Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi az, amit feltétlenül vigyek magammal Marokkóba? fórum

Mi az, amit feltétlenül vigyek magammal Marokkóba? (beszélgetős fórum)

2014. máj. 19. 07:57
magadat es penzt,mint minden mas orszagban viszel,vagy vinnel.
2013. febr. 10. 10:26
engem
14. edinus (válaszként erre: 11. - Sztavros)
2010. jún. 29. 12:50

Szia!

Agadirban mi nem voltuk, mert azt mondták, hogy az egy új építésű város és ezért nincs semmi különleges látnivaló:(

Repülőterük általában nem túl nagy, így eltévedni nem lehet. Viszont leszálláskor érezni fogod, hogy hatalmas a páratartalom, ezért aki asztmás annak érdemes felkészülnie. Étkezésről annyit, ami szem szájnak ingere minden megtalálható. Ha valami csúnyán néz ki vagy olyan körülmények között, készül a mi nem szimpatikus, de frissen készül, akkor ajánlom, hogy kóstold meg, szerintem érdemes. Nagyon finom a kaktuszfüge, a parázson sütött csöves kukorica. Nagy kondérokban főzik a csíkos házú csigákat, és merőkanállal adagolva árulják egy ziherejsztű kíséretében, hogy legyen, mivel kicsalogatni a csigát a házából

A füvön való mezítlábas közlekedésnél nagyon kell figyelni, mert a fűszálak olyan erősek, hogy megvághatják a talpadat.

Rabatban, a fővárosban éltünk, de ahová időnk engedte, mindenhová ellátogatunk. Az óceánnál nagyon kell figyelni, mert a dagály nagyon meg tud lepni egy bóbiskoló embert Pár óra alatt több métert, tud kifelé jönni vagy éppen befelé menni a víz, ami reggel még jó helynek ígérkezik, ott délutánra lehet hogy derékig ér a víz Kisgyerekekre nagyon kell figyelni, mert könnyen meghempergeti őket a víz. Veszélyes lehet!!!

VI. Mohammed az uralkodójukat, nagyon szeretik és tisztelik. A városok több pontján hangszórók vannak felállítva, melyjen keresztül, hívják a hívőket imára. Rabatban V. Mohammed mauzóleumában jártunk.

Casablanca semmi extra, gyönyörű a nagymecsete, amely II. Hassan király nevéhez fűződik, és félig a vízre épült. Minden városban van egy hatalmas piac (alkudni kötelező).

Marrakeshben voltunk, fantasztikus piaca van (kígyóbűvölőktől kezdve mindenki megtalálható:)Meknèsben található a keresztények börtöne, amely a föld alatt helyezkedik el, akkoriban nem lehetet bemenni, itt még van valami, ami a kulturális világörökség nyilvántartásában van, de már nem emlékszem rá:(.

Útközben érdemes a hegyekbe vájt épületeket megszemlélni és sokszor a dombok oldalán, arab nyelven felíratok, vannak. Minden bádog viskó tetején legalább hat parabola antennát fogsz látni, mert tévé az kell 

A kősivatagban egy coca-colas autó jött velünk szembe A sivatagban a berberek nagyon kedvesek. Nagyon jó érzés a forró homokban mezítláb sétálni.

Az emberekről annyit, hogy mi a terrortámadás idején voltunk kint és soha nem éreztették velünk, hogy másabbak vagyunk, mint ők:) Kedvesek, barátságosak franciául általában mindenki beszél (angolul szinte senki vagy csak minimálisan.

Vigyél magaddal sok- sok pénzt, hogy tudjál dirhamot váltani, és minden városban menj egy kört egy konflissal (ne ijedj meg ha esetleg sikátoros részre visznek, mert akkor általában igavonót cserélnek vagy megitatják, megetetik őket).

Az illemhelyek általában nagyon gázosak!!!

Kicsit hosszúra sikerült:)

Remélem tudtam segíteni!?

Utikönyvet feltétlen vigyél magaddal!

Ha van még kérdésed szívesen válaszolok.

Üdv,

Edinus

13. Sztavros (válaszként erre: 12. - -spuri-)
2010. jún. 27. 21:31
Nem állt szándékomban, köszi! :)
2010. jún. 27. 17:51
tevét ne vigyél
11. Sztavros (válaszként erre: 10. - Edinus)
2010. jún. 27. 17:48
Szia! Körutazás lesz, Agadír, Ouarzazate, Marrakesh, Eoussuria. Legtöbbet Agadírban leszünk. Hol éltetek? Milyenek az emberek?
10. edinus (válaszként erre: 1. - Sztavros)
2010. jún. 26. 19:16

Szia!

8 évvel ez előtt a családommal fél évet tölttünk Marokkóban, a hosszú tartozkodás miatt mi kaptunk oltás és maláriára való gyógyszer, de én úgy gondolom, hogy egy hét alatt semmi baj nem érhet téged:) Hová mész helyileg?

Üdv,

Edinus

9. Márta1973 (válaszként erre: 1. - Sztavros)
2010. jún. 18. 20:21
Kézfertőtlenítő,szótár.
2010. jún. 18. 20:20
hasmenés ellen gyógyszert
2010. jún. 18. 20:00
Több pénzt, kitudja mikor lesz légtérzár :)
6. 25eed67283 (válaszként erre: 3. - Pinkyke)
2010. jún. 18. 19:59
Na ja. Az sem árt. Soha nem tudhatod, hogy mit eszel ott. Mindenféle vitamint kell meg gyógyszert. Hányinger, has-fejfájás, lázcsillapító. Meg oltasd be magad előtte, nehogy valami betegséget elkapj.
5. nedi
2010. jún. 18. 19:58

Útlevelet:)))

Bocsi.

Én ugyan még nem jártam Marokkóban,de egy "túlélős" műsorban ezt hallottam:


Rovar riasztót.

2010. jún. 18. 19:58
Napozókrém, kálcium (nem lehet tudni, hogy milyen csípésre vagy allergiás. Azért ott több a bogár. Valamit a fejedre a napszúrás elkerülése érdekébe.
2010. jún. 18. 19:56
nekem ismerőseim voltak Afrikában és azt mondták hasmenés elleni gyógyszert, de rengeteget :D
2010. jún. 18. 19:55
Engem!!!!!! ;)
2010. jún. 18. 19:54
Sziasztok! Tanácsokat szeretnék kérni, mit vigyek magammal, mi az, amit semmiképp se hagyjak itthon. Egy hétre megyünk, félig-meddig körutázás. Ha rátalál valaki a fórumra, aki járt már Marokkóban, vagy egyáltalán Afrikában attól nagyon szívesen fogadnám a tapasztalatokat! Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook