Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi az a "who protokol" a mentősöknél? fórum

Mi az a "who protokol" a mentősöknél? (tudásbázis kérdés)


10. kisj (válaszként erre: 7. - Globus)
2014. nov. 15. 18:00

Ez az!

Triage

9. kisj
2014. nov. 15. 17:54

Az egészségügyi mentésben, ellátásban van egy protokoll. Most nem jut eszembe, hogy magyarul hogy hívják.

A lényege az, hogy szigorú és érzelem mentes sorrendbe rakják a betegeket, sérülteket és először azokat látják el, akiknél van esély a túlélésre,illetve van lehetőség arra,hogy záros határidőn belül oda tudják szállítani, ahol meg tudják menteni az életét.

Építőiparban dolgozom/dolgoztam és egy eü. intézeti projekt kapcsán olvastam anno utána.

8. gizus58 (válaszként erre: 1. - Mimitami)
2014. nov. 15. 16:18
Az Egészségügyi Világszervezet mentősökre irányt adó szakmai szabályainak leírása.De ez csak irányt mutat, minden eset más, így az ellátás is minden betegnél,az akkori állapotnak kell, hogy megfeleljen.
7. globus (válaszként erre: 4. - 4c3a5e5783)
2014. nov. 15. 15:12

Én inkább szakmai protokollra tippelnék, konkrétan a mentéssel, sürgősségi ellátással kapcsolatban.

Valami olyasmire, mint a SBO triage ellátása, csak ez kint történik területen. Egyszerűbb lenne besétálni egy mentőállomásra, és informálódni, amennyiben ez egy vizsga része lenne :)

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Mimitami)
2014. nov. 15. 15:11

Így egyben nem tudom a választ.

Inkább a magyar mentősök protokolljában keresgélj.

5. syria (válaszként erre: 1. - Mimitami)
2014. nov. 15. 15:06

Ha a kislányod halálával kapcsolatban kérdezed, szerintem ne kutasd a választ. Ahogy másik fórumon írtad, találtál ügyvédet, bízd rá a dolgot.

Őszinte részvétem a veszteség miatt.

Tudom, könnyű mondani, de nincs más választásod: el kell fogadnod a történteket. Még ha kiderül is, ki hibázott – ha valóban hibázott valaki -, a kislányodat nem fogja visszahozni az eredmény.


Sok erőt az élet egyik legkegyetlenebb csapásának elviseléséhez!

2014. nov. 15. 15:04
Miután a protokoll (szigorúbb értelemben vett) viselkedéskultúrát jelent, csak következtetni merek a továbbiakra.
2014. nov. 15. 14:25
ProtokoLL.
2014. nov. 15. 14:06
A who protokoll?
2014. nov. 15. 13:56

Szép Napot.

Tudna valki segiteni abban mi az a who protokol a mentösöknél??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook