Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek az óvodás ballagásról? fórum

Mi a véleményetek az óvodás ballagásról? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2007. júl. 22. 17:47

A lányom most 24 éves, s mikor Ő óvódás volt, hál'Istennek semmi ilyen hülyeséget nem csináltak az óvódában.

A kisfiam 12 éves és az ő óvija megoldotta egyszerre az anyáknapi ünnepséggel + évzáró és kész. Nagyon örültem, mert én is hallottam az ovis ballagásról, amit már bocs, de tiszta hülyeségnek tartok. Mi lesz később, amikor 8-ból ballag, vagy a gimiből, főiskola, egyetem? Én a 8-os ballagást is hülyeségnek tartom, mert egy 6+6, vagy 8+4 gimiben pl. nincs is, mivel ugyanabban az iskolában folytatják tovább a középiskolát.

44. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 43. - Tengericsillag)
2007. jún. 24. 11:31
Mi kaptunk pogit bele,igaz vidéken lakunk.Tesó kapott bölcsibe tarisznyát,de szerencsére ballagást ott nem tartottak.Az ovis ünnepségre egyébként fél9re kellett menni,és majdnem délig tartott.Volt néptánc,3 csoport műsora,aztán a ballagók műsora a búcsúzó középsősökével együtt,végül eszemiszom a csoportszobában...
2007. jún. 23. 21:54
Szerintem is hülyeség a felhajtás.Megvan a ballagás.Eszünk egy fagyit aztán kész.Divat még a pogácsa himzett kistarisznyában?
2007. jún. 5. 22:25
Az én véleményem is az, hogy fölösleges felhajtás az egész. Ez csak egy állapot, hogy iskolás lesz, nem érdem. Bár itt is ugyan ez van, hogy sokan a fél falut meghívják. De sajnos a 8-os ballagásból is ugyanilyen nagy felhajtást csinálnak. Egész kis lakodalom. Nem tudom, ha férjhez megy, vagy nősül a gyerek, akkor mi lesz?
41. virgilius (válaszként erre: 40. - Lamoni)
2007. jún. 5. 22:13
Ejha, hát ez sem semmi... Remélem, itt Pesten nem flancolnak így, végül is általában nem nagyon szoktak...
40. lamoni
2007. jún. 5. 20:34

Mi pénteken voltunk az ovis ballagáson a sógornőméknél. Én hülyeségnek tartom az egészet, és nálunk városon nem nagyon hallottam hogy ennyire divat, de ott kb 30 km-re tőlünk falun csúcs ami volt. Mindenki meghívta az egész pereputtyot, virág hegyek, természetesen minden csokorba volt kabala. Annyian voltak, hogy alig lehetett látni a gyerekeket. Szerintem a szülők, esetleg nagyszülők, keresztszülők bőven elég lenne, nem 30-40 fős kislagzi.

Egyébként a kabalás csokor, amit vittem 2500 Ft volt + az iskolatáska amit ajándéknak vettem, mert nem akartam pénzt adni akciósan volt 8000 Ft.

39. virgilius (válaszként erre: 38. - Ccd9bb7d17)
2007. jún. 5. 13:45

Hát én sem, de azt sem szeretném, ha nagyon kilógna és rosszul érezné magát szegény.

Majd valami kicsit akkor kap ő is...

38. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 37. - Virgilius)
2007. jún. 5. 13:43
Én gondolkoztam vigyek e virágot,végül kapott egy kis aranyos kerek csokrot,kis kabalával.Jó hogy vittem,mivel ha nem is virághegyek voltak,de 2-3-4 csokrot kapott minden gyerkőc.Igaz ez vidék,nem Pest,nem tudom az ottani szokásokat,de Bencém örült hogy ő is kapott...Azért nem tartom túl jó ötletnek ezt a nagy felhajtást
2007. jún. 5. 13:33

Az én fiam is most "ballag", és felröppentek rémhírek, miszerint meg szokás hívni az egész perepőuttyot és virágcsokor hegyekkel kell borítani a gyermekeket. Ez tényleg így van? Pesten járunk oviba. Én bevallom, eddig nem gondoltam hasonlóra, de az is kellemetlen lenne, ha egyedül ő nem kapna virágot. (Nem hegyeket, persze.)

Ti hogy tapasztaltátok, meg lehet ezt úszni?

2007. jún. 5. 13:20
Most 2án volt az ovis ballagása a nagyfiamnak.Kicsit hosszúra sikeredett,kezdődött néptánc fellépéssel,3 csoport évzáró műsora,majd a nagyok ballagása,végül kis kajcsi nekik a csoportszobában...Jó volt,szép volt,csak kicsit vontatott,és úgy vélem ilyen formában felesleges.Lényeg hogy Bencusom jól érezte magát,mi pedig büszkék voltunk rá.Egyébként mi 4e,mama,papa,tesóm,másik papa voltunk ott,bőven elég.otthon kajcsiztunk,volt egy kis süti és kész
35. gpetra (válaszként erre: 1. - Lamoni)
2007. máj. 11. 19:12

Nekem a gimis ballagásom után volt ekkora ramazuri, de akkor nagyon tetszett. Mondjuk az más szituáció.


Az ovis ballagás után nem emlékszem, hogy mi volt, de kizártnak tartom, hogy buliztunk volna :) A ballagás nagyon tuti volt, gondolom, hogy ott volt a szűk család, oszt' annyi. Ráadásul évvesztes voltam, így igazából véget sem ért az ovi :)

2007. máj. 11. 18:30
És a papot is illik el hivni, a rendört esetleg a kéményseprőt, mert ballagása van az oviból a gyerkőcnek. Hát nagy az isten állatkertje( vagy a kerités alacsony).
2007. máj. 3. 11:54

sziasztok

szerintem nem kell nagy felhajtás egy ovis ballagásból, de!! Nekem egy srácom már ballagot a második pedig idén fog, és azt gondolom fontos ez nem csak az Ő életükben de a mienkben is. Hiszen egy egészen új, más korszak kezdődik a család számára, és a gyerkőnek is. Felelős, komoly munka vár rá sok kudarccal, örömmel.Vége az igazi csak játszunk időszaknak.Egy kicsit már "felnőttek" lesznek és akár várják a sulit akár nem ez egy igazi nagy lépés előre.A mi családunkban ez egy fontos bár meghitt szűk körű esemény.

További szép napot mindenkinek

32. eSztike77 (válaszként erre: 1. - Lamoni)
2007. máj. 2. 15:36

Teljesen egyetértek. Én nem vagyok túl idős, de az én ovis "ballagásom" sem volt nagy durr! Tarisznya meg a belevaló, kis nasi utána és mentünk haza.

Amivel nem értek egyet:"szerintem aféle falusi flancolás, alig van pénz, de mutassuk meg." Miért jó az, ha általánosítunk?

2007. ápr. 28. 09:31

Nálunk az ovis ballagás után közvetlen van az iskolai évnyitó és ezután az első osztályosoknak szülői értekezlet.

Idő se, de igényünk se volt arra, hogy egy ovis ballagásból lagzit csináljunk.

A ballagásra persze elhívtuk a nagyszülőket és ennyi.

2007. ápr. 28. 07:50

kKözvetlenül nem ide tartozik ,de leírom.A lányom tavaly konfirmált,nem nagyon akartunk vendéget hívni de aztán a keresztszükleit+ a másik nagymamát meghívtuk.összesen 10 voltunk.Amikoer kérdezték hogy kinek hány vendége lesz /az ülőhelyek miatt/mondtam hogy mennyi páar kérdezték leereszkedő hangsúllyal:ti nem hívtok vendégeket?/a hangsúly még most is cseng a fülemben/mondtam nem ,mert nem csinálunk nagy haccacárét,kicsit visszapörköltem nekik.Ugyanis itt konfirmálásra aki él és mozog azt meghívják a családok többségénél 25-30 fő volt,volt ahova szakácsot hítak,étterembe mentek ,kihozatták a kaját stb.Mi ugy gondoltuk hogy vége az üönnepségnek otthon megebédeltünk és csendesen töltöttük ezt az ünnepet.A lányomnak volt olyan osztálytársa nem is egy ahol a gyerek kb 200ezret kapott ajándékba+egy marék aranyat a vendégektől.

Ha már most ennyit kap,mit fognak neki adni ha érettségi nél ballag.Egyébként nálunk itt a faluban a konfirmálás nagyon nagy ünnep,pl. a ballalásra már nem hívnak vendégsereget.Mi a ballagásra hívtunk kb 20 ember.Bocsi egy kicsit hosszú voltam

29. lamoni (válaszként erre: 27. - 737f507a35)
2007. ápr. 27. 21:17

Azzal értek egyet, hogy az oviba utolsó nap van egy kis ünnepség, a nagycsoportosok kapnak tarisznyát a csoportképpel, meg az oviba van egy kis babazsúr. Azt hiszem ez a mi időnkbe így volt kb.20 éve.

Az otthoni banzáj ellen továbbra is tiltakozom, szerintem is csak a középiskolás ballagás az igazi.

Bár nekünk már muszály elmenni az ovis ballagásra, mert a sógórnőm már eldöntötte, hogy mindenkit meghív, szinte még az ajándékot is kikövetelte, ugyhogy iskolatáskát kellene néznem, mert én vagyok a keresztanya.

2007. ápr. 26. 23:39
Jővőre megy a fiam iskolába,egyenlőre nem beszéltek még arról lesz -e ballagás,de remélem nem is fognak.Az egész egy nagy baromság,és ha paszarét akarnak akkor köszönöm szépen nem kérek belőle!Az ,hogy a saját kis csoportjukba csinálnak egy kis műsort,kapnak egy kis tarisznyát egy ovis csoportképpel,az teljesen helyénvaló.De össznépi ovis ballagás???????
2007. ápr. 26. 23:32
Nem értek vele egyet, de még a nyolcadikossal sem, mert mire a gyerek leérettségizik, addig teljesen elveszti a varázsát a ballagás sajnos. :(
26. lamoni (válaszként erre: 25. - 0b099f6590)
2007. ápr. 26. 20:03
Egyetértek veled.
2007. ápr. 26. 09:32

Sziasztok.

Én még emlékszem az én óvodás bucsuztatómra. Nem ballagás volt, hanem a középsősök bucsuztattak bennünket, "nagyokat", akik indultak az első osztályba.

Kaptunk egy helyes kis csomagot, benne füzet, ceruza, szines, meg egy kis könyv.

Az ünnepség után volt egy kis uzsi, amit a szülők készitettek, na és persze bambi!

Szerintem ez sokkal bensőségesebb, mint a mostani ovis ballagások, ahova a rokonság elvonul, szerencsétlen gyereket megtömik virággal.

24. Fiona
2007. ápr. 26. 09:29
Nálunk is van az oviban ballagás, de nagy ügyet nem csinálunk belőle. Nem lesz nagy össznépi összejövetel.
23. Fish
2007. ápr. 26. 01:18

nekem nem tetszik vagyis hulyesegenek tartom

unnepseg az mas, de ballagas:P

2007. márc. 24. 19:01
Ugy gondolom nem helyes hogy mar ilyen kicsi korban ballagjon a gyerek,de ez van.Divat lett es senki sem akar lemaradni.Marcsak a gyerek kedveert is "ballagtatjak" a szulok a csemetet,az a het eves gyerek nem ertene meg hogy O miert nem ballaghat.
2007. márc. 13. 16:23
Nálunk eggyütt ballag a 8.-os lányom, és a ovis kisfiam. Virág, meg szalag az oké, de mindennemű bulinak semmi értelme. Az ovi, általános iskola az kötelező, szerintem a buli az érettségi, vagy főiskola után oké előtte nem. Nálunk az oviban az évzárón van a ballagás, amikor egybe kötik egy kerti partival. Ilyenkor a gyerekek ügyességi játékokon vesznek részt, ott zsetont kapnak,amit aztán levásárolhatnak olyan édességekre, amiket a szülők ajánlottak fel. Szerintem ez tök jó dolog.
2007. márc. 11. 20:18
Én is azt mondom,hogy hülyeség ebben a mai világban,de ha annak idején megtartottam a nagyobbiknak akkor a kicsinek is megtartom.Valahogy majd csak összehozzuk.Amúgy is olyan ritkán van együtt a család,ebben a rohanó világban.Ja, mink is most ballagunk.
19. Manhattan22 (válaszként erre: 18. - Nayloon)
2007. márc. 11. 14:52

Én szeretem az évzárókat, mert akkor mi is lezárunk egy évet :) !Az más, hogy egy nagy közös játéknak vagy kirándulásnak jobban örülnék, mint a "kiállós, verset mondunk, énekelünk, körjátékozunk" évzárónak. :)) Viszont, az anyák napját is ünnepelhetnénk más módon, nem abban a formában, ahogy mi :) csináljuk!


Az viszont totál igaz, hogy a "bulit" minden szülő maga dönti el, hogy lesz-e vagy sem. Szuverén joga, tart-e "banzájt" vagy hazafelé megeszik egy fagyit a gyerekével?!:))

2007. márc. 11. 14:30

MI nálunk,évzáró van az oviban, hogy utána mit csinál a szülő az az ő dolga, ez a menő mostanság, bulizni, meg virág, meg ajándék!!!

Ezt is a szülők találták ki, nem auz óvónők, ők már hagynákaz egész évzárót a fenébe!

2007. márc. 11. 14:28
az én lányom is az idén végez az óviba,de még nem beszéltek a ballagásról,és remélem nem is foghnak.Szépen búcsúzzanak el tőlük,ennyi.
2007. márc. 11. 14:26
1000 bocs és 1 anyamedve,szerintem húlyeség
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook