Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi baja lehet a cicusomnak? fórum

Mi baja lehet a cicusomnak? (tudásbázis kérdés)


2012. júl. 31. 22:15
Az is előfordulhat, hogy szőrgombóc van a gyomrában. Nyávog folyton mert éhes, de enni meg nem kíván, mert nyomja a gyomrát a szőrgombóc. Állatorvos tapintással meg tudja ezt állapítani, és tanácsokat ad.
2012. jún. 30. 23:59

1500 forintért veszem a piacon az állateledelesnél kilóját,és két kiló elég 6 hétigigaz kis termetű a macskám.

Azelőtt még többe került,mikor konzerveket is evett.

13. tixtina (válaszként erre: 9. - Virus2008)
2012. jún. 30. 23:58

Ezzel egyetértek.

Az én macskámnak kihullott a szőre ezektől a Kitekat és társai eledelektől:oo

A tápos mondta,hogy ezek sz@rok-főleg a konzervek.

Úgyhogy amióta R.C-t adok neki,a szőre kinőtt,és jobba közérzete.

12. cirrmosh (válaszként erre: 11. - Virus2008)
2012. jún. 29. 10:12
Most nézek körbe a neten hogy melyik éri meg jobban, ezt a royal canin british shorthair-t nézem. Mondjuk olyan szempontból jók voltak ezek az agyonreklámozott kaják hogy 3.7 kg-san hoztam el menhelyről... és most már 6.5 kg. De még mindig látszik hogy sokkal erősebb volt mert még hátul lóg rajta a szőr, de most már szépen néz ki :) Te melyik kaját javasolnád?
11. virus2008 (válaszként erre: 10. - Cirrmosh)
2012. jún. 29. 10:06

Én debrecenből rendelek neten,és így is olcsóbb mintha itt venném az állateledelésnél.



Nekem az állatorvos tanácsolta, hogy vessek véget ezeknek, és helyette vegyek ezt.De nálunk az igazi probléma az volt, hogy húgyuti betegsége volt, és speciális tápot kellett vennem.És ennél is maradtunk.

10. cirrmosh (válaszként erre: 9. - Virus2008)
2012. jún. 29. 10:01
Igen ezért gondoltam. Meg mert drága :D Persze eszik szárazat is, csak azért hogy a sima csirkemellt sem ette meg pedig színhús ebből gondoltam hogy valami baja lehet. Köszönöm hogy írtál véleményt a Royal Canin-ról mert nem találtam a neten róla semmi véleményt. Nálunk az állatkereskedésben nem lehet kapni, és csak netről tudok rendelni, ezért nem akartam zsákbamacskát játszani ezzel a dologgal. Szerintem akkor megpróbálkozok vele :) Köszi mégegyszer.
9. virus2008 (válaszként erre: 1. - Cirrmosh)
2012. jún. 29. 09:53

Szerintem nincs nagy baja, ha negyed konzervet megeszik, és iszik rendesen.Szerintem melege van.

Próbáltad száraz eledellel?


Enyém is el szokta játszani hogy kóborol a lakásban és nyávog, csak úgy pedig kijárós.


Amúgy megjegyezném nem minőségi eledel a whiskas kitekat,purina...Mitől minőségi,mert reklámozzák? :)


Én Royal Canin-nal etetem a cicámat, és mintha kicserélték volna, és nedveset nem is kap, csak szárazat.

8. cirrmosh (válaszként erre: 7. - Krisztacskaaa)
2012. jún. 29. 09:50
Szegénykéim :( teljesen átérzem. :( Nekem idáig mindegyik macskám vagy elkóborolt vagy elütötték, ezért vigyázok Döncire mint a szemem fényére és mindent megszeretnék adni neki. Gondolkoztam Royal Canin-os brit cicusoknak való tápon, de elég húzós az ára ahhoz hogy ha esetleg nem tetszik neki akkor ki kelljen dobnom. :/ Ha még pár napig ilyen lesz elviszem orvoshoz. Lehet hogy front érzékeny vagy nem tudom.
2012. jún. 29. 09:47
Sok állatorvos azt mondja hogy csak laktózmentes tejet lehet adni, a tejcukrot a macskák nem tudják megemészteni. Nekem kisgyerek korom óta van macskám mindig kaptak házi tejet, volt cicám aki 15 évig élt. A többi se volt sose beteg, hanem sajnos elkóborolt vagy autó ütötte el :(
6. cirrmosh (válaszként erre: 5. - Krisztacskaaa)
2012. jún. 29. 09:40
Lehetséges. Ugye nekem állatorvos mind 3om bnőm apukája, ők mondták hogy ne adjak neki tejet. Viszont most hogy írtad kipróbáltam , lefetyelt belőle :D remélem nem lesz tőle baja. :)
2012. jún. 29. 09:38
Vizet azt muszáj igyon, szerintem figyeld és ha tényleg nem iszik sehonnan (ha kijár máshol is ihat) akkor irány az orvos. Talán a meleg miatt kevesebbet eszik de innia muszáj.
4. cirrmosh (válaszként erre: 3. - Krisztacskaaa)
2012. jún. 29. 09:35
Az eszik hozzá képest az nagyon kevés. Mindig ilyen egy másfél konzervet vágott be egy nap alatt. Most meg egy negyedet majszol egész nap. Tejet soha nem adnék neki. Vize is van, de nem iszik. Hu persze dorombol... pedig nem szokott sőt reggel úgy ébreszt fel hogy nyalogat... nha ilyet se csinált ezelőtt.
2012. jún. 29. 09:31
1 hete nem eszik semmit? vizet/tejet iszik eleget? dorombol ha símogatod? szerintem jó lenne ha állatorvos vizsgálná meg
2012. jún. 29. 09:26
Van egy brit rövidszőrű cicám. 4 éves. Két hónapja fogadtam örökbe. Nagyon nyugodt cica. Kan és ivartalanítva van. Egy hete mintha kicserélték volna... Nem eszik meg semmit, pedig minőségi kaját kap. Whiskas, darling, purina kitekat. Sütöttem neki csirkemellett azt se ette meg. Egyfolytában nyávog jön utánam. Össze vissza mászkál kóbóról. Sokat alszik ahogy szokott, de ez hogy a nap 24 órájából 15 órát végig nyávog engem követve kicsit aggaszt. Semmi seb nincs rajta, nem hiszem hogy fáj neki valami. Ha valakinek a cicájával történt már ilyen, kérlek ossza meg velem mert aggódom érte.
2012. jún. 29. 09:23
Mi baja lehet a cicusomnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook