Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi illik? Mi nem illik? fórum

Mi illik? Mi nem illik? (beszélgetős fórum)


2013. szept. 5. 08:14
nalunk mindenki tegez mindenkit!
2009. jan. 8. 18:02

Bocsi, nem voltam egy ideig, így nem tudtam reagálni, most megteszem.


Varbócnak mondanám, ma már sajnos egyáltalán nem érdem az idős kor, sőőőőt, mondhatnám nézz rá a jelenlegi rendelkezésekre, kiket lehet felvenni dolgozni, stb., érted gondolom.


Winnynek, és még sok ilyenre gondoltam és természetesen mástól is függ a dolog.

2009. jan. 3. 18:27
Szerintem fontos az is,hogy bemutakozásnál a nő nyujtsa a kezét először.
2008. nov. 30. 11:21
Sajnos kivesző félben vannak a régi szabályok. Bemegyek a boltba és teljesen ismeretlen fiatal srácok egyből letegezik az eladót és az nem szól semmit. Mikor kérdeztem, vállat vont és azt mondta, hogy ez már természetes.
2008. szept. 22. 00:29

Nos, lévén nagy csend, megyek írni kicsit és pihenni utána.

Holnap jövök délelőtt, addig is beszélgessetek, majd válaszolok, ha másnak nem jutnak eszébe magvas gondolatok, de én reménykedem benne, jön ide olyan is, aki rajtam kívül válaszolgat még.

Így azután szeretettel várok mindenkit. Puszi és jó éjt.

2008. szept. 22. 00:16

Ezt értem, de sajnos ez egy rossz beidegződés.

Ha letegez, az azt jelenti, hogy neked is lehet, nyugodtan. Mert egyébként felfoghatod úgy is, hogy ő gyerekként kezel, ami egy munkahelyen már a részéről illetlenség. Iskola az más kérdés természetesen.

A fórumokban még nem találkoztam olyannal, bár lehet csak én nem, hogy valaki rossz néven vette volna, ha letegezik.

3. 70a5a27405 (válaszként erre: 2. - Katinkaboszi)
2008. szept. 22. 00:01

Ha egy idősebb nő tegez engem, akkor én magázom. Csak akkor tegezem ha ő erre kifejezetten megkér.

Ha fórumba írok akkor tegezek mindenkit, de ha valaki arra kér hogy magázzam akkor magázom. Tehát próbálok igazodni.

2008. szept. 21. 23:53

Egy szavazásban tették fel a kérdést, nem szó szerint idézek.

Kivel lehet tegeződni, vagy hogyan és mikor? Ez sok mindenkinek jelent gondot.


Szerintem és a tanultak szerint:

egy fiatal csak abban az esetben tegezhet valakit, aki tőle idősebb, ha az illető erre felkéri, vagy ha kollégák és mindenki mindenkivel tegeződik. Ám ha egy idősebb nő eleve tegezve szól a fiatalhoz, ez felkérésnek számít, minden egyeztetés helyett, állhat a tegezés.


Férfiaknál ez más, minden esetben, még idősebbeknél is (nagyon öreg, 80 felettieknél másként működik), szóval mindig a nő engedélyezheti a tegezést.


Valami ilyesmire gondoltam. Ha tetszik írjatok, beszélgessünk a gondokról.

2008. szept. 21. 23:47

Úgy vettem észre, az életben sokan problémáznak dolgokról, mi illik és mi nem.

Segítsünk egymásnak, és próbáljunk válaszolni a kérdésekre. Gyertek beszélgetni és mesélni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook