Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mi az a callenetics? fórum

Mi az a callenetics? (tudásbázis kérdés)


28. ermeli
2009. jan. 23. 12:09
mélyizom torna
2008. ápr. 1. 16:55
Alakformálo torna
26. 70a5a27405 (válaszként erre: 21. - Szenyó)
2007. aug. 30. 23:24
Régebben mikor volt erőm fogyózni akkor könyvből tanultam meg elsajátítani.EWlvégeztem őket, de csak az alapokig jutottam. A torna végeztével éreztem hogy minden testrészemet átmozgatta. A derékfájásom is elmúlt akkor.
25. Loni (válaszként erre: 6. - Loch ness)
2007. aug. 20. 11:07

Szia! Nemrégiben kezdtem a callanetics tornát. Megpróbálom leírni, amit az edzésen karra szoktunk csinálni. Nem biztos, hogy sikerül....


Ülj le törökülésbe, és nyújtsd meg a hátadat. A karokat vállszéélességben nyújtsd előre, úgy, hogy a karok és a váll 90 fokos szögez zárjon be. Majd hajlítsd be a karodat úgy, hogy a könyöknél is 90 fokoz zárjon be. Az ujjak lazák közben. Majd kezd el az alkarodat befelefé, magad felé csavarni. Mintha a kisujjaddal el akarnád érni a hüvelykujjadat. Csak arra vigyázz, hogy az ujjak lazák legyenek, és ne csuklóból, hanem alkarból csavard. Majd pici apró mozdulatokkal told fel a kezed.

A másik gyakorlat: a kiinduló póz ugyanez, csak a kezedet nem felfelé tologatod, hanem a könyöködet húzod egymás felé. Csak apró mozdulatokkal.


Mindkét gyakorlat közben próbáld húzni a gátizmot is.


És még egy: szintén törökülés, hát egyenes. Picit dőlj előre, de a hát egyenes. A karodat nyújtsd hátra kb derékmagasságban. Miközben a hátadat nyújtod (a fej előre lóg), a kezedet tologasd felfelé. Majd a lapockából húzva egymás felé is.


Nem tudom, mennyire érthető...

24. piro5 (válaszként erre: 21. - Szenyó)
2007. aug. 20. 10:44
könyvből és dvd-ről kombinálva
23. szenyó (válaszként erre: 22. - D606bc0fd7)
2007. aug. 20. 10:25

Még sosem próbáltam, talán.

A könyv nagyon pontosan fogalmaz, egyértelműek a gyakorlatai. S mivel a Testnevelési Egyetemen is tanítják, sok helyen találhatsz olyan helyet, ahol szakember fogad.:))

2007. aug. 19. 23:20
netről lehet letölteni gyakorlatokat?
2007. aug. 19. 23:14

Ti hogyan használjátok a Callenetics-et?

Könyvből? Órára jártok? DVD ? Más?

2007. aug. 19. 16:30

A Callenetics a kedvenc testmozgásom:

Egy nagyon jól kitalált mozgásforma.

Felveszek egy alaphelyzetet, s onnan 100-szor ugyanazt az apró mozgást végzem. A zsírt belülről, az izom felől szedi le. Viszonylag hamar leperegnek az emberről a kilók. Nincs izzadás, nincs ugra-bugra, csak az eredmény: izmos test. Imádom, hogy tudom 1 óra alatt végzek.

19. loch ness (válaszként erre: 16. - D606bc0fd7)
2007. aug. 5. 10:13

Jaj, bocs, igazad van. Úgy emlékeztem, ott le van írva, de tényleg. De valahol mintha olvastam volna a hoxán.

Mindenesetre létezik a www.callanetics.hu oldal, bár ott letölthető gyakorlatok nincsenek. DVD-t is lehet kapni, ami bemutatja a gyakorlatokat, nekem a Tescóban túrta a barátnőm.

Ha megtalálom a hoxán, hol adták meg a gyakorlatokat, megírom, csak most mennem kell.

18. loch ness (válaszként erre: 17. - 4b6a2525df)
2007. aug. 5. 10:08
Egyáltalán nem tartom könnyűnek, csak észrevettem, hogy könnyebb, mint a könyvben szereplő gyakorlatok. És a könyvben azt írta Callan Pinckney, hogy csak úgy hatásosak, ahogy ő magdta. Ezért érdekel, hogy a DVD alapján is hatásos-e. Amúgy persze ott se könnyű, sőt. Csak nem akarom magam fölöslegesen kínozni.
17. 4b6a2525df (válaszként erre: 15. - Loch ness)
2007. aug. 5. 07:07
nekem is megvan és bizony nyárom amelegben azt tornázgatom. Az biztos, hogy szinten tart, de ha könnyűnek tartod akkor végezz többet egy gyakorlatból egyből nem is lesz könnyű:)
16. d606bc0fd7 (válaszként erre: 14. - Loch ness)
2007. aug. 5. 00:09
megnéztem már, de ott sincs konkrét válasz, csak hogy be kell irnia keresőbe...Beirtam, de nem sok sikerrel jártam
2007. aug. 4. 20:02
Kaptam ajándékba egy Callanetics alap CD-t. Azért eléggé más dolgok vannak rajta, mint a könyvben, bár a gyakorlatokra rá lehet ismerni. Úgy tűnik, könnyített változatban szerepelnek ott a gyakorlatok. Vajon ez is olyan hatékony, mint az eredeti gyakorlatok? Van valakinek erről tapasztalata?
14. loch ness (válaszként erre: 13. - D606bc0fd7)
2007. aug. 3. 21:27
Nézd meg a Honnan lehet callanetics vagy pilates gyakorlatokat letölteni? c. tudásbázis kérdést, ott megtalálod a választ.
2007. aug. 3. 10:14
netről lehet letölteni gyakorlatokat?
2007. aug. 1. 20:58

Én jópár éve jártam callanetics órákra, és tényleg nagyon hatásos. Igaz, hogy előtte nem nagyon mozogtam, és valószínűleg bármilyen mozgásforma eredményt hozott volna, mégis úgy gondolom, az egyik leghatásosabb alakformáló torna. Csak türelme legyen hozzá az embernek... :)

Egyéként nem tudtok Dél-Budán olyan termet, ahol tartanak callanetics órákat?

11. loch ness (válaszként erre: 9. - 4b6a2525df)
2007. aug. 1. 18:50
70-80 perc alatt végzek, de a minőségről nem vagyok meggyőződve, hiszen még csak próbálgatom. De próbálom izomból csinálni, bár igaz, hogy eléggé erőlködök, pedig állítólag lazán kell. Hát az még nem megy. Az első próbálkozásom 2 óra hosszat tartott, mert rögtön megpróbáltam a 100-at, és a végére nem maradt erőm a nehezebb gyakorlatokhoz. De épp elég az egy óra, nagyon kemény ez a torna.
10. zsanzi
2007. júl. 30. 11:11

Sziasztok!

A Callanetics issssszonyú intenzív mélyizomtorna. Csak ajánlani tudom! Nem kell a jövő évig várni a hatásásra, tényleg sokkal gyorsabb, mint az átlag, pont azért, mert nem a szokásos izomcsoportokat támadja. Karra? A hátsóra vonatkozó gyakorlatoknál, ha jól megnézed a képen, és figyelsz a helyes mozdulatra, a karod is dolgozik, nem is keveset, és más gyakorlatokba is be van építve. :-)


Sok sikert!

9. 4b6a2525df (válaszként erre: 8. - Loch ness)
2007. júl. 30. 09:28

nem is igazán kell elérni a 100-at (persze attól függ hány éves vagy, 30 év alatt mehet a 100, fölötte inkább a 60, de az 2 napi rendszerességgel)

Majd rájössz, hogy nem a mennyiség, hanem a minőség a fontos. Ha a gakorlatokból tisztességgel, tehát lassan, izomből és nem erőből csinálod a 35-öt, akkor az leglább másfél óra, vagy több. Te mennyi idő alatt végzel?

8. loch ness (válaszként erre: 7. - 4b6a2525df)
2007. júl. 29. 08:46

Köszi! Még csak 35-ös ismétléseknél tartok, 25-tel kezdtem. Nem tudom, mikor érem el a százat, és hogy mikor fog látszani az alakomon az egész, de már legalább nem türelmetlenkedek miatta. Majd jövő nyárra fogok bomba jól kinézni! :)

Kösz a tippeket!

7. 4b6a2525df (válaszként erre: 6. - Loch ness)
2007. júl. 29. 08:31

Vedd meg a super callaneticet, de igazándivól akkor használhatod, ha már fél éve heti rendszerességgel az alapot megtanulod. Ott már vannak ilyen gyakorlatok.

Itt is, mint minden tornánál be kell tartani a fokozatosságot, Igaz azt irja csináld 40x de te először mindenből 5-ös vagy esetleg tizet csinálj, és ahogy érzed a lazulást úgy tegyél rá 2-3-t. Ne ess magadnak, mert az életkedved is elmegy, pedig ez a tornát én is szeretem, aki úúútáálok mozogni.

2007. júl. 28. 09:42
Nekem is lenne kérdésema Callaneticssel kapcsolatban. Még épp hogy csak elkezdtem - nagyon kemény csinálni, de utána jó érzés, hogy jól átmozgatja az egész testemet. Feszesebbé tesz, erre a hatására pályázok. Aki már csinálta, attól kérdezném: nem látom, hogy karra lennének benne megfelelő gyakorlatok. Ezt az egyet hiányolom. Pedig szeretném, ha a karom is feszesebbé válna, nem lógna rajta úgy a hús… Olvastam már lelkesítő dolgokat a Callaneticsről a Hoxán. Erre tudna valaki tapasztalt ember választa adni?
2007. júl. 28. 09:33
mélyizomtorna ami apro és sok kis mozdulatból áll és ezért igazán hatásos,bár az elő pár orát majdnem lehetetlen végigcsinálni...:)
2007. júl. 28. 09:21
Nekem sajna, de csak a super callanetic könyv van meg így nem tudom bemásolni a magyarázatot. Én sokáig jártam és járok is ilyen jellegü tornára, mert jó izomnyújtó és izületkímélő
2007. júl. 28. 09:18
Jelent meg róla 2 könyv Callan Pinckney (a torna kitalálója) szerzőtől, de van dvd-n is.
2007. júl. 28. 09:15
A Callenetics egyik a leghatásosabb alakformáló tornák közül,ami nem annyira megerőltető mint egyéb tornák.
2007. júl. 28. 09:11
Mi az a callenetics?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook