Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi az amit nem lehet vásárolni az interneten? fórum

Mi az amit nem lehet vásárolni az interneten? (tudásbázis kérdés)

9. Kedveske (válaszként erre: 3. - 2e0264df59)
2011. jan. 2. 20:38

Könyvet és játékokat a gyerkekenek rendszeresen ott vásárolok. Jóval olcsóbb, mint a boltban (mind új).

Vettem már gyógyhatású termékeket, táplálék kiegészítőt, szőlőcukrot, viaszt. Ilyeneket.

8. Zsuzsa88 (válaszként erre: 4. - 2e0264df59)
2011. jan. 2. 14:57
Nem mondtam, hogy élőben lehet vásárolni ilyen "cuccokat", de hogy a neten sem találsz, az is tuti. :D
7. 07c4794583 (válaszként erre: 6. - 2e0264df59)
2011. jan. 2. 14:52

A lentebb felsorolt termékek veszélyesek lehetnek az egészségre, emberéletre, ez az oka.


Természetesen az illegális dolgok még egy külön kategória (drogok, katonai eszközök), azokat sehol sem szabad árusítani, se üzletben, se neten. De a neten is van fekete kereskedelem, csak álcázva.

6. 2e0264df59 (válaszként erre: 5. - 07c4794583)
2011. jan. 2. 14:45

látod, ezt sem tudtam....

nem is gondoltam, hogy van amit nem szabad.

Illetve azt tudtam, hogy vannak olyan termékcsoportok amiket csak megfelelő igazolvány birtokában lehet megvásárolni.

2011. jan. 2. 14:40

A kizárólag üzletben forgalmazható termékek:



1. dohánytermékek;

2. a kémiai biztonságról szóló törvény szerinti veszélyes anyagok és készítmények;

3. az egyes festékek, lakkok és járművek javító fényezésére szolgáló termékek szerves oldószer tartalmának szabályozásáról szóló kormányrendelet hatálya alá tartozó termékek;

4. állatgyógyászati készítmények és hatóanyagaik;

5. fegyver, lőszer, robbanó- és robbantószer, gázspray, pirotechnikai termék, a polgári célú pirotechnikai tevékenységek felügyeletéről szóló kormányrendelet szerinti játékos pirotechnikai termékek, valamint a kis és a közepes tűzijáték termékek kivételével, az ott meghatározott feltételekkel;

6. növényvédő szerek és hatóanyagaik;

7. nem veszélyes hulladék;

8. "A" és "B" tűzveszélyességi osztályba sorolt anyag, kivéve a Jöt. szerinti tüzelőolaj, propán vagy propán-bután gáz és az üzemanyag.

4. 2e0264df59 (válaszként erre: 2. - Zsuzsa88)
2011. jan. 2. 14:39

ezeket amúgy sem tanácsos vásárlás útján "beszerezni" :-)


ennél földhöz ragadtabb a kérdésem :-)

2011. jan. 2. 14:38
Sziveseb vásárolok az interneten keresztül, kíváncsi vagyok Ti hogy vagytok ezzel? Mi mindent vásároltok ott? Milyen gyakran? Van valami amit nem találtatok?
2011. jan. 2. 14:38

Szeretet, megbecsülés, és 1éb megfoghatatlan emocionális cucc. :D


Erre gondoltál? :D

2011. jan. 2. 14:36
Mi az amit nem lehet vásárolni az interneten?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook