Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi az oka, hogy unokám (8 éves), kitépi a szempilláját? fórum

Mi az oka, hogy unokám (8 éves), kitépi a szempilláját? (tudásbázis kérdés)


14. xti_ (válaszként erre: 4. - Hidewatch)
2010. jan. 22. 13:45

én is pont így érzek, nem állandóan, de előfordul. szóval nem biztos, hogy lelki oka van, lehet, hogy őt is zavarja egy rossz irányba álló, vagy épp kiesni készülő szempilla.

néha meghúzogatom akkor is, ha nem szúr, mert ha ki akarna esni, akkor inkább így, mint hogy a szemembe essen, és onnan kelljen kihalászni. remélem, ez nem beteges : )

13. simple
2010. jan. 22. 09:48
Valamilyen kényszerbetegség. Irány az orvos!
2010. jan. 22. 06:13

Tavaly előtt egy volt munkatársam is ilyesmit csinált, ( most is szerintem )

Ő még a karján lévő szőrt is. Ja és persze Pasiból van.

Csehild! Óldódik a probléma??

2009. ápr. 28. 21:35
pszichológus. Egyértelműen!
2009. ápr. 28. 05:49
A szakember meg felírja a bogyót ami nem biztos hogy jó. Mert nem az fogja meggyógyítani. figyelemelterelés se végleges megoldás..
9. 7dea0ad493 (válaszként erre: 7. - Ejmi)
2009. ápr. 27. 13:33
És ha sokáig várnak, rosszabb is lehet,sokkal rosszabb:egy egészséges gyerek ugyanis nem tépkedi a szempilláját
2009. ápr. 27. 12:59

Mit csinál?

De az nagyon fájhat!

7. ejmi
2009. ápr. 27. 12:54
Lelki okai vannak. El kell vinni szakorvoshoz.
2009. ápr. 27. 12:51
Nem kérdés, hogy sürgősen szakorvosra van szüksége. Itt a fórumon laikusok adnak tanácsot, nem orvosok, de az biztos, ha nem testi, akkor valami nagy lelki baja lehet.
2009. ápr. 27. 12:46

i az hogy Sokáig tart akkor érdemes elvinni?Talán várja meg hogy nem lesz szempillája?

Hát nem tudom, én a helyében nem itt kérnék tanácsot, hanem szépen hónom alá csapnám a kölköt és ott csücsülnék egy pszichiáternél

2009. ápr. 27. 12:44

Ezt én is szoktam csinálni (26 éves), mert nekem időnként úgy nő, hogy minden pislogásnál irritálja a szemhéjam belső peremét, nem tudom szebben megfogalmazni. Ilyenkor én is mindig odanyúlkálok, meg húzogatom, mert ilyenkor gyakran az van, hogy egy más amúgy is kihullófélben levő szempilla a bűnős, ami ha kijön, akkor megoldódik a probléma egy időre.

Sőt, nekem van néhány szál, amelyik konkrétan összeakasztja a felső, és alsó szempilláimat, és ez nagyon kellemetlen érzés, ezeket a szálakat csipesszel el szoktam távolítani, különben minden 3. pislogásnál szedhetném szét őket.

Persze nem biztos, hogy az unokádnak ez a baja, de még akár ez is lehet.

2009. ápr. 27. 12:44
Eddig nem tépegette?
2009. ápr. 27. 12:42

Szia!

Szerintme ez valami kényszer cselekvés lehetnála.

Hasonló mint aki a haját csavargatja, vagy a körmét rágja.

Lehet valami trauma érte a suliba, és nme tudja feldolgozni.

HA sokáig taret érdemes lenne elvinni egy szakemberhez aki elbeszélgetne vele játékosan.

2009. ápr. 27. 12:38
Mi az oka, hogy unokám8 éves, kitépi a szempilláját?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook