Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi alapján választunk munkáltatót? fórum

Mi alapján választunk munkáltatót? (beszélgetős fórum)


18. Bichi
2021. jan. 9. 23:26

Attól hogy egy cég politikailag elkötelezett, még nem jelenti azt, hogy a dolgozók politizálnak munkaidőben.

Ha szakmailag előrelépés, akkor én bevállalnám, aztán onnan majd könnyebb lesz továbbállni, ha úgy alakul.

Én ismerek olyat, aki effektív politikus mellett dolgozik, és teljesen más a pártállása. Ezt nem hangoztatja természetesen, de ő is csak a munkáját végzi, nem politizálnak, évek óta ott van, és soha nem volt ebből probléma...

2021. jan. 9. 21:26

Én nem fogadnám el. Sok belső feszültséget okozna egy ilyen környezetben dolgozni.


Persze, ha mondjuk egyébként is színészi pályára mész... 😉

16. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 9. 16:05

Ha képes vagy hosszú távon színészkedni és olykor visszatartani a hányingeredet, akkor igen.

Kérdés, képes leszel-e így nap, mint nap helytállni, szívesen dolgozni, olykor benyalni és az igazságtalanságokat lenyelni. Ne feledd azt sem, hogy a pénz nem minden.

15. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - Channa*)
2021. jan. 9. 14:13
Csak kérdés, hogy a főnökség ezt hogyan gondolja! Ha elvárja, hogy azonos pártállású legyen az alkalmazott is, akkor bizony nehéz megmaradni még "párton kívülinek" is, nemhogy esetleg más párttal szimpatizáljon.
2021. jan. 9. 13:48
Aki megengedheti magának ,hogy válogasson az igen,jól gondolja meg ha ennyire egyértelmű a politikai hovatartozása a cégnek,különösen akkor ha ő nem olya n irányultságu.Előbb ,utóbb kiderül,el kell gondolkodni,hogy meddig tud "alakoskodni".De ha kiszolgáltatott anyagilag akkor rá fog kényszerülni ,hogy elvállalja az állást.A mai világban már eleve luxusnak számit az ,hogy valaki tud válogatni az állások között.A több diploma sajnos manapság nem "biztositék" arra ,hogy megtalálja a neki megfelelő állást.
13. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 9. 13:40
Ha a munkának nincs köze a politikai hovatartozáshoz, hanem csupán szakmai alapú, akkor miért ne. Az más kérdés, hogy ha nagyon erősen elkötelezettek a dolgozók, akkor nyilván kávézáskor, ebédnél ezek a témák feljöhetnek. Egy ideig lehet mondani, hogy nem politizálsz meg hasonlóak, de előbb-utóbb el fogják várni, hogy vagy állást foglalj, vagy a kifogásokból fognak rájönni, hogy nem azon az oldalon állsz. Így lehet, hogy nem hosszú évekre rendezkednél be ott, de tapasztalatnak és magasabb bérnek addig is jó lehet.
12. mimy63
2021. jan. 9. 12:55

Nem olyan egyszerű kérdés. Attól függ, a politika mennyire van napirenden a munkahelyen.

Ha nincs, akkor nem érdekelne. Ha viszont ott van, akkor nagyon meggondolandó, mennyire bírod elviselni, ha ellentétes a saját gondolkodásoddal.

Anno sok évvel ezelőtt engem hülyének tituláltak, mert pont politikai okokból utasítottam vissza egy amúgy nagyon jól fizető, "kényelmes" munkahelyet. De nem bírtam volna, tisztában voltam ezzel, így nem vállaltam el. Nem bánom a mai napig sem az akkori döntésem, tudom, hogy nem éreztem volna jól magam. Még ha sokat fizetnek, akkor sem.

2021. jan. 9. 12:41

Engem nem szokott érdekelni a politikai nézete a munkáltatónak.

Ami fontos az az, hogy megfizessenek (időben), olyan munkát végezzek, amit akarok, és megfelelő munkakörülmények legyenek.


A munkahelyeken elvileg nem lehet politizálni, így ez a téma kikerülhető.


Én azt sem tudom elhinni, hogy az M1 bemondói komolyan gondolják, amiket elmondanak;)

10. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
2021. jan. 9. 11:58
Max. ha most szorult helyzetben vagy, vállald el, és közben keress magadnak másik lehetőséget, hogy mielőbb szabadulhass. Tudod: aki korpa közé keveredik, megeszik a disznók. Első néhány hónapban úgysem fognak a mélybe dobni és minden titkukat megosztani veled, addig biztonságban érezheted magad. Csak közben dolgozz a mielőbbi továbblépésen.
9. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 9. 11:55
Ez a kérdés erősen beletartozik (nálam) az "elvégzendő munka, munkakör" kategóriájába, ami a legelső szempont.
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 9. 11:54
Te tudod, mennyire vagy ráutalva a pénzre. Ezt csakis te tudod eldönteni, ha van tartalékod, ne add fel az elveidet, ha nincs, akkor meg nincs választásod, de talán neked van, mert lelkioldaláról is meg tudod közelíteni a témát.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2021. jan. 9. 11:32

Első körben számomra is a feladatok és az érte kapott bér az elsődleges.

De nap, mint nap azon dolgozni, hogy a nagy közös fazékból hogyan nyúljunk le többet és mindezt háttértámogatással, meddig lehet ezt művelni tiszta lelkiismerettel?

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 9. 11:27

A bérezés, a szakmai ismereteim, a megközelítési idő.

Semmiképp nem politikai nézetem döntene, hacsak nem kellene az elveimet feladnom, mondjuk olyan műsorban asszisztálni, ami teljesen hamis számomra.

Az, hogy kinél könyvelek, kinek szervezek utakat, adok el, építek, tervezek épuleteket, teljesen mindegy.

5. Napsugár8 (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 9. 11:25

Ma már ugyan nem vagyok aktív, de anno a munkakör, a fizetés volt a döntő. Minden munkahelyen vannak jó főnökök és rossz főnökök, vannak jó kollégák és rosszak, szimpik és undik... ezeket tudomásul kell venni, és megtanulni úgy elfogadni mindet, ahogyan van.

Lényeg a munka, és a lóvé.

4. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 9. 11:24

El.

Csak ha kérdeznek, mondd azt, hogy te, ti otthon, sohasem politizáltatok, nem tudsz a "témához" hozzászólni. Ne is kritizáld azt a kört, és ne dicsérd a neked szimpit, mutasd azt, hogy pártatlan vagy.

2021. jan. 9. 11:20
el
2021. jan. 9. 11:19
Az is érdekelne, hogy Ti milyen szempontok alapján kerestek munkát, állást, munkáltatót.
2021. jan. 9. 11:15

Sziasztok!


A dilemmám a következő:

váltásra készülök és pályáztam egy cégnél (akkor még nem néztem utána a cégnek), ami politikailag erősen elkötelezett.

Nem szimpatizálok ezzel a körrel.

Viszont szakmailag és bérben egy lépcsőfokkal előrébb lennék.

Ti elfogadnátok a nézeteitek ellenére az állást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook