Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi az első emléked? fórum

Mi az első emléked? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2007. okt. 26. 07:32
A szomszédunkban lakott egy 17 éves lány, aki néha átvitt hozzájuk. Arra emlékszem, hogy feküdtem az ágyon és mászott felém valami. Nem voltam még 1 éves. Azt hogy ékszerteknőse volt anyukám mesélte amikor erről beszéltem neki egyszer. Azóta is utálok minden hüllőtt, csúszómászót!
30. LoLiNa
2007. okt. 26. 05:07
egy bölcsödés oltás. nem szép emlék
2007. okt. 25. 23:28
Nagyon sok emlékem van kicsi koromból, dehogy melyik az első, azt sajnos nem tudom. Négy év körüli lehettem amire emlékszem, nagypapám elment a kapunk előtt, és beköszönt, hozott nekem kekszet. 4,5 éves voltam amikor meghalt, emlékszem mikor a lovaskocsival elvitték a házból, engem nem vittek el a temetésre, a kerítésre felmászva néztem a kocsi után. Állítólag nagyon szeretett engem. A mai napig elmegyek a sírjához, és ott olyan nyugalom árad felém, mint máshol sehol.
28. dus
2007. okt. 25. 23:14
Az első emlékem elég szörnyű.2,5 éves voltam, amikor anyukám csirkét kopasztott! Volt egy nagy németjuhász kutyánk, aki állandóan ugrált, meg rohangált össze-vissza! Lánca volt kötve, de valahogy elszabadult. Neki ugrott a forró vizes fazéknak és rám ömlött a forró víz! Azonnal folyó csapvíz alá tartottak(anyu és a szomszéd néni) amíg megjött az orvos. Mentővel vittek kórházba, ahol nagyon emlékszem rá, anyukámnak azt kiabáltam: " Anyucikám, soha többé nem leszek rossz, csak vigyél innen haza magaddal!" Anyut nem engedték be hozzám, 1 hétig egyedül voltam. Arra már nem emlékszem, de azt mondja anyu, hogy le voltam kötözve, meztelenül feküdtem egy ágyon, ahol úgy takartak le steril lepedővel, hogy az felettem volt 10 centivel, nem ért a a megégett bőrömhöz! Még jó, hogy ezekre nem nagyon emlékszem, csak a kiabálásra, amikor anyukámat akartam! A forrázás nyomait máig is viselem. Szerencsére nem feltűnő, de ott van.
27. Donyta
2007. okt. 21. 10:55

Több is van. De az első az, amikor 3 évesen, az unokanővérem elvitt egésznapos kirándulásra. Otthon senki nem tudta hol lehetek. Kerestek, és kétségbevoltak esve. Hulla fáradtan éhesen, szomjasan koszosan mentem haza. Nem volt szabad elmondanom merre járta, és be is tartottam. Nagyanyám lefogott, anyám fakanállal jól elvert. Én meg összeestema kimerültségtől. Lefürdettek és ott is állva aludtam. Útáltam mindenkit!!!!

---------------------------------------------------

A második, amikor az igazi apukám akivel nem élt együtt már anyám, a forró kályhának nyomott, hogy zsarolja anyámat. Később kaptam egy kanadai járóbabát, (ritkaság volt akkor még) és én is nekinyomtam a fejét a forró kályhának. 40 évig ott volt a nyoma a fején, aztán anyám kidobta. Pedig nagyon szép volt még...

2007. okt. 20. 20:02
egy évig nővéremmel egy oviba jártunk volna, de én nagyon utáltam az ovit, és arra emlékszem h mindig itthon akartam maradni, vagy ha fel is mentem oviba, haza is jöttem anyával! :)
25. Roni24 (válaszként erre: 7. - Torpi22)
2007. aug. 25. 14:48
Jézusom, ezt nem mondod komolyan! :(((((((((((((((
24. Roni24 (válaszként erre: 23. - Roni24)
2007. aug. 25. 14:41
Két éves voltam!
23. Roni24
2007. aug. 25. 14:40
Anyukám sír, apukám vígasztalja. Anyának szőke haja volt akkor, azt hiszem a nagymamám temetésének napja volt!
22. dogiz
2007. aug. 14. 10:41
Hintázás! Kb. 1,5 - 2 éves lehettem, mikor a házunk épült és az előszobában még nem volt meg az üvegfal és valahol oda akasztották fel nekem a hintát.
2007. aug. 12. 00:02
hogy tepem a konyveket a konyvespolcrol
20. cskata
2007. aug. 11. 22:33
bölcsőde, én még az ebéden nyammogom (szokás szerint utolsóként), a többiek pedig már szép sorban ülnek a bilin..:))
2007. aug. 11. 18:52
Négy és fél éves koromban kórházban voltam, diftériával, 5 hétig. Ebből az időszakból vannak emlékfoszlányaim. Teát itattak velem, mérték a pulzusom, hozták a reggelit, ablakon keresztül beszélhettem anyukámmal... ilyesmik.
2007. jún. 29. 23:25

Az ovis első napjaimból pillanat képekre...

Imádtam ott lenni...

2007. jún. 29. 20:10
2 és fél 3 éves koromból emlékszem az ovódám illatára,pedig utána már nem is odajártam.
2007. jún. 29. 20:03

1 éves voltam, amikor kaptam egy nagy plüss kacsát húsvétra, és mivel nagyon szerettem a kacsákat így nagyon örültem neki...

valamint még arra emlékszem, hogy nem értem fel a franciaágyig...

2007. jún. 15. 20:27
Biztos hülyén hangzik, de az első emlékem, hogy a bölcsiben vagyok, és a mellettem levő kisfiú oltást kap, és tudom, hogy utána én kapok. Max. másfél éves lehettem, mert utána nem jártam csak oviba. Az ovira simán emlékszem. 4 éves koromból még a hangulatom is visszajön.
2007. jún. 9. 22:23

Ovis voltam(3-4éves)amikor apukám eljött értem az oviba és nem akartam vele hazamenni,mert nem volt bajusza!

Ugyanis apukám bajuszos és reggel,amikor elmentem oviba még volt neki,de délutánra eltünt a bajusz!

Kiderült,hogy borotválkozás közben belevágott és ezért levágta teljesen:-)))

Végül úgy kerültem haza,hogy anyám eljött értem!

2007. jún. 9. 22:18

tisztán emlékszem rá,hogy hagymát pislitem :)))


de ez most komoly...még bilis koromban :)

Anyukám erre mindig azt mondja,hogy pókseggeket beszélek :DDDD

12. Nike
2007. jún. 9. 22:13

Nem emlékszem:)))

De tényleg, nem csak viccelődni akarok, több napot filóztam, mielőtt beírtam...

11. rexona
2007. jún. 9. 18:40

én nem tudom eldönteni, hogy mi lehet az első.

emlékként több minden beugrik gyerekkorból, szerintem rangsorolni nemigazán lehet.

10. nMucus
2007. máj. 30. 21:54

Két dolog is van, amire emlékszem kicsi, ovis koromból, de egyikre se emlékszem pontosan hány éves voltam, és melyik volt hamarabb.... De mindkétszer "kinevettek", és ezért emlékszem.... :D

-Álltunk a Margitszigeten, és megkérdeztem, hogy a víz, (vagyis a Duna, csak akkor még nem tudtam, hogy az az) mikor fog visszafelé folyni.

-Barkopáztunk, és én gondoltam.... A szüleim meg a nővérem találgattak.... Nővérem akkor tanulta általános suliban az égtájakat, szóval 4-5 éves lehettem.... Addig már eljutottak, h egy gyümölcsre gondoltam, valamelyikük pedig megkérdezte, h déligyümölcs-e.... Mire én visszakérdeztem, h merre van dél.... Megmondták, és nagy büszkén rávágtam, hogy "Akkor igen!".... Már mindent kérdeztek, de nem bírták kitalálni, mire gondoltam.... Ezért el kellett árulnom nekik.... Amikor megmondtam, h az eperre gondoltam, jól "kinevettek", aztán meg felvilágosítottak a "déligyümölcs kérdéséről".... :D Persze a családunkban az epert azóta is "a déligyümölcsként" emlegetjük.... De nem csak ezért emlékszem rá, hanem amúgy is.... :D

(Előfordulhat, h itt-ott nem teljesen érthető, ahogy fogalmazok, bocst kérek érte!)

2007. máj. 30. 19:19
Az első emlékem ... olyan 37éves lehettem...
8. daroki (válaszként erre: 3. - CILUSKA)
2007. máj. 30. 18:03
:))))))))
2007. máj. 30. 18:02
Apa falhoz vert mikor sírtam baba koromban
2007. máj. 27. 21:34
nekem az, hogy mindenhova követtem a dédimamámat:))
2007. máj. 27. 21:07
Hát nem tudom mennyi éves lehettem,de egy magas mennyezetig érő feldíszített karácsonyfa volt,alatta egy hajas babával nagyon szép ruhában.Reggel mikor kinyitottam a szemem ezt láttam.Gyönyörű volt.Nagyon sokáig meg volt az a babám.Utánna való emlékem már az ovodára esik.De az már nem az első.:)
2007. máj. 27. 21:05
Nagymamám két éves koromban halt meg, tisztán emlékszem rá, ahogy Apukámékra támaszkodva ment ki a mellékhelyiségbe.
2007. máj. 27. 20:48

Két eseményre emlékszem pici gyermekkoromból :

1.) A diavetítés végén /TV még nem volt/ a vetítővászon mögé benéztem, hogy hova lettek a szereplők.

2.) "Lacika jól fogd meg a tojást, nehogy elejtsed - mondta Anyukám - és én jól megszorítottam.....plátty.

2007. máj. 27. 12:13
Nekem a fehér jegesmedvém, amit apukámtól kaptam névnapomra. Nagymamáméknál voltunk és apu belép az ajtón, nejlonba csomagolva a plüssállat, amit onanntól kezdve következetesen "Dög"-nek hívtam. Még ma is megvan, bár "megvakult" és kikopott a szőre, akkor is kedves emlék, és ez a legelső, azt hiszem :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook