Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi az, amit nem adhatok még 10 hónapos fiamnak? fórum

Mi az, amit nem adhatok még 10 hónapos fiamnak? (beszélgetős fórum)


2010. aug. 24. 15:03

13 éves lányom féléves korában már mindent evett, természetesen az anyatej mellett.(13 hónapos koráig szopott.)Amit magunknak főztem, abból adtam neki is. A krumplipürébe belevegyítettem a pörköltszaftot, mártásokat, villával összetörtem a leves zöldségeit, felhígítottam a levével, ahogyan a nagymamám is csinálta nyolc gyerekével, s rengeteg unokájával. Ő mindig azt mondta, hogy mértékkel mindent lehet, sőt kell, mert így tanul meg alkalmazkodni a szervezet, s azáltal erősödik. Természetesen meghallgattam a védőnő tanácsait is, de... az ösztöneimre bíztam magam, s ma már tudom, akkor jártam el helyesen.

Ugyanis bő évtizeddel később, ma két és fél éves fiam esetében iszonyatosan elszúrtam. Mindent betartottam, ahogyan elő van írva, s ahogyan ma "szabályos". Most ott tartunk, hogy kisfiam szinte semmit nem hajlandó megenni, ami normális étel, szinte napokig csak kenyéren, péksüteményen meg egy kis gyümölcslén él. Százszor megbántam már, hogy nem ugyanazt a praktikát követtem, mint tizenhárom évvel ezelőtt.

A büdös életben nem adnék még egy fityinget sem bébikajára, mert valóban se íze, se bűze, egyetértek Szeklicével, s valóban nem tudni mi is van benne... Sajnos nem stornózhatom le az utóbbi pár hónapot... Az a mi nagy bajunk, "civilizált embereknek", hogy nagyon elrugaszkodtunk a természettől, kisterilizáltattuk magunkat szó szerint, tönkre vágtuk az immunrendszerünket, mert agyonóvtuk magunkat, gyerekeinket, agyonmostuk magunkat mindenféle baktériumellenes kutyulékkal, emellett nap mint nap esszük a műanyagot, mindenben, még a mindennapi kenyerünkben is adalékanyagok tömkelege van, s csodálkozunk, hogy fellázad ellenünk a saját szervezetünk, visszavág a természet. Azt mondom, próbáljunk visszatérni a természetes dolgokhoz. Tudom, mondhatjátok, s joggal, hogy nem a dédnagyszüleink idejét éljük, hisz így is van, de ne felejtsük el az igazi ízeket, s ne hagyjuk, hogy gyerekeink meg se ismerjék. Én csak most döbbentem rá, 40 éves fejjel, mekkora üzlet ez pár embernek, s mekkora vétek gyerekeink ellen.

Szóval végérvényes véleményem: a gyereknek mindent lehet adni , csak mértékkel és odafigyeléssel, először csak két három falatot, s egy alkalommal csak egy új dolgot, hogy az estleges reakció oka kikövetkeztethető legyen.

2010. aug. 23. 13:17
Az én gyerekeim egy éves korban ruszlit meg pacalpörit ettek krumplival, "két pofára". Igaz, most, hogy felnőttek, meg nem ennék egyiket sem. Nyilván azért, mert tudják, mi az. :-))
18. Bebe83 (válaszként erre: 17. - Szeklice)
2010. aug. 23. 12:28
:))))))))))
2010. aug. 23. 12:24

Van erről egy nagyon jó sztorim.Amikor terhes voltam,jött a védőnő,annak rendje-módja szerint ellátott tanáccsal,aminek nagy részét megfogadtam,egy részét meg elengedtem a fülem mellett.Ő akkor azt tanácsolta,ha bírom szoptatni 6 hónapos koráig,akkor csak és kizárólag tejcit kapjon.Ez így is történt,még vizet kapott az anyatejen kívül,de se tápszert,se gyümit,semmit.Ehhez a 6 hónapos periódushoz én is ragaszkodtam.Mire 7 hós lett a lányom,újból jött,és elmondta,hogy hogyan is kezdjem a hozzátáplálást.Ekkor mondta el,hogy már mást javasol a WHO,nevezetesen,hogy a babák 4 hós kortól kapjanak gyümit,és ne a 6.hónap után.Tehát bő 6-7 hónap alatt megváltoztak a babaétkeztetési nézetek.Mármint hivatalosan.:)

Ennek a dolognak nagyobb feneket kerítenek,mint kéne.Természetesen nem kell "agyonetetni" őket mindenféle vacakkal,de a normális házikoszt,legyen az húsleves vagy piskóta,10 hósan már nyugodt szívvel adható.

16. Szeklice (válaszként erre: 15. - Bebe83)
2010. aug. 23. 12:14
:) Hát ez az!
15. Bebe83 (válaszként erre: 14. - Szeklice)
2010. aug. 23. 12:11
Ez az erdekes hogy meg az orvosok sincsenek egy velemenyen akik vegulis egyforman kene tanuljak!
2010. aug. 23. 12:09
Nekem 10 hós korában a gyerekorvos azt kérdezte:"Ugye eszik már mindent a gyerek?"Mondtam,hogy igen.Inkább az általam készített pörit egye,mint a bizonytalan eredetű babakajákat,amiknek ráadásul se íze-bűze.
2010. aug. 23. 12:05

Sziasztok!

A múltkor a férjem látott egy műsort a TV-ben, amiben arról beszélt egy orvos, hogy pörköltet 1 év alatti babáknak ne adjunk, mert a pirospaprika tönkre teheti a nyálkahártyát. Szerintetek?

12. Szeklice (válaszként erre: 10. - 342bae44d8)
2010. aug. 23. 12:05
Már le sem merem írni,miket adok neki,mert így is kapok hideget-meleget a sok "újhullámos" anyukától.Előfordult,hogy megkóstoltattuk vele ,mert kinézte a szánkból,és 1-2 falatnál többet nem kapott,na és persze hogy ízlett neki...mindent megeszik hála égnek,és majd kicsattan!Ja!De azért utána kérte a cicit is:)
11. Bebe83
2010. aug. 23. 12:01
Es peldaul a hazilag keszitett piskotahoz mit szoltok? Vagy abban is van tojasfeherje meg egy csomo cukor es inkabb azt sem? Vagy szerintem ahany haz annyi szokas , ha azt is megkostolja gondolom nagy baja nem lehet!
10. 342bae44d8 (válaszként erre: 5. - Szeklice)
2010. aug. 23. 12:00
a csülökpöriből is megeheti a krumplit a pöri levével és egy kis husival
9. a908366fdb (válaszként erre: 4. - Bebe83)
2010. aug. 23. 11:59

Én is adtam egyébként a kisfiamnak, amíg ezt nem tudtam.

Nem mondom, hogy most nem adok neki két éves koráig, de talán nem minden nap.

8. Bebe83 (válaszként erre: 5. - Szeklice)
2010. aug. 23. 11:59
Orulok ehhez a hozzaszolashoz mert en is igy gondolom, es gy is teszek, kb 1 honapja mindent adok neki es semmitol nem volt problemank. Szerencsere!
7. 342bae44d8 (válaszként erre: 3. - A908366fdb)
2010. aug. 23. 11:57
ezt még nem hallottam...
2010. aug. 23. 11:57
méz, tojásfehérje
2010. aug. 23. 11:57
Nekem 13 hós a lányom,és 9 hónapos kora óta mindent eszik.Persze nem csülökpörit etetek vele,meg disznótorost,de normális-ésszerű keretek között már mindent ehet.
4. Bebe83 (válaszként erre: 3. - A908366fdb)
2010. aug. 23. 11:56
Hat az peh, mart mar adtam neki es nagyon izlik neki. Amugy valahol azt olvastam hogy szabad azert adtam neki!
2010. aug. 23. 11:54

Görögdinnye

A gyerekorvosom azt mondta, hogy az az egyik legallergizálóbb gyümölcsök közé tartozik.

Két éves kor után ajánlott csak.

2010. aug. 23. 11:52
Eper,málna, kivi,tej,gomba,dió,mogyoró,mandula,
2010. aug. 23. 11:51
Egy kis segitseget kernek tapasztalt anyukaktol, 10 honapos fiamnak mi az amit meg nem adhatok enni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook