Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi ez az új betegség, ami járványt okozott Németországban?Tudja valaki? fórum

Mi ez az új betegség, ami járványt okozott Németországban?Tudja valaki? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. jún. 4. 01:32

Ezt most éjjel találtam a citromail kilépő oldalán:


[link]


Új szuperbaktériumot találtak



Kategória: Egészségügyi tájékoztatás



Az antibiotikumoknak ellenálló staphylococcus (MRSA) baktérium teljesen új törzsére bukkantak tehéntejben, valamint brit és dán emberektől származó mintákban - közölték pénteken megjelent tanulmányukban brit kutatók.


Mark Holmes kutatásvezető, a Cambridge-i Egyetem munkatársa szerint az eddig soha nem látott változat megjelenése "potenciálisan közegészségügyi problémát hordoz". Mint a The Lancet Infectious Diseases című orvosi folyóiratban megjelent tanulmányukban írták, a pasztőrözött tej és a tejtermékek biztonságosságát általánosan nem fenyegeti a baktérium, ám az állatokkal dolgozók kockázatnak lehetnek kitéve.


A médiajelentésekben "húsevőnek" is nevezett methicillin-rezisztens Staphylococcus aureus (MRSA) baktérium terjedése komoly fenyegetést jelent világszerte a kórházakban, mert fertőzése halálos lehet.


Holmes egy csütörtöki sajtótájékoztatón elmondta: bár az ismert tény, hogy a tejelő tehenek hordozói a kórokozóknak, azt még nem tudják bizonyossággal megmondani, hogy a tehenek fertőzik meg az embereket, vagy az emberek a teheneket. Erre a kérdésre eztán keresik a választ kutatásaikban. A szakemberek hangsúlyozták, hogy a pasztőrözött tej és a tejtermékek fogyasztása nem jelent egészségügyi kockázatot, mert ezek a feldolgozási folyamatok elpusztítják a baktériumokat.


A kutatók eredetileg a tehenek tőgygyulladását vizsgálták, ennek során bukkantak rá az MRSA baktériumra. A 450 tejelő tehéntől származó 940 mintából 13-ban találták meg az új MRSA baktériumot ugyanazzal a mutáns génváltozattal. MRSA-fertőzés miatt kezelt emberek mintáinak vizsgálatakor kiderült, hogy ugyanez a törzs jelen volt 12 Skóciából, 15 Angliából és 24 Dániából származó mintában is.

2011. jún. 3. 22:02
akkor most mitől is betegedtek meg az emberek Németországban?
2011. máj. 27. 18:12

EGy cikk a startlapról, riasztást adott ki az ÁNTSZ...


[link]



A cikk írásvédett, nem tudom kimásolni... Érdemes elolvasni...

37. fotkabb (válaszként erre: 35. - Szoszilvi81)
2011. máj. 26. 19:36
teljes mértékben egyetértek veled!
36. t.Ili (válaszként erre: 35. - Szoszilvi81)
2011. máj. 26. 09:31
Igaz:(
2011. máj. 26. 09:10

Egyetértek abban, hogy nagyanyáink idejében másképp volt, én magam sem vagyok az agyon sterilezéseknek, de ha belegondolunk. Annak idején teljesen természetes volt, hogy kisbabák, gyerekek haltak meg, most pedig országos botrány van, egy-egy tragédiát illetően. Jobbak lettek az életkörülmények. Akkoriban is voltak veszélyes járványok, csak nem tudták mi a neve. Azt sem tudták mi van az ország másik felében, nem hogy egy távolabbi országban.

A média csak cirkuszt csinál.

34. t.Ili (válaszként erre: 31. - C1e9612cd3)
2011. máj. 26. 08:36

Pont erre gondoltam tegnap:)

Le is írtam egy kicsit hosszabban,de mégsem küldtem el:))

Az én korosztályom,még játszott az árokparton,úszkált a békanyálas tóban,és eszünkbe sem jutott megmosni a földből kihúzott répát,a leszedett cseresznyét.Az temetőben szilvát termett szilvát ettünk,és papsajtot:)))

Az én gyerekem,már nem ülhetett a tyűksz@ros földön,nem ehetett földet,és ha a cumija kiesett,kifőztem,mielőtt visszakapta:)

Esélye se igen volt ismerkedni a bacikkal!

Aztán csodálkozunk,hogy közösségbe kerülve,minden betegség nagy erővel kijön rajtuk:)

Az is igaz,hogy nem volt régen ilyen fokú a "szennyezettség",nem járt ennyi autó,nem voltak atomreaktorok,és a szomszéd nem engedte a szennyvizét a derítőből a kertbe,az árokpartra.

Nem is gondolnánk,egyetlen kis gén változás milyen újfajta,és virulens baktériumokat produkál:(

2011. máj. 26. 08:06
Reggel hallgattam a rádiót....,600 betegből 140 állapota életveszélyes,3 meghalt....Ha az arányokat nézzük nem túl biztató...:-(
32. 8da56b30fc (válaszként erre: 31. - C1e9612cd3)
2011. máj. 26. 07:57
igen, biztos van benne valami, nagyanyáink a kertből mosatlanul ették a zöldeket, nem voltak ilyen "nagyhatású" fertőtlenítők semmi bajuk nem volt, és persze hütőszekrény nélkül éltek. Mi meg már lassan olyanok vagyunk mint a petricsészébe zárt élőlények hipersteril körülmények között élünk, és igen egy korábban jelentéktelennek tűnő baci is ledönt minket, elgondolkodtató hová tartunk ezen a téren......
31. c1e9612cd3 (válaszként erre: 29. - T.Ili)
2011. máj. 26. 01:24
persze, h túl sterilek lettünk! Az elmúlt évtizedek arról szóltak, h mindent, ami fertőtlenít, rásóznak az emberekre. Azok meg meg is veszik, és nem csak azokon a felületeken használják, ahol, és amikor kell, hanem teljesen általánosan a mindennapokban, és mindenhol. Pld. Domestos, stb. Addig míg nagyanyáink, meg még mi magunk is tetemes mennyiségű koszt ettünk meg, a mai ygerekek már szinte semmit. Ettől a töménytelen mennyiségű fertőtlenítőszertől meg az eddig ránk nézve ártalmatlan bacik is mutálódtak, és mára patogénné váltak.... Akár hogy is nézem, egy baci a túlélést tekintve semmiben sem különbözik tőlünk emberektől! Túl akar élni! Csak mivel gyorsabb szaporulatú, mint mi, gyorsabban mutálódik, gyorsabban alakalmazkodik a környezethez (tisztítószerek). Addig míg emberek képesek arra, h pld. a lakásba nem viszi fel a kocsiból a vásárolt dolgokat, amíg nem fertőtlenítette a csomagolásukat (kolleganőm ezt csinálja. Egyesével mossa át domestosos vízzel az ásványvizes üvegeket is), nem kell csodálkozni, h egyre durvább kórokozók ütik fel a fejüket, és könnyebben fertőződünk meg. Ehhez hozzájárul az emberek gyógyzser mániája, és már meg is van, a dolgok miértje.....
2011. máj. 26. 00:44
Ez a sok halálos járvány nem üzleti fogás, sokkal inkább biológiai fegyver, amit titkosan valakik bevetnek, hogy aztán majd legyen oltó anyag, amit meg kell venni...
29. t.Ili
2011. máj. 26. 00:17
Az is lehet a magyarázat,hogy túl sterilek lettünk,és az immunrendszerünk lazsál!:))
2011. máj. 25. 22:02
na igen,ezért mondtam az ismerőst...
27. 8da56b30fc (válaszként erre: 26. - Fotkabb)
2011. máj. 25. 21:57
csak magadban bízhatsz......lehet, hogy ő is a nagybanin veszi....
26. fotkabb (válaszként erre: 21. - 8da56b30fc)
2011. máj. 25. 21:54
Valószínű azért létezik ez a baci, de ha el akarod kerülni,vegyél hazait,és azt is olyan személytől akit ismersz,vagy ajánlottak,és tudni róla,hogy mit használ permetszerként stb..
2011. máj. 25. 21:53
elég rossz figyelem elterelés, szegény anyukák.....+pici gyerekek, hogy adjanak igy bármit nekik félelem nélkül.....
2011. máj. 25. 21:50
biztos,hogy vmilyen üzleti fogás,más dolgokról elterelni az emberek figyelmét.
2011. máj. 25. 21:50
a másik meg ha Mo. lenne már rég karantén alá tettek volna minden hazai terméket...ez az egyenlőség az EU-ban.....
22. Macskanita (válaszként erre: 21. - 8da56b30fc)
2011. máj. 25. 21:49
hát igen...
2011. máj. 25. 21:47
de ha subickoljuk a zöldséget attól még nem biztos, hogy jó, ez a baci az egészben benne van nem?
2011. máj. 25. 21:45
lehet, hogy ez is egy üzleti fogás....
19. Macskanita (válaszként erre: 18. - Fotkabb)
2011. máj. 25. 21:44
hát ez az...mondjuk attól nem paráztam furcsamód
2011. máj. 25. 21:42
mert a h1 n1 ideje lejárt,most kell más...
2011. máj. 25. 21:41

Épp most amikor az ember kiéhezett egy kis gyümire meg friss zöldségre... kétségbeejtő :(


és egyáltalán hogy-hogy eddig nem tudtunk róla?

16. Macskanita (válaszként erre: 15. - 8da56b30fc)
2011. máj. 25. 21:35

ez gáz...tényleg gáz.

Akkor amit behoztak gyümölcs és zöldség?

á, végem van:-)))))))

2011. máj. 25. 21:24

Sziasztok,

én ezt olvastam róla, elég ijesztő:

Eddig három nő halt meg a véres hasmenésjárvány miatt, a fertőzöttek száma pedig 600-ra emelkedett.

Erősödik az aggodalom Németországban a rohamosan terjedő hasmenésjárvány miatt. A német egészségügyi illetékesek szerdai közlése szerint csaknem bizonyos, hogy a járvány kórokozójának tekintett, úgynevezett EHEC-bélbaktérium általi fertőzés okozta az eddigi haláleseteket, szám szerint hármat. Mind a három áldozat nő. A Németországban korábbról ismert járvány új sajátossága, hogy a fertőzés elsősorban felnőtt nőket érint. A baktérium korábban szinte kizárólag a gyermekeket fertőzte.


A coli bélbaktérium egyik válfajának számító EHEC kiváltotta, mindenekelőtt véres hasmenéssel járó fertőzés a hatóságok szerint május közepén Észak-Németországban kezdődött. Azóta már továbbterjedt, és a 16 közül már 14 tartományt érint. A fertőzésben megbetegedettek, illetve a gyanús esetek száma 24 óra alatt több mint 100-zal emelkedett, az életveszélyes, illetve rendkívül súlyos állapotban lévők száma pedig mintegy 140. Egy nappal korábban a hatóságok 80 ilyen esetről tettek még említést.


Az egészségügyi hatóságok továbbra is sötétben tapogatóznak azzal kapcsolatosan, hogy valójában mi okozza a járványt. Szerda reggeli értesülés szerint a fertőzés Schleswig-Holstein tartományból indult ki, és helytelenül trágyázott zöldség okozta. Nem sokkal később más források ezt cáfolták. A Robert Koch országos járványügyi intézet óva intett az elsietett véleményalkotástól, ugyanakkor elismerte, hogy a kórokozó utáni kutatások eddig eredménytelenek voltak.


Ilse Aigner mezőgazdasági miniszter egy szerdai interjúban a pánikkeltés elkerülésére szólított fel. A miniszter azt hangoztatta, hogy nem kell lemondani a zöldség- és gyümölcsfogyasztásról, viszont feltétlenül szükség van az alapvető higiéniai szabályok következetes betartására. Aigner úgy vélte, hogy a zöldség- és gyümölcsfélék meghámozására, vagy legalábbis alapos mosására van szükség.


Daniel Bahr egészségügyi miniszter kijelentette, hogy a jelenlegi erőfeszítések elegendőek lesznek a járvány megfékezésére. A miniszter szerint országos válságstáb felállítására egyelőre nincs szükség.

14. fotkabb (válaszként erre: 8. - Macskanita)
2011. máj. 25. 21:21
akkor válhat halálossá,ha kiszárad az ember. (ez előfordulhat minden ilyen esetben,amikor hasmenéssel,hányással jár a betegség; a szervezet vízháztartása rohamosan csökken)
13. homern (válaszként erre: 8. - Macskanita)
2011. máj. 25. 21:19
Lehet halálos.Haltak már bele és sokan vannak nagyon rossz állapotaban :(
2011. máj. 25. 21:17
Miért pont mi nők?Nem mossuk meg a zöldséget,gyümölcsöt? Szerintem ez nem igazán jellemző ránk,én mindenesetre nem értem....:-(
11. t.Ili (válaszként erre: 10. - Macskanita)
2011. máj. 25. 21:14
Mások is elkapják,de a fiatal,felnőtt nőket jobban leveri:(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook