Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek erről a gyerekvállalásos kérdésről? fórum

Mi a véleményetek erről a gyerekvállalásos kérdésről? (beszélgetős fórum)


8. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 5. - Csgybzs)
2012. jan. 10. 11:21
Sajnos, a munkaerőpiaci helyzet erre kényszeríti a nőket.
2012. jan. 10. 11:20
Szerintem ilyen fiatalon nyugodtan "összecsiszolhatjátok" az igényeiteket. Különben a gyerek sosem akkor jön, amikor a szüleinek éppen "ideális" lenne. Mindig lesz valami az életetekben, amikor azt fogod mondani, hogy na, most nem jókor jönne, mert ez meg ez történt...
2012. jan. 10. 11:18
Mindkét felet megértem, ezért a kompromisszumos megoldást javaslom. :) Tényleg ritka az ilyen pasi!
2012. jan. 10. 11:15

Mindenképpen dolgozzon! Igazából nem is értem azokat a nőket, akik 1-2 hónap után bejelentik, hogy hoppá, baba lesz, aztán a cég nyakán lógnak 3 uram bocsá, ha második jön, akár 6 évig is. Persze mindez más, ha az adott cégbe már be is termeltek valamit..... És munkatapasztalat és jó referenciák nélkül a munkaerő piacra is képtelenség visszatérni.....

Szóval mindennek megvan a maga ideje szerintem.

2012. jan. 10. 11:13
Hozzám a felvázolt kép "női oldalának" gondolkodása áll közelebb, azaz elindulnék az életben, majd megfelelő alapokra alapítanék családot (így is volt). Azt, hogy az a helyes vagy sem, azt nem lehet megállapítani, hiszen ez nem olyan kérdés, hogy jó és rossz oldal lenne.
2012. jan. 10. 10:57

Azért is nehéz a kérdés, mert ugye nagyon nehéz munkába állni manapság. Ha van valami ismerős, vagy családtag, vagy egy TUTIBIZTOS hely, ahova a diploma után várnak dolgozni, és be is jelentenek, akkor inkább előbb a "karrier", meg a pénzgyűjtés, és 2-3 év után jöhet az első picur.


De, ha nincs ilyen tutibiztos lehetőség, akkor a csuda tudja, lehet megérné bekockáztatni a gyerkőcöt. Én úgy tudom, hogy a Start bónusz kártya jár az anyukáknak is, szóval, talán még előnyösebb pozícióból indulsz gyerekkel a munka után.


De ezt megjósolni lehetetlen.


Én a helyedben már most elkezdenék munkát keresni, pályázni minden felé! És akkor már fogod látni a helyzetet nagyjából. Én azt is megkockáztatnám, hogy beleírom a diplomát mint végzettséget, és így előfelmérni a helyzetet az álláspiacon.

2012. jan. 10. 10:49

Ezt nektek kell(ene) érezni, mert ahány kapcsolat annyi féle.

Tapasztalataim alapján (ismerősök, rokonok) általában zátonyra fut, persze ez nem jelenti azt, hogy nálatok nem lenne működőképes.

Az bizti, hogy ha bevállajátok a babát akkor azt már nem tudjátok visszacsinálni.

Én várnék, de nem vagyok a helyedben...

2012. jan. 10. 10:42

[link]


Este tudok csak visszajönni,de kíváncsi lennék a véleményetekre! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook