Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi az eljárás, ha valaki szaksegítség nélkül szül (az most mindegy, hogy véletlen, vagy szándékosan) és utána nem megy kórházba? fórum

Mi az eljárás, ha valaki szaksegítség nélkül szül (az most mindegy, hogy véletlen, vagy szándékosan) és utána nem megy kórházba? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
83. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 81. - 0c7adf8ee7)
2015. jún. 30. 22:56

A szülésből itthon csináltak "betegséget"


Angliában és más országokban is. Szülhet az anya otthon, szülőházban, de ha kórházban is szül, 6 azaz hat órán belül el kell hagyni a kórházat. Szülés után zuhanyozás, cseppnyi pihenés és irány haza.


Itt napokig vannak a kismamák a kórházban, s mégis nálunk magasabb az újszülött halálozás. Furcsa.

2015. jún. 30. 22:51
2015. jún. 30. 22:45

Az érdekelne, hogy lehetséges véletlenül otthon szülni.

[link]

80. Sorean (válaszként erre: 40. - Kkk444)
2015. jún. 30. 22:40

Írod, hogy szültél már kórházban, de az első babádat szeretnéd most otthon világra hozni. Ezek szerint az előző szülésed tragédiával végződött... (?)

Én a helyedben nem az otthon szülésen gondolkoznék, hanem megpróbálnám rendbe tenni magamban az akkor történteket... akár szakember segítségével.

Ha jól gondolom az akkor történteket, akkor megértem a félelmeidet és az aggályaidat, de végig gondolnám, vajon az orvoson múlt-e az, ami történt? Vajon otthon szülés esetén másképpen alakult volna?

Megértem, hogy olyan orvost keresel, aki "kedves" és nem csak terhes-, hanem lélekgondozást is végez, de nem ez az elsődleges szempont, hanem a szakmai hozzáértés. Ne kedves, hanem megbízható dokit keress és ne várj poitív fogadtatást az otthon szülés kapcsán. Egy nőgyógyász elsősorban a babád érdekeit tartja szemelőtt és az most azt diktálja, hogy a lehető legnagyobb biztonságban, hozzáértő szakember segítségével hozd világra.

79. krautmanno (válaszként erre: 78. - 25800e2d09)
2015. jún. 30. 22:33

Az a legfontosabb.

Csak úgy mellékesen a Meglepetés meg kislány lett a fiúk után.

78. 25800e2d09 (válaszként erre: 77. - Krautmanno)
2015. jún. 30. 22:32
hehe :) de a lényeg hogy egészségesek
77. krautmanno (válaszként erre: 76. - 25800e2d09)
2015. jún. 30. 22:26
2 tervezett volt,a 3.volt a Kinder meglepetés.:)
76. 25800e2d09 (válaszként erre: 75. - Krautmanno)
2015. jún. 30. 22:25
nekem még egy is sok :D
75. krautmanno (válaszként erre: 74. - 25800e2d09)
2015. jún. 30. 22:22
A másik két szülésem rendben volt.:)
74. 25800e2d09 (válaszként erre: 73. - Krautmanno)
2015. jún. 30. 22:20
há sikerült :D ritka majrés vagyok amúgy ha egészségről van szó (más egészségéről, az enyémet letojom :D )
73. krautmanno (válaszként erre: 72. - 25800e2d09)
2015. jún. 30. 22:19
Dehogy akarlak én megijeszteni.:)
2015. jún. 30. 22:17
te jó ég miket írtok? :O nem akarok gyereket de még így is berezeltem ezektől.. túl sok a kockázat...
71. krautmanno (válaszként erre: 70. - Perla del Mar)
2015. jún. 30. 22:16

Sajnálom.

Én minden nap hálát adok az égnek,hogy nem lett neki semmi baja.A 2.fiamnál közöltem is az orvossal,hogy mi volt az 1.szülésnél.Így nagyon odafigyeltek rám.

70. Perla del Mar (válaszként erre: 68. - Krautmanno)
2015. jún. 30. 22:14
A bátyámmal is ez történt. Ő károsodott sajnos, le is van százalékolva. Több,mint két évesen kezdett el járni stb.(Mondjuk nála orvosi műhiba miatt történt. Visszatartatták anyámmal ,mert más is épp akkor szült)
69. telifánt (válaszként erre: 66. - 09d0a2c098)
2015. jún. 30. 22:04
Nekem csak szimplán belekakilt a magzatvízbe, és nem sírt fel mikor megszületet. Azonnal hívták az orvosí team-et, és vitték az intenzívre.
68. krautmanno (válaszként erre: 66. - 09d0a2c098)
2015. jún. 30. 22:02

Én még hozzá teszem:

Az én nagyfiam oxigénhiányosan született.Ezért is volt valószínűsítve az agykárosodás.Egyből inkubátorba tették és futottak el vele a csecsemő intenzívre.Én nem is láthattam 1 napig.3 napig inkubátorba volt,csövekkel.Eltörött a kulcscsontja,szemfenéki bevérzése volt,idegrendszeri sokkhatást kapott szülés közben.

Ha nincs az gyors segítség,ma nem tartanánk ott,hogy egy nagyon értelmes nagyfiú.

2015. jún. 30. 22:01

Ha otthon szül, nem köteles kórházba menni. A gyerekorvosnak viszont kötelessége kimenni házhoz 24órán belül. Ő fogja jelenteni hogy baba született, és a születési helyhet az lesz beírva hogy otthon szülés. Ha baj van, és kórházba kerül a baba akkor is ezt fogják beírni, de akkor lesz egy hivatalos papírja róla hogy látta gyermekgyógyász.



A mai világban sajnos azok az emberek gondolkoznak általában így (otthon szülni, oltást nem beadni) akik egyetemet, főiskolát végeztek, tehát "felvilágosultak". Magyarországon pl sikerült a tbc-t kiírtani kb 50 évre, most azért mert sok felvilágosult szülő nem adat oltást újra felütötte a fejét a dolog. És csodálkozunk hogy járványok vannak.

2015. jún. 30. 21:56

Tudom szemétláda leszek, de most ijesztő leszek. Azért kell az orvosi segítség, vagy legalább a kórházi környezet, nem csak a műtő közelsége egy esetleges sürgős császár miatt.

Mit tud csinálni a vajúdó nő segítség nélkül ha például:

- Elhúzódik a vajúdás, extrém fájdalmai lesznek, ki ad fájdalomcsillapítást?

- Ha leáll a szülés és úgy is marad, ki segít rá hogy haladjon a szülés??

- Vagy ha a baba szíve leáll, mert mondjuk előre esik a köldökzsinór, vagy elszorítja egy rossz pózban, vagy ha a nyakára van tekeredve? Ezt ugye a vajúdás közbeni NST-vel monitorozzák, jó-e a szívhang a babánál.

- De ha mondjuk a baba túl nagy és nem illeszkedik be a feje rendesen? Vagy ha a nő medencéje nem megfelelő a babaméreteihez, fekvéséhez képest?

- Vagy ha a baba megfordul és rossz irányba, rossz pózba?

- Ha esetleg már a szülőcsatornában van, és beakad a válla, vagy előre esett magzati részek akadályozzák, vagy a köldökzsinór jön előre?

- Esetleg ha rossz a forgása és megszorul vagy például nemes egyszerűséggel ilyenkor műfogásokkal azonnal betudnak avatkozni fájások közt, hogy ha rosszul halad a baba.

- Vagy ha simán meg is születik és ha még sem sír fel a baba?

- Esetleg beragad a méhlepény, vagy be is szakad, ki fogja kiszedni azt?

- Vagy ha a burok visszamarad, ki fogja azt is kiszedni az anyából?

- Ha kellene, ki végez gátmetszést?

- Ha szakad a kismama alvége, ki az aki azt összefoltozza és ellenőrzi, hogy nincs mélyebb sérülés, amit azonnal műteni kell?

- Ki az aki ellenőrzi, hogy nincs-e végbél szakadás, ami szintén azonnal ellátást igényel, ahogy az olyan sérülések is amik azonnali elvérzéshez vezethetnek!

- Hogy ellenőrzik a szülés utáni 2 órában, hogy nincs-e gond?

- Ha kell antibiotikum, jódos öblítés, vérpótlás, alap ellátás a gyereknek, nyák leszívás, újra élesztés, bármi... ki az aki ezeket megcsinálja???

Remélem eléggé ijesztő voltam, mert ez mind megtörténhet bármelyik szülés közben, és után is. Arról nem is beszélve, hogy ha a méh nem húzódik vissza megfelelő ütemben, akkor is baj lehet, de a babának az első napjaiban történnek meg az első legfontosabb vizsgálatok. Ha valamit nem vesz észre az ember, akkor mi lesz?

Velem 1 szobában volt a 2. babájával egy anyuka. Neki a 2. napon vette észre a neonatalógus doki, hogy a baba kulcscsontja eltört szülés közben, 4 kiló feletti baba volt, és addig 2 napig nem tudták miért sír folyton, és ha ringatta még rosszabb volt. Ez se derült volna ki, ha nem ott történik és nem vizsgálják meg, nézik meg a babát. Én a szülés után 2 órával 2 napos vajúdás után a végkimerülés szélén voltam, merevgörcsöt kaptam elájultam és úgy vakartak össze a padlóról eszméletlenül. Ha nincs ott 2 nővér, lehet nem kaparnak össze időben isten tudja mi lett volna, ha nem találnak meg időben. Nem bántani akarlak... Nem szemétkedni akarok. Csak az igazságot leírni mivel járhat ez, és ezek a kockázatok csak néhány kiemelve a sok millió többi közül amik előfordulhatnak bármikor. Remélem érted a lényegét, ezért kell a kórházi körülmény, és az orvosi háttér támogatás, az azonnali műtét vagy egyéb beavatkozások lehetőségével együtt.

Nem vagyunk az őskorban, vagy a középkorban, most már sok mindenre lehetőség van, élni kell a lehetőséggel ami jelenleg adott, hogy kórházban szülhessen a nő, ez jóval megnöveli az életben maradási esélyeit a gyerekével együtt.

65. fincsi5 (válaszként erre: 59. - Horakulum)
2015. jún. 30. 21:36

"...érdemben válaszolni..?" Ez már bűnrészesség lenne, legalábbis határát erősen súrolná.


Az meg, hogy :elég bűnhődés lenne neki, ha a gyerekkel valami történne... hülyeség. Bárki vagy!


Értették- tük a kérdést, nem kell kioktatni, állj mellé, de csendben, priviben!

64. 25800e2d09 (válaszként erre: 2. - Kkk444)
2015. jún. 30. 21:36

Ez törvényileg gondatlanság és veszélyeztetés. akár el is vehetik.


hiszen akkor ha nem megy el hogyan kerül nyilvántartásba? tegyük fel otthon születik, ilyenkor hívni a mentőt és szépen beviszik, ellátják, megvizsgálják az újszülöttet is az anyát is hivatalból.


szabadságvesztéssel nem jár de a gyámügy rászáll.. az meg kinek kell egy hülye makacskodás miatt...? a háziorvos/védőnő is köteles hivatalból jelenteni a dolgot..

63. 09d0a2c098 (válaszként erre: 10. - Kkk444)
2015. jún. 30. 21:34

A kórház kezdi meg a gyerek dolgainak az adminisztrációját, kitöltik a szükséges papírokat, lejelentik az adatait hivatalból, hogy plusz 1 fő született evilágra. Amit a kórház kiad papírokkal, pl hogy X alkalommal védőnőnél volt a kismama, azzal lehet a gyest is igényelni többek közt.

Arról nem is beszélve, a szülés közben és után is lehetnek komplikációk, életveszélyes üzem a szülés. Ha gond van az anyuka nem feltétlen tud önmaga beavatkozni. Segítség kellhet.

Ráadásul ha a gyerek jól is van, az anyát össze kell stoppolni és ha kell ki kell pucolni, mert pl nekem a méhlepényből darabok maradtak bent és a burok is bent maradt! Ha ezeket nem távolították volna el, akkor most már nem írnék. A babát is van amikor segíteni kell a szülőcsatornában, ahhoz is segítség kell, mert az anya nem tudja önmagán elvégezni a műfogásokat, ilyenkor alkalmazandó technikákat, hogy sikeresen folyjon le a szülés. Ezzel nem szabad játszani. Még ha véletlen szuper gyors szülés történik, hívni kell a mentőt, hogy orvos lássa a babát, mamát, és felvegyék az adatokat, hogy születési anyakönyvije legyen, és megkapjátok a szükséges ellátást, meg papírokat. Az otthon szülés is már tészta, de az is macerás és kockázatosabb, mint a kórházban, ahol közelben van a műtő ha hirtelen baj van, azonnal közbe lehessen lépni és ki lehessen kapni azt a babát, ha úgy alakulna váratlanul. Arról nem is beszélve, hogy koponya fekvésű baba és megfordulhat, vagy rosszul helyezkedhet be. Egy ilyen váratlan helyzetet is csak kórházban tudnak korrigálni, mert még faros babák közül is volt amelyik az utolsó pillanatban fordult meg fejjel lefelé. Kell a szaksegítség, nem szabad ilyesmit bevállalni, mert életveszélyes, nem csak a babának, az anyának is!!!

2015. jún. 30. 21:34
Ha beírod a hoxa keresőjébe, hogy "otthonszülés", több fórumot is találsz tapasztalt otthonszülőkkel
2015. jún. 30. 21:31
És ha bármi gond merül fel a babával? Hogyan számol el a lelkiismeretével az említett anya?
60. fincsi5 (válaszként erre: 56. - Gyöngy:))
2015. jún. 30. 21:27
IGEN??? A francba.:((
2015. jún. 30. 21:12

Istenem...nagy az Isten állatkertje. Tudjátok, nem lehet szó nélkül hagyni azt az indulatosságot és támadást, amit ti itt sokan képviseltek.

Miért kelt ez benneteket ekkora lázadást?


Mindenki maga dönt a sorsáról, így kkk444 is. Nem azt kérdezte, hogy mi a véleményetek róla, vagy a kérdéséről, hanem azt kérdezte és arról, ami fent van nagy narancssárga betűkkel a kérdésben.


Ha nem tudtok rá érdemben válaszolni, vagy információt adni, csak a véleményetekkel villogni, akkor álljatok odébb. Ez nem egy Mónika show, ahol egymásnak feszülhettek az eget verő okosságaitokkal.


Ha ő úgy dönt, hogy otthon szül, akkor úgyis véghez viszi, akár a sárga földig is alázhatjátok (megjegyzem, aki tud olvasni, az láthatja a korábban írtakat, hogy még nem döntötte el, csak játszik a gondolattal, ergo körüljárja), azt meg megteheti, vagy már azt sem? Körbe sem járhatja a kérdést, igaz?


Tudnék még írni egy két keresetlen szót, de a többség itt nem érdemes rá, csak azok, akik elfogadóan és nyitottan, megértéssel álltak a kérdéshez. Nem azok, akik elvakultan és a saját igazukat hangoztatva kaffognak itt.


Ez a portál a legjobb felülete annak, hogy mi nők, anyák segíthessük egymást. Szerintem ez annak idején ezért is indult.


Nekem nem fér bele egy másik anya, nőtárs támadása, és felelősségre vonásra (főleg nem egy szimpla kérdés alapján). Milyen alapon teszitek ti ezt? Milyen alapon mondjátok róla, hogy ha így meg úgy tesz, akkor ez így meg úgy felelőtlenség? Olyan alapon, amit ti életetek meg, és nem Ő.


Ha a gyermeke az otthonszülés következtében sérülne, azt maga is tudja, hogy kinek a felelőssége lenne. És higgyétek el, az lenne a legnagyobb pokol egy anyának. Ha Ő ezt mégis bevállalja, akkor az az Ő döntése, amit tiszteletben kell tartani és a legjobbakat kívánni neki (vagy támogatón információkkal segíteni, akár az egyik, akár a másik irányba). Ennyi.


Nem várok reagálást, ez kikívánkozott belőlem.


u.i.: Én kórházban szültem, mielőtt valaki otthonszüléssel vádolna!

58. Alexa1123 (válaszként erre: 54. - Remoni)
2015. jún. 30. 21:06
Ja, hát így minden világos :D
2015. jún. 30. 21:01
Szia. Ne szülj segítség nélkül. Egyébként mindenképpen be kell mennie azoknak is akik bábával szülnek,mert: anyakönyvezik a babát,megvizsgálják, apgar tesztet csinálnak,a légutakat kitakarítják neki, ellátják a köldökét,mert ha elfertőződik,abba belehalhat,sárgaság stb. anyát is megnézik a placenta miatt stb. szóval elèg veszélyes a szülés kórházba is,amellett,hogy a világ legcsodálatosabb érzèse a világon. Egyéb irànt igen kimehet a gyámügy,és hiába szereted a picit ők annyit látnak belőle,hogy felelőtlen vagy. Sajna így van jogilag is. Tehát ne tedd, szerintem,de amúgy sok sikert. Nem megbántani,kioktatni szerettelek volna.
56. gyöngy:) (válaszként erre: 50. - Alexa1123)
2015. jún. 30. 20:56
Ő az, aki nem akar oltatni sem.
55. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 54. - Remoni)
2015. jún. 30. 20:55
Aztán ne is csodálkozzunk, hogy már majdnem elfeledett vírusok újra támadnak ezerrel!
54. Remoni (válaszként erre: 50. - Alexa1123)
2015. jún. 30. 20:53
Ő itt egyszemélyben az "egyik" és a "másik" is. Azzal kezdte, hogy nyílt fórumon keresett gyerekorvost, aki pénzért pecsétel. Akkor sem értette, mi a gond ezzel.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook