Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek arról, ha valaki fiatalon (16-23 évesen) szül? fórum

Mi a véleményetek arról, ha valaki fiatalon (16-23 évesen) szül? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
137. globus (válaszként erre: 136. - 4de07ed93f)
2020. jún. 5. 11:35
Mi a diákhitellel voltunk így régen. Amikor még normális banki kamatok voltak...sajnos ma nem lehet.
136. 4de07ed93f (válaszként erre: 125. - New(l))
2020. jún. 5. 11:28
csomóan csinálják ezt,megveszik a gyereknek annak 13 éves korában mondjuk, hitelre, 10 évig kiadjál albiba, aztán mire visszafizetik a hitelt, épp felnőtt lesz a gyerek, költözhet oda
135. globus (válaszként erre: 134. - Globus)
2020. jún. 5. 11:27
Kulcsszó*
134. globus (válaszként erre: 126. - Channa*)
2020. jún. 5. 11:27
Mi is odaadtuk, amit tudtunk, sőt azóta folyamatosan. Miért kellene a gyereknek arra várni, hogy majd meghal a szülő és örökölni fog. Arra már kb 50 éves lesz, de most fiatal, és tisztán emlékszem fiatal éveimre, mennyire jólesett, hogy erejükhöz mérten -ez a kucsszó!- támogattak, amíg élek, nem felejtem el.
133. 4de07ed93f (válaszként erre: 124. - Epresturmix)
2020. jún. 5. 11:20
igen,de ez előbb-utóbb a tied lesz, plusza bank,ha fizetsz normálisan nem jön elő azzal,mint a főbérlő,hogy Janikám 48 évesen úgy döntött hogy megnősül,kellene a lakás,tessenek már szivesek lenni 1 hét alatt kiköltözni
132. 4de07ed93f (válaszként erre: 128. - Tumbo2)
2020. jún. 5. 11:18
Az a vicc, hogy egyre több olyan diplomás van,aki diplomaszerzés után tanul még----egy szakmát,régen ez elképzelhetetlen volt, ma EGYRE a gyakoribb.
131. Channa* (válaszként erre: 130. - New(l))
2020. jún. 5. 09:56

A banknak az a lényeg, hogy fizesd a hitelt és az, hogy ki lakik a lakásban egy kicsit sem érdekli.


Ha önkormányzati lenne a lakás, akkor az önkormányzat foglalkozna vele, de a bank nem.

Akár lehetne 20 hitellel terhelt lakásod is, és ugye úgy sem tudnál egyszerre 20 helyen lakni;)

130. New(l) (válaszként erre: 127. - Channa*)
2020. jún. 5. 09:17
Én is ebben reménykedtem. Mondjuk nem gátolt meg abban, hogy kiadjam, csak egyszer fölsejlett. :)
129. Channa* (válaszként erre: 128. - Tumbo2)
2020. jún. 5. 08:44

Hát nem?

Én is fizettem az összes suliját a gyerekemnek, ha bármit akar, ami nem fér bele a pénzébe, akkor támogatom abban is.

Ez így van rendjén.

Persze, költhetném azt a pénzt bármi másra, piára, cigire, kábítószerre, stb., de miért tenném?

128. tumbo2 (válaszként erre: 126. - Channa*)
2020. jún. 5. 08:36
kit támogattam volna,ha nem a saját gyerekemet.a taníttatására elment egy kalap pénz,de jobb lett volna,ha ruhára,mittudom én mire költöm,igaz 18 éves kora óta a saját,meg először az én lábamon állt,de most már régóta önálló.ha még egy unoka is összejön?nekem egy konyhaszekrényt vettek,35 éve volt tízezer forint.az is segítség,hogy a lányom gyakran ott volt,mikor dolgoztam.
127. Channa* (válaszként erre: 125. - New(l))
2020. jún. 5. 08:29
Nem lehet. Semmi közük hozzá.
126. Channa* (válaszként erre: 118. - Gabbbicica)
2020. jún. 5. 08:28

Ezt én se értem.


Miért baj, ha egy szülő a saját gyerekét támogatja és nem elherdálja, másnak adja amije van?


Komolyan mondom, gáz amit te is csinálsz. Ha nem segít a szülő, akkor az a baj, ha igen, akkor meg az.

Miért?


Minket is támogattak a szüleink, soha nem éltünk albérletben, mert a szüleinknek nagy lakása volt, még rezsit sem kellett fizetnünk és semmit, bár azért bevásároltunk, stb., és ezért pl. 1 év alatt össze tudtunk spórolni egy kis lakásra, a szülők pedig kiegészítették a hiányzó összeget, pedig nem kellett volna lakás, mert a férjemé volt a szülei lakása. Meg is örököltük, és akkor mi van? Inkább az államra hagyják vagy esetleg egy nehéz sorsúra, hogy küzdenünk kelljen, nehogy már kényeskedjünk? Vagy ezt még is, hogy gondolod?

Mondtuk volna azt, hogy adjátok a szomszédnak, mert mi meg akarjuk tanulni! Kínlódni akarunk, koldulni, albérletben élni, éhezni, nélkülözni, mert ciki, ha segítséget kapunk? Vagy?


Én is a gyerekemnek adok mindenünket. Ezért dolgozunk és nem a szomszéd gyerekéért. Baj? Tudom, anyuci pici fia. Igen, az! Egy szem gyerekem van és az övé lesz minden, ha nekem már nem kell. És nem, nem fogom senki másra hagyni, nem fogom másnak ajándékozni, és így is megtanult dolgozni, tenni a dolgokért.

Már van lakás, kocsija és néhány hónapon belül megveszem a nyaralót is neki;)


Ja, van végzettsége is, munkatapasztalata is, és jól fizető állása is volt a vírus előtt és lesz ismét.


Ezeken azok szoktok egyébként problémázni, akiknek a szülei semmit nem tudtak/akartak segíteni.

125. New(l) (válaszként erre: 124. - Epresturmix)
2020. jún. 5. 08:24

Ugyanez! :)

Csak mi aztán elköltöztünk, és pont azon gondolkodtam, vajon lehet-e beleszólása a banknak, ha a jelzálogos, hiteles kérót kiadom albérletbe?🙄

124. Epresturmix (válaszként erre: 100. - 4de07ed93f)
2020. jún. 5. 08:09
Mi azt szoktuk mondani, hogy a banknál vagyunk albérletben. :D
123. buspics (válaszként erre: 113. - Amaunet)
2020. jún. 4. 21:14
Nem sok, de biztos akad. Nyílván nem az átlag fiatalokra értem.
122. 4de07ed93f (válaszként erre: 118. - Gabbbicica)
2020. jún. 4. 20:05

szülői segtiség: miért baj?érdekes,ha egy szülő fizeti a gyerek tandiját,az nem baj,ha segit a gyereknevelésben anyagilag az baj,vagy ha pl kezdőtőkét ad vállalkozáshoz

egy osztálytárs huga pl nem volt nagy ész,szóba sem jött neki az egyetem, gimi után virágkötőnek tanult, fél év tanfolyam, majd szülő segitséggel(jómódú szülők) boltot alapitott,sokan huhogtak,hogy ja igy könnyű,érdekes azon nem huhogtak, hogy a nővér tandija évi többszázer ft.a bolt azóta is megy, a lány viszonylag fiatalon szült 2 gyereket, pl ő is már 23 évesen 4 éve dolgozott

121. 4de07ed93f (válaszként erre: 118. - Gabbbicica)
2020. jún. 4. 13:49

Aztan ha beut vmi (munkanelkuli lesz a jol kereso pasi, meghal a szulo, elhagyja a penzeszsak pasi) akkor majd nezhet, mint hal a szatyorban, hogy munkatapasztalat/vegzettseg nelkul hogy talál jol fizeto munkahelyet


Miért olyan nehéz elfogadni,hogy nem mindenki bérből/fizuból él rettegve?Két unokatesóm pl annyit örökölt az apjuktól,hogy ha egész életükben azt okosan befektetik,már akkor sem élnek rosszul, plusz a cég, plusz örököltek egy rakat földet,amit kiadnak, az is havi sokmillió fejenként a kölköknek.És ha valaki lakást kap a szüleitől, mit csináljon?Utasitsa vissza?

120. 4de07ed93f (válaszként erre: 118. - Gabbbicica)
2020. jún. 4. 13:43

Mindenki másképp látja, a család,az egy egység,nemcsak anya és gyerek,hanem nagyik,férj, stb.

Az, hogy valaki ,pl amig jár egyetemre 1-2 évig, addig a párja tartja el,az miért baj?Aztán mire diplomázik,mehet a gyerek közösségbe,neki meg nem kell karriert törnie szülés miatt. Még mindig könnyebb fiatal anyaként munkaerőpiacon érvényesülni,mint öreg anyaként 39 évesen.

Ráadásul ma már van diplomás gyed, ösztöndij stb.

Pl van ismerősöm,gyerek nélkül, ingyen dolgozik ügyvédjelöltként, mert ugye megtehetik és úgy tud megélni, gyerek nincs,szóval úgy tud megélni,hogy a párja jól keres. És érdekes,ezzel nincs baj, mondjuk még 1 évig áll fenn az állapot,mert utána szakvizsgázik.

Az élethez kell egy jó adag bátorság is.Egyébként bármikor,bárkinek,bármi beüthet.

119. perdus (válaszként erre: 30. - 8d00a82c06)
2020. jún. 4. 13:32
Mert azzal a semmitmondó nick névvel, hogy Ghost te aztán baromira felvállalod a személyazonosságodat! :-D
118. gabbbicica (válaszként erre: 117. - 4de07ed93f)
2020. jún. 4. 13:12

Azert ez jo, hogy kb az osszes emlitett peldadban szereplo ember mastol varja a boldogulast.


Idosebb pasi, jomodú szülők stb.


Aztan ha beut vmi (munkanelkuli lesz a jol kereso pasi, meghal a szulo, elhagyja a penzeszsak pasi) akkor majd nezhet, mint hal a szatyorban, hogy munkatapasztalat/vegzettseg nelkul hogy talál jol fizeto munkahelyet

117. 4de07ed93f (válaszként erre: 116. - Amaunet)
2020. jún. 4. 12:59

a többség nem is szül 20 évesen,aki meg igen..ki tudja,bár az is jellemző,hogy "sok mai fiatal" túlparáz,meg jaj, hogy vállaljon ő gyereket kétszobás lakásba...mert az kicsi...

pl ismerek egy nőt,17 évesen szült a semmire,valóban,aztán 21 évesen,majd 27 évesen szintén a semmire, két különböző pasinak,aztán 30+ találkozott egy pasival,aki mellett most olyan dolga van a gyerekeivel együtt,mint soha,vannak fura életpályák

116. Amaunet (válaszként erre: 114. - 4de07ed93f)
2020. jún. 4. 11:21
De ezek a fiatalok hány százaléka? Mert tuti, hogy nem többség.
2020. jún. 4. 11:00
ez nagyon helyes
114. 4de07ed93f (válaszként erre: 113. - Amaunet)
2020. jún. 4. 10:13
Vannak,akiknél igen,tudom,nehéz megemészteni,hogy vannak,akik sikeresebben tudják inditani az életüket
113. Amaunet (válaszként erre: 109. - Buspics)
2020. jún. 4. 08:05
És ma hány ilyen fiatal esetében adottak a körülmények?
2020. jún. 3. 21:53

Az Európai Unióban a 30-34 évesek 40%-a rendelkezett felsőfokú végzettséggel 2017-ben, miközben Magyarországon ez az arány 32%-os.

Korábban 38 volt,mint irtam

Na,azóta már csökkent is

[link]

111. 4de07ed93f (válaszként erre: 110. - Gabbbicica)
2020. jún. 3. 21:51

Az emberek jelentos resze nem hitelkepes 16-23 eves korában.


Jelentős része nem,de van aki, pl idősebb pár,vagy menő vállalkozó szülők, tudok nőt,aki jogi egyetem mellett 22 évesen szült,nagypapa menő vállalkozó,após is orvos, nagymama htb , persze a csaj lakást+kocsit kapott egyetemkezdésre(BP), pasi dolgozott, egyetemen meg simán kért egyéni tanrendet,végül csak fél évet csúszott(az baba nélkül is sokaknak összejön).

Nem mindenhol úgy ér véget a gyereknevelés, hogy 18 évesen puszi,itt egy bőrönd, csaó:))

110. gabbbicica (válaszként erre: 108. - 4de07ed93f)
2020. jún. 3. 21:27

Az emberek jelentos resze nem hitelkepes 16-23 eves korában.


Epitkezes eseten elore kell finanszirozni a csok-ot, keszultseg utan utalnak.


Babaváróhoz is kell normalis, bejelentett jovedelem.


Lakasvasarlashoz önerő.


Tehat azert nemcsak ugy van, h alberlet helyett a hitelt fizetem...

109. buspics (válaszként erre: 21. - Amaunet)
2020. jún. 3. 21:26
Koraérett alatt felnőtt hozzáállást értek. És miért ne lehetnének adottak a körülmények hozzá? Akkor simán működhet.
108. 4de07ed93f (válaszként erre: 107. - Gabbbicica)
2020. jún. 3. 21:22

jó,most mindenen lehet kákát keresni,aki akar, az talál kifogást 38 évesen budai villában is, hogy miért nem "érett még meg a gyerekre":)))))

hitel igen,de még mindig inkább a hitelem fizetem,mint a főbérlő zsebét tömöm, az se jó,ha albérel az ember,az se jó,ha hitelt vesz fel,tőlem akkor várják meg,amikor 38 évesen összejön a nagy házra való,aztán menjenek lombikozni és szidják a sorsot,aki kibabrált velük

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook