Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek a zuglói Telepes utcai iskoláról? fórum

Mi a véleményetek a zuglói Telepes utcai iskoláról? (tudásbázis kérdés)


2013. márc. 7. 15:15

Nos voltunk a suliban.

Beleszeretett a kisfiam is és én is a tanítónénikbe, a hozzáállásukba, abba, ahogyan tanítanak.Mostmár csak egy gondunk van, melyik osztályba járjon a gyerek :)

A kicsi már alig várja az iskolát, pedig reggel még úgy indult hogy ő nem is akar iskolába menni marad oviban :)Örülök, hogy elvittem és hogy megnéztük és nem adtunk a véleményekre.Vannak olyanok igen, mint ahogy más iskolában, ahogy a mi iskolánkban is anno.Örülök,hogy nem egy tömegneveldébe adom mert jó híre van.Sajna a híre rossz a sulinak bizonyos okok miatt.Én javasolnék a suli honlapjára egy névtelen fórumot, ahol a szülők név nélkül rá tudnak kérdezni az ilyen dolgokra.És itt jó vélemény is lehetne végre a suliról.

4. 9c377c7222 (válaszként erre: 3. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 4. 13:25
Köszönöm szépen ellátogatunk elsősorban :)
3. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - 9c377c7222)
2013. márc. 3. 15:29

Én pont a kivétel vagyok.. Én is hallottam sok rosszat. Aztán bementem, megnéztem, beleszerettünk a tanítónénibe, és a lányom már második éve boldog iskolás ott. Első év végén könnyes szemmel kérdezte meg tőlem, hogy most tényleg nem mehet a nyáron iskolába? Akkor mi lesz vele??


Nekem ez mindent megér..


Azok az okok - amiket nem szoktunk nyilvánosan ugyebár kiírni - alsóban még nem mérvadóak. Ezek a dolgok nem szűrődnek le ide, nem okoznak közvetlen napi gondot..


Tavaly megnyerte az osztályuk a kerületi napközis gálát, ahova komoly műsorral készültek, megelőzve a Hajóst, a Jókait és társaikat.. Csomó jó eredmény születik másban is, csak ezeket nem publikálják..


Mivel 16-an vannak az osztályban, éppen elég energia van a gyengék felzárkóztatására, és a tehetségek gondozására..


Diplomás, több nyelvet beszélő mérnökcsalád vagyunk, a gyerekemnek se szeretnék rosszabb jövőt. Csak én ezt egy kicsit másként látom, mint a legtöbben, ennek megalapozását nem abban látom, hogy már most 6 nyelvet beszéljen, hanem abban, hogy egészséges ütemben fejlődjön, és maradjon erőnk még a beszélgetésre, meg a kultúrára, zenére..


Azt, hogy lát eseleg "másféle" embereket is én nem katasztrófának látom, hanem a nevelésem részének szántam. Nem kerülgethetjük őket egész életünkben, meg kell tanulni velük vagy jóban lenni, vagy a kellő távolságot megtartani a mások által elkövetett rosszal. Ha mégis történik valami, ezeket mindig megbeszéljük a lányommal, és semmi jelét nem látom annak, hogy rossz hatással lenne rá a környezet..


Ha látni fogok, akkor szó nélkül lépnék, ez nem kérdés.


Ezek a dolgok mondjuk egy megfelelően érett, kellő önvédelemmel rendelkező gyerekre vonatkoznak. A fiamat, aki autizmussal él, mondjuk soha nem vinném oda...


Egyébként a környéken meg lehet próbálni a Jókait, a Munkácsyt, a Hajóst, Lisztet, a Fasori angol kéttannyelvűt, a Móriczot.... Csak lassan az a helyzet, hogy mivel már mindenki a Telepesből menekül, lassan ezek is eléggé felhígulnak...


Szóval én a tanítónénikkel való személyes találkozást javaslom első helyen..

2013. márc. 3. 15:08
Légyszi segítsetek, iskola előtt állunk és jó lenne pár vélemény
2013. márc. 3. 14:49

Szeretnék véleményeket az iskoláról.Körzetileg ide tartozunk, de nem sok jó hallottam eddig róla.Pedig közel lenne.Esetleg valaki tudna ajánlani helyette a közelben lévő jó iskolát leendő elsős kisfiamnak.

Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook