Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi az a Ricotta? fórum

Mi az a Ricotta? (tudásbázis kérdés)


2011. nov. 24. 14:15
olasz sajt neve
2011. nov. 24. 13:47
a rakott szoknya népies neve lehet...hmmmmmmm?
24. Bogoj
2011. jan. 10. 16:33

bár a kérdés jó régen hangzott el:

[link]

a keresőmotorok csodákra képesek. csak be kell gépelni mondjuk a google-ba, és már dobja is a találatokat. többek között ezt a topikot is:-D

23. ericusficus (válaszként erre: 18. - Gota)
2011. jan. 10. 16:26
A Ricotta, ha emlékezetem nem csal, nem lehet túró, mivel a túró az savanyított tejből készül. Mellesleg Magyarországon is ismert ennek egy Erdélyben előállított változata, ami Orda néven ismeretes. A Ricotta a sajtkészítés másodterméke, ugyanúgy, mint az orda. A visszamaradó savó, ami szintén csak édes, magas hőfokon való folyamatos kevergetés-kavargatás közben csapódik ki a Ricotta/orda. Lehet, hogy az Orda és a Ricotta nem egy és ugyanaz, én kóstoltam mind a kettőt és szerintem az. Mindenestre a lényeg a lényeg: nagyon finom és egészséges is.
22. cipa (válaszként erre: 12. - Fde954d8c0)
2009. szept. 6. 20:23
Nem.
21. 6e423ffabc (válaszként erre: 17. - Gréta93)
2007. jún. 28. 20:10
tiramisuhoz mascarpone kell, szerényebb változathoz a party vajkrém natúrban...a ricotta tömény, darabos kicsit, ne azzal készítsd, ha lehet!
20. 'szti (válaszként erre: 17. - Gréta93)
2007. jún. 28. 19:33
nem mintha kötözködni akarnék, de tiramisut én még csak mascarpone-val olvastam (ez persze nem jelenti, hogy nincs ricottaval, csak fura)
19. emagdi
2007. jún. 28. 16:41

szegény még csak 14 éves, manapság meg nem divat tanulni. vagy csak még nem vették ezt a szót magyar órán, azért nem tudja leírni:)


de legalább megtudta mi az a ricotta, végülis ez sem egy utolsó dolog:))))

18. gota
2007. jún. 28. 16:35
Ha alaki nem is tugya, de én tudom: elvileg bivalytejből készül, krémsajt. A mi túrónkhoz hasonlít. Isteni finom tésztához!!!
2007. jún. 28. 16:01
Van gy olyan Tiramisu recep amibe RICOTTA kell!
2007. jún. 28. 15:55
A Ricottát is tudom,és helyesen írni is megpróbálok....Vagy nem erről van szó? Bocs.De elegem van ebből a modern nyelvújításból!
2007. jún. 28. 15:53
tuggggggggyyyyya alaki...könnyű,a miénknél simább, krémesebb állagú, olasz honból eredeztetett túróféle, dobozban kapható a hiperszuperekben.Tudja, kedves kérdező?
14. Loni
2007. jún. 28. 15:51

Hivatalosan túró. Ha még nem ettől, leginkább a magyar trókémre vagy vajkrémre hasomlít az állaga. Az íze egy icipicit édeskés. Mert édes sajtsavóból készül - itt, Magyarországon. Hogy Olaszországban miből készül, azt nem tudom. Ezt msot a ricottás-dobozról olvastam le.

Kicsit töményebb, mint a mi túrónk.

Egyébként édességekhez (túrós palacsinta, túrós süti stb.) lehet használni. De én szoktam vele sűríteni sóskafőzeléket.kenyérre is szoktam kenni, és úgy eszem, mint a vajkrémet.

2007. jún. 28. 15:42
Hát azért jó lenne ha vki ellenőrizné a helyesírást a kérdés megjelenése előtt...
2007. jún. 28. 15:25

ez a " tugya" ez csak engem zavar?

,

már bocs, de ez azért enyhén tuskós!

11. halimo (válaszként erre: 8. - 'szti)
2007. jún. 28. 15:24
Én is nem rég jártam utánna,mert barátunk ajánlotta.Állítólag isteni finom.Nem tudom még nem probáltam:-)
2007. jún. 28. 15:23
Szerintem sajt :)
2007. jún. 28. 15:22

Urban ricotta

Kérek minden kedves szerencsés olvasót, aki rurális területen nőtt fel, vagy él, és esetleg nemcsak az autóablakból bámulva látott élő tehenet, ne botránkozzon most nagyon meg. Én, az állandó citylakó sok mindenre rá tudok csodálkozni, ami másnak nyilvánvalóan teljesen természetes. Szóval, nem kiröhögni…. Szindbádék apukájának Öcsisajtját pl. szájtátva csodálom. Bámulatos.


A két leghíresebb külföldi gasztroblogon még régebben olvastam, hogy a lányok dicsérték a saját készítésú ricottát, már Szindbádéknak is ajánlgattam, amikor tejtermékeket gyártottak.


Az egész művelet valójában nem több, mint fél óra. Ricotta and the city - a városlakó tapasztalata:


1. 2l tejet összekevertem 1/2l kefírrel. Felmelegítettem, forráspont alatt tartottam (nincs hőmérőm, úgyhogy sajnos nem tudtam a hőfokot kontrollálni, csak érzésre figyeltem.).

2. Kb. 15 perc után elkezdett szétválni, a savó kicsapódott. Az elején csak kevés, kb. 10 perc után teljesen. Fehér, lágy, rezgős, hungarocell szerű darabkák úszkálnak a ködös vízben.

3. Egy közepes méretű szűrőt duplán kibéleltem muszlin anyaggal. Az instrukciók szerint egy nagy szűrőkanállal elkezdtem belemerni a szilárd darabkákat. Ez így túl macerásnak és lassúnak bizonyult, ezért egy másik, nagyobb szűrőbe öntöttem az egész lábas tartalmát, majd ebből tettem át a béleltbe.

4. Némi rövid topogás alatt realizáltam, hogy ezt valahogy fel kell kötni.

5. A csomagot a végénél fogva felkötöttem a mosogatócsapra -éljen a city...(persze megjelent előttem a látvány, amint az egész cucc a mosogatóba zuttyan.). 15 percig hagytam így.

A folyamat így nézett ki.


És jé, valóban ricotta lesz. Amit nem sznobizmusból nevezek annak, hanem azért, mert tényleg az. Pont olyan semleges, picit édeskés ízű, krémes, mint amilyennek a boltból ismerem, csak persze ez sokkal jobb. Nem olyan gumiszerű, és íze is van. Míg a bolti magában nem, csak alapanyagként élvezhető, addig ez már simán is nagyon finom. Na, el tudom képzelni, még mennyivel olyanabb, ha mondjuk valódi friss tej és aludtej is van a láthatáron, nemcsak közért. (Nálam a tej és a kefír is az abszolút kommersz, dobozos változatok voltak, és még így is működött).


Hát, azért van abban valami jó érzés, ha az ember a városi lakásában reggelire elővesz egy tál friss, házilag készített túrót, megcsorgatja a lehető legjobb minőségű magyar mézzel (még ősszel lőttem zseniális gesztenyemézet Nagy Lászlónál a csarnokban - jobb sor hátul), és mondjuk epret eszik hozzá. Akár reggeli, vagy brunch részeként. Frissen picit morzsálódott, egy éjszaka alatt viszont úgy összeállt, hogy szépen szeletelni lehetett.


Hozzávalók:

2l tej

1/2l kefír

ebből 45dkg ricotta lesz

8. 'szti (válaszként erre: 7. - Halimo)
2007. jún. 28. 15:22

jaja, olaszoknal sajt

csak turora hasonlit

2007. jún. 28. 15:19
szerintem is ugy néz ki mint a túró, de szerintem akár sajt is lehetne
2007. jún. 28. 15:18

Ricotta

Túró "Made in Italy". A ricotta kinézetében, konzisztenciájában a túróra hasonlít. Tehéntejbõl készül(olykor juhtej). Édesség-, illetve desszertkonyha alkalmazza. pikáns ételeknél úgy használjuk, mintha túró, vagy friss sajt lenne.

2007. jún. 28. 15:17
az egy turó fajta.
2007. jún. 28. 15:16

Ha alaki tugya monygya meg nekem is! :)

Sorry, de HELYESÍRÁS!!!!!

2007. jún. 28. 15:15
Túró. Pontosabban nem tudom.
2007. jún. 28. 15:14
/TUDJA/!!!!!!!!!!!!
2007. jún. 28. 15:13
Tugya alaki mi az a Ricotta?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook