Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi az előnye és mi a hátránya a pólyának? fórum

Mi az előnye és mi a hátránya a pólyának? (tudásbázis kérdés)


2012. ápr. 13. 06:34

A fiam júliusban a legmelegebb időszakban született lassan 14 éve, s az első héten végigordította az alvást, és semmi sem segített, amint leraktuk, azonnal rákapcsolt.

A nagyin eljött és mikor alvásra került a sor, és hallotta sírni a kicsit, mondta, szerinte fázik, tegyem pólyába. Kérdően néztem rá, mert kint 35 fok fölött volt, és bent a lakásban sem volt éppen hideg vagy hűvös, 28 fok körül volt. De mivel senki sem tudta megmondani, mit is csináljak, gondoltam egy próbát megér.

Nagyimnak igaza volt, a kis mocsok a nyári rekkenő hőségben fázott. Amint betettem a pólyába, azonnal édesdeden elaludt. Nem tudott akklimatizálódni a kinti hőmérséklethez, időre volt ehhez szüksége. Két hét után már nem kellett a pólya, szóval a helyzet az, minden gyerek más és más, és csak Te , az anyukája tudod azt, hogy mi jó a kicsinek. Ha kipróbáltad, és beletetted, és úgy érzed, Neki jó, tedd pólyába, ha úgy érzed nem jó, vedd ki belőle.

2010. febr. 15. 14:11
Hát én mindkét kislányomnál előszeretettel használtam, de belesem gondoltam, hogy ez esetleg nekik nem tesz jót!
11. Gavrilo1 (válaszként erre: 8. - 8da8a563b7)
2010. febr. 15. 13:55

Ebben nincs igazad, jóval több volt a csípő rendellenesség, amely a pólya használatól is lehet. kisbabának ugyanis inkább terpesztett, felhúzott lábbal kell lennie, mint kinyújtottal a csipő izületek jó rögzülése miatt- ez különösen az első hónapokban fontos. Az ortopéd orvosok kifejezetten ellenzik ezért a pólyát.

De az biztos, hogy sok babát megnyugtat a szoros , körbefgott állapot. Ezért én inkább ha ébren an a szabad mozgás lehetőségét javasolnám, míg ha altatásra kerül a sor, akkor a pokrócba csavarást, bugyolálást.

De pl. nekem a négyből egy fiam ki nem állhatta ha a lábait nem tudta szabadon mozgatni.

2010. febr. 15. 12:16

Első hetekben nagyon megkönnyiti a mamma és a baba dolgát is.

Szoptatásnál nagyon kényelmes tud lenni,

a pici is biztonságosan fekszik, hisz a hagyományos pólyában a gerince nem csuklik össze-vissza.

Folyamatosan egyenletes hőmérsékleten van, ami a pici immunrendszerének nayon jót tesz...

A baba nyugodtabb hisz biztonságérzetet ad, nem csak a babának, de a bizonytalan anyukának apukának egyaránt, akik esetleg félnek még biztos kézzel megfogni "mert fél", hogy összetöri :)

ugyhogy aki teheti az használja bátran :)

2008. okt. 23. 15:07
Az első napokban, nagyon jó szolgálatott tett.Én szívesen használtam.
2008. júl. 15. 10:40
régen is használták, és az akkor született babák, ma 90 évesen kapálnak a földeken :DDDDDD sok izületi problémát nem okozott nekik :DDDDDD sőt még fejlődéi károsodása sem lett :DDDDDDD
2008. júl. 15. 10:38
Előnye hogy megnyugszik a baba, hiszen eddig is "szűk helyen" volt. Én hordozóban hoztam haza a lányom, a polyát a szopi gyakorlásakor használtuk, de csak pár napig.
2008. júl. 15. 09:37
Csupán a mozgáskorlátozottság ami később akár ízületi problémákat is elő idézhet,megértem a praktikusságának tűnését is,de ha jót akartok és nem akartok egy későbbi bajt hosszú távon ne alkalmazzátok.Példának okáért korházból haza hozni oké aláírom,de onnan ne tovább,el tunyulnak az izmok,idegek,szalagok és ez által később mozgás problémák egész sorát hozhatja maga után.A mai babák már nem olyan nyugodtan elfekszem ott ahol leraknak típusúak.Bocs ha kicsit negatív voltam,de két gyerkőcöm van és mindkettőnél kipróbáltam és nem nyerte e a tetszésüket.Egyet viszont megjegyzésképpen Te döntesz nem pedig mi,tehát ha neked úgy jó akkor legyen.
2008. júl. 15. 09:32

Előnye, hogy sok babát megnyutat, ha jól becsomagolják. A magzati lét utolsó szakaszában már elég nagy a baba és a pocakban csak korlátozottan tud mozogni, folyton körülölelei a mama teste. A pólya ezt az élményt eleveníti fel a babában. Sok baba könnyebben elalszik, ha be van csomagolna. Akár "igazi" pólyába, akár csak a puha plédjébe, úgy "pólyaszerűen". Persze van olyan baba is, akit kifejezetten feldühít a korlátozott, becsomagolt állapot.

Minden baba más, külön egyéniség. Én azt javasolnám, próbáld ki, hogy a Te babádnak tetszik-e. Persze a mozgásfejlődése érdekében pihenési időszakra korlátoznám a pólya használatát.

2008. júl. 15. 09:30
Én tiltakoztam a pólya ellen, de azért a nagymamám, mert így való, vett nekem egy pólyabetétet két gyöngyörű huzattal. Ha már van, gondoltam, a kórházból majd ebben hozzuk haza a gyermeket. De ennyi volt a pólya pályafutása. Egyszerűen nem fértem hozzá a saját gyerekemhez, nem tudtam magamhoz ölelni pólyában. Itthon azonnal kivettem belőle, 4 hetes koráig úgynevezett pólyazsákban volt (aminek a pólyához köze nincs, inkább hálózsákhoz hasonlít, csak visszahajtós és megkötős). Utána meg már jók voltak rá a rugdalózók. Nekem nem nyeklett-nyaklott a baba, és sokkal nagyobb biztonsággal fogtam pólya nélkül.
3. 8da8a563b7 (válaszként erre: 2. - Supin)
2008. júl. 15. 09:24
addig amíg, csak eszik alszik, nem nagyon mozog. Egyébként meg, elég ha csak akkor rakja pólyába, ha eteti, vagy épp nála van a baba. Sokkal biztonságosabb, könnyebb fogni. Nem nyeklik-nyaklik még véletlenül sem.
2008. júl. 15. 09:17

Előnye talán csak annyi,hogy biztosabban lehet fogni és a tartása is könnyebb.


Hátránya : akadályozza a babát a mozgásban ezzel együtt a fejlődésében.

személyszerint én pólya ellenes vagyok!

2008. júl. 15. 09:02
Mi az előnye és mi a hátránya a pólyának?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook