Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi idősek nehezen tanulunk, könnyen felejtünk? fórum

Mi idősek nehezen tanulunk, könnyen felejtünk? (beszélgetős fórum)

1 2
2013. okt. 24. 08:33
Ezt értem én, de már 50 felett el kell kezdeni a tudatos fejlesztést? Korai az még. Ötven évesen egy embernek még abszolút aktív életet kell élnie fizikailag és mentálisan egyaránt.
31. 103cacdfd2 (válaszként erre: 26. - 02cc8f2a95)
2013. okt. 24. 08:17

Mas a napi rutin, es mas a tudatos karbantartas, fejlesztes;

nem veletlenul mondjak szakemberek egyre jobban, hogy az idoskorra keszulni kell/ene testileg/lelkileg/pszichesen egyarant.

2013. okt. 24. 08:02

Listát írnak a fiatalok is, szerintem ez normális. Nekem mindíg volt bevásárlós listám, így azt veszem meg, amire szükség van, nem amit meglátok:) Én is rendre otthon hagyom vagy nem veszem elő.

A feledékenység nem itt kezdődik.

A feledékenység az, amikor nem tudod melyik kulcsot dugd a lakás ajtajába és melyiket az autóba:)

2013. okt. 24. 07:57
Írom a listát , h a havi nagybevásárlásnál mit kell vennem , pótolnom , aztán otthon felejtem a papírt , v a kosaramba , v csak a zsebembe , de nem veszem elő , azért hálistennek a nagyja eszembe jut , h mit kéne vennem , akkor csak nem olyan nagy a baj ?
28. 02cc8f2a95 (válaszként erre: 27. - 273206364e)
2013. okt. 24. 07:54
Akkor mi a csoda lesz ? Éhen hal mindenki, mert a kora miatt elküldik a munkahelyről?
27. 273206364e (válaszként erre: 26. - 02cc8f2a95)
2013. okt. 24. 07:38
Az szinte biztos,hogy a 65 évesnek nem kell visszaadni a boltba.:(
26. 02cc8f2a95 (válaszként erre: 5. - 103cacdfd2)
2013. okt. 24. 07:33

Már 50 éves kortól szükség lenne a tudatos edzésre? Szorzótábla oda-vissza? Ez azért nagyon korán lenne, hiszen a mai ötvenesek 65 éves korukban mennek nyugdíjba, mi lesz addig? Nem tud egy boltos visszaadni a boltban, mert már elmúlt ötven éves ? Csúnya lenne.

Aki naponta használja az agytekervényeit :) , annak még azért nem kell bepánikolni, mert elmúlt 50 éves. TAnulási nehézségek? A legideálisabb kor a tanulásra és az önfejlesztésre, már kirepülnek a gyermekek, több idő jut az embernek önmagára és hogy új információkat gyűjtsön be!

Ez természetesen nem a szorzótáblánál kezdődik.

2013. okt. 22. 19:37

Van, amikor a kezfejemre irom...

a ragasztos papir a huton, wc-ajton, stb. :D:D

Minden szem elott legyen!!

2013. okt. 22. 19:15
Nekünk is egyformák a kulcsok...egyik sima, másik egyik oldalán reszelt, harmadik mindkét oldalán reszelt...:) Így már nem probléma, melyik melyik ajtót nyitja.Ja...van papír, toll és hűtőmágnessel a hűtőre, és üzifal is van letörölhető írással...nincs eszem, de van "noteszem" :D.
2013. okt. 22. 19:14

Én a 30-as hónapokat gyerekkoromban így tanultam:

áp-ju-sze-no.Ezt könnyű memeorizálni:)


Soraya 17.hsz-val egyet értek.Mindet azonnal a helyére tenni!De a hímneműeknek ez nem megy(nálunk),így aztán állandóan keresnek valamit,amire aztán tőlem várják a megoldást:)


Én is írok minden intéznivalót magamnak,a családnak a táblára.


Pont a napokban beszéltük a férjemmel,h egyre fontosabb,h a kulcsot,szemüveget,iratokat..

stb.ugyanoda tegyük,..legyen minden dolognak állandó helye,mert egyre kevésbé emlékszünk hová is tettük.De főleg ő:))

2013. okt. 22. 18:48

Bocsi , az összes többi , a febr. kivételével + 31-es , könnyebben jegyeztem meg a kevesebbet .


Nincsen sok kulcsom , de a külső + a belsőajtó kulcsán csináltam régen reszelt bevágást , vannak olyan apró ötletek , amivel lehet ezeken is segíteni .

21. forrest2010 (válaszként erre: 19. - 103cacdfd2)
2013. okt. 22. 18:44
Ha valamihez kötöd , könnyebben megjegyzed a 30 -as hónapokat , 4 ilyen hónap van : pl nekem a fiam áprilisi , a lányom júniusi , szeptemberbe kezdődik a suli , novemberbe született a Mamikám . Így rögtön megmaradt az agyamba , mert mindegyik nevezetes , nekem fontos hónap .
2013. okt. 22. 18:39
hát a kulcsok nagy gond melyik hol nyit...mit nyit...
2013. okt. 22. 15:44

Nem konnyen felejtunk, hanem a rovidtavu memora lassabban mukodik!

En pl. most memorizalom a 31-es honapokat!

Minek? Nem tudom. Csak ugy!

2013. okt. 22. 13:25
az a baj hogy most is letettem egy vacak internet szétdobot és azt se tudom hová
2013. okt. 22. 12:53

Ami fontos! Mindig mindent azonnal vissza a helyere!

Papir, ceruza legyen keznel, azonnal felirni es kitenni jol lathato helyre!

50 utan fontosabb a precizseg, a pontossag!

A rejtvenyfejtesnek, a strategiai,- reflex,- muveltegi jatekoknak is van "karbantarto" szerepuk!

Ezert szeretek pl. a Honfoglalon jatszani.

2013. okt. 22. 11:53
Nálunk hajdanán mindenkinek volt egy ismertető a kulcstartón ,többnyire a nevének a kezdőbetüje , h ne vigye el senki a másikét + a pótkulcs . Egyszer a lányom lerakta a kulcsát a konyhaasztalra , aztán a mintás terítőtől nem látta , kereste félórán át , a végén már sírva , mire véletlenül odatévedt a szeme . Biztos , h nagyon jót tesznek a keresztrejtvények + az egyéb agyserkentő dolgok .
2013. okt. 22. 11:51
Nagyim mindig rejtvényt fejtett, és papíron számolt, friss is volt az agya, míg nem kapott agyvérzést.Az öcsém meg hihetetlen, de hatalmas összegeket kiszámol fejben...de...ha jövünk haza együtt kocsival, elfelejt megállni a házunk előtt, úgy szólok rá, hogy nem akarsz kitenni a házam előtt?
2013. okt. 22. 11:47
A kulcsomat azt mindig kerestem, mióta az eszemet tudom, de megoldottam...zsebrevágom...nemcsak az enyémet, hanem a páromét, fiamét...de sokszor keresték...mire észbe kaptam, hogy a zsebemben vannak azok is!! :)
13. freddy36 (válaszként erre: 11. - Forrest2010)
2013. okt. 22. 11:45
Apósom ma már nem nagyon járkál, max.szobától wc-ig, de a páromék mindig tőle kérdezik meg, mi hova van eltéve a garázsban, mert ők nem találják...holott ők vannak a garázsban...de ott vannak a dolgok, ahol az öreg mondja!!! Nekem sok minden kiesik a múltból, na de remélem "banyakorba" érvén, előjönnek...:D
2013. okt. 22. 11:34

Én a kulcsokkal , telefonnal azt szoktam , h van max 3 hely , ahova letehetem , h ezeket a dolgokat könnyebben megtaláljam , de sajnos előfordul , h állok a spejzajtóba , h úristen , mit akartam ?! aztán visszamegyek oda , ahonnan elindultam és eszembe jut .

A lányomnak volt egy országismeret tanára néhány éve , 70 fölött volt !!!!! de olyan aggyal , h egy 20 éves megirigyelhetné , ő volt úgy vele , h állandóan edzésbe kell tartani az agyat , mint az izmokat !!!

11. forrest2010 (válaszként erre: 9. - Freddy36)
2013. okt. 22. 11:30
A hosszútávú memóriája biztosan nagyon jó lehet ! Én is , mint sokan a nyögdíjasok közül inkább a rövidtávú memóriával állunk hadilábon .
2013. okt. 22. 11:09
Majd ma repülnek el...
9. freddy36 (válaszként erre: 8. - Alfoldi13)
2013. okt. 22. 10:45

De a régi, elmúlt dolgokra biztos emlékszel? Apósomnak félelmetes memóriája van, gyerekkorától idéz vissza dolgokat, verseket, eseményeket, de arra már nem emlékszik, mit beszéltünk 2 napja/79 éves/.


Az unokád elindult már haza a papával meg nagyival?

2013. okt. 22. 10:24
én szorozni is osztani is tudok azon nem vettem észre ,hogy felejtenék de van ami a kezembe volt,van és azt se tudom egy pillanat alatt hová is teszem le vagy egyáltalán fel vettem e,mert ilyenkor a biztos is bizonytalan lesz
2013. okt. 22. 10:24
Ja...lemaradt...43 éves vagyok...
2013. okt. 22. 10:22
Nemcsak idöseknél van ez így...keresem, keresem a tollam, de nem találom...párom kérdezi:nem azt keresed, ami a kezedben van? DE! Azt keresem...a kaputól visszamegyek megnézni, hogy ugyan becsuktam-e az ajtót? És még sorolhatnám... :)
2013. okt. 22. 10:16

50-tol tudatosan kell/ene edzeni a memoriankat! A szorzotablatol kezdve - visszafele, parosan, paratlanul stb. - mind-mind memoriajavito tevkenyseg.

Igen... miert is kotottem csomot a zsebkendomre????

Ismeros...

Orvos szerint mostanaban annyi inger, informacio eri az idegrendszerunket, hogy blokkol, mert maskepp nem tud szelektalni.

A papir, ceruza meg ott lehet a kezunkben, no meg a telefon beallitva emlekeztetore!

2013. okt. 22. 10:13

"Doktor úr, ki is az a fiatalember akit mondott hogy mindig elpakolja a holmimat?

Alzheimer, mama, Alzheimer..."


a viccet félretéve én 30 éves fejjel is folyton ezzel küzdök.. Sok a stressz, rohanok folyton és állandóan keresem a dolgaim amik egyébként ott vannak ahová letettem, az autót 2x 3x is ellenőrzöm néha hogy bezártam-e... stb, stb..

2013. okt. 22. 10:11
Nem vagy egyedul,ez talán "a korral jár"?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook