Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi az oka annak, hogy ha egy szülő anyagilag mindent megad a gyerekének, akkor az felnőttkorában nem törődik a szüleivel? fórum

Mi az oka annak, hogy ha egy szülő anyagilag mindent megad a gyerekének, akkor az felnőttkorában nem törődik a szüleivel? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. szept. 27. 10:33
Nem hiszem, hogy a "csak" anyagiak lenne itt a probléma. Rá lehet sokmindent fogni, de hány sikeres, gazdag és időhiányos apukát imád a gyereke, tiszteli felnéz rá, ők mit csináltak jobban?
36. cel
2010. szept. 27. 10:21
Ne (csak) anyagiakban adjon meg mindent a szülő a gyerekének, szülői példamutatás a legjobb módszer. A gyerektől azt kapják vissza a szülők, amit láttak, tapasztaltak szülei viselkedéséről a nagyszülők felé.
35. Bichi
2010. szept. 27. 10:00

Az én fiam még csak 13 éves, de nem kap meg mindent, még akkor sem, ha megtehetjük.

Leginkább azért sem, mert ha mindent megkapna, akkor az ilyen korára olyan szinten természetes lenne, hogy észre sem venné, hogy mindent megkap :o).

És azt sem értem, hogy egy szülő miért várja, hogy szeresse őt a gyereke csak azért, mert mindennel elhalmozza. Igazság szerint mint már többen is írták sokkal egyszerűbb beültetni egy gyereket egy új játékkal a szobájába, mint időt és energiát fordítani az együttlétre. Ami azért is baj, mert mikor eljut egy bizonyos korba, ez már nem pótolható...

34. Dina2 (válaszként erre: 24. - Astaroth)
2010. szept. 27. 09:59

igen, jól értelmezed a kérdésemet!

olyan szülők példája van előttem, akiknek jó, ha havonta egyszer dob egy sms-t a gyerekük, akkor is csak azért, mert szüksége van valamire.

de kezdem érteni: ha egész életében csak azt látta a kölök, hogy a szülő erre való, akkor felnőttként sem viselkedik másként...

2010. szept. 27. 09:57

nem tudom,mit írtak előttem,nem volt időm elolvasni,így bocsi,ha ez már kiderült korábban.

de az,h anyagilag mindent megkap a gyerek,az igazából lópikula...gy kicsinek szeretetre van szüksége.és ha ezt nem kapta meg,akkor hogy várhatja el a szülő ezt tőle?

sok szülő az érzelmi hiányosságokat kompenzálja tárgyakkal,pénzzel

ezek a gyerekek nem tisztelik a szüleiket...és van benne valami,sajnos...

32. FormáSan (válaszként erre: 24. - Astaroth)
2010. szept. 27. 09:53

Nekem van már leányom! Nem is kicsi! De azt azért senki ne állitsa nekem, hogy a gyermek olyan lesz, amiylennek mi neveljük! Megszületik egy csöppség az Ő maga egyéniségével, mi azt csak irányitgatni tudjuk! Lehet megadni mindent, torony órát láncostúl, vagy semmit mert nincs rá pénz! Nem ettől múlik az, hogy majd idős szüleit felkeresi-e, vagy hiányzik-e, ne adj isten még támogassa is!

A szeretet, ami kialakul vagy ha hiányos, ezért vagy azért, az lehet az oka, vagy hogy már rége nem érezte otthonnak az otthon!

31. nehita4 (válaszként erre: 22. - Dina2)
2010. szept. 27. 09:53

szerintem is így van mostanság...


Aztán később egy telefon sem.

30. Astaroth (válaszként erre: 26. - Alfoldi13)
2010. szept. 27. 09:52
Mindenkinek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen. Véleményem szerint az idő hiányával takarózni, az csak kifogás! És ezt úgy állítom, hogy sajnos rendre megteszem én is, de attól még így gondolom. :D
2010. szept. 27. 09:50

Az én környezetemben is vannak ilyenek. Szerintem a rossz nevelés is benne van. Mert ugye ha a gyerek mindig mindent megkap, az nevelődik bele, hogy neki minden jár és pl. nem kell viszonoznia semmivel. Mert lehetett rossz vagy jó, ha valamit akart megkapta. Ha a gyerek nem kap negatív visszajelzéseket a szülőktől csak jutalmazást, mit is várhatnának?

Aztán benne lehet a szülők rossz párkapcsolata, megadtak a gyereknek mindent, de egymással nem törődtek. Akkor a gyerek miért törődne velük felnőtt korában?

Vagy ugye elváltak a szülők, ott is előfordul, hogy az egyik szülő el van felejtve.

2010. szept. 27. 09:50
Nem megadni kell mindent hanem beszélgetni vele !
27. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Dina2)
2010. szept. 27. 09:50
Azért mert igazából nem szüleik voltak, hanem egy túlzott anyagias lét.Nem őket szerette, hanem azokat a dolgokat amiket kapott
2010. szept. 27. 09:48

hálára ne számítson senki..de persze sok az igaz abban is ,hogy nem is a háláért nevelünk szóval a mosollyal...

és a mai rohanó világban mindenki rohan a pénzért....nincs idő..

2010. szept. 27. 09:47
Azt én nem tudom. De attól hogy tudod az okot a probléma még nem oldódik meg.
24. Astaroth (válaszként erre: 7. - FormáSan)
2010. szept. 27. 09:45
Az igaz, hogy az ember azért szül gyereket, mert vágyik egy gyerekre, viszont az, hogy a gyerekem mennyire kötődik hozzám, ha már felnőtt az a nevelésem tükre. Sokszor nem a gondoskodásról van szó, hanem a gesztusról. Gondolj bele, neked nem fájna, ha te mindent megadnál a gyerekednek, ő pedig felnőttként még csak fel sem hív téged, hogy: "ugyan már hogy vagy vén trampli?" Nehogy már a technika korában ne legyen a távolság áthidalhatatlan. Szerintem a fórum indító nem feltétlenül arra gondolt, hogy öreg korunkra a gyerekeink ápoljanak bennünket. Ezt egy józan gondolkodású szülő nem is várja el. De ha lesz egy lányom/fiam, akkor öreg koromban nagyon jól fog esni, ha az a felnőtté vált gyermek megfogja a kezem és megkérdezi, hogy: "Anya, segíthetek?"
23. Pndi (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2010. szept. 27. 09:43
Valóban nem, de én is azt hiszem, hogy ha egy gyerekkel nem tudnak elég időt tölteni, azzal próbálják kompenzálni, hogy elhalmozzák mindennel. Az a gyerek, aki kötődik is a szüleihez, nem igényli annyira ezeket a dolgokat, mert más számít értéknek nála.
22. Dina2
2010. szept. 27. 09:43

tehát sokan csupán ott rontják el, hogy amellett hogy a gyerek mindent megkap, nem világositják fel arról, hogy mindez nem az égből pottyant.

tehát valahol a szülő iránt érzett tisztelet hiánya is az ok.

egy kamasztól hallott vélemény: kiért gürcöljön az öreg, ha nem értem?...

21. Dina2
2010. szept. 27. 09:39

ami az együtt töltött időt illeti: én nem emlékszem egy-két alkalomtól többre, amikor az apu játszott valamit velem. anyu szinte soha, mégis a mai napig imádom. mindig megvolt a napi beosztásuk, én meg lassan felnövögettem.

de sosem éreztem magamat magányosnak, és érdekes módon nagyon kötődöm hozzájuk.

néha szeretnék rájönni a titkukra...

2010. szept. 27. 09:39
Ennek nem sok köze van a pénzhez..mint ahogy a többiek is tudják....ha egy gyerek kap valamit tudnia kell azért a szülű megdolgozott, érte tette.A rengeteg együtt töltött idő ami értékes..ha ez nincs meg nincs is miért kötödni a gyereknek a szülőhöz,hisz mire emlékezzen? Egy robogóra mit majd ugyis elad később? vagy új telefon amit lecserél? stb...
19. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 1. - Dina2)
2010. szept. 27. 09:39
Nem hiszem,hogy az anyagiaktól függene,hogy később fog-e majd a szülőkkel törődni a gyerek,ez inkább nevelés kérdése.Mi 3-an vagyunk testvérek,és a szüleink sosem éltek olyan anyagi körülmények között,hogy vehessenek nekünk robogót,meg elküldjenek nyaralni a Bahamákra..Aztán csak felnőttünk valahogy :),nekem ezek nem hiányoztak.Ma is segítjük őket,sőt,tesóimmal egymást is.Ha meg kell valami (és ha megengedhetem),akkor megveszem magamnak.Égne az arcom,ha ezt is apáméktól várnám.
2010. szept. 27. 09:38
Javítom az előző bejegyzésem: "Az a gyerek, aki HOZZÁ VAN SZOKTATVA, hogy nem kaphat meg mindent..."
17. Dina2 (válaszként erre: 13. - Astaroth)
2010. szept. 27. 09:37
:) pusz
2010. szept. 27. 09:37

Mert rájönnek, hogy a szeretet nem megvásárolható.

És mivel korábban nem törődtek így velük, amikor már az anyagi feltételeket meg tudják maguknak is teremteni, és már nem szorulnak a szülőkre, nem lesz ami összetartsa őket.

2010. szept. 27. 09:37
Én sok mindent megadok a kislányomnak,de viszont rengeteget foglalkozom vele....Kiscsoportos,mikor megy be a oviszobába,megölel,megsimogatja a kis kezével az arcomat,puszitad és megölel.Közben súgja:Szeretlek!Ez az igazi szeretet!
14. Dina2 (válaszként erre: 7. - FormáSan)
2010. szept. 27. 09:37

mint írtam is: nem általánosítás. csak tapasztalatom szerint gyakori jelenség.

és nem arról beszélek, hogy a gyereke segítse a szüleit, persze elismerésre méltó, ha ez is megvan. csak hogy a szülő ne érezze úgy: teljesen felesleges, és felesleges volt az is amiért egy életen át dolgozott.

2010. szept. 27. 09:36
Pontosan az a baj, hogy az ilyen gyerekek se a szeretetet, se a nevelést nem kapják meg. Nem tanulják meg értékelni, hogy a szülőnek mi munkája van abban, hogy mindezt megteremtse a számukra, hanem magától értetődőnek veszik, hogy ez nekik jár. Az gyerek, aki nincs ahhoz hozzászoktatva, hogy nem kaphat meg mindent, mert bizonyos dolgokat ki kell érdemelni, valamint hogy kis kamasz korától szépen lassan befogják a házimunkába, az sokkal életrevalóbb lesz, mint az ilyen elkényeztetett gyerekek. És azok a gyerekek, akiket fokozatosan hozzászoktattak ahhoz, hogy tanulni és dolgozni kell, megtanulják majd megbecsülni, hogy a szüleik mit tettek értük és viszonozni fogják.
12. danama (válaszként erre: 8. - D441802019)
2010. szept. 27. 09:36
köszi :-)
2010. szept. 27. 09:35
Előttem leírták már páran, amit én is akartam, hogy nem minden a sok elhalmozás, ha szeretet és odafigyelés nincs, ami a legeslegfontosabb, nem csak egy kisgyereknek, de egy felnőttnek is!
10. danama
2010. szept. 27. 09:35
egy gyerek mindenből tud játékot csinálni, pl egy darab fával is eljátszik, de a szeretet és a törődés sokkal többet jelent nekik mint a drága holmik
2010. szept. 27. 09:34
erdekes kerdes, de sztem nem lehet igy sarkositani! Neveles kerdese minden! Penz ide, vagy oda, ha nem torodik a szulo a /kiskoru/ gyerekevel, akkor azt fogja visszakapni..
2010. szept. 27. 09:34

Kérdésedben benne volt a válasz. A pénz. A sok közhely a pénzzel megvásárolható dolgok értékéről, illetve az ezzel szembe állított: szeretet értékéről ez esetben talán igaz lehet.

Danama társasjátékos példája nagyon jó magyarázat.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook