Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi az a hüvelyi ultrahang? fórum

Mi az a hüvelyi ultrahang? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. jan. 25. 21:15
A "Megtartja" c. kérdést úgy tudom, hogy vmi miatt (valamilyen szabályzat) kötelességük megkérdezni.
2008. jan. 25. 15:47
Aki sürün jár nőgyhoz /pl: lombikosok/ annak már természetes a hüvelyi uh. Sokkal többet lát a doki és no persze te is - már ha megmutatja ez orvos kérdése-. Nekem élmény volt, mert a 3. HETES ikerterhességemet igy láthattam és az 5. hetesen már a két dobogó pici szivecskéket is élvezhettem.
2008. jan. 15. 09:42
Mindenkinél csinálnak első vizsgálatkor hüvelyi uh-ot? Vagy csak ha nem érez semmit a doki?
2008. jan. 5. 14:40
Nekem egyszer volt ilyen, de nem tetszett.
2007. nov. 24. 21:06
Semmi különös.Az én dokim kb három-három ilyen uh-ot csinált mindkét terhesség alatt.Tényleg telenyomja sikosítóval, ami még ráadásul melegítve is van, tehát egyáltalán nem kellemetlen.Sokkal jobban látszik a baba és gondolom, ha baj van, az is....
2007. nov. 24. 19:06
Évente egyszer elmegyek a nődokimhoz, hogy tudjam, minden rendben van -e. Idén megkértem, csináljon hüvelyi uh-t is. Nekem nem volt kellemetlen, nem éreztem egyáltalán semmit sem.
24. Loni
2007. szept. 4. 07:22

Hát, én eddig egyszer voltam hüvelyi ultrahangon. Őőőőőőő. Örültem, már, hogy lekászálódhatok a vizsgálószékről, és befejeződött a hideg fémes tárgyak dugdosása. És akkor a doki kedvesen átkísért az ultrahangos ágyhoz. (Magánrendelésen.) Majd fogott egy rudat, és azt is elkezdte dugdosni. Az első pillanatokban arra gondoltam, hogy jajj, csak ne találj semmi elváltozást. Azután már azt foglalkoztatot, hogy ki volt az, aki feltalálta a hüvelyi ultrahangot? Kell hozzá valamiféle pihentség, hogy egyik reggel felkelek, és azt mondom: csinálok egy szép rudat, amit be lehet dugni a nők hüvelyébe.

Egyébként hasznos a vizsgálat, csak nekem kicsit kényelemtlen volt. Bár az egész nem tartott tovább 3-4 percnél.

23. LoLiNa
2007. szept. 4. 06:58
nekem is mindkét babát evvel nézték, mert picik voltak még és nem látszódtak a rende uh-n. jóformán semmit se éreztem belőle, mivel agyonnyomta síkosítóval.
22. panka2 (válaszként erre: 20. - Sutoczkine)
2007. máj. 23. 20:24
Szia) Hát nekem kimutatta sőt,én ugy tudom kifejezetten Kora terheségben nagyon hasznos mert sokkal jobban látni mint hasin de nekem a 3hetes Manomat láttuk a hasin is de mélyebre" akart nézni a doki,így megnézte hüvelyivel is )
21. panka2
2007. máj. 23. 20:16
Sziasztok)) Nekem pont ma csináltak ))) állítolag 3hetes a babocám ) Nem volt kellemes" mert érzékenyebb a méhszáj de nem is fájt csak fura volt )Kilehet bírni))
2007. máj. 11. 14:19
Ha még csak 3 hetes vagy esetleg 4hetes terhes vagyok mennyire megbízható a hüvelyi ultrahang eredménye? Bár 2 teszt is pozitív eredményt mutatott mégsem érzem magam kismamának. A választ előre is köszönöm.
19. Rekus
2007. jan. 15. 10:59

Hogy a happy end is ide kerüljön: Bár a hüvelyi ultrhang negatív lett (meg a gyorsteszt, és a vérvétel eredménye is), mégis terhes voltam már akkor is:) A nődokim szerint már elvileg látni kellett volna...

Azóta a 30 hetes a pocaklakó, és minden rendben van vele:)


Azóta voltam ugyanott hasi ultrahangon, úgyhogy délutáni időpontot kértünk, a férjem is bejöhetett. Nem volt sor, nem volt bent más, és bűbájosan kedvesek voltak velünk...

2006. nov. 14. 16:48
Gyakran szükség lehet erre ha a hasin nem sok minden látszik.Pl:Egyik ismerősömnek 10 hetes terhességét csak ez mutatta ki a hasi ult.nem.De nem vastag a hasfala.
17. anita72 (válaszként erre: 16. - 363d535da9)
2006. nov. 13. 13:22

Nekem is "műfütyivel" (de tényleg arra hasonlít!!) nézték. Szeritem az a lényeg, hogy lazuljon el az ember és akkor szinte semmit sem érzel. Tőlem is megkérdezték, hogy megtartja? Hirtelen nem is tudtam, hogy miért kérdezi. Nekem akkor az volt a legfontosabb, hogy minden rendben van vele.

Én is a magánrendelésre szavazok.

2006. aug. 24. 18:23

Én is a magánrendelésre szavazok!

Sokkal nyugodtabb körülmények között beszélheti meg az ember a problémáit, főleg, ha terhes.

A hüvelyi ultrahangról csak annyit, hogy amikor a két nagyfiammal voltam terhes, még nem létezett.

A kicsivel a 8. héten csinálták.(Már biztosan tudtuk, hogy terhes vagyok, csak elkezdtem vérezni.)

A szemem felakadt amikor a gumi óvszert felhúzta egy (elnézést a kifejezésért) "mű fütyire" és úgy vizsgált. Viszont még a könny is kicsordult a szememből, amikor meghallottam a szívverését annak a kis mákszemnyi babának. Többek között ki tudják szűrni vele első körben a fejlődési rendellenességeket is. Úgyhogy kicsit kellemetlen, kényelmetlen, de nagyon hasznos dolog.

2006. aug. 24. 16:26

Hál'istennek én nem panaszkodhatok a kórházi ultrahangra sem és most már tudom, hogy mikor kell úgy menni, hogy ne legyenek sokan.

Persze, a magánendelésnek megvan a maga "feelingje" és annyi biztos, hogy nem futószalagszerű az egész vizsgálat.

Azonban nekem egyikkel sincs problémám.

14. moncus (válaszként erre: 13. - Vandancsi)
2006. aug. 23. 10:06

Pesten szerintem annyiban jobb a helyzet, hogy több lehetőséged van választani.


Én például magánrendelésre járok, ami nem túl olcsó mulatság alkalmanként 6-7 ezer forint, de számomra megéri.

A dokinak nagyon jól felszerelt rendelője van, saját ultrahanggal, ahol nincs tülekedés, és így az egész vizsgálat egy kedélyes beszélgetéshez hasonlít. Mellesleg a doki is inkább egy jókedvű nagyapához hasonlít és nagyon barátságos. Egy ilyen kiszolgáltatott helyzetben szerintem igenis fontos, hogy hogyan viselkednek az ember lányával.

Nekem ez bevált, nem hiszem hogy valaha is sztk-s vagy kórházas rendelésre fogok menni.


Aki még nem volt nőgyógyásznál, szerintem szánja rá ezt a plusszköltséget, mert megéri.

13. vandancsi (válaszként erre: 7. - Rekus)
2006. júl. 14. 21:42

Rekus!


Ez azért nagyon durva, amit az ultrahangos csaj csinált!!!

Ilyenkor azt mondom, hogy igenis kell a fizetős egészségügy. Mert ez nem pénzen múlik, hogy valaki ekkora bunkó.

Az ultrahang nálunk vidéken (Kecskemét) elég puruttya, le kell feküdni egy camping jellegű ágyra. Most már kb. háromszor voltam, de még nem tudtam rájönni a megfelelő technikára. Mindig attól félek, hogy felborulok, miközben lefekszem.

Az a durva, hogy nem kezdik el a kiírt időpontban a vizsgálatokat, hanem késnek fél vagy háromnegyed órát. És amikor mégis elkezdik, akkor egyszerre behívnak vagy 3-4 embert egy 2nm-es öltözőbe, ami függönyökkel van elválasztva a vizsgálótól, de simán be lehet látni. De ha mégsem látnál be, akkor úgyis hallasz mindent! szóval ezek sztem nagyon megalázóak, és alig van idő egy-egy emberre, mert gyorsan akrnak végezni. mondjuk akik az uh-t végzik, azok legalább rendesek, nagyon.

Pesten jobb a helyzet? Mármint nem a vizsgálókkal, hanem a körülmények tekintetében?

12. 50a6c60d88 (válaszként erre: 2. - Rekus)
2006. júl. 10. 10:40
Mivel termszetes modon nem sikerult osszehozni pocaklakot, igy a lombik baba programban remenykedunk. Ahhoz, h pontosan meg tudjak allapitani a peteerest, heti ket-harom alkalommal huvelyi ultrahangot csinalnak. Nem faj, de nem tartozik a kedvenc idotolteseim koze. Kellemetlen, foleg, h az orvos tobbet beszel az alvazamhoz, mint a fejemhez. Ugy latszik, kulfoldon sem mas a helyzet, mint Magyarorszagon.
11. 4726e582cf (válaszként erre: 10. - 72442562)
2006. júl. 6. 17:21

Hát köpni nyelni nem bírtam...

Eleve nem értettem, honnan vadásztam össze, pasi híjján ugye, otthon senki nem szedett ilyet össze mástól... szóval nem nagyon vágtam, hogy miért én vagyok a hibás.


Nemtom minek nézett... Nem is nézek ki úgy, mintha falnám a pasikat...


No mindegy, hozzá nem megyek többet :).

10. 72442562 (válaszként erre: 8. - 4726e582cf)
2006. júl. 6. 15:33
Hu ez nagyon durva volt én lecsaptam volna,már bocsánat de minek nézet téged? ilyet? Nem elég kinos igy is.
9. Droma (válaszként erre: 8. - 4726e582cf)
2006. júl. 6. 12:55

Hát ez tényleg nem volt valami szép dolog.Mivel nem ez a dolga!

Én még nem voltam nőgyógyásznál,de el kellene már ilyen idősen szerintem.De eléggé félek,mert nem éppen a legkellemesebb dolog ez egy nő/lány életében.

Mivel ez a fórum nem erről szól,ezért hálás lennék ha valaki valami pozitivat irna erről priviben.

Előre is köszi.

8. 4726e582cf (válaszként erre: 7. - Rekus)
2006. júl. 6. 12:42

Sajnos ez tipikus kelet-európai hozzáállás. Te vagy értük? vagy mi a szar???? Miért csinálja az ilyen orvos, ha nem szereti, amit csinál? Vagy jó ötletnek tűnt, mikor X-elni kellett a felvételi lapon??? Ilyenkor a bicska kinyílik a zsebemben.


Na jó nekem nagoyn nagyon rossz tapasztalatom van nőgyógyász terén. Normálissal még nem találkoztam, vagy én vagyok érzékeny. De az akkor is egy nagyon intim vizsgálat, bármi legyen is. És utálom, hogy rögtön a legrosszabbat feltételezik az emberről.


Csak egy kis szösszenet így az ultrahangtól elkanyarodva:


Összevadásztam valami gombás fertőzést, megjegyzem nem pasitól, hanem a közös retyón a suliban. Nos orvos, aki fintorogva, szájat húzva közölte a diagnózist, majd mondta több bogyót ír fel és a pasim is szedje, meredtem rá elég nagy szemekkel, hisz akkor már 3 éve nem volt pasim. Mondtam, hogy gyanuzom a nyilvános WCt, mint baciforrást. Mire gúnyorosan visszaszólt: "jah, hát ott is lehet, csak kényelmetlen!" Anyád! Nagyon mérges lettem, hogy eleve azt feltételezi, hogy hazudok!!!! Milyen jogon teszi???


Na szóval a nőgyógyikról ennyit. Bár a többi orvos se különb... :(.

2006. júl. 6. 12:32

Köszi mindenkinek a biztatást. Nem volt olyan szörnyű, mint amennyire féltem tőle. Csak minkor hirtelen mozgatták a kart, az azért nagyon kellemetlen érzés volt.

A vizsgáltanál rosszabb volt a nem túl kedves bánásmód. A doktornő ismerkedő kérdése az volt, hogy "Megtartja?" Hirtelen azt sem tudtam, hogy mire goldol. Aztán mondtam, hogyha terhes vagyok, akkor igen.

Aztán miközben eldaráltatta az adataimat, átkiabált az asszisztensnek, hogy nehogy a terhesek közé ragd. Negatív.:((

6. Aranyalma (válaszként erre: 5. - Rekus)
2006. júl. 5. 18:01
Egyáltalán nem fáj! Ne félj tőle, csak lazulj el. Hamar vége van.
5. Rekus (válaszként erre: 3. - 72442562)
2006. júl. 5. 14:19
Olyan ijesztően hangzik...
2006. júl. 5. 14:05
Tulajdon képen azt nézzik vele,hogy tényleg terhesvagy e ,vagy nincs e cisztád.
2006. júl. 5. 14:03
Hüvelyi ultra hang a kismamáknál amikor még rendes ultrahangon nem láthato a kics akkor csinálják.(kb 4 hetes)Hogy -hogyan egy ultrahang kart fel dugnak a hüvelyen keresztűl a méh szályba és egy monitoron keresztűl nézzik.Kicsit kellemetlen de ki lehet bírni,tudom nekem is volt.Olyan mint egy rendes uh csak a hüvelyen keresztűl.
2006. júl. 5. 13:45
Tudja valaki mi az a hüvelyi ultrahang? Hogy csinálják? Mi lehet belőle megtudni?
2006. júl. 5. 13:44
Mi az a hüvelyi ultrahang?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook