Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek az esküvőmről? fórum

Mi a véleményetek az esküvőmről? (beszélgetős fórum)


1 2
54. epreke
2015. aug. 1. 18:27
Én voltam olyan lagziban ami másnap délelőtt 10-kor sem akart csitulni... nagyon jól sikerült, pedig irtó béna vőfély volt... de maga a vendégsereg nagyon bulizós volt, szó szerint a fáradtság vetett véget az egésznek... nagyon izgi volt!!
53. spann (válaszként erre: 47. - Kaktusz25)
2015. aug. 1. 12:17
Ó, hát akkor ne törd a fejed, hogy lesz vége. 1 óra előtt tíz perccel a pincérek fognak finiman ofigyelmeztetni mindenkit, hogy konyec.
52. michelle.r (válaszként erre: 49. - 0c7adf8ee7)
2015. júl. 31. 13:35
Maga az esküvő is sablon. Ezen belül lehet egyéni ízlésre szabni, kinek mi tetszik. Egyébként is étellel nem játszunk :o)))
51. michelle.r (válaszként erre: 47. - Kaktusz25)
2015. júl. 31. 13:31
Küldj ki egy "emlékeztető" meghívót - ami természetesen nem emlékeztető, hisz nyilván valóan senki nem feledkezik meg róla. Arra jó, hogy elegánsan tudasd, hogy egykor vége a bulinak, és akkor nem lesz kellemetlenség, mindenki tudja, mire számíthat.
50. Kaktusz25 (válaszként erre: 49. - 0c7adf8ee7)
2015. júl. 31. 09:48
Nem szedek már egy éve antibébit... :) szóval ha a hiedelemnek lehet hinni egy kiló rizst nyugodtan rám szórhatnak :)
49. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 48. - Kaktusz25)
2015. júl. 31. 09:45
Nem giccsesebb a lufiposta, mint a rizsszórás... pláne, amikor a menyasszony évek óta eszi ezerrel az antibébit.
2015. júl. 31. 09:43

A polgári esküvőn verset mond a kis fiú és valaki vagy valakik énekelnek valamikor amit nem tudom ki mit és kiszánta meglepetésnek mert ez is csak ki lett kotyogva hogy lesz ilyen.

Igazából tanácsolták a lufikat hogy manapság már divatos dolog ilyen lufipostát csinálni megcímzett képeslapokkal üzenetekkel a mi részünkre de én ezt giccsesnek találtam mint ahogy a galambokat a templom előtt. Vőfély nem lesz, és játékokat sem akartam/akarok nagyon belevinni a dologba, mert nincs aki irányítsa ezeket.

Kicsit jártam az agyam azon amit írtatok, hogy lehetne egy kis menyasszony tánc hogy átöltözzek menyecskének valami egyszerű piros ruciba. De mikor? Anyósom már úgy mondja hogy 11 órakor úgy is befejezzük...

2015. júl. 31. 09:30

Hajnali 1 óráig van lefoglalva a hely.. Az az a terem. Mivel ez egy hotel. Lesznek vendégek. Mi amikor lefoglaltuk az esküvői helyszínt csak egy kis esküvőről álmodtunk családias környezetben. Bőven elégnek tartottuk a hajnali egy órát hisz addigra az a 20 fő akivel kezdetben számoltunk már úgy is elmegy, mi pedig kaptunk egy szobát és maradhatunk ott.

Igazából a tulaj mondta hogy olyan a hely hogy ha hajnalig buliznánk sem zavarnánk mást mert nem lehet hallani zenét. ugyan is ez a kastélynak egy pince szerű része ami gyönyörűen ki van alakítva ilyen eseményekre is.

De mondtuk elég az egy óra nem akarunk nagy esküvőt.

Azután bejelentettük hogy mit tervezünk az én nagymamámnak is. Mamám vallásos és engem is ebbe neveltek fel mikor kicsi voltam minden vasárnap templomba jártunk. az ő kérése volt a templomi esküvő. Imádom a nagyimat és ha még ez az én esküvőm is lesz, szerettem volna neki ezzel örömet okozni,sokat köszönhetek neki. Így lett a templomi esküvő.

Az hogy 20 főből hogyan lettünk 48 már fogalmam sincs.

Szóval zárni kell valahogy az estét mert így van a szerződésbe foglalva. És egy héttel előtte már nem sok esélyt látok arra hogy módosítani lehessen. Plusz akkor még egyszer kell ételt felszolgálni az plusz költség és akármennyire is szeretem a rokonaimat, már most bőven meghaladtuk a keretet... :(

46. spann (válaszként erre: 43. - Vberni01)
2015. júl. 30. 22:17

Néha tényleg muszáj valamennyire irányítani az eseményeket, és legjobb, ha ezt olyan családtag teszi, aki jól ismeri a vendégsereget.


Az a bunkó vőfély, akihez nekem volt szerencsém, az egész este a kereskedelmi rádiók hercigeskedő stílusát hozta, buta viccekkel megspékelve.

Persze van, aki ezeket hallgatja.

45. spann (válaszként erre: 41. - Vberni01)
2015. júl. 30. 22:12

Szerintem meg nem kellenek. Bohócműsorrá silányítják az esküvőt.


Annak meg kifejezetten unalmas és nevetséges, aki már a sokadik esküvőn részese ugyanannak az idétlenkedésnek.

2015. júl. 30. 20:01

Nekem is egy kicsit giccses...

Sok boldogságot!

2015. júl. 30. 15:53

de itt is van néhány


[link]


vőfély pedig nem árt, kivétel ha van egy jó ismerős, rokon, aki inkább egész este tiszteletbeli vőfély, ingyen, bérmentve, és cserébe lemond a szórakozásról.

2015. júl. 30. 15:50

szekeres játék

[link]

41. vberni01 (válaszként erre: 34. - Spann)
2015. júl. 30. 15:49

Pont nem értek egyet. Kellenek és nagyon jó pofák ezek a játékok.


Akár a papucs eskü, akár a keresztszülős, akár a szekeres játék.

Feldobják a hangulatot.

Vagy egész este egyen és táncoljon csak a násznép???


Emlékezetesebb ahol volt játék, és bevonták a násznépet. :D

40. kicsimanóci (válaszként erre: 34. - Spann)
2015. júl. 30. 14:16
Mi az a "szekeres játék"?
2015. júl. 30. 14:12
Ez a bizonyos gyertyafény keringő egy angolkeringő ugye? Már csak mert valaki írta, hogy az az elején szokott lenni, de ez a keringő szerintem pont nem az a keringő...
38. epreke
2015. júl. 30. 14:12
Persze ízlések és pofonok eltérnek... minden lehet szép! A Tied is nagyon szép, és átgondolt! Sok boldogságot és minden a legtökéletesebbre sikerüljön, tiszta szívből kívánom!!
37. epreke
2015. júl. 30. 14:08
zene: [link]
36. epreke
2015. júl. 30. 14:03
legalábbis a szertartásra vonatkozóan...
35. epreke
2015. júl. 30. 14:03

Anyakönyvezető voltam régebben, DE nálam ez vitte a pálmát :):


[link]


..sallang mentes, felszabadult, őszinte, megható...

akárhányszor megnézem megkönnyezem...

34. spann (válaszként erre: 33. - Michelle.r)
2015. júl. 30. 13:58

A lufieregetés pl. abszolút sablon.

Van még olyan is, hogy valaki szorgalmasan szappanbuborékot fúj a násznépre - de minek?

Vacsora közben van a szekeres játék, na az még egy nagy marhaság.


Ha szabad egy tanácsot, ne alkalmazzatok hivatásos vőfélyt (fizetett ceremóniamestert), mert az tud nagyon bunkó és ordenáré lenni.

33. michelle.r (válaszként erre: 17. - Kaktusz25)
2015. júl. 30. 13:06

Nekem tetszik. Ne törődj senki véleményével, ez a nap rólatok szól. Nem kell mindig sablonok szerint működni, a gyerek verset akar mondani, klassz - sokkal személyesebb mint egy fizetett "alkalmazott", aki ugyanazt a dalt a héten huszadszor énekli el - nyilván óriási lelkesedéssel :o))


Ami a búcsút illeti, lehetne pl. hogy vesztek egy csomó fehé lufit - héliummal töltitek és amikor vége a bulinak, közösen elengeditek.

2015. júl. 30. 12:26
Miért kell hazatessékelni az embereket? Szerintem ez hülyeség. Ha bulit tartasz, és meghívod a szeretteidet, akkor az a minimum, hogy nem küldöd őket haza, ha épp jól érzik magukat. A mi utolsó vendégünk reggel fél nyolckor ment haza, és már hulla fáradtak voltunk, de nem mondtuk, hogy kész, ennyi volt, bezárt a bazár. Mindenki akkor megy haza, amikor akar. Másrészt én csinálnék menyecsketáncot.
31. pieta4
2015. júl. 30. 12:04
Miért nem lesz menyecskeruha vagy valami másik, amibe könnyebben tudsz táncolni?
2015. júl. 30. 11:38

Akkor pontosítok:


Reggel megyek fodrászhoz kozmetikushoz stb... kb dél körül kezdünk hozzá a fotózáshoz ahol csak a vőlegényem és én leszünk na meg a fotós. Itt lesz ilyen olyam amolyan beállított stb. Kb 15-órától lesz a vendégvárás, kis falatkákkal sütivel innivalóval. 16-kor kezdődik a polgári. A templomhoz való séta max. negyed órát vesz igénybe. A templomi esküvő (ami 17 órakor kezdődik) után lesznek a közös képek a családdal barátokkal igazából ezt én sem szeretném órákon keresztül húzni. Mindenkivel 1-1 kép emlékként és ennyi. Ezután lesz a vacsi. tánc meg a többi

29. M0ncsa (válaszként erre: 3. - Kaktusz25)
2015. júl. 30. 11:25

Ilyen keves infobol nehez barmilyen kovetkeztetest levonni. Nem irsz peldaul idopontokat. Nem mindegy, hogy a nasznep delelott 10-tol vagy du. 5-tol fog "ehezni" vacsoraig.


Mindazonaltal nehany jotanacs:

1) ha lesz baba, gondoskodj tisztabatevesi/szoptatasi/altatasi lehetosegrol a kismamanak.

2) ha lesz(nek) ovodaskoru kisgyerek(ek), gondoskodj a gyerekek szorakoztatasarol, kulonben szetszedik a szuloket.

3) a fotozkodas minden nasznep remalma. Az csak nektek szorakozas, meg a fotosnak, mindenki mas halalosan unja, akkor is, ha bevonjatok oket a buliba. En speciel arra az 1-2 orara elorekuldtem a nasznepet az etterembe nassolni (udito, gyumolcs, hazi zsomle, helyben szeletelt egesz hazisonka-performance volt a szorakozas), mindenki legnagyobb megelegedesere. Kismamak is le tudtak rendezni az az ido alatt a babakat, es a kisgyerekek sem orjongtek az ehsegtol meg az unalomtol.

4) nem derul ki, milyen hosszuak lesznek azok a setak egyik helyrol a masikra. Ha lesz a nasznep kozott kicsi gyerek, idos, esetleg serult, erdemes gondoskodni szallitasrol.

5) celszeru kijelolni valakit, aki mindent tud, es akit a vendegek zaklathatnak a kerdeseikkel, kulonben infopultnak fogod magad erezni, es nagyon ki fognak meriteni az emberek. En ezt speciel elqrtam, pedig csak 40-en voltunk. 48 ember mar eleg sok, ugyhogy a csaladias hangulatot felejtsd el. Az ugy nez ki, hogy ti ketten, meg a szuleitek, esetleg tesok :)


Keringo nyitotanc szokott lenni, nem a zaro. De ahogy erzitek.


A versmondas, enekles nagyon aranyos otlet, nekem nagyon tetszik :) Egyebkent meg a giccs, miatt ne aggodj, az eskuvok alapbol giccsesek, nemelyik jobban, masik kevesbe :)


Mindazonaltal egyetertek az elottem szolokkal, a te eskuvod, neked kell, hogy tetsszen. Meg a vendegeknek. A mi velemenyunk irrelevans.

28. Zeon82
2015. júl. 30. 11:23

Tip 1.:

Ne akard lezárni a bulit, had menjen addig, amíg van vendég (Olyan hatást kelt, mintha azt mondanátok, hogy kösz, de most már menjetek haza...). Nekünk du cirka 2-től reggel fél 7 ig tartott, amit az utolsó készülődés előzött meg kb. reggel 7-8-tól. Dög fáradtak voltunk utána, de megérte, mert sokáig beszéltek és még beszélnek ma is róla.


Tipp 2.:

Ha nem tud jól elszigetelődni a buli helyszíne a hotel lakórészétől - gondolva a kidőlőkre és a pihenni vágyókra- akkor tanácsos fizikailag külön helyszínen tartani a bulit és a szállást -lásd az előző tipp alapján.


Tipp 3.:

Az italokat ha tudjátok, hozassátok bizományi házból... Sosem lehet pontosan belőni, hogy ki miből mennyit iszik, s az ilyen helyről rendelt italokért pedig csak annyit fizettek, amennyi fogyott (mi ezen rengeteget fogtunk pénzben)


Így hirtelen kapásból ennyi... :)

27. Kaktusz25 (válaszként erre: 25. - Spann)
2015. júl. 30. 11:09

Erre gondoltunk ezért megvan beszélve a tulajjal, hogy ilyen esetben mi lesz a teendő, hová melyik terembe férünk el ennyien.


Játékok nem lesznek max tányértörés ha valami nem tetszik valakinek :D

2015. júl. 30. 11:07
Tanácsokat, véleményeket lehet kérni.
25. spann (válaszként erre: 3. - Kaktusz25)
2015. júl. 30. 11:07

A kültéri polgári szertartás elég necces, az egészet elmoshatja az eső.

Rendes hangosítás is kell, egy ugyanilyen esküvőn mi már az első sorban se hallottunk semmit.


Dobócsokor, rizsszórás ezek a most már szinte kötelező mutatványok, meg később a násznép szórakoztatása mindenféle erőltetett játékokkal. Nem tudom, miért kell show-műsort csinálni egy esküvőből.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook