Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi az, hogy NORMÁLIS? fórum

Mi az, hogy NORMÁLIS? (beszélgetős fórum)

1 2 3
17. hte23
2010. jún. 8. 21:09

Látjátok, ezekre voltam kiváncs.

Igazából onnan jött a kérdés:

Az egyik főrumom arról van szó, hogy egy gyerek az iskolában agressziven viselkedik,bánt terrorizál más gyerekeket, és azt mondták rá nem normális.

Holott valószinüleg, sőt biztosan nem az Ő hibája, hanem valaki,valakik ilyenné tették.

Ahelyett, hogy azon gondolkodnának hogyan lehetne segiteni neki ( hiszen még kicsi gyerek ) rögtön rásütik a bélyeget, ki akarják tetetni az iskolából és egy másik - értelmileg sérült- gyerekek iskolájába dugnák be.

Rájuk egyáltalán nem gondolnak, oda illőnet találják, mert ezek általában kis létszámuak.

De ez a kisgyerek csak rosszul nevelt, esetleg valamilyen oknál fogva Sajátos nevelési igényü.

Ha nem teszünk/tesznek az ilyen gyerekekért valamit, akkor belőlük lesznek a "murila" által leirt sulyos problémás emberek, akik más emberek számára elfogadhatatlan módon élnek.


Mondjuk rám mindig is a renitens szót aggatták.

16. mágnes74 (válaszként erre: 15. - 57aa4ea1e8)
2010. jún. 8. 20:19
Jó a fűtés nála belül:DDD
15. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 14. - Mágnes74)
2010. jún. 8. 20:17
ugye! :D inkább én is kiírom az ajtómra :D azért kíváncsi vagyok, mit szólna hozzá :D de totál zakkant a gyerek. Ha azt mondom, hogy egész télen rövid gatyában és vékony pulcsiban járt, az már milyen? :)
14. mágnes74 (válaszként erre: 13. - 57aa4ea1e8)
2010. jún. 8. 20:15
Én is ilyen barom vagyok:DDD
13. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 12. - Mágnes74)
2010. jún. 8. 20:09

Hát tudja a fene. És megmondom őszintén, nem is érdekel. Az ajtajára kiírta, hogy segítsék az emberek őt pénzzel.

Én három gyereket nevelek, egy fizetésből főleg, had ne sajnáljam már.

És igen, biztos furcsa dolog is az, ha az ember akkora baromságot csinál, hogy dolgozik, hogy legyen mit ennie :D

12. mágnes74 (válaszként erre: 11. - 57aa4ea1e8)
2010. jún. 8. 20:05

De vajon miért ilyen?

Neki biztos ti vagytok a furcsák.

11. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 9. - Hte23)
2010. jún. 8. 19:48

Hát ja, igaz. Nem tudjuk.

De mondok példát. Van a szomszédban egy 22 éves srác, egyedül él, tele adóssággal, állandóan magában ordibál, néha annyira, hogy be is reked, szid mindenkit hogy milyen az élete, de arra még nem is gondol, hogy dolgozni menjen, mert talán abból lesz pénze. Se szülei, se barátai, szó szerint éhezik.

Na, sztem ez totál nem normális. És azért nem, mert a házban a többi 15 lakásban lakó nem csinál ilyet. Ha 8 ugyan ezt csinálná, csak elgondolkoznék rajta, hogy velem van a gond. :)

10. mágnes74 (válaszként erre: 9. - Hte23)
2010. jún. 8. 19:47

Ezzel nem értek egyet, ők nem lehetnek a nagy többség, csak bizonyos helyzetekben, kisebb társaságokban.

Mindenki a saját értékrendje alapján ítél, nem áll be a nyájba.

9. hte23 (válaszként erre: 8. - 57aa4ea1e8)
2010. jún. 8. 19:45

Csak filózok: Honnan tudjuk mi a nagy többség.

Lehet hogy egy réteg csak szinjátszó, hogy elfogadják. Csatlakoznak a főbirkához.

Csak a főbirka egy erős irányitó egyéniség.

2010. jún. 8. 19:40

Sztem a normális az, ami a nagytöbbség szerint elfogadható. Vagyis közhely.

Ha neked nem tetszik, hogy mások nem tartanak normálisnak, változz meg. Ha nem akarsz, ami teljesen érthető, akkor viszont fogadd el, kvázi szard le, mit gondolnak mások!

7. mágnes74 (válaszként erre: 5. - Hte23)
2010. jún. 8. 19:39

Ez nagyfokú toleranciát feltételez.

Szeretnék ilyen lenni én is:(

2010. jún. 8. 19:38
az a normális, amit a társadalom általános fogad el(kialakult és tanult normák) Az ettől eltérő viselkedés már deviáns. Nekem az a normális, amit a szüleimtől hoztam, amit tanultam a környezetemben. Szigorúan neveltek, úgyhogy még a régi "nem extrém" körülmények között, ami tényleg elfogadott és normális világ volt. a "nem extrém" kifejezést azért írtam, mert nekem nem túl normális aa különféle stílusirányzatok (emo meg a többi), az, hogy 10 en éves, sőt már fiatalabb dohányzik, iszik, h kinézik a szegényt, fiatalkorú bűnözés, diák tanárt ver..stb.. és még sorolhatnám.. Szerintem Normáltalan egy világ az, amiben élünk, és csak maga az egyén dönti el, h ezekhez az újonnan kialakult fura és érdekes dolgokhoz csatlakozni akar, vagy sem.
2010. jún. 8. 19:37

Valóan csak a mások véleményére is kiváncsi vagyok.

Nagyon sokszor érzem sértőnek ezeket a megjegyzéseket. Mindig is érzékeny voltam.

Ezzel a szóval sokaakat megbélyegeznek, mert eltérnek az átlagtól. EZ NAGYON NEM JÓ, NEKEM NAGYON NEM TETSZIK.

NEKEM MINDEN EMBER NORMÁLIS, CSAK VAN AKI MÁSKÉPPEN NÉZ KI, VISELKEDIK MINT ÉN. TEHÁT MÁS, DE CSAK TŐLEM MÁS.

2010. jún. 8. 19:34
A NORMÁLIS szóval vigyézni kell,a jelentése nem egyenlő azzal,hogy az már nem való semmire! Mindenkinem más a normális,lehet az úgy fopgalmazni,hogy : mindenkinek az a normális ami őáltala elfogadott és megszokott.Ami meg eltér az a másiknak normális,és ezzel nincs is semmi baj,hiszen mindenki és minden normális,csak a maga kategóriájában.
3. mágnes74 (válaszként erre: 1. - Hte23)
2010. jún. 8. 19:32

Mindenkinek más a normális, a saját egyénisége, határai okán.

Általánosságban azért a többség tulajdonságai a döntőek, az lesz a normális.

2010. jún. 8. 19:28
Akkor nem normális a beteg ember sem: mert eltér a szokásostól
2010. jún. 8. 19:27

Egyre több hozzászólásban, fórumban olvasom azt a szót NORMÁLIS.

Mi az hogy normális.

Egy gyerek pl. Ha másképpen viselkedik az mán nem az?

Azt el kell különiteni?

Honnan tudjuk nem e mi vagyunk mások, és ők a normálisak.?


Az a normális amit a társadalom elfogad? ha valmi eltérő akko nem az?


A normális: elfogadott, szokásos


De ha már más mint a szokások akkor nem az?


Itt gondolok viselkedésre, testsulyra, és minden másra ami eltér a szokásostól.

De hiszen akkor egyre többen vagyunk, akik nem azok.

Pl. tulsulyosok, extra vékonyak, extrém sportot kedvelők, gyenge iskolai teljesitményt nyujtó gyerekek stb. stb.



Kinek mi a véleménye? Van egyáltalán?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook