Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a női egyenjogúságról? fórum

Mi a véleményetek a női egyenjogúságról? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2007. nov. 6. 16:59
Mi lenne? Támogatom:)
46. borika
2007. nov. 6. 16:58
Lehet a nő egyenjogú, de egyenlő sosem lesz a férfival. Már a biológiánk sem ugyanolyan, az is teljesen más dolgokra predesztinál minket. Egymás kiegészítésére kell a párkapcsolatban törekedni, nem a konkurálásra. Különben egy erős nő mellett nehéz a pasinak férfinak éreznie magát :)Én nem szégyellem magam azért, mert a pasi mellett igenis gyengének érzem magam :)
45. Per
2007. nov. 5. 17:34
Az én szememben teljesen egyenrangú és egyenjogú a nő a férfival. Sajnos társadalmunkban még nem. Pedig az lenne a normális dolog.
2007. szept. 15. 14:03
Bocs,elírtam:akkor még szerintem a nők nem tudták leírni saját nnevüket,mert ugye nem tud olvasni,írni,helyette a helyes mondat:akkor még szerintem a nők nem tudták leírni saját nnevüket,mert ugye nem tudtak olvasni,írni
2007. szept. 15. 13:56

Azt is igazságtalanságnak tartom,hogy egy nő többet dolgozik a férfinál és mégsem kap több fizetést.

Szép az amit a filmekben látunk,hogy hogyan bántak régebben a nőkkel.Ez mind szép,de biztos,hogy nem tanulhatott a nő olvasni,írni stb.Akkor még szerintem a nők nem tudták leírni saját nnevüket,mert ugye nem tud olvasni,írni.Azért sok érdekességet érdemes elolvasni.Mondjuk azt,hogy melyik állat nem látja a kék színt.

2007. szept. 15. 13:31

Eszembe jutott:nő régebben csak félember volt pasi nélkül.Melyik szeretnél lenni:fél vagy egész ember?Függeni szeretnél az embertől=férfitól?

Engem az idegesít,hogy az ember szó valamikor egyenlő (volt)a férfi szóval.Akkor a nő mi volt?

Akkor a narancssárgát és a kéket miért nevezzük színnek,mikor ellentétek?

Azért ilyen a véleményem,mert idegesít és érint ez a dolog.

2007. szept. 15. 13:21

Egy tanáromtól hallottam régen:régen 1 családnál először a férfi és a fiú evett.Nők pedig utánuk.VOLT OLYAN IS,HOGY A FÉRFIAK NEM HAGYTAK A NŐKNEK SEMMIT és ez természetesnek vették.


Aztán egy újságbnan olvastam,hogy 1 nőt hogy akartak megölni akkor,mikor még az anyja hasában volt.Gyanúsítás szerint a szülei akarták megölni.

2007. jún. 24. 14:14
Úgy érzem, sokan keverik az udvariasságot az egyenjogúsággal... A kettő nem zárja ki egymást.
39. szika
2007. máj. 5. 22:40
Sírni ugyan nem fogok, de ettől függetlenül nagyon szánalmas vagy.
38. 9a2354601b (válaszként erre: 37. - Szika)
2007. máj. 5. 22:38

Ez most a Te hozzászólásod a "Válasz hozzászólás (Mi a véleményetek a női egyenjogúságról?)" témához?

Ne fakadj sírva, annyira nem számalmas.

37. szika (válaszként erre: 35. - 9a2354601b)
2007. máj. 5. 22:35

kacc...

És te jókat dugtál a szénakazalban? mert a pasiknak ma is csak az megy...márakinek...mert ugye miylen reklámokkal van tele az összes újság, tévécsatorna? kik miatt kellett azt a rengeteg orrszarvút, tigrist lemészárolni...azért nagy gáz lehet, ha az az egy, amire genetikailag képes za átlag, na még az sem megy. És ez is ugye a nők hibája...

2007. máj. 5. 22:31
Sokat értünk vele...
35. 9a2354601b (válaszként erre: 34. - Szika)
2007. máj. 5. 22:31

Ezt valami romantikus filmben láttad?

:-DDDD

Sokat szenvedtél a XIX században?

hehehe

34. szika
2007. máj. 5. 22:29

És azok a nagyon príma, tökéletes férfiak? Mekkorát fejlődtek ennyi év alatt?


Az egyenjogúság legyen egyenjogúság, egyenlő jogokat....és kötelességeket. És elbírálást. És ez nem jelent automatikusan udvariatlanságot, bunkóságot, alkoholista, nőket...


És csak súgok, hogy régen a Hölgyeknek bejárónője volt, mert a férje nem hagyta, hogy bepiszkolja a kezét. És a parasztasszony, az régen is az volt, annak nem járt kézcsók, udvariasság, ajtónyitás, az asszonyállat volt, és volt az ember, az ura. És nem ért semmit. Dolgozott mint az állat ugyanúgy a földeken, és utána még ellátta a háztartást.

Amit sikerült elérni, hogy legalább a jogszabályok, egyezmények szerint egyenlőnek számítunk, nem alsőbbrendűnek, ahogy a XIX. század elején még tartották.

Mert szép dolog a filmek bájossága a dámákkal, de azt hajlamosak vagyunk elfelejetni, hogy egy nő nem tanulhatott, nem járhaott iskolába elég sokáig, mert minek, a nőt ostobának, és csekély agyi képességűnek tartották. a XVIII. század végén még azon vitatkoztak, hogy ember e egyáltalán.

Én örülök az egyenjogúságnak. A bunkó, soviniszta, mindenben általánosító, nőket lenéző pasiknak már annál kevésbé.

2007. máj. 5. 21:47

A nők elérték az egyenjogúságot. Hajtanak a karrierre, dohányoznak, isznak. Tülekednek a forgalomban, átkozódnak a kocsiban. Egymással táncolnak a szórakozóhelyeken, párosával járnak teázóba, 40 évesen még szinglik, egyedül nevelik a gyereküket, nem tudnak már főzni, bejárónőjük van.

Sikerült! Brávó!

32. 4726e582cf (válaszként erre: 28. - MARIMAMA)
2007. máj. 5. 21:35
Jah, hát nem úgy jött össze a dolog, ahogy elképzelték annó.
31. a7a90ace89 (válaszként erre: 19. - Gota)
2007. máj. 5. 21:34
Ezzel viszont egyetértek.:))
2007. máj. 5. 21:33
Feleslegesnek tartom. Nem úgy jött be, ahogy azt annakidején elképzelték.
29. ec63a7fc29 (válaszként erre: 28. - MARIMAMA)
2007. máj. 4. 02:42
Igazad van. Pont erre reagáltam azt, hogy a férfiak is lassan egyenjogúak lehetnének a nőkkel.
2007. máj. 4. 00:26

EZT CSAK HIRDETIK -KIK-IS???DE BE NEM TARTJÁK!!!

A FÉRFI MIKOR FOGJA A NŐI MUNKÁT MEGCSINÁLNI A NAGY EGYENJOGÚSÁGBAN,A NŐ DOLGOZZON IS MERT A FÉRJE NEM TUDJA ELTARTANI A CSALÁDOT.ÉS OTTHON IS LÁSSA EL A CSALÁDOT NAGY EGYENJOGÚSÁG VAN MONDHATOM!!!

2007. ápr. 30. 18:29
Nem tudom ki volt az, akinek ezt köszönhetjük, de még időben le kellett volna lőni!!!
2007. ápr. 30. 18:08

Jó lenne, ha végre a férfiak is egyenrangúak lennének a nőkkel. Tisztelet a kivételnek.

Nagyon elegem van a női egyenjogúságból. Volt valami lenyűgözö abban a régi korokban, ahogyan a nőket a férfiak a tenyerükön hordozták.

25. 5464505f6a (válaszként erre: 13. - Gota)
2007. febr. 24. 14:56
Talán mert az araboknál mások a szokások.....???
2007. febr. 24. 13:01
mi az,hogy egyenrangú
2007. febr. 23. 18:08
Jó nagy marha volt,aki kivívta,ezt a fene nagy egyenjogúságot!!!
22. Bettibaba (válaszként erre: 20. - 4726e582cf)
2007. febr. 23. 17:43
Szívemből írtál.:)))
2007. febr. 23. 17:41

Akart egyenjogú lenni a fene, én ugyan nem! A ffi maradjon ffi az összes hibájával és a nő maradjon nő szintén - nem vagyok híve a szerepcserének. A társadalom sztem nem jó irányba halad ebből a szempontból, azután csodálkozunk, hogy baj van a nemi identitásokkal.

Azért persze nem árt a nagy különbségeket néha enyhíteni és a ffiaknak is (néha) sírni és a nőknek is (néha) határozottabbaknak lenni.

2007. febr. 22. 10:48

Ha valóban egyenjogúság lenne, akkor egy pasi nem keresnek háromszor annyit ugyanavval a végzettséggel, ugyanazért a melóért, mint én...


Arról nem is beszélve, hogy a fene nagy egyenjogúság vágyunk miatt manapság már lassan az a módi, hogy fellöknek pl, ha a buszra akarok felszállni, mert ugye egyenjogúság van, és nem kell a nőt előre engedni...


Nameg valahogy kimaradt ebből a dologból az, hogy ha egyenjogúak vagyunk a férfiakkal, akkor nem csak a nő dolga rendet tartani a lakásban, főzni, mosni stb. De ez valahogy nem működik.

Nekem úgy tűnik kicsit melléfogtunk evvel. Igaz vannak jó dolgok is, szavazhatunk meg ilyesmi, de elvesztettünk egy halom mindent is.

Nagyon sok pasi alacsonyabb rendűnek tart minket. Éppen a minap egy 20 éves nyikhaj közölte velem, vagy próbált meggyőzni, hogy miért nem kereshet egy nő ugyanannyit ugyanazért a munkáért. Sikerrel nem járt ez tény, de jól felbosszantott. Hivatkozott nekem a fizikai erőre, de ugyan... egy grafikusnak szüksége van a fizikai erejére??? Nos erre már nem tudott mit mondani.

19. gota
2007. febr. 22. 09:39
Azért lássuk be, van ennek jó oldala is: vezethetünk autót, dolgozhatunk, ha akarunk, van szavazati jogunk, állapotosan nem kell állandóan otthon maradnunk. (Régen, ahogy látszott a hason, h valaki lakik bent, nem nagyon mutatkozhattak a nők nyilvánosan.) És van még egy csomó ilyen dolog is, amiért ükanyáink bármit megadtak volna. Persze nem mondom, h így tökéletes, ahogy van, de azért mégis...
2007. febr. 22. 09:25
nincs egyenjoguság.Ez nem is természetes...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook