ráadásul be sem veszik, csak fél napra. Nekünk nem sok választásunk van, pénz ide vagy oda, nincs ugyanis bölcsink, annak pedig nem tenném ki a gyerkőcöt, hogy hajnali 4-5-kor kirángatom az ágyból, aztán átcuccolom a "fél országon". Még a picúrral van rá esély, hogy talán idővel lesz nálunk is bölcsi - hát majd kiderül, hogy hozza az élet. :)
2008. nov. 25. 16:54

na, ez jó kusza lett.. remélem kihámozod belőle amit mondani akartam :D

viszont nekem mennem kell... lassan hazaér a férjem és ilyenkor megyünk sétálni (remélem maradt egy pici hó)

mindenkinek köszönöm a segítséget!!!!

sziasztok

2008. nov. 25. 16:51

legalább jó a teljes ruha garnitúra amit már beszereztetek... én a fiammal voltam annó gondba mert nálunk a rokonságban mindenki lány és lányosan is öltöztették őket... most kicsit hamarabb össze raktuk a "kelengyét"... de ha mégis megkukacosodna (lányokkal ez néha előfordul..gyakrabban mint fiúkkal) már arra is felszerelkeztünk :)

a nővérem a 3év a legjobb... ők most tervezik a másodikat, hogy a kislány betöltötte a 2őt.. de ő nem lesz ilyen helyzetben mint te... a pénz miatt már egy éve vissza ment dolgozni :( olyan rossz ilyen csepp gyerekeket otthon hagyni/bölcsibe vinni... nekem megszakadna a szívem ha meg kéne tennem... de sajnos ilyen sokáig mint te nem maradok én se itthon. a nagylány megy oviba így hogy jön a tesó?

10. d@nu (válaszként erre: 8. - Szenasie)
2008. nov. 25. 16:46

Igen, bármikor változhat, jövőre állítólag fog is, hát reméljük, hogy jó irányban. :)

A nagy leányzó és úgy tűnik, a kicsi is a női tábort fogja erősíteni. :)) Nekünk így majdnem 3 év lesz a két babó között, mi is szerettük volna közelebb összehozni őket, de így alakult.

9. szenasie (válaszként erre: 7. - D@nu)
2008. nov. 25. 16:35
te mikorra várod? kisfiuk a tieid v. kislányok?
8. szenasie (válaszként erre: 7. - D@nu)
2008. nov. 25. 16:33
mi, amikor a fiamnak igényeltük a gyedet próbáltunk utána kérdezni, de azt mondták, hogy mivel ez képes naponta változni nem mondanak semmit, mert úgysem úgy lesz... ettől függetlenül úgy voltunk vele, hogy jobb nekik, hogyha minél közelebb vannak egymáshoz, mert akkor összenőnek :) láttam ilyen (korban) egymáshoz nagyon közel álló gyerekeket... majdnem olyan a viszonyuk mintha ikrek lennének :) és ez nekünk nagyon tetszett... bár bevallom nem gondoltuk, hogy ilyen nehéz lesz... megbeszéltük, hogy ha akkor is így gondoljuk legközelebb 10 év múlva vállalunk... és ha akkor is kettőt, akkor azért inkább várunk 2 évet köztük :) most ez nagyon nehéz volt... de gondolom, amint kint lesz a kisasszony úgyis úgy fogom gondolni, hogy megérte :)
7. d@nu (válaszként erre: 6. - Szenasie)
2008. nov. 25. 16:26

Nekem mondod? Amióta itthon vagyok, a harmadik könyvelőt fogyasztja a cég, minden igénylésemnél mással kellett beszélnem. :)))))

Nem vagyok okosabb, sajna, csak éppen most járok kb. ugyanott, ahol te is, leszámítva, hogy nekem a nagy már 2,5, így nekem a gyest kellett visszamondani. Jaa, és persze én is kíváncsian várom, hogy mi lesz a végeredmény és mennyi pénzt is fogok kapni, ugyanis nem vicc, de az OEPnél minden megkérdezett mást mondott. :P

6. szenasie (válaszként erre: 4. - D@nu)
2008. nov. 25. 16:21

igen, a 180 nap tavaly volt... és 3 héten belül lesz meg a baba ami idén... nem maximum a gyedem :) lehet azt kéne... mármint felhívni a könyvelőt, csak olyan bután érzem magam, mert sosem találkoztunk (kb 70 km-re dolgozott tőlünk, otthon) és bár mindig rendes volt, mégis furcsa hívogatni... bár azt hiszem minden képpen muszáj lesz, ugyanis tőle kell a gyás-hoz és a gyedhez is papírt kérnem, amit ha mostanában felad postán, kb a szülésre ide is ér :)

Azért jó, hogy vannak ebben a témában nálam sokkal okosabbak. köszönöm!

5. szenasie (válaszként erre: 2. - Ájrin)
2008. nov. 25. 16:15
ez biztos?tapasztalatból tudod, vagy ilyenbe dolgozol?
4. d@nu
2008. nov. 25. 16:15

Elvileg: GYÁSra és GYEDre is jogosult vagy, tehát igényelheted a kicsi után. Miután munkaviszonyban állsz, táppénzre is elmehetsz, de ha a gyeded nem maximum, akkor már sok teteje nincsen, mert az összeg kb. ua., mint a gyedé, ugyanis mindkettőt a táppénztörvények alapján állapítják meg.


Innentől számomra bonyolódik az ügyed, ugyanis, ha a nagy most 16 hónapos, az elvileg azt jelenti, hogy tavaly volt 180 nap ledolgozott időd. Ha jól tudom, a gyást és a gyedet is úgy állapítják meg, hogy az előző évből számolják a pénzt - tehát ha idén megszülsz, akkor a tgys alapja a tavalyi évi kereseted. Jövőre a gyed igénylésnél ezt újra megállapítják, de mivel idén már nem lesz meg a 180 nap ledolgozott napod, így a szerződés szerinti béredet veszik figyelembe. Ennek akkor van némi jelentősége, ha úgy egyébként tavaly volt a szerződéses összegen felüli jövedelmed a munkáltatódnál (jutalom, ilyesmi, ami beszámol az összegbe).


Szóval, mindezt leegyszerűsítve: szerintem (ez sokat nem jelent, mert nem szakmám) most igényeld meg a tgyst, majd a gyedet, így a második babó 2 éves koráig kapod a magasabb összeget, majd ezután igényeld a gyest. Ehhez persze igazából nem ártana számolgatni a fizud alapján, szerintem a munkaügyisek/könyvelők szívesen segítenek a munkahelyeden - vagy hívhatod az OEPet is, de ők nemigen veszik fel a telefont, személyesen pedig nem sok teteje van bemenni hozzájuk, ugyanis minden ügyintéző mást mond. :S

3. eracica (válaszként erre: 1. - Szenasie)
2008. nov. 25. 16:03
Nem azt le kell mondanod. A kisebbik után jár az ellátás, tehát kezdődik előről: TGYÁS, GYED, GYES és dupla családi mellette. Nem vagyok szakértő de valahogy így van, nálam a a GYES-t kellett már lemondani és úgy előről kezdeni. Az elmúlt időszakból 180 nap? fogják kiszámolni az új jövedelmet. Nem tudom, hogy így kevesebb lesz e. Én előtte táppénzem voltam és mellette kaptam GYES-t, azelőtt kivettem a szabijaim, ami megemelte a számítandó pénzt kicsit. Te lehet, hogy rosszul jársz így, ha már a nagyobbik 2 elmúlt volna szerintem jobban jártál volna. Azért ne vedd tutira, amiket írtam.
2. ájrin (válaszként erre: 1. - Szenasie)
2008. nov. 25. 16:00

Szia, felesleges aggódnod.

Megszületik a babád és beadod az igényt ismét terhességi-gyermekágyi segélyre, majd 168 nap után gyed-re.

Az összege mindkettő esetben ugyanannyi lesz, mint most a gyed-ed összege.


További kellemes babavárást!

2008. nov. 25. 15:50

Sziasztok!


Most 16 hónapos a kisfiam. Munkából mentem szülni, van gyedem, nem sok, de több mintha csak gyesem lenne. Egy hónapon belül megszületik a 2. babánk... nem tudom, hogy hogyan van ez most: meghosszabbítják a fiamra kapott gyedet a kislány 2 éves koráig, vagy a gyedből számolnak majd következő gyedet (és akkor kevesebbet fogok kapni a kettőre mint most az egyre) vagy csak gyes fog rá járni, mintha nem is dolgoztam volna? Tudom, hogy késő ilyeneken rágódni, de jó lenne tudni mire számíthatunk... ráadásul, ha dolgoznék, most már hivatalosan is táppénzen lennék, amit még meg lehet oldani a munkahelyemmel... egy szükösebb hónap megéri, ha utána jobban jövünk ki hosszabb távon... de ha felesleges a gyes igénylés-táppénzre vétel, majd az új igénylések, hagynám... mert már nagyon a végét járjuk, és sok nagy pocakkal+ egy babával annyit menni amennyit ezért kellene...

Kérlek, ha valakinek van erről tapasztalata, tudomása, hogyan működik, segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook