Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi baja lehet? fórum

Mi baja lehet? (beszélgetős fórum)


25. 0d19e1a24d (válaszként erre: 24. - 7538640561)
2011. jún. 15. 13:58
beírod a gugliba, hogy laptop tartó és ezret találsz, ha másra nem is jó képek alapján látod , hogyan kell állnia. Amúgy olyat már nem tudom találsz e meg él e az üzlet ajánlata , csak megmutattam, hogy sima tartót ventillátor nélkül már olcsón találni. Beírod gugliba és mazsolázol.
24. 7538640561 (válaszként erre: 23. - 0d19e1a24d)
2011. jún. 15. 13:11
Köszi,akkor valszeg jövő héten látogatást teszek ott :D Egyébként lejtve tettem rá,télleg köszi :)
23. 0d19e1a24d (válaszként erre: 21. - 7538640561)
2011. jún. 15. 09:01
Most nézem, pl ventillátor nélküli sima tartó 995 ft az ikeába. [link]
22. 0d19e1a24d (válaszként erre: 21. - 7538640561)
2011. jún. 15. 08:57
Szerintem egyáltalán nem voltam lekezelő mellesleg én sem lazacot szoktam ebédelni a saját kaviárjával, de nekem ennyit megért a számító gépem biztonsága mivel értékes dolog. Bár szükség megoldásnak teljesen jó a könyv egy ideig nekem is úgy volt az a lényeg, hogy kb legalább 5 centi legyen a légüres tér, és ugye az alja szabadon legyen. ( ha csak simán rárakod a könyvre akkor ugye ugyan ott vagyunk v-hogy úgy kell hogy kicsit lejtsen a gép.
21. 7538640561 (válaszként erre: 20. - 0d19e1a24d)
2011. jún. 15. 08:41

Drága Tennis Boy!

Igenis nagyra értékelem a tanácsokat,amiket adtok,már tettem is alá könyvet :) De nem vagyok pesti,és moziban,akár hiszed akár nem,még soha nem voltam...Sajna,nincs fölös 4 ezrem se,csóró vagyok,ez van...A gépet is diákhitelből vettem,h befejezhessem a sulit...Megér nekem annyit,hogy vegyek,és majd amikor találok nyárra melót,meg is veszem... :/ Bocs,ha csalódást okozok,de télleg nem mindenki fürdik úgy a lében..Ha most odamennék apámhoz,hogy kunyeráljak egy négyezret a gépre,szívrohamot kapna...Kevesebből főzünk naponta...Szal a tanácsaidat köszi,meg is fogadom,de légyszi,ne írj már ilyen lekezelően,mert elég rosszul esik.. :/ Mindenkinek köszönöm,aki vette a fáradtságot és válaszolt. :)

20. 0d19e1a24d (válaszként erre: 17. - 7538640561)
2011. jún. 15. 08:01
nem tudsz kb 3-4 ezret rászánni? Ez azért szerintem nem akkora összeg.... barátnővel a mozib a percek alatt eltapsolsz ennyit. de te tudod, mit ér meg a géped biztonsága.
19. 0d19e1a24d (válaszként erre: 17. - 7538640561)
2011. jún. 15. 07:54
hidd el fel kell emelni mert alul és oldalt szellőzik egyik helyen beszívja másikon meg kifújja. Te tudod ha a te géped nem ér meg egy álványnak az árát..... a takarítással semmitse oldasz meg azon kívül hogy 1 darabig tiszta lesz. Ettől függetlenül, ha álvány nélkül használod, például besülhet a gép ha nem kap levegőt.... de te tudod... legalább 1-2 könyvet tegyél alá természetesen úgy hogy az alja szabadon legyen.
18. 0d19e1a24d (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2011. jún. 15. 07:49

butternut biztos annak képzeli magát :)



Figy nekem amit mondtam SZÁMÍTÓGÉPES SZAKEMBER MONDTA. gép legyen "levegőben" alja szabadon hogy átszellőzhessen, és lehetőség szerint a hűtést plussz ventillátorral meg kell oldani, ha a gép mondjuk egésznap használva van (a ventillátort elég csak néha bekapcsolni nem kell folyamatosan berregtetni )

2011. jún. 15. 07:48
Hát én nézegettem lapitartókat,de ha annyim lenne,hogy hirtelen beújítsak egyet,akkor kipengetem a takarítás díját is,és nem írok ide tanácsért... :( Az enyém sajnos igenis alul hűt és ott is fújja ki...Oldalt az usbken meg az ilyesmin kívül semmi nincs...Nekem se megy soha aksiról,mert a boltban azt mondták,hogy amikor hazaviszem,egyszer merítsem le,töltsem fel,és menjen csak töltőről..Ez meg is történt...160ért vettem,direkt,hogy ha drágább is,de tovább bírja...MEgőrülök,most akkor mit kéne csinálnom?Nem poros semmi,itt legalábbis....Mondjuk odaadtam húgomnak egy hétre,mikor táborba ment,hogy tudjunk otthonról beszélni,de nem tudom,hol voltak..Talán ott lehetett poros..Egyébként asztalról játszok,amíg nem nyerem meg a lottót.. :( Sajna nincs most fölös 4ezrem ... :(:(
16. 07c4794583 (válaszként erre: 13. - 0d19e1a24d)
2011. jún. 14. 20:56
sűrített levegővel jól lehet pucolni asztali gépet, de notit nem annyira, max a billentyűzetet meg ahol a szellőzők vannak, tehát korlátozott, hova ér el a dolog.
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - 0d19e1a24d)
2011. jún. 14. 20:56

Persze egy sima kifúvástól semmi baja, arra gondoltam, hogy szétkapni és úgy takarítani.

Most hallottam én is, hogy nem szabad az akkumlátornak a gépen lenni, ha árammal használják, mert akkor kb.1évig él az aksi. ...és igen jó hűteni a gépet, sőt kell is, erre lehet kapni ketyerét is. :) Amennyiben téves az infom nem az én hibám, szakember nyilatkozta valamelyik adón.

14. 07c4794583 (válaszként erre: 12. - 0d19e1a24d)
2011. jún. 14. 20:55

egy noti nem alul fújja a levegőt, szép is lenne! asztalra van tervezve mind. nem állványra meg rácsozatra meg levegőben kézben tartásra. :)


és ha igazad is lenne, és az aljára tervezték volna, akkor már az elejétől lenne a topiknyitónak ez a problémája, de mint olvashatod, újkeletű a zavar. szóval nincs "helytelen" tartásról szó, valami bibi lesz a felsorolt dolgokkal, úgyhogy a boltnak foglalkoznia kéne a dologgal.

13. 0d19e1a24d (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2011. jún. 14. 20:34
De itt takarításról ápolásról beszélünk, a gép takarítása szerintem nem az cég dolga hanem a tulajé. Lehet venni fúvókákat stb...
12. 0d19e1a24d (válaszként erre: 10. - 07c4794583)
2011. jún. 14. 20:33
Nekem ezt hozzáértő mondta.... és az enyém pl alul szívja be és oldalt fújja ki de van gép ami fordítva teszi. Szóval hidd el nem hülyeség. De tőlerm nyugodtan tárold a gépedet az asztalon támaszték nélkül.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - 0d19e1a24d)
2011. jún. 14. 20:13
Amint nem szervíz nyúl a garanciális készülékhez, azonnal elveszíti a garanciát. Kitartóan kell élni a jogaival, mert a garanciális idő az jár, ha nem ömlött bele valami, nem törte össze stb.
10. 07c4794583 (válaszként erre: 9. - 0d19e1a24d)
2011. jún. 14. 20:12

ez hülyeség, nekem a több éves laptopjaim mindig az asztalról mennek, ettől még nem kéne forrósodni


a szellőzők nem az alján vannak, hanem oldalt


ha pedig szétszeded a notit, akkor elveszted a garanciát...


vagy el van koszolódva a hűtőventi (esetleg dohányzik valaki a lakásban, vagy por van?), vagy zárlat van, vagy aksihiba, kontakthiba, sok minden lehet, summa summárum garin belül felforrósodott cuccal nem a tulajnak kell bíbelődni, hanem a gyártónak, csókolom.

9. 0d19e1a24d (válaszként erre: 1. - 7538640561)
2011. jún. 14. 20:08
Szia, a gép ápolása ide tartozik a takarítás iks nem hinném , hogy beletzartozna a garancia fogalomba. Ha teheted vidd el olyanhoz aki ért hozzá és tisztíttasd ki. Máris helyre jöhet, tovább a laptopnak alul szellőzni kell, feltételezemn csak leállítod az asztalra azt kész. NA EZT NEM SZABAD. minimum 1-2 könyvet pakolj alá úgy hogy az alján a légzőnyílásai a levegőben tehát szabadon legyenek. Mégjobb lenne ha áldoznál rá és vennél 1 laptop tartót ami ugye pont ezt a célt szolgálja, szabadon van a gép alja. kb 4000 ért már olyat vehetsz amin van 1-2 plussz ventillátor amit hálózatról műköttethetsz ami hűti a gépet. Egésznapos használat mellett nagyon erősen ajánlanám ezt a megoldást inkább erre költsél párezret mint 1 új masinára sokkal többet. Ilyen álványt a gugliba bőven találsz. Remélem tuttam segíteni.
8. g_eszter (válaszként erre: 1. - 7538640561)
2011. jún. 14. 20:08
Régen nekem is Acerem volt, aztán amikor nagyon meleg volt, szét lett szedve, s egy kb 3 mm vastag koszsáv volt benne. Csoda, hogy hűtött valamennyire.
2011. jún. 14. 20:07

olvasd el ezt a topikot is:


[link]


szóval felhívhatod a kelet-európai ügyfélszolgálatot, de valószínű a boltba fognak visszazavarni :) de legalább a boltban mondhatod, hogy az ügyfélszolgálat küldött.


sok boltos és kereskedő ha látja, hogy elszánt vagy, és nem hagyod annyiban, beadja ám a derekát, csak az elején próbálkoznak ilyen fal szöveggel, hátha hazamész és békén hagyod őket. :)

2011. jún. 14. 20:07

A garanciális papiron vagy a boltban nem adtak szerviz cimet ott kellene nekik azt megcsinálni.

Sajnos a olt nem foglalkozik ilyennel csak ha 2-3 napon belül történt a baj akkor kicserélik .

2011. jún. 14. 20:03

Nekem is acerem van, az aksijuk gyenge, nem sokat bír, töltőről üzemeltetem folyton.

Biztos hogy koszos belül és a hűtést akadályozza, nekem pont ez volt nemrég el is vittem kitisztíttatni egy hatalmas pormaccs volt benne.Vigyázz mert ha nem hűt rendes még tönkremegy!

2011. jún. 14. 20:03

Szia!


Szerintem az a gép hibája, hogy az akksija zárlatos. Tipp: vegyél bele egy új akksit, amit 14 napon belül visszaküldhetsz, ha nem jó. Ha így sem oldódik meg a probléma, akkor visszaküldöd és nem vesztesz semmit.

2011. jún. 14. 20:03

" És a garancia nem azt jelenti, ha bármi baja van a gépnek, kötelesek ingyen megcsinálni?"


..de azt jelenti, kérd a vásárlók könyvét, közben fordulj a fogyasztóvédőkhöz.

2011. jún. 14. 20:02

próbáld meg valamivel megmérni a műanyagfelületek hőméréskletét, és hivatalosabb módon érvényesíteni a garanciát


(postai ajánlott levél és fogyasztóvédelemmel fenyegetőzés)


és ne hagyd magad, a kereskődnek kell lépnie, nem az Acer Magyarországnak.

2011. jún. 14. 20:00

Sziasztok!

Nincs még teljesen egy éve,hogy vettem egy acer laptopot és 1 év garanciát kaptam rá,ami szeptemberben jár le.Egyetemista vagyok,így szinte mindennap megállás nélkül használtam a gépet,és semmi baja sem volt,viszont 1 vagy 2 hónapja ha bekapcsolom,kb fél óra múlva olyan forró a gép processzora,hogy muszáj kikapcsolnom,ha pedig töltőn van,még ennyi idő sem kell.Ráadásul a töltő is tűzforróra melegszik.Elmentem a boltba a garanciás papírral,de ott azt mondták,hogy az acer hivatalos honlapjára írjak,mert az ő kötelességük a javítás,de az is lehet,hogy csak eltömődött a hűtés.Erre visszaírtak,hogy a takarítás nm tartozik a garanciába és 6250 Ftért csinálnák meg... Most akkor mi baja lehet a gépemnek?Ha csak eltömődött a hűtő,mért lesz tűzforró a töltő is meg a fél gép?..És a garancia nem azt jelenti,ha bármi baja van a gépnek,kötelesek ingyen megcsinálni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook