Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi igaz abból, hogy a Cetebe kapszula hosszas (állandó) szedése vesekövet okozhat? fórum

Mi igaz abból, hogy a Cetebe kapszula hosszas (állandó) szedése vesekövet okozhat? (tudásbázis kérdés)


13. syria (válaszként erre: 3. - Bared)
2009. szept. 27. 10:29

Nem a vitaminokkal van baj. Főleg a vízben oldódóakat nem lehet túladagolni, mert a felesleget kipisiljük.

A bajt a hordozóanyagok okozhatják, azok amiktől összeáll a tabletta, a kapszula. Én így gondolom.

Ezért jobb a c-vitamint a citrusfélékből kinyerni, bár kétségtelen, hogy elég macerás tud lenni.

2009. máj. 21. 07:15
Méhnyakrákkal (nagy) műtöttek, s a kórházban azt mondták, hogy a Cetebe fékentartja a kis gonoszokat. Most meg a gyógyszertárban mondta az ismerős gyógyszerész, hogy nem szabad folyamatosan szedni, mert a "vesekő". Ezért tettem fel a kérdést. De látom sokan vannak az igen-nem válaszolók között.
2009. máj. 20. 17:22
Ja, és a túlzott bevitel, nem = a napi 1 kapsz. Cetebe-vel (mégha citromot és más magas C-vit. tartalmú gyümit fogyasztasz is melé, akkor sem)...
2009. máj. 20. 17:20
Akinek hajlama van vesekőre, annak csinálhat. A túlzott C-vitamin bevitel az ilyen személyeknél, mindegy milyen formában juttatod azt a szervezetedbe (Cetebe, vagy más) vesekövet okozhat.
9. f64f0d9a69 (válaszként erre: 7. - Napfenyvirag)
2009. máj. 20. 16:41

A Cetebe az én ismereteim szerint retard, vagyis nyújtott hatású készítmény.

Én is hasonlót szedek hosszú évek óta 1000mg-osat és nem csinál vesekövet sem. Orvost kérdeztem meg én is. Nem lehet túladagolni.

8. NOA (válaszként erre: 7. - Napfenyvirag)
2009. máj. 20. 16:00

Nem tudod túladagolni!!! A mellékvese tárolja kb. 6.gr. ig naponta de utána kiürül.

Aszkorbinsav egészségesebb mert nincs hordozóanyag benne mint a tablettában de valami kegyetlen rossz:(

7. napfenyvirag (válaszként erre: 6. - Bared)
2009. máj. 20. 15:53

Köszi!

Mi számit túladagolásnak?

6. bared (válaszként erre: 5. - Napfenyvirag)
2009. máj. 20. 07:48
nekem...megkérdeztem tegnap..a c-vitamin elvben a vizelettel kiürül,gyakorlatilag ha huzamosabb ideig túladagolják, ártalmas lehet a vesére...továbbá a vitaminok szedése túlzott mértékben egészségtelen....a cetebe semmivel sem rosszabb mint a többi készítmény, semmilyen erre vonatkozó hivatalos kutatási eredmény nincs!!!
2009. máj. 20. 07:22
Na ebből nem lettem okosabb. Kinek van gyógyszerész ismerőse?
2009. máj. 19. 16:03
a vitamin nagyon egészséges :)
3. bared (válaszként erre: 1. - Napfenyvirag)
2009. máj. 19. 15:51
minden c-vitamin, ha egészségtelen módon túladagolják...
2009. máj. 19. 15:50
Azt nem tudom,hogy ezt okozna de abban biztos vagyok,hogy bármilyen gyógyszer /vitamin/ szedése folyamatosan többet árt mint használ.
2009. máj. 19. 15:47
Mi igaz abból, hogy a Cetebe kapszula hosszas (állandó) szedése vesekövet okozhat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook