Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek, illetve tapasztalatok a pszichoterápiáról? fórum

Mi a véleményetek, illetve tapasztalatok a pszichoterápiáról? (beszélgetős fórum)


19. ca6f217644 (válaszként erre: 13. - Csipkerózsika)
2016. jan. 30. 07:59

"A jó szakember odafigyel arra, amit mond a beteg. Nem csak az órát nézegeti, hanem tényleg figyel."


Igen.


"A jó szakember jól kérdez."


Igen.

18. ca6f217644 (válaszként erre: 5. - 099c0bed40)
2016. jan. 30. 07:57
Ha Szendi véleménye lenne a mérvadó és a pszichiáterek nem gyógyszerelnének, még több lenne az öngyilkosság.
2016. jan. 30. 07:55

A pszichoterápia kicsit ugyanolyan, mint a párkeresés. Van, akinek könnyen megy, van, akinek nehezen.

Vagy találsz egy jó terapeutát elsőre, vagy csak másodikra... ötödikre...

Azért feladni nem kell. :)

16. ca6f217644 (válaszként erre: 15. - 3532273647)
2016. jan. 30. 07:53
Most már minden van a palettán: pszichodráma, analitikus kiscsoport, különböző műv.terápiás csoportok (tánc, mozgás).
2012. máj. 16. 19:21

Sziasztok!

Csoportos pszichoterápiáról tudnátok írni?milyen,Hogy zajlik?Hányan vannak?

Köszönöm

Ildi

14. dzsofi
2009. márc. 9. 18:05

Kedves Csipkerózsika!


Meg tudnád adni ennek a szakembernek az elérhetőségét?

Valaki még esetleg nem tud ajánlani "kipróbált" pszichiátert terapeutát?

köszi

2009. febr. 17. 22:00

A jó szakember odafigyel arra, amit mond a beteg. Nem csak az órát nézegeti, hanem tényleg figyel. És kérdez, akár folyton belekérdez a mondandóba.

Én jártam 2 szakembernél, az egyikükkel semmire nem mentünk. A másik igazán jó volt, leginkább onnan lehet tudni, hogy folyton olyan kérdéseket tesz fel, amik először nagyon elgondolkodtatják az embert. Aztán rávezetik a problémák konkrét megfogalmazására, kimondására, és a megoldásra is.

A jó szakember jól kérdez.

2009. febr. 13. 21:24
Hát ez az, egyáltalán honnan lehet tudni, hogy jó az illető... Ez csak "menet közben" derül ki szerintem.
11. dzsofi
2009. febr. 13. 10:56

Sziasztok!


Tudnátok nekem is ajánlani jó szakembert?Akit nem csak a pénzért csinálja...

köszi

10. greene (válaszként erre: 6. - Ec78bc2bf8)
2009. febr. 11. 18:38
Naná! Tudnám ajánlani pl. Gánti Bencét. Nagyon jó szakember. Ha bővebb információt szeretnél privátban segítek!
9. Csipkerózsika (válaszként erre: 6. - Ec78bc2bf8)
2009. febr. 11. 18:07

Létezni létezik, ezt tapasztalatból mondom. De fontos a jó szakember, és ez nem csak a hírnevet, elismertséget jelenti, hanem azt is, hogy az ember szimpatikusnak találja és abszolút megbízzon benne.

Ugyanakkor el kell mondjam azt is, hogy a bármiről is legyen szó, a szakember csak egy bizonyos szintig tud segíteni. A problémákat végső soron az embernek saját magának kell megoldani, bármilyen mértékű segítséget kap is. És vannak dolgok -pl. családtagok támogatása, szeretete- amit a segítő szakember sem pótolhat.

8. 099c0bed40 (válaszként erre: 6. - Ec78bc2bf8)
2009. febr. 11. 17:39

Létezni létezik, csak nagyon alaposan körbe kell szimatolni hogy kihez menjen el az ember a lelkét gyógyíttatni.

A másik kulcsfontosságú dolog pedig az, hogy az illető maga is belássa hogy beteg, s a szakemberrel együttműködve akarjon meggyógyulni vagy jobban lenni. Véleményem (azaz sajnos saját tapasztalatom) szerint ugyanis sokan már itt, ennél a pontnál végérvényesen elvéreznek.

2009. febr. 11. 11:19
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat és privát leveleket, próbálok mindre válaszolni.
6. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 5. - 099c0bed40)
2009. febr. 11. 11:04

Az biztos, hogy nagyon kevés a jó szakember...

Ezért is érdekelne az, hogy egyáltalán létezik-e hatékony pszichoterápia...

5. 099c0bed40 (válaszként erre: 2. - Ec78bc2bf8)
2009. febr. 10. 17:41

Szia, Szenditől az összes eddig megjelent könyvet olvastam és nekem nagyon logikusnak és szimpatikusnak tűnik amit Ő vall: SEMMIFÉLE gyógyszeres kezelésnek nincs értelme, mert egyáltalán nem bizonyított tény az, hogy szerotonin hiány okozza a depressziós tüneteket. Sokkal inkább az antidepresszánsokat gyártó cégek és az azokat ügyesen "eladó" doktorok bizniszéről szól ez a mese, nem pedig a gyógyulásról.


Az analízis--tehát maga a beszélgetés--illetve a kognitív terápia az más tészta, ezzel azonban az a bibi hogy nagyon kevés az igazán jó szakember .

2009. febr. 10. 10:20
Senki nem ismer semmiféle pszichoterápiát?:)
3. Talian35 (válaszként erre: 2. - Ec78bc2bf8)
2009. febr. 9. 22:47
Olvasd el a honlapján lévő irásokat abból is sok mindent megtudhatsz róla. google-ban rákereshetsz.
2009. febr. 9. 22:37

És még valami: ki ismeri Szendi Gábor eddigi munkásságát, és mi a véleménye róla?

Tegnap láttam Juszt beszélgetős műsorában, és nagyon tetszett, mindenképpen elgondolkodtatónak tartom a véleményét.

2009. febr. 9. 22:34

Milyen gyakorisággal lehet hatásos?

A naplómban minden fontos dolgot leírtam, hogy hol tartunk most a 18 éves fiammal.

Meglepődve tapasztalom, hogy a pszichiáter 2 hetenként ad időpontot... Ez így nem kevés??

Persze, elsősorban az orvost kell megkérdeznünk, de szeretnék olvasni tapasztalatokról...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook