Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a reinkarnációról? Szerintetek létezik? fórum

Mi a véleményetek a reinkarnációról? Szerintetek létezik? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2008. jún. 12. 14:37
Létezik:)
184. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 169. - 200a1d39d3)
2008. jún. 10. 20:06

Az elejétől elolvastam ezt a topicot.

Ezt írod: "Bibliára alapozok,nem a papokéra,és e könyvben nekem legalábbis elég nyílvánvalóan kitűnik,hogy a halottak nem tudnak semmit,elvész emlékezetük,nem tudnak semmiről."


Néhány hozzászólással alább pedig éppen azt kérded, a reinkarnáció hívőitől, hogy miért hisznek bármit is el egy könyvnek? Hisz emberek írták.


Igazad van, a könyveket az emberek írják. Csakúgy, mint a Bibliát. Több részletben, többen, többször lefordították. Hogy értelmezzem a két véleményt?

183. F-15 (válaszként erre: 181. - Ec63a7fc29)
2008. jún. 10. 19:52

Ehez mért kéne szakembernek lenni ? :o)



A legtöbb pszihológus sztem ilyennel nem is foglalkozik ők mindenre földi aggyal magyarázható magyarázatot keresnek. (a többség)

182. F-15 (válaszként erre: 181. - Ec63a7fc29)
2008. jún. 10. 19:50
Azt még maga az Isten se mondja meg hogy miket mindenestre elég komoly dolgok lehetnek ha még az Isten se mondja meg azt mondja előre kell menni már kijavitottam a karmámat ami bőven volt. (Isten megszüntette)
2008. jún. 10. 19:48

Tényleg nem vagyok szakember, de érdekel hogyan tudtad meg, hogy volt előző életed?


Mit szedtél össze a múlt életedben? (Erre írtam, hogy mesélj!)

2008. jún. 10. 19:48

Nekem nem tudom hanyadik életem.

300-ig számoltam, aztán meguntam...

:DDDD

179. F-15
2008. jún. 10. 19:46

Mért irtad hogy nem vagy az ?



Mit mesélljek ?

178. ec63a7fc29 (válaszként erre: 177. - F-15)
2008. jún. 10. 19:45

Nem vagyok pszichológus!


De azért kérlek:

Mesélj!!!

177. F-15 (válaszként erre: 176. - Ec63a7fc29)
2008. jún. 10. 19:41

Velem is . De mindezt a mult életembe szettem össze


Sztem neked se kellett 120

2008. jún. 10. 19:39

Nem tudom, hogy pont 120, de sok lehet...

Valakivel beszéltem erről, s megerősített ebben.



Sok bűn?

Mert elég sok nehézségen megyek életem minden napján keresztül.

A lányom szerint csak a naplóm is bestseller lenne, ha kiadnám, mert olyan dolgok történnek nap mint nap velem...

175. F-15 (válaszként erre: 174. - Ec63a7fc29)
2008. jún. 10. 19:25

Honnan tudod hogy 120 :)



És miért gondolod a sok bűnt ?

2008. jún. 10. 19:24

Szerintem ha van ilyen, súlyos bűnöket követhettem el az eddigi 120 életemben...


Bár állítólag megtudható a múltunk a regresszív hipnózisban.

173. F-15 (válaszként erre: 172. - Ad334b9f70)
2008. jún. 10. 19:17

Létezik.



Nekem is ez a második életem.

2008. ápr. 16. 20:05
NEM-ez az en velemenyem,de tiszteletbe tartom a masmilyen felfogast.
171. 996d3b2ccc (válaszként erre: 155. - Virgilius)
2008. márc. 27. 11:17

Tanulj, járj utána.

Nem titkolózom, csak most olyat kérdeztél, amit egy kis utánajárással megtanulhatsz.


Nem vagyok felolvasó és nem dolgom meggyőzni senkit.


Főleg meg olyanvalakit, aki nem igyekszik, csak kérdez és kételkedi, kérdez és kételkedik


Ne haragudj, remélem nem illik rád a fenti szkeptikus-lusta hozzáállás, de a válaszom csak ennyi: Tanulj, járj utána.


A dalai láma Tibetnek, a föld egyik legfejlettebb szellemi kultúrájának a vezetője.

Ennél fogva nem féltek senkit, baj nem lehet belőle :-)

170. puli1
2008. márc. 7. 21:53

Fuuuu,milyen sokan lettunk itt most.En csak azert gndoltam,hogy az elet kezdete meg minden a megtermekenyulesel kezdodik,mert hat utanna a kis testnek megvannak az erzesei,a szive verni kezd,es hat kezd kialakulni a sajat kis elete.Csak azert a 9 honap biztonsag a pocakba az kell,hogy eletkepes legyen.De ok is ereznek mar...Es az erzesek meg maga a leny,az szerintem nemletezik lelek nelkul.?!

NA,en nem tudom!Errol aztan csacsoghatnank eleget mert ugy is mindenkinek meg van a sajat velemenye,de azert erdekes dolgokat irtatok.Ki tudja mi lesz,a halal utan?Jobb is ez igy,talan!

169. 200a1d39d3 (válaszként erre: 168. - B30b2dd2e9)
2008. márc. 7. 21:12
Az ezotérikus kérdés nem csak erről szól,hogy mi van a halál után.Én szeretem a numerológiát,ami szintén idetartozik,ebbe az ágba.Egyébként egyszerű Istenhitem van,amit a Bibliára alapozok,nem a papokéra,és e könyvben nekem legalábbis elég nyílvánvalóan kitűnik,hogy a halottak nem tudnak semmit,elvész emlékezetük,nem tudnak semmiről.Te ezeket esetleg megvizsgáltad-e már?Én is,ahogy mindenki más,kutakodtam ilyen kérdésekben,de nem tudták még bizonyítani számomra elfogadható módon.Mivel mindannyian kötve vagyunk a tudatunkhoz,egészen a teljes agyhalálig.És nem várom,hogy most te ezt elhidd,vagy egyetérts.Ezért vagyunk különbözőek..de soha nem mondom,hogy soha,lehet eljön az a nap számomra is,mikor elfogadom a reinkarnációt.
168. b30b2dd2e9 (válaszként erre: 167. - 200a1d39d3)
2008. márc. 7. 21:03
Az ezotéria melyik ágában hiszel? De most tényleg..
167. 200a1d39d3 (válaszként erre: 166. - B30b2dd2e9)
2008. márc. 7. 20:59
Ebben az egyben egyetértünk,hogy az élet csodálatos,és senki nem mondott nekem frankót,mert véleménynílvánítás mindenkinek engedélyezett....és olyat ne írj,amit nem tudsz rólam,hogy nem hiszek az ezotériában,mivel ennek több ága is van...te írod a tamáskodást...te is annak tűnsz nekem,hát nem csoda?haha...akkor mindenkit leszólsz,aki nem ért egyet veled?
166. b30b2dd2e9 (válaszként erre: 158. - Tücsimücsi)
2008. márc. 7. 20:44
Én elhiszem amit írtál, semmi sem lehetetlen. Néha tényleg megmagyarázhatatlan dolgok történnek. Jól tetted, hogy megírtad Tutunak a frankót. Szerintem ő abszolúte nem hisz az ezotériában, mindenben tamáskodik. Pedig ha jól megnézzük az élet is maga a CSODA. Akkor ezen belül miért ne létezhetnének további csodák...?
2008. márc. 7. 19:55
Én kb. 20 évvel ezelőtt halottam először a reinkarnációról. Újságban olvastam egy cikket egy amerikai házaspárról, akik arra a meggyőződésre jutottak, hogy az 5 éves kislányuk Greace Kelly reinkarnációja.Hozzáteszem: semmilyen rokoni kapcsolatban nem voltak a színésznővel. Csak az tűnt fel nekik, hogy amikor néztek egyszer egy G.K. filmet, a kislányuk betéve tudta a színésznő szövegét. A filmet azt megelőzően még a szülők se látták nemhogy a kislány. Egy másik alkalommal Clark Gable filmet néztek. Neki volt egy beceneve ami most nem jut eszembe. A kislány meglátta a színészt, és egyből mondta hogy szólította anno G. Kelly a színészt. A szülők ebből kifolyólag utánajártak a dolognak( részletekre már nem emlékszem), és így derült ki, hogy előző életében ki is volt a kislány. Az pedig, hogy ez igaz-e vagy nem: csak találgatni lehet. Mindenesetre mind a két lehetőségnek ugyanannyi a valószínűsége.
164. tücsimücsi (válaszként erre: 162. - 200a1d39d3)
2008. márc. 7. 19:27
Nem akartam személyeskedni, csak érzékenyen érintett egy bizonyos rész a soraidból. Azért nem mondom, hogy egyáltalán nem érdekel a véleményed...Sőt.. Ezek után is szívesen olvasom a soraidat. Bocsi..Neked is minden jót!!
163. gyopárka (válaszként erre: 159. - Devill)
2008. márc. 7. 19:18
Hú ez érdekel.Kösz hogy felhívtad rá a figyelmet-Meg fogom venni.Amit én olvastam az is nagyon komoly szerintem.Dr.Michael Newton "Lelkünk útja" 3 részes.Találtam egy cikket valahol a neten egy sokgyerekes anya fiatalon meghalt.Egy nő gyerekkorától érzett valami emlékfoszlányt amit ahogy felnőtt próbált egyre jobban felidézni.Végül úgy emlékszem segítséggel,de sikerült felidézni a multat és rájött,hogy fiatalon meghalt és hátrahagyott kisgyerekeket akikért nagyon aggódott.az is bizonyos volt, hogy a gyerekei még élhetnek.Elkezdte keresni,végül rájuk talált és közösen felidézték a multat,mert az idősebb gyerekek még őriztek emlékeket az anyjukról.Érdekes cikk volt.
162. 200a1d39d3 (válaszként erre: 158. - Tücsimücsi)
2008. márc. 7. 19:09
Ez a fórum a reinkarnálódásról szól,és nem arról,hogy személyeskedjünk egymással,mert én úgy érzem,én téged nem bánottalak,és nem is akarlak emiatt,sem másért.Nekem nem ér ennyit ez a dolog,hogy vitatkozzam rajta.Leírtam a véleményem,amit bárki más tesz,és az nem mindig egyezik máséval,elfogadom.A fórum címéhez pedig nem volt odaírva,hogy csak azok írjanak,akik hisznek benne,vagy tévedek?Minden jót neked!
161. gyopárka (válaszként erre: 158. - Tücsimücsi)
2008. márc. 7. 18:50
Ez komoly vizsgálat tárgya lehetne,hogyha valóban a fiadban reinkarnálódott, vajon mit tud tanulni ebből az életből ami az előzőben nem volt meg.
160. gyopárka (válaszként erre: 154. - 200a1d39d3)
2008. márc. 7. 18:47
Nyugodj meg nem fogsz kóborolni testről testre,ez nem erről szól,hanem a fejlődési folyamatról.Ha a földi élet nem tud többé hozzáadni semmit a fejlődésedhez akkor nem jössz többé vissza a földre
159. devill
2008. márc. 7. 18:01
Én hiszek a reinkarnációban. Van egy jó könyv erről: Tom Shroder: VISSZATÉRŐ LELKEK (múltbéli életek tudományos bizonyítékai Ian Stevenson professzorral a reinkarnáció nyomában). Érdemes elolvasni.
158. tücsimücsi (válaszként erre: 157. - 200a1d39d3)
2008. márc. 7. 17:07
Nem arról van szó, hogy nem tudom elfogadni, hogy nincs tovább, és ezt nem én találtam ki. Az Anyukám volt a haláleset után 1 hónappal jósnőnél, ő mondta, hogy lát egy fiúcsecsemőt akiben az elhunyt lelke fog tovább élni. Előtte megmondta Anyunak azt is Apám mibe halt meg. Úgy hogy akkor találkoztak először, semmit nem tudott az Anyukámról, és nem is kérdezett tőle semmit, csak vetette a lapokat. De Te biztos ezt sem hiszed el csak akkor nem tudom mit keresel ezen a fórumon. Gúnyolódni pedig nem kell. Adj hálát a sorsnak, hogy a lányod még ismerhette a nagyapját, és még élvezhetik egymás társaságát. Egyébként nem vagyok elfogult, mert én ezt akkor el sem hittem. De az említett dolgok miatt fokozatosan kezdtem hinni benne. De még most sem vagyok 100 százalékig biztos a dologban, csak gyanús, hogy ennyi minden összevág...
2008. márc. 7. 12:49
Egy példa:lányom kiköpött nagyapja,csak az a bökkenő,hogy él,így mivel magyarázzátok a történteket?Hát persze,hogy a génekkel..de ha meghalt valaki,akkor persze csak reinkarnáció lehetett,mert vannak akik nem tudják elfogadni,hogy nincs tovább...
156. gyopárka (válaszként erre: 152. - Tücsimücsi)
2008. márc. 7. 12:46

Hát éppen megtörténhet hogy a gyermekedben reinkarnálódott, mert eltelt pár hónap közben,de az ilyesmi nagyon ritka.A léleknek ujra fel kell töltődnie a földi szenvedések után, aztán ki kell választania a következő életet,fel kell rá készülnie, ez mind idő, bár Apukád hirtelen halt meg,tehát nem egy betegségtől meggyötört lélekkel állunk szemben.A hasonlóság nem biztos hogy ennek a következménye.Az én kisebbik fiam természetre,alkatra tiszta Nagyapja,sőt érdeklődési körre is.

Erről még nem hallottam hogy a szülinap határozza meg hanyadik életünket éljük.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook