Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi használ száraz hajra? fórum

Mi használ száraz hajra? (tudásbázis kérdés)


2013. febr. 5. 15:45
Fél dl ricinus olajat 1 citrom levével jó elkavarni és pár óráig rá kenni a hajra.
29. vikki.
2011. nov. 6. 19:26
Ja azt kihagytam, hogy a hajpakolást is a Kallos balzsammal csinálom. (:
28. vikki.
2011. nov. 6. 19:24

sziasztok. én több mint 10 éve ugyan azt a balzsamot használom: Kallos


(kép: [link] )


több mint 3 évig vasaltam is a hajam, és ugyan olyan puha mint volt. persze töredezett a hajvasalástól a hajam, de ez az én hibám volt, mert sajnáltam mindig visszavágni a hajam, de ezt utólag nagyon megbántam, mert tudom, hogy ha 2-3 évvel ezelőtt elkezdtem volna rendszeresen két-három havonta visszavágatni akkor sokkal hosszabb lenne mint most, de ez már az én hibám.:D


A lényeg az, hogy nagyon ajánlom mindenkinek ezt a balzsamot, mert tényleg nagyon puha lesz tőle a haj, és ezt nem csak én hanem a környezetemben élők is észrevették, és egyfolytában dícsérik.


Én szoktam hajpakolást is csinálni, habár először elkövettem egy nagy hibát, mert a hajtövemre is kentem, és másnap moshattam is hajat újra, mert bezsírosodott, de ha csak a hajad végére (ha összefogod a hajad pl egy copfba vagy csak simán kézzel akkor a lelógó részre) kened garantáltan selymes lesz tőle a hajad. én nagyon meglepődtem hogy már 1 alkalom után mennyit változott tapintásra a hajam.


Ma viszont kipróbáltam a testápolós témát is, találomra bekentem a hajam egy testápolóval:

Johnson' s bedtime cream (nyugtató aromakrém)


( kép: [link] )


nem is hittem nagyon benne, ezért 10 perc múlva mondom megyek megmosom a hajam úgysem használ.. lemostam, és kb az elszáradt rész, ami olyan volt hogy ha szerintem erősebben meghúzom azonnal letörik majdnem hogy olyan puha lett mintha nem is lett volna ott. :O

ez végülis még csak az első próbálkozásom, de ha sokat használom remélem végre nem lesz szálkás hajvégem, úgyhogy ajánlom nektek is, veszíteni nem lehet vele (: és ha esetleg ezek neked nem használnak ne add fel, csak kísérletezned kell. (:


Ja és ha már itt tartunk lenne nekem is egy kérdésem.

Hullik a hajam. ( tudom hogy azért mert itt az ősz stb ) de nagyon idegesít, mert már nagyon régen hullott.. Ha esetleg lenne valami tippetek szivesen kipróbálnám.


Előre is köszönööm (:

2011. jan. 23. 13:45

Ajánlani tudom, a KALLOS LATTE TEJPROTEINBEN GAZDAG hajpakolást!

800 ft. és nagyon sokáig jó!

Érdemes kipróbálni:-)

Üdv.

26. Berbooo (válaszként erre: 25. - Ncilány)
2010. aug. 5. 21:56
köszke
2010. aug. 5. 21:49
hagyományos is jó, állitólag. vagy ricinus.
2010. aug. 5. 21:38
csajok a tojásos pakolás lehet oliva nélkukl , mert nincs itthon és soha nem is főzunk vele , akkor minek vegyek ?
2010. aug. 5. 21:09

Egy kis infó egy oldalról..

Törik a hajad?

A túlzásba vitt kémiai beavatkozások, a hajsütővas, a durva, szakszerűtlen bánásmód hatására a hajszálakról eltűnnek a védőpikkelyek, frizuránk elveszti nedvességtartalmát, kiszárad, fénytelenné és rugalmatlanná válik. Sőt, ha a hajvégeken a pikkelyek már teljesen lekoptak, a hajszálak szétválnak, hajunk söprűs és töredezett lesz.



Néhány tipp a töredezett haj természetes kezelésére


1. Vágassuk sűrűbben!

A hajszál töredezett végével nincs mit tenni, jobb, ha minél előbb megszabadulunk tőle. Frissítő vágást kérve látogassuk fodrászunkat a megszokottnál sűrűbben.


2. Óvatosan a dauerral és a festékkel!

A gyakori dauerolás és a nem megfelelő minőségű hajfesték nagyban hozzájárulnak a haj kiszáradásához, töredezéséhez. A tönkretett hajat hagyjuk pihenni és hozzuk rendbe, mielőtt újra nagyfokú kémiai ártalomnak tennénk ki. A legjobb persze, ha megpróbáljuk természetes módon helyettesíteni ezeket a káros eljárásokat!


3. Mosás előtt meleg olajos pakolás

Felmelegített szezám-, olíva-, jojoba-, mandula- vagy búzacsíraolajjal kenjük át a hajszálakat, tekerjünk fejünkre fóliát és törölközőt, tartsuk melegen 30 percig, majd mossunk hajat. A növényi olajok pótolják a haj nedvességét, regenerálják a töredezett hajat.


4. Hogyan mossunk hajat?

Nedvesítsük be hajunkat, majd a sampont lágyan masszírozzuk fejbőrünkbe. A töredezett hajjal kíméletesen kell bánni, tehát semmiképp se dörzsöljük. Kerüljük a túl meleg vizet, mert attól a haj fénytelen és merev lesz. Minél langyosabb a víz, annál jobb. Ügyeljünk arra, hogy a hajbalzsamból a fejbőrünkre minél kevesebb kerüljön, inkább a hajvégekre juttassuk.


5. Masszírozzuk fejbőrünket!

Hajmosáskor masszírozzuk a fejbőrünket ujjbegyünkkel, körkörös mozdulatokkal, 3-5 percen keresztül. Ennek hatására javul a hajhagymák vérellátása, gyorsabban távoznak a káros anyagcseretermékek, sőt gyorsul a haj növekedése is.


6. Válasszunk kímélő sampont!

Kerüljük az erős tisztító hatású samponokat, mert szárítanak és roncsolnak. Válasszunk gyengébb, száraz-töredezett hajra való sampont. Természetes változata a „házi tojássampon”, amely magas fehérjetartalmú, így selymessé és kezelhetővé teszi a száraz hajat. (Két tojást verjünk habosra, és masszírozzuk a fejbőrbe. Pár percig hagyjuk hatni, majd öblítsük le langyos vízzel. Végül almaecetes vagy citromleves vízzel öblítsük le a hajat.)


7. Javítsuk fel hajbalzsamunkat!

Hajbalzsamunkhoz kevert néhány csepp bojtorjánolaj ápolja a töredezett hajat.


8. Természetes hajöblítők

Ginzeng: pótolja a száraz haj elvesztett nedvességét, a hajat rugalmassá és fényessé teszi. 1/3 csészényi növényt öntsünk le 2,5 dl forrásban levő vízzel, és hagyjuk állni 15 percig. Majd szűrjük le, és miután langyosra hűlt, öblítsük át vele hajunkat a hajmosás végén.

Almaecet: öntsünk 1 kanál almaecetet fél liter langyos vízbe, és ezzel végezzük az utolsó öblítést. Tonizál, eltávolítja a samponmaradványokat, és a hajat selymessé, csillogóvá varázsolja.

Citromlé: 1 citrom leve és fél liter víz (ásványvíz jobb) keverékével fejezzük be a hajmosást.

Világos sör: a sör magas B2-, B6-vitamin, biotin és folsav tartalma miatt táplál, fényesít, tartást ad a hajnak. Hajmosás után vigyük fel és oszlassunk el egyenletesen a nedves hajon, majd öblítsük ki, és hagyjuk megszáradni.


9. Mire vigyázzunk a hajrögzítéskor?

Használjunk alkoholmentes zselét és hajlakkot, ezek kevésbé szárítanak.


10. Hogyan szárítsuk hajunkat?

Ne dörzsöljük a nedves hajat, helyette csavarjuk törölközőbe pár percre, majd hagyjuk megszáradni szobahőmérsékleten. Ha erre nincs mód, akkor használjunk hajszárítót, de 10 cm-nél ne tartsuk közelebb hajunkhoz, és alacsony fokozatra állítsuk! A forró levegő ugyanis roncsolja a hajvégeket, csakúgy, mint a formázáshoz használt körkefe vagy hajsütővas.


11. Fésülködjünk helyesen!

A fésülködés segít eltávolítani a töredezett hajvégeket, és eloszlatja a termelődött faggyút a hajon, így ápolja, és fényesebbé teszi azt. A vizes hajat azonban semmiképp se ráncigáljuk fésűvel vagy kefével, mindig hajmosás előtt fésüljük ki hajunkat. Használjunk nagyobb fogú, természetes alapanyagú (fa vagy csont) fésűt!


12. Hajszépítők szájon át

A szép és egészséges hajért elsősorban az A-, B-, C- és E-vitaminok, valamint a kalcium és a vas felelős. A vas fő természetes forrása a spenót és a sóska, ezen kívül együnk sok zöldséget, gyümölcsöt, rostban gazdag táplálékokat, és igyunk legalább két liter ásványvizet naponta. Kúraszerűen fogyasszunk nyers élesztőt, illetve élesztő- vagy karotin kapszulát.


13. Fokozott védelem nyáron!

Az erős napsugárzás szárítja, fakítja és roncsolja a hajat, ezért ilyenkor használjunk UV-szűrős hajápolókat, hajmosás után pedig használjunk napozás utáni, vitaminos hajbalzsamot. Napozáskor kendővel, szalmakalappal védjük hajunkat, és ha tengervízben vagy egy strand medencéjében vizes lesz a hajunk, öblítsük le a zuhanyozónál, mert a sós, illetve klóros víz is roncsolja a hajat.

2010. aug. 5. 21:05
1 tojássárgájához egy evőkanál olívaolaj, ezt az arányt olvasni a legtöb helyen. És a hatóidő után mindig kimosom csak vízzel, majd hígított samponnal mosom. Habzik így is rendesen.
21. 8559ed0e1b (válaszként erre: 14. - Agis)
2009. nov. 20. 07:55

Ez így tényleg nagyon jó:)



Ajánlom mindenkinek!

2009. aug. 3. 10:52
látom régen nem irtatok ide,de remélem majd valaki olvassa,nekem is nagyon száraz a hajam mióta tengerparton nyaraltam,és olvastam ezt a tojássárgája+olivaolaj pakolást de milyen arányban kell használni?remélem valaki válaszol!
19. MelisUK (válaszként erre: 16. - Agis)
2009. márc. 10. 16:11

Kipróbáltam este, szépen ragyog a hajam. Kíváncsi vagyok, milyen lesz holnap.

Betekertem fóliába amúgy a hajam végét a pakolással.

Azt hittem, hogy nem fog habozni úgy a sampon, hogy csupa olaj a hajam, bár jól kimostam csak vízzel először, de nem kellett több sampont hasznáni. Kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz tényleg a hajam több alkalom után.

2009. márc. 10. 14:12
Hő hatására eredményesebbak a pakolások!Melegiteni kell,vagy búrába ülni,de mindenféle képpen kell rá egy dauer sapka vagy tusoló sapka!
17. MelisUK (válaszként erre: 16. - Agis)
2009. márc. 9. 13:13
Okés, köszi az infókat.
16. agis
2009. márc. 9. 13:11
2 hetente, vagy havonta... nem túl gyakran. azért kell melegen tartani, hogy felszívódjanak a tápanyagok..... 2 kezelés után már sokkal jobb lesz a haj minősége.
15. MelisUK (válaszként erre: 14. - Agis)
2009. márc. 9. 12:54

És ezután ha hajat mosol bármi is látszódik a hajadon az előtte levő pakolás hatására? (Az én pakolásom hajmosás után kell használni és csak vízzel kell kiöblíteni.)

És milyen gyakorisággal készítessz ilyen pakolást? Én ma este ki is fogom próbálni amúgy.

14. agis
2009. márc. 9. 12:28
Én nem kenem a tövére, hanem csak úgy 5 cm-re a tövétől. aztán zacskót húo rá, majd türölközőt (hogy melegen tartsa) és 20 perc után normálisan hajat mosok. 1 tojássárgájához egy evőkanál olívaolaj kell, nekem középhosszú hajam van lapockáig ér) és én 2-3 adagot teszek rá. úgy kenem fel, mintha hajfesték lenne ...ecsettel.
2009. márc. 9. 12:19

Ezt a tojássárgája+olivaolajat úgy is lehet használni, hogy csak a hajvégedre teszed?

Mert nekem a töve nem száraz, de a vége néha kaphatna szerintem ilyen pakolást is.

Én egyébként szőke hajra való hajpakolást használok, ebbe többek között kamilla, pantenol, zab, glicerin, szója és vmi virág kivonata van. Isteni az illata és nagyon puha lesz tőle a hajam, mint a babahaj. De kipróbálnék házi praktikát is szívesen.

12. agis
2009. márc. 9. 10:59
Tojássárgája + olívaolaj, 20 percig a hajon, aztán kimosom. Csodaszép és puha lesz tőle a haj.
2009. márc. 7. 12:52
Én Vichy samponokat használok. Gyógyszertárban lehet kapni, recept nélkül. Van belőle száraz hajra, korpás hajra, hajhullás ellen, zsíros hajra. Lehet van még több változat is. Nem valami olcsó, de 1-2 hét után már észre lehet venni a változást.
2009. márc. 7. 11:23
A legjobb:LATTE nevű tejes hajpakoló (fodrászkellékesnél kapható) kifejezetten száraz hajra való^+ 2 komponensű hajkondicionáló és ha még ez sem elég hajolaj (de csak akkor ha úgy érzed szárad).Egy fodrász tanácsa!
2009. márc. 6. 17:24
Hajvégápoló olaj, balzsam amit nem kell kiöblíteni
2009. márc. 6. 17:23
Hajmosás után bekenheted testápolóval és utána megint megmosod samponnal.
2009. márc. 6. 17:21
100 ft-os boltban lehet venni mézes hajbalzsamot. Nem drága és szép csillogó lesz tőle a hajad! Érdemes kipróbálni.
2009. márc. 6. 17:20
Nagyon száraz ahajam már kipróbaltam sok mindent de semmi.Tud valaki valami jót javasolni?????
2008. febr. 20. 07:53
Tojássárgája+olívaolajos hajpakolás ez tuti jó. Viszont lehet kapni rózsakrémet a fodrász kellékeseknél. Hajszárítás után kell felkenni. /Úgy mintha zseléznéd/. Ez fényt is ad és puhítja a hajszálakat..
2008. febr. 19. 22:31
Balzsamok,hajoljaka,de egy olcsó házi trükk :tojással bekenet,amit összekeversz egy kis olivaolajjal,meg egy kis samponnal,megmosod vele,és olyan fényes lesz hogy az csak na:)
2008. febr. 18. 13:02
Sok fajta balzsamok vannak száraz-töredezett hajra,én az Avonosat használom.
2007. nov. 8. 20:17
a baba sampon balzsamal egyelehetkapni
2007. nov. 4. 14:53
Praktikus ötletekkel segítsetek,és persze hatásos is legyen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook