Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a véleményetek az Escitil nevű antidepresszánsról? fórum

Mi a véleményetek az Escitil nevű antidepresszánsról? (beszélgetős fórum)


1 2
16. fincsi5 (válaszként erre: 13. - Syria)
2020. dec. 12. 19:07

Jó, hogy kitartottál mellette, és végre szedi! Igen kedves rokonom van hasonlóan, 3 napnál tovább nem képes szedni semmit, amit felírnak neki, pedig tudom, hogy jó dokihoz jár, és jó gyógyszert kap. De nem.

Ő a Xanaxon kívül mást nem szed, amivel nappal úgy-ahogy elvan, de az alvás neki sem megy. Nagyon sajnálom, mert mondja, hogy állandóan görcsben van a gyomra.

15. bnedora (válaszként erre: 9. - Szépszemű lány)
2020. dec. 12. 18:03
Konkrétan nem tudom hogyan gyógyultam meg, csak azt, hogy Xanaxot szedtem, ráadásul még a Rivotrilt is felírták mellé.
14. szépszemű lány (válaszként erre: 13. - Syria)
2020. dec. 12. 14:53
El is fogom kezdeni szedni majd akkor ha meglesz a vérvételem eredménye és nem találnak semmilyen szervi bajt. Lesz ami lesz ennél szarabbul már ugysem leszek mint ahogy vagyok. Amúgy én már 2012 ben végigmentem ugyanezen akkor is antidepresszánst szedtem ami helyrehozott de nem ez volt hanem a sertralin. Az elején a kínokat éltem át de 2 hét után javult az állapotom.
13. syria (válaszként erre: 6. - Szépszemű lány)
2020. dec. 12. 14:17

Egy ismerősöm (X) súlyosan depressziós, nem tegnap óta. (Jó 20 éve öngyilkosságot kísérelt meg, én hívtam ki hozzá a mentőket.) Kb. két hónapja belátta: szakemberre van szüksége, nem elég a család, a barátok, az ismerősök segítsége; a maga ereje is kevés, egyre lejjebb süllyed. A körzeti pszichiáterhez fordult, aki Esticilt írt fel neki. Beszedett egy szemet, s másnap jajveszékelt, hogy milyen szörnyű, többet nem veszi be, és egyébként is a mellékhatások, meg a hozzászokás, meg bla-bla-bla. Egy hét múlva még pocsékabb állapotba került, úgy döntött, mégis beszedi. Megint egy napig, pedig elmagyaráztam neki, hogy ezt nem lehet csinálni és a tájékoztatón is rajta van: 3-4 hét is eltelhet, mire valamilyen javulást tapasztal. Nem kezdte szedni, helyette újabb hét múlva elment egy privát pszichológushoz, aki őszintén megmondta: nem tud segíteni. A pénzét nem akarja elszedni, és azt tanácsolta, forduljon pszichiáterhez, s láss csodát: éppen azt az orvost nevezte meg, akinél X járt. Visszakullogott, őszintén elmondta, miket művelt; megkapta a letolást azzal, hogy kezdje el szedni s egy hét múlva jelentkezzen. Egy hétig minden nap rá kellett ripakodnom: ezerszer beláttad, hogy ez az utolsó reményed, úgy döntöttél, hogy belekezdesz, akkor SZEDD BE! Egy hét után az orvos az alvásproblémájára Rivotrilt írt fel (hasonló, mint a Xanax), de úgy döntött velem megbeszélve, hogy nem szedi be. Elmagyaráztam neki: tegye túl magát azon, hogy rosszul alszik, mert reggel nem kell időre kelnie és dolgozni menni, mellőzze ezt a plusz mérget, amihez szintén hozzá lehet szokni, s aztán nehéz róla lejönni. Csillapodott kicsit, de két hét múlva megint rázendített: abbahagyja. Ismét minden nap elmondtam neki ugyanazt. Bevallom: nem ritkán veszítettem el a türelmemet, ordítottam vele, s azt mondtam, ha annyira meg akar halni, közel a 10. emelet, csak ugrás előtt nézzen körül, nehogy valakinek a fejére essen! Most kb. egy hónapja szedi, s javulgat. Gyakrabban alszik jól, mint rosszul (a Rivotrilt a fia elvette tőle, nehogy egyszerre bevegye, mint 20 éve a Xanaxot meg már nem tudom miket), és úgy látom, végre kezdi megfogadni azokat, amiket hosszú évek óta mondogatok neki, de eddig az egyik fülén be, a másikon ki.

Szóval: határozz, dönts, s ha elkezded, csináld végig! Neked se tegnapelőtt kezdődött a problémád, ne reméld, hogy holnaputánra megoldódik. Ha 3 hónapja súlyos az állapotod, pár hét kevés lesz a gyógyuláshoz. (X-nek azt mondta az orvos, hogy fél évig kell szednie, s utána fokozatosan hagyhatja el.)

12. fincsi5 (válaszként erre: 10. - Bless the child)
2020. dec. 12. 13:43
De tünetmentes lehet, nem? Erre értheti, hogy meggyógyult.:)
11. szépszemű lány (válaszként erre: 10. - Bless the child)
2020. dec. 12. 13:43
Olvastam én is a pszichoterápiáról hogy hatásos csak ugye nem elég 1 alkalom. Meg hát drága mulatság!
10. Bless the child (válaszként erre: 9. - Szépszemű lány)
2020. dec. 12. 13:38
Senki nem gyógyul meg a Xanaxtól. Ez nem egy akut gyulladás, amire adunk antibiotikumot, aztán kigyógyul. Kicsit összetettebb a dolog. Pánikbetegségnél kombinált kezelés a leghatásosabb. Gyógyszer+pszichoterápia
9. szépszemű lány (válaszként erre: 7. - Bnedora)
2020. dec. 12. 13:35
Te a xanaxtól gyógyultál meg ezek szerint?
8. Bless the child (válaszként erre: 6. - Szépszemű lány)
2020. dec. 12. 13:21
Ha azt mondom, nyugodtan vedd be, beveszed?
7. bnedora (válaszként erre: 6. - Szépszemű lány)
2020. dec. 12. 13:20
Évekig voltam pánikbeteg, én Xanaxot szedtem. Mikor jöttek a mellékhatásai, fokozatosan csökkentettem az adagot, és abbahagytam a szedését. Sokkal jobban lettem, és szerencsére rég elfelejtettem ezt a betegséget. Saját magadnak kell eldöntened, hogy szeded-e v. sem. Mivel orvoshoz fordultál, így bízni kellene benne egyelőre.
2020. dec. 12. 13:08
Pánikbetegségre meg agorafóbiára írták fel. Sajnos épp ez a baj hogy az én tüneteim már nagyon súlyosak kínlódok minden nap de már 3 hónapja.
5. Bless the child (válaszként erre: 3. - Szépszemű lány)
2020. dec. 12. 12:34
Nem tudom, hogy mire írták fel neked. Ha egy hónapja nem vetted még be, akkor annyira talán nem is fontos. Kontrollon mit mondtál a pszichiáternek? Minden ok a gyógyszerrel?
4. bnedora (válaszként erre: 3. - Szépszemű lány)
2020. dec. 12. 11:45

Minden gyógyszernek vannak mellékhatásai. Nem értelek, mit vársz az itteni válaszoktól. Ha több lesz a pozitív hozzászólás, akkor szedni fogod, ellenkező esetben nem. Csak akkor tudod meg, hogy számodra a mellékhatás előjön, ha szeded a gyógyszert.

Jobbulást!

3. szépszemű lány (válaszként erre: 2. - Bless the child)
2020. dec. 12. 11:30
Én is sok mindent olvastam róla van aki dicséri van aki nem. Nekem már 1 hónapja felírta a pszichiáter csak én nem merem elkezdeni szedni nagyon félek a mellékhatásaitól. Pedig úgy hallottam ennek a gyógyszernek van a legkevesebb mellékhatása.
2. Bless the child (válaszként erre: 1. - Szépszemű lány)
2020. dec. 12. 11:23
Az első kérdésre nem tudok válaszolni. A másik kettőre a tajékoztatóban a válasz. A mellékhatásai van akinek előjön, van akinek nem. Kevesen panaszkodnak rá, hatásos szer, általában ritka a mellékhatás, de ez nem biztos, hogy rád is érvényes
2020. dec. 12. 11:20
Ki szed ilyen gyógyszert? Kinek vált be? Milyen mellékhatásai vannak?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook