Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi az a kompressziós harisnya (visszérre)? Úgy kell elképzelni, mint egy harisnyanadrágot? fórum

Mi az a kompressziós harisnya (visszérre)? Úgy kell elképzelni, mint egy harisnyanadrágot? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 23. 10:03

A közönségesen csak gumiharisnya vagy kompressziós harisnya néven ismert termék – amelyet ma már általában nem gumi-, hanem elasztánfonal tesz rugalmassá – olyan gyógyászati segédeszköz, amely a lábszár felületi visszerein keletkezett tágulatok kezelésére vagy néhány más, ilyenfajta szorítóerőt igénylő betegség gyógyítására szolgál. Aszerint, hogy milyen hatást kívánnak elérni vele, többféle fajtáját fejlesztették ki. Megjelenési formáját tekintve lehet combközépig, a térdet takaró vagy csak a térd alá érő harisnya, harisnyanadrág, vagy zokni, attól függően, hogy a láb mely részeinek kezelésére szolgál. Készül lábfej nélküli – csak a lábszárat borító – kivitelben is. Hatása abban áll, hogy összenyomja a kitágult ereket és hogy felerősíti a lábizmok „szivattyúzó” hatását, ezzel csökkenti a vérpangás kialakulását a visszerekben és elősegíti a vér visszaáramlását a szív felé.


Az egészségügyi harisnyákat négy szorítóerő-fokozatban gyártják és szorítóerejük függvényében két alaptípusuk van.

10. anyamaccs (válaszként erre: 1. - Danatus)
2011. jún. 24. 14:50
Dobtam fel képet az adatlapomra a harisnyáról.Ott megnézheted!
9. anyamaccs (válaszként erre: 1. - Danatus)
2011. jún. 24. 14:37

Tavaly decemberben volt visszérműtétem a bal lábamon teljes hosszban, 14 vágással ami már szinte nem is látszik.

Két hónapig becsülettel fásliztam a lábam majd kiirták nekem is a kompressziós harisnyanadrágot.


Kellemes meglepetés ért mikor kiváltottam!Én egy ronda,öreges harisnyára számítottam, de nagyon kellemes meglepetés ért.


Gyönyörű,hasánál,fenékrészen csipkemintás szexi harisnyát kaptam és még szint is választhattam (testszínűt és négerbarnát kértem)Neve:SEGRETA70

Receptre 500ft volt darabja, egyébként 3500körül van a teljes ára.

Külsőre senki meg nem mondaná, hogy ez egy kompressziós gyógyharisnya,annyira szép és tökéletesen simul a lábra csak a megfelelő méretet kell jól kiválasztani.Nekem a visszérsebészeten segítettek ebben is.Visszérműtét után félévente jogosult vagy kettő feliratására.

2011. jún. 24. 14:00
Igen olyasmi, csak erős gumis anyagból van. Eleinte, míg nem tágul 1 kicsit elég felvenni, nekem a férjem segített felvenni az első időkben, utána ment magától is. van többfajta
7. laszlozsu (válaszként erre: 1. - Danatus)
2010. jún. 25. 07:03

Biztos láttál már csuklószorítót vagy bokaszorítót sportolóknál. Na ezt egy ilyenhez hasonó gumírozott anyagból képzeld el, csak sokkal vékonyabb, amolyan harisnya jellegű. Nincs nadrágrésze. Ebből is sokféle létezik.

Nagyon jó állítólag.

2010. jún. 24. 22:48

Én akkor használom, amikor csizma kell. Utána már nem, mert pár hónap múlva elkezd lefelé göndörödni, attól tartok, kibukkanna a nadrág alatt. Valóban meleg a harisnya, ha napközben fűtött helyiségben vagyunk, vastag nadrággal...

Erre rájöttem, bőven elég volt a vékonyabb nadrágom télen. Legfeljebb, amikor tényleg mínuszok voltak,akkor vettem fel a vastag nadrágot.

2009. jún. 28. 19:34
igen,csak olyan érzésed van,mintha egy szűk sztreccsgatyába kellene magad belepréselni.Meg meleg is. Gumis harisnyaként is hallottam róla ...
2009. jún. 2. 09:09
igen,csak sokkal erősebb.így jobb a tartása
2009. jún. 2. 08:15
Van olyan is, ami teljesen olyan, mint a többi harisnya, szép fényes, üvegszálas csak erősebb anyag és jobban tart. Már mindenféle színben van. Nem olcsó, de jó és mivel erős, sokáig tart. A lényeg, hogy reggel kell felvenni, mielőtt felkelsz, amikor még pihent a láb. Különböző erősségű van, van megelőzésre, terápiára is.
2009. jún. 1. 21:10
Olyan,csak nincs nadrág része...különböző méretekben és vastagságban készül,és összenyomja a vénákat,nem engedi telődni- tágulni.
2009. máj. 31. 22:36
Mi az a kompressziós harisnya? Úgy kell elképzelni, mint egy harisnyanadrágot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook