Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a női egyenjogúságról? fórum

Mi a véleményetek a női egyenjogúságról? (beszélgetős fórum)


1 2 3
17. TMSz
2006. dec. 30. 14:57
Egyenjogúság? Szerintem sohasem létezett. Csak arra jó, hogy a férfiak mögé bújhassanak.
2006. dec. 30. 14:50
Azt hiszem, igazán túlőttünk ezzel az "egyenjogúsodással"! Szerintem lassan már ott tartunk, hogy mi segitjük fel a pasikra a kabátot! Nagyon ellustultak! Tisztelet a kivételnek. Bár nálunk nincs gond, a párom nagyon udvarias! Mindíg előreenged az ajtóban, néha :-) a kabátomat is felsegíti. De a pénzügyi-hivatali dolgok intézése az én dolgom. Pedig sokkal jobban érezném magam, ha "csak" a háztartás és a gyerkőcök nevelése lenne a feladatom!
15. zena01
2006. dec. 30. 14:41
Apu, azt hiszem jó nevelést kapott. Előre engedte a nőket az ajtóban, de előbb kinyitotta nekik, lesegítette a kabátjukat, mindig előre köszönt, tehát minden illemszabályt tudott. Nekem ez hiányzik a legtöbb fétfiből. Azt sem tudja a legtöbb, hogy mi fán terem az udvariasság. Pedig szerintem ez egy alapvető dolog.
14. gota
2006. dec. 14. 15:11
Ja, az jutott még eszembe, hogy egyszer ültem a vonaton, és egy bácsi ült mellettem. Nem nagyon beszélgettünk, de az út végén a bácsi felsegítette a kabátomat! Pedig ő volt vagy 70 éves, én meg 16. De ő automatikusan, mintha a világ legtermészetesebb dolga lett volna, egy vadidegen lányra felsegítette a kabátot...
13. gota
2006. dec. 14. 15:07
Egyszer Anyu külföldön volt, és mesélte, hogy őt azért nagyon nem érdekli az egyenjogúság, még az sem érdekli, ha nem engedik előre. De amikor az arbok már harmadszor vágtak be elé az ajtóben, akkor a legutolsót kigáncsoltaés borult az egész brigád. :))) (Hiába, belevaló anyukám van. :))
12. Droma (válaszként erre: 11. - Cskata)
2006. dec. 14. 14:52

Köszi,bár akkor legszivesebben elsüllyedtem volna.

Mikor mondta mosolyogva,hogy nem kellett volna átülnöm,zavaromban csak annyit tudtam mondani,hogy:Mindegy,nem baj,nem gyűrődik a ruhám.(mert ruha volt rajtam:)

de különben tényleg nagyon jó érzés mikor ilyen kedvesek a pasik.pl kézcsóknak is nagyon meg szoktam örülni.

Nekem se annyira tetszik egy az egyenjogúság,pedig még nem is kell dolgoznom.

Eszembe jutott egy(nem tudom,hogy vicc,vagy igaz történet,de azt hiszem "vicc"). Szóval egy zsúfolt buszon már csak állóhely van,és egy nő megkér egy férfit,hogy adja át a helyét,mert nem bir tovább állni,erre a férfi:Nesze neked egyenjogúság.

Szerintem ez inkább szomorú,mint vicces.

11. cskata (válaszként erre: 10. - Droma)
2006. dec. 14. 12:28

:)) ez aranyos!:)

nekem is volt már részem, ajtó nyitásban és kabát fel-ill. lesegítésben ugyanazon az estén.. csak lestem!:)))

de lehet, hogy csak nagyon be akart az illető vágódni (megjegyzem sikerült neki..:)))

10. Droma (válaszként erre: 5. - 93a74b44ea)
2006. dec. 14. 12:21
Nekem is volt egy ilyen történet.Csak ott az volt a gáz,hogy nem volt 18éves a pasi(én sem) ezért a szüleivel mentünk egy esküvőre.És mivel nem szoktam meg,hogy kinyissák az ajtót,amikor kinyitotta,beültem,és átcsusszantam a hátsó ülés másik felére,mert gondoltam ő is azon a felén ül majd be.És mikor be akart ülni nézett,hogy hogy kerülök oda.Hát elég kellemetlenül éreztem magam,de igy visszagondolva vicces:)
9. Kriszti74 (válaszként erre: 5. - 93a74b44ea)
2006. dec. 13. 15:24
Ja4 Egyszer nekem is kinyotta, és kiderült azért mert az én oldalom nem volt jó zár! De legalább aki látta ezt nem tudta, az ismerőseim is csak irígykedtek rám. Prdig ha tudták volna.....
2006. okt. 24. 21:53
Az én véleményem az, hogy az egyenjogúság fikció, nem létezik...
2006. okt. 24. 21:49
Én se dijjazom az egyenjogúságot!, sajnos csak rossz tapasztalatom és példáim vannak ezzel kapcsolatosan.
6. 4726e582cf (válaszként erre: 5. - 93a74b44ea)
2006. okt. 24. 20:46
Igen azt hiszem ennyitől már valamilyen szinten jobban éreznénk magunkat, de sajnos a fene nagy egyenjogúságnak ez az ára, hogy egyenjogúan inkább fellöknek, mintsem udvariasan viselkednének velünk...
2006. okt. 24. 20:39

Hát nekem egy srác nemrég kinyitotta a kocsiajtót. Csak lestem, hogy mit akar az én oldalamon?!...Én ilyennel még nem találkoztam.

Pedig csak ennyi kell, és máris NŐnek érzi magát az ember. És az olyan jó.

2006. okt. 24. 20:16

Nem látom a jó oldalát, lehet az én szerkezetemben van a hiba...

Csak azt látom, hogy fellöknek az ajtónál, hogy előbb mehessenek be, oda az udvariassák.

Vagy azt, hogy kétszer olyan jónak kell lennem a szakmámban, hogy ugyanazt a pénzt kapjam érte, elismerés nem jár, csak ha pasi lennék.

Aztán csak azt hallom, hogy a nő lehúzza a 8 óráját, majd fél úton degeszre vásárol, hazavonszolja magát, enni ad a punnyadónak, és még csak köszönöm sem jár érte, vagy besegítés a házimunkába... Kellett ez nekünk...


Vagy azt, hogy nem egyenrangúak vagyunk az utakon, ha valami nem tetszik a másik nem képviselőinek, akkor beszólnak elég dúrván, holott a női autós netán szabályosan akar kanyarodni... stb.

3. petrikek (válaszként erre: 2. - Virág krisztina)
2006. okt. 24. 19:53
Nekem sem nagyon hiányzik ez az egyenjogúság dolog? Ahhoz, hogy mindenhol helytálljunk számunkra minimum 48 órás napokra lenne szükség (és akkor még nem pihentünk).
2006. okt. 24. 16:28
A női egyenjoguságot én kihagynám. Jobb lenne mint régen, otthon a gyerekekkel bajlódni, míg a férjem dolgozik. Most bajlódok a gyerekkel, dolgozom a munkahelyemen, fözők, mosok takarítok, persze mind ezt csak a munka után. A női egyenjoguság dupla meló-szimpla fizetésért. Szerintem
2006. okt. 3. 09:48
Szerintem kevesebb a jó, mint a rossz oldala. A jó oldala, hogy nem kell függeni egy férfitől sem. Nem lehet egy férfi sem a nő "ura", nem parancsolhat neki. Amit viszont elvesztettünk: a család igazi jelentése. A nők feladata régen a gyerekek nevelése, a háztartás vezetése, a családi béke megteremtése volt. Nem kellet "két műszakot" lehúzni, fárdtan összeesni este. A férj eltartotta a családját, a nő volt az összetartó erő. A gyerekeknek volt gyerekkoruk, meg édesanyjuk. Mindenki boldogabb volt és kiegyensúlyozott. a nőknek volt becsülete, nem kényszerültek férfi módra élni. Kevesebb volt a depressziós is. Nők többet vesztettünk, mint nyertünk.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook