Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek az óvodás ballagásról? fórum

Mi a véleményetek az óvodás ballagásról? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. febr. 22. 12:59

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, egy óvis ballagás utáni zsúrra ki, mit ajánl?


Az a baj, hogy több gyerkőc is ballag és vannak akik bizony flancolni szertnének.

Havi 1-2 ezer forintot szedni a ballagásra :-(

74. Anka71
2009. szept. 21. 08:59

A lányoméknál úgy volt, hogy csak az ő csoportjuk volt ott a ballagáson, és a szülők, meg esetleg rokonok. Szavaltak, énekeltek, aztán egyik szülő búcsúzott a gyerekek (és szülők nevében) az óvónőktől, aztán az óvónéni is elmondott egy búcsú szöveget.

Kis tarisznyát kaptak a gyerekek, benen pogácsa volt, meg egy pénzérme.

Amúgy semmi mű pátosz nem volt, Smetana: Moldva c. zenéjére körbesétálták az ovi épületét, szerintem szép volt.

A szülők persze, adtak ballagási csokrot a gyermekeknek, de olyan kisebb, kerek csokrot, nem volt vészes.

Náunk otthon nem volt "buli", de nem is összejárós a rokonság, főztem és sütöttem ünnepi kaját, és hármasban voltunk.

Szerintem egyáltalán nem flancolás, nem arról van szó, hogy el tudta végezni az ovit, hanem arról, hogy ez egy élet szakasz lezárása a gyermek életében.

2009. szept. 15. 14:08
Talán hülyeség ballagásnak nevezni. Egyfajta búcsú, hiszen egy fontos változás lesz az életükben. De nem hiszem, hogy túl kellene reagálni.
2009. máj. 27. 13:07
Nálunk nem lesz bulizás.
2008. okt. 28. 19:24
Túlzás!
2008. szept. 22. 09:31
Helyesen:ekkora.
2008. szept. 22. 09:31
Annak idején nekem nem volt ovis-ballagásom,mégis itt vagyok.Szerintem ekkorra gyerekek nem is értik,h mi az?És én sem,h minek kell?Újabb pénzkidobás.
2008. szept. 11. 05:49
miért ne is lehetne.. biztos élmény lenne nekik. Nálunk a kicsi sóvárogva nézte a nagyobbat. Neki miért nincs ilyen?
2008. jún. 28. 12:09
hat...eddig csak a licisek ballagtak most mar mindenki ballag...eddig a szo alatt azt lehetett erteni hogy valaki nagy lett es befejezte a sulit...most meg mindenki ballag kozhely kezd lenni szerintem...
2008. jún. 3. 18:06
Ha már így rátértünk a virágra... Mi most váltottunk ovit, kb. egy hónapja járnak ide a gyerkőcök. Egy-egy szál virág elég az óvónőknek?? Gondolom, mástól majd többet/esetleg mást kapnak.
65. tücsimücsi (válaszként erre: 64. - Tücsimücsi)
2008. jún. 2. 19:04
Még annyit a témához, hogy nálunk az óvónők elvárják a virágot és az ajándékokat. Mindig évzáróval van egybekötve, és vegyes csoport van, szóval az a szülő se állít oda üres kézzel akinek nem ballag a gyereke.
2008. jún. 2. 18:59
A lányomnak szombaton volt. Adtak elő egy kis műsort. Kaptak tarisznyát, kis emlékkönyvet és egy iskolaelőkészítős gyakorlófüzetet a nyári szünetre. Szerintem nem felesleges, csak az a fura, hogy most elballagtak, de azért a lányom még 1 hónapig jár oviba. Némelyik gyerek még augusztusban is jár közvetlenül iskola előtt. Nem úgy van, mint az iskolákban, hogy ballagás és utána tényleg nem mennek többet. De azért szükség van az ovis ballagásra is.
2008. jún. 2. 18:16

Szerintem a gyerkőcök jobban örülnek neki, mint a szülők! "Ettől" már igazi nagylánynak/-fiúnak érzik magukat! Büszék rá, hogy Ők már iskolába mennek! :-)

A ballagás nem "érdem", hanem búcsú a "kicsi koruktól", az óvónéniktől, csoporttársaktól. Éppen ezért nagy felhajtás nem szükséges, egy csokor virág, és/vagy egy plüssállatka emlékbe bőven elég nekik. Szerintem...


(UI: Én is batyut fakanálon, pogit, meg 10 fillért kaptam anno, és jó kis emlék! Talán még a csoport névsora is benne volt.)

2008. jan. 19. 09:28
Szerintem nagyon kedves dolog,én 30 éves vagyok,s a mai napig emlékszem rá.Nagyon szép emlék maradt.Ugyanakkor éreztem,hogy valami itt lezárult,új dolog jön,amitől féltem.De az ovónéni,és a szüleim nagyon megkönnyítették a helyzetet,szóval hajrá picik,ballagni!♥♥
2008. jan. 17. 22:41
baromság.
2008. jan. 17. 20:48
szép nagyon az ovis ballagás , lányomék ovijában mindig adnak műsort a gyermekek és a szülők izgatottan ülik végig az egeész ballagást,manók fülig érő mosollyal szerepelnek, szülők szeme könnyekkel teli a meghatódástól
59. Laryan
2008. jan. 17. 18:21

Szerintem nem felesleges,olyan édesek lehetnek ahogy ott lépegetnek,szavalnak,így búcsúznak!

Nagy élmény nekik és szülőnek is-de nagy rokonság nem kell oda az biztos!

2008. jan. 3. 15:30

A gyerekeknek biztos nagy élmény,ezért nem mondom azt,hogy felesleges.Azt viszont már annak tartom,hogy az egész rokonság odagyûljön!?Ezt megértem egy gimis ballagáson,na de az oviból!


Amúgy én nem emlékszem,hogy nálunk lett volna ballagás,amikor az oviból búcsuztunk .

2008. jan. 3. 15:06
szerintem is felesleges
56. Hmv.
2008. jan. 2. 11:00
Feleslegesnek érzem az ovis ballagást, búcsúzzanak el az utolsó hét valamelyik napján egymástól és az óvónéniktől, daduskáktól, maguk közt. Ez nem tartozik a nagy-rokonságra.
55. emagdi
2007. okt. 17. 13:47
én még a mai napig emlékszem az óvodai ballagásomra. (elég vicces, nem részletesen, de emlékképek bevillannak. kaptunk kis fakanalat, végén batyuval)
2007. okt. 17. 13:46
mire nem jó egy tarisznya...:-)
2007. okt. 17. 13:45

Mikor én ballagtam az oviból kaptunk egy kis pöttyös kendőt. Amolyan batyut, egy pogival, meg 1 forinttal. Rá egy hétre anyám levágta baltával a hüvelykujját, és az én kis batyumba rakta amig beért a kórházba. Ugy visszavarrták neki, hogy tökéletesen mozog, és még a heg sem látszik meg.

Persze a kis pöttyös batyumnak annyi lett, de megérte.:)

52. kesgetlek (válaszként erre: 50. - Jjhmarta)
2007. okt. 17. 13:34
elég is:)
2007. okt. 15. 20:56
Lányom vegyes csoportba jár. Tavaly 3 nagycsoportos van, így évzáró volt, a nagyok meg kaptak tarisznyát.
2007. aug. 8. 04:42
nálunk már se anyáknapja, se évzáró, se ballagás nincs, juniális van és kész.
49. mandy78 (válaszként erre: 18. - Nayloon)
2007. aug. 4. 23:28
Hát nemtom,nálunk az ajándékot azért elvárják...
48. 754c7e07c3 (válaszként erre: 46. - Tengericsillag)
2007. júl. 28. 20:19
Nekem is ezt mondták, egész évben.
2007. júl. 22. 17:57
őrület, van oviban ballagás???!!! le vagyok maradva, asszem...:)
2007. júl. 22. 17:55
Egy kisgyerek vegyescsoportba jár.ballagás elött telefonál az ovónő a szülőnek,hogy ne vigye be a gyereket a ballagásra mert kiscsoportos lévén csak zavarna ott.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook