Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a véleményetek a villanypásztorról? fórum

Mi a véleményetek a villanypásztorról? (beszélgetős fórum)


14. 80ASIQ (válaszként erre: 13. - Cukilányka)
2015. jan. 12. 19:08
Mi is agyaltunk villampásztoron, meg kerítésmagasításon, meg a jófene tudja még min. Nem tudtunk jobbat kitalálni. Így is be tudja járni lényegében az egész udvart. Nem fix karóhoz van kikötve, hanem a lánca egy csúszókarikával végigcsúszik a 25 m-es dróton.
2015. jan. 12. 18:50
Akkor jobb inkább a megkötés?
2015. jan. 11. 10:43
nem.
11. cukilányka (válaszként erre: 8. - Kriszta773)
2015. jan. 11. 10:41
Nem volt ebből problémánk, de mint mondtam, nincs pénzünk, mindig jön valami esemény ami elviszi a pénzt, és az is lehet, hogy csak 2 év múlva lesz kész a kerítés. Addig meg nem hagyhatjuk, hogy átmenjen, mert onnan ki tud menni az utcára is, ami meg veszélyes.
10. 80ASIQ (válaszként erre: 1. - Cukilányka)
2015. jan. 9. 13:03

Szia!

Nekünk is pontosan ilyen problémánk volt! Átmászott a kutyánk a szomszédba és megfojtotta annak tyúkjait. Kártérítettük őket persze.


Több évezredes, ősi parasztos megoldást választottunk:

Kifeszítettünk jó 3 méter magasan a földtől egy kb 25 méter hosszú drótot és azon csúszik egy karabíner, azon a kutya kb 6 méter hosszú lánca. Tehát ehhez a lánchoz van kötve a kutya.

A drót persze a földön is futhat, sőt úgy könnyebb is megoldani. Így is van bőséges területe a kutyának amit be tud járni.

9. simple (válaszként erre: 1. - Cukilányka)
2015. jan. 9. 10:17

[link]


Itt nézelődj. Semmi bajuk nem lesz a kutyáidnak ezektől.

8. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Cukilányka)
2015. jan. 8. 22:52
de ha tervezitek a kerítés rendberakását, és csak ideiglenes megoldás kellene, miért baj, ha a szomszéd üres telekre átmegy? volt ebből problémátok?
2015. jan. 8. 22:51
kutyákat körülkeríteni még nem láttam..
2015. jan. 8. 22:48
Nemrég volt a TV-ben hogy a szökdöső kutyája nyakára egy, egy literes Pet palackot kötött így nem fér át sehol. De az állatvédők nem lelkesedtek az ötletért. :-)
5. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - Cukilányka)
2015. jan. 8. 20:55
A közhiedelemmel ellentétben nem ráz hanem csíp. De kutyára nem jó, csak barmokra. :)
2015. jan. 8. 14:41

Igen. Átmászik a drótkerítésen, akármilyen magas is. Annyi pénzünk meg nincs, hogy az egész telket körbekerítsük új fajta kerítéssel. Sajnos.

Olvastam a neten, hogy vannak kutyák számára is villanypásztorok, láthatatlan kerítések, stb., de fórumot még nem találtam sehol erről a témáról.

2015. jan. 8. 14:38

A pusztában, mezôkön itt ott van tehénpásztor;

de kutya miatt??

2015. jan. 8. 14:35

Szerintem sehol nem díjazzák a rázós kerítéseket.

Kennel esetleg?

2015. jan. 8. 13:42

Sziasztok!


Érdeklődni szeretnék, hogy valamelyikőtök használ-e villanypásztort.

Nekünk van 2 kutyánk, keverékek, és az egyikőjük nagyon ügyesen tud kerítést mászni, ugrani. Át szokott menni a mellettünk lévő üres telekre, de mire hazaérünk, mindig visszajön. Nagy a telkünk, sajnos nem tudjuk pikk-pakk lecserélni az összes kerítést, nagyon drága.

7 évesek a kutyák, de csak nemrég kezdett el mászni az egyikőjük, eddig nem volt gond.

Visszük őket sétálni, játszunk velük, de ezek szerint igényelné a több foglalkozást, ha kerítésen kívül keresi a kalandokat. Magammal vinni a munkahelyre nem tudom őt. :D Nagyon ragaszkodik hozzánk, mindenhova jönne velünk.


Ivartalanítva vannak. Megkötni semmiképpen nem szeretnénk őt. Ideiglenes megoldásként (amíg nem tudjuk rendbe hozni a kerítést mindenhol) gondoltam a villanypásztorra.

Nem szeretném ha a kutyának baja esne, feljelentenének minket, vagy bármi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook