Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a melegekről v. a leszbikusokról? fórum

Mi a véleményetek a melegekről v. a leszbikusokról? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
1070. 80ASIQ (válaszként erre: 1067. - 1cb261dabd)
2008. ápr. 2. 23:38

Csak súlytalanul megjegyzem, a TV-ben láttam, hogy San Francisco-ban van egy kereszténynek mondott közösség, amelyik direkt a homoszexuálisoké. Ott persze nősülhetnek. A nők. És férjhez is mehetnek. A férfiak.

Nők(?)? Férfiak(?)?

1069. b46d5f17a9 (válaszként erre: 1067. - 1cb261dabd)
2008. ápr. 2. 21:36
Ok, ebben egyet èrtunk ès igen ez ìgy van. De èn azèrt adnèk nekik valamilyen lehetosèget, ami elmegy hàzassàgkènt, amivel alkothatnak kozos csalàdot. Kozottuk is vannak monogàmok, nem mindegyik cserèlgeti a partnerèt naponta, hetente.
1068. 1cb261dabd (válaszként erre: 1066. - B46d5f17a9)
2008. ápr. 2. 21:32
jaja, én spec szeretek vitatkozni témákról, és szeretem ha valakinek elvei és véleménye van, mégha más is mint az enyém. ettől jó az egész.
1067. 1cb261dabd (válaszként erre: 1064. - B46d5f17a9)
2008. ápr. 2. 21:31
mondjuk szerintem nem az az emberség, ha valaki mindig mindent elfogad. de mondjuk a melegek nem egyházilag nem házasodhatnak, hanem állami jogok alapján sem. egyébként egyházilag soha nem fognak tudni házasodni hiszen a vallásnak végérvényesen ellentmond. legalábbis a keresztény egyháznak.
1066. b46d5f17a9 (válaszként erre: 1065. - 1cb261dabd)
2008. ápr. 2. 21:30
Az meg legtobbszor èrdektelensèg, vagy fèlelem a vèlemènynyilvànìtàstòl. Az sem helyes. Nem lètezik, hogy valakinek ne legyen vèlemènye a korulotte tortèno dolgokròl. Akkor ures belulrol.
1065. 1cb261dabd (válaszként erre: 1064. - B46d5f17a9)
2008. ápr. 2. 21:26
nem, nem erre gondoltam. simán arra, hogy sokan próbálnak lezárni egy egy beszélgetést azzal, hogy mindenki azt csinál amit akar.
1064. b46d5f17a9 (válaszként erre: 1062. - 1cb261dabd)
2008. ápr. 2. 21:19

Ha ezt most nekem szàntad, ìrd le nyugodtan. Szìvesen elvitàzom veled bàrmirol mindaddig, amìg az helyes keretek kozott mozog ès nem vàlik vulgàrissà. Azt nem szeretem.

Egyèbkènt pedig mindenkinek lehet vèlemènye, ami csak az ovè, hangoztathatja is. De ez nem azt jelenti, hogy az enyèm nem lehet màs, mint a tièd. Vagy, aki pacifikusan gondolkozik az nem vèlemènyezhet? Attòl, hogy èn azt mondom, van hozzà joguk, mèg a pàpa sem ìgy gondolja, hiszen nem hàzasodhatnak. Annak nem adhatok leckèt embersègbol. Itt talàn leìrhatom. Hidd el, vannak, akik ezzel èrtenek egyet.

2008. ápr. 2. 20:54
egyébként szerintem nem egészséges ha két homoszexuális ember nevel egy gyereket, mégpedig azért, mert egy szülőnek nem elég a gyerekét megtanítani dolgokra, vagy elmagyarázni mi a helyes és mi nem, hanem példát kell mutatnia. a gyerek soha nem aszerint él, hogy mit tanult, hanem a szülei példája van előtte eégsz életében. ez olyan mint mondjuk a káromkodás. ha a szülők sokat káromkodnak, akkor mondhatják a gyereknek, hogy nana, neked ezt nem szabad, attól még a gyerek azt fogja látni, hogy ez normális, hiszen a szülei is ezt csinálják.
2008. ápr. 2. 20:52
az a baj, hogy itt sok topikban, ahol tök jól kialakul egy vita egy adott témáról, nézetek erről arról, páran mindig beírják, hogy nincs jogunk ilyeneket mondani, mert mindenki azt csinál amit akar. persze, de ezen túllépve ír ki valaki egy-egy témát, és alakul ki róla egy vita vagy beszélgetés, nem hiszem, hogy lényeg az, hogy mindenki azt csinál amit akar, mert amig az törvényes, és nem illegális, addig persze hogy így van, ezt senki nem vonja kétségbe. szerintem lépjünk túl ezen.
2008. ápr. 2. 18:09

Ugy làtom itt màr nem tùl sok hozzàfuznivalòm marad. A lènyeg, hogy mèg a tudòsok sem tudjàk pontosan hol kellene keresniuk a homoszexualitàs okozòjàt. Talàn a gènekben, talàn az agyban? Talàn az ègben? Ki tudja. Az biztos, hogy mindenkinek joga van eldonteni, hogy mit szeretne, ki szeretne lenni. Ez olyan, mint amikor egy fèrfi novè operàltatja magàt, mert nem èrzi helyesnek a sajàt fèrfiassàgàt ès inkàbb nonek èrzi magàt belulrol. Az mi? Az is homoszexualitàs? Ott màr no, ès nem fèrfi tovàbb az illeto. Màsok pedig elègedettek a nemukkel, de mègis a sajàt nemueket rèszesìtik elonyben ès nem az ellenkezo nemet. Joguk van hozzà ugyanùgy, mint venni 1kg almàt a boltban. Màra màr elèggè szabad szellemben èlunk.

Sot ùjabban màr a hàzassàgèrt ès az orokbefogadàsèrt kuzdenek, hogy normàlis csalàdokat hozhassanak lètre. Persze itt is megkèrdojelezheto, hogy egèszsèges-e egy gyerek szàmàra, ha 2 homoszexuàlis kozott no fel. Szerintem, ha megadjàk szàmàra, amire egy gyereknek szuksège van, ha megtanìtjàk a helyes dolgokra, mint, hogy normàlis esetben anya ès apa nem azonos nemu, akkor nem hiszem, hogy bàrmi gond lenne a dologgal.

A nemibetegsègek ugyan elterjedtebbek kozottuk, de erre is van magyaràzat. Talàn, hogy surubben vàltogatjàk a partnereiket, vagy hogy tobbet hallunk ròluk, mivel szàmunkra nem termèszetes mòdon èlnek, ìgy az emberek beszèlnek ròluk ès a gondjaikròl. Ugyanìgy van a fèrfi-no kapcsolatokban is szifilisz, aids, vèrbaj, vagy ki mire gondol, csak arròl kevesebbet lehet hallani. Mint, amikor egy hìres ember lesz halàlos beteg ès mindenutt (hìradò, fòrumok, beszèlgetos musorok, ràdiò, ùjsàgok) csak ròluk lehet hallani. De, ha valaki kozulunk, egyszeru halandòk kozul ràkban meghal, arra csak a csalàdja, a baràtai emlèkeznek ès nem fogja a sajtò hònapokig hajtogatni az esetet.

Most is csak annyit tudok hozzà fuzni a helyzethez, hogy rèszemrol szabadok azt tenni, amit helyesnek tartanak, engem pedig felejtsenek el, mivel èn a pasikat szeretem. Helyesebben egy pasit, ìgy mèg azok is megkìmèlhetnek.

1060. bede4c43e8 (válaszként erre: 1058. - 1cb261dabd)
2008. ápr. 2. 17:36

Csak példa volt a gyerekvállalás kérdése.

Sajnos társadalmi elvárás a gyereknemzés, ahogy elnézem például az ilyen témára vonatkozó szavazásokat, abból azt szűröm le, hogy egyenesen elítélendő az, aki nem akar gyereket. Mi ez, ha nem társadalmi elvárás? Amúgy meg nem ösztönös az utódnemzés vágya, sok embert ismerek, aki nem vágyik gyerekre (tudat alatt sem). De ez már a homoszexualitáson túlment, úgyhogy ennyit a témáról.


Csak azt mondtam, hogy az aktuális társadalmi normarendszertől vagy aktuális csoporttól eltérő a deviáns viselkedés. Aktuális, azaz éppen ahol él, hiszen létezik olyan társadalom, ahol férfi és férfi közötti szexuális viszony társadalmi norma. De ott más a deviáns viselkedés.

1059. spinneli (válaszként erre: 1057. - Bede4c43e8)
2008. ápr. 2. 16:37

a deviancia kérdése szerintem sem egyéni döntés kérdése.

egy általánosan eltérő magatartás jó vagy rossz megitélése viszont igen.

1058. 1cb261dabd (válaszként erre: 1057. - Bede4c43e8)
2008. ápr. 2. 16:17

a homoszexualitás nem szimplán egy nézet szerintem. és ez így eléggé le van egyszerüsítve, hogy az én szemszögemből ő, az ő szemszögéből én vagyok a deviáns. egyébként ennek az mond ellent, hogy a legtöbb homoszexuális azért vágyik gyerekre. tehát nem hizsem, hogy szerintük a gyereknemzés deviáns, mivel pont ezt mondom, hogy az utódnemzés és nevelés az ösztönös. én ezt nem elvárásnak ítélem meg. elég fura lenne a társadalom normarendzser nélkül, egy teljes anarchia uralkodna. de lényegtelen, ez pont hogy nem normarendszer, hanem a természet rendje. szerintem ez nagy különbség.


tudom hogy nem mondtad, nem neked szólt, csak véleményt mondtam.

1057. bede4c43e8 (válaszként erre: 1056. - 1cb261dabd)
2008. ápr. 2. 15:58

Erre mondtam, hogy nem a mi reszortunk eldönteni mi a deviáns és mi nem. Ha Te is egy egyed vagy, egy homoszexuális is egy egyed, nézeteitek különbözőek. A Te szemszögedből deviáns az ő szexuális beállítottsága, az ő szemszögéből a gyereknemzés a deviáns. Nem a társadalmi, vallási, evoluciós, bármilyen elvárás a lényeg. Tulajdonképpen ez is csak egy elvárás.


Pusztán arról van szó (a devinancia maga), hogy a társadalom, vagy közösség normarendszerét nem követi, máshogy tesz, mint, ahogy elvárják tőle. Tulajdonképpen egy-egy vallás is ide tartozik, vagy pl. a hajléktalanok. Egyszerűen nem a társadalmi normáknak megfelelően tesz.


Eddig sem mondtam, hogy kiközösíteni kéne a homoszexuálisokat (éppen mellettük kampányolok :))

1056. 1cb261dabd (válaszként erre: 1055. - Bede4c43e8)
2008. ápr. 2. 15:48

a szexualitás soha nem a fajfenntartás miatt volt élvezendő. én nem eldönteni akarom, de ezek tények. elfogadható, de attól még deviáns viselkedés ha egy férfi férfivel szeretkezik. az állatvilágban lévő homoszexualitás is deviáns viselkedés, én nem kétlem, hogy ez létezik, hogy ez előfordul, de tény, hogy nem hiába másságnak nevezik.

de közelítem máshonnan. az, hogy a férfi test a női testbe passzol bele, az hogy utódot nemzeni csak két ellentétes nemű ember képes nem véletlenek. megközelíthetjük vallási oldalról, hogy a nő a férfi oldalbordájából teremtetett, és arra, hogy népesítsék a földet, vagy megközelíthetjük az evolúció oldaláról, és mindkét eset oda vezet, hogy az azonos neműek együttléte deviáns.


viszont nem értek egyet azzal, hogy bántani vagy kiközösíteni kell a homoszexuálisokat, mert minden homoszexuális embert igencsak megvisel az, hogy ő más, és segíteni kell neki feldolgozni, és megtalálni az életre szóló boldogságot, nem még jobban a földbe döngölni.

1055. bede4c43e8 (válaszként erre: 1054. - 1cb261dabd)
2008. ápr. 2. 15:32

Értem, hogy nem támadni akarsz, de nem betegség.

Manapság a szexualitás nem éppen a fajfentartás miatt élvezendő. Bár lehet, Te így gondolod, hogy csak akkor bújunk valakivel ágyba, ha utódot akarunk nemzeni, de többen úgy gondoljuk, pusztán az élvezet miatt is.

Hogy mi deviáns és mi nem a szexualitásban, azt meg nem mi ketten fogjuk eldönteni, hanem mindenki a saját normái szerint ítéli meg saját tetteit. Másokét megítélni nincs jogunk.


Lehet nem természetes, de ha a természet felől nézzük, az állatvilágban is fellelhető homoszexuális viselkedés sőt bizonyos vallású embereknél is. Számukra teljesen normális viselkedés.


Ha létezik is gén, ami felel ezért, még nem találták meg.

Ha létezik, akkor örökölhető, de mivel a homoszexuális embereknek (döntő többségben) nincs utódja. Ha örökölhető, akkor a felmenőkben is elő kellett fordulnia homoszexuális viselkedésű embernek. Ha ilyen nem volt, még elnyomott formában sem (a férfi a férfiakat szereti, de társadalmi elvárás miatt nősül, szaporodik), akkor honnan örökölte.

Genetikai mutációra utaló nyomot sem találtak.

1054. 1cb261dabd (válaszként erre: 1053. - Bede4c43e8)
2008. ápr. 2. 15:13
ismétlem, nem támadok valakit azért, mert más nemhez vonzódik, de ez deviáns viselkedés, ezt nem tudod szépíteni. nem természetes, és az emberi testet nem rendeltetésszerűen használja. ez így van. ellentmond minden természetes, ösztönös és fajfentartó életmódnak. márpedig az ember ösztönből törekszik a fajfenntartásra. ha valaki nem így viselkedik, akkor azért felelős valami.
1053. bede4c43e8 (válaszként erre: 1052. - 1cb261dabd)
2008. ápr. 2. 15:05

Úgy tudom nem a gének tehetnek arról, hogy valaki meleg lesz vagy sem. Amúgy nem betegség a homoszexualitás. Azért mert más, mint mi, azonos neművel bújik ágyba, mi meg az ellenkező nem képviselőivel, ettől még nem beteg valaki, pusztán más a szexuális érdeklődése.


Az AIDSről is más tudok, valóban egy homoszexuális embernél mutatták ki legelőször, de valahogy azért csak be kellett az állatvilágból kerülnie a betegségnek az emberek körébe. Tudtommal egy majmotól.

1052. 1cb261dabd (válaszként erre: 1049. - B46d5f17a9)
2008. ápr. 2. 13:07
a betegséget nem úgy értem, hogy mániákusan betegek hanem puszta tényként írom, és tisztán csak orvosi szempontból. betegség azért, mert abszolút génhiba miatt van. nem gond, nem ezt mondom, nem támadom őket, a saját unokatestvérem is meleg, ezért írom csak tényként. olyan betegségek és fertőzések terjednek el az egynemű párok között, amik igen veszélyesek, és nem is tudunk róluk. de alapjában az aids is innen ered.
2008. ápr. 2. 03:19
Teljesen elfogadom. Ők is emberek, léteznek és élnek. Ilyen is van.
1050. VIKI01
2008. ápr. 2. 02:50
közömbösek számomra:nem ítélem el őket.
1049. b46d5f17a9 (válaszként erre: 1048. - 1cb261dabd)
2008. ápr. 2. 02:44

Azèrt, mert valami fura a szàmunkra, vagy nem a mi meglàtàsainkkal megegyezo mèg nem feltètlenul betegsèg. Ez kissè irracionàlis. Betegek a màniàkusok, az eroszakot kedvelok, a pedofilok, a nimfomànok ès valahol a tomegszexet rendszeresen uzok is. Az ugyanolyan nemueket kedveloket nem feltètlenul tartanàm annak, ha pàrkapcsolatban èlnek ès nem vàltogatjàk partnereiket minden nap - az màr lehet beteges kènyszerbol.

Egyèbkènt pedig csak azt mondhatom, hogy tolem vàljèk egèszsègukre, ha nekik ìgy jò, lènyeg, hogy az èn vàlasztàsomat ne kèrdojelezzèk meg ès mèg vèletlenul se pròbàljanak meg hozzàm a baràtsàg hatàrain kìvul kozelìteni. En mindenkèppen a pasikat kedvelem (helyesebben csak egyet, ès nèha Nicholas Cage-el àlmodom, de ez titok.)

2008. ápr. 2. 01:36
persze, el kell fogadni őket, de azért tudni kell, hogy beteg emberek. ezt nem rosszból mondom, de maga a homoszexualitás egy betegség. kezelni persze nem lehet, nem szabad erőltetni sem, elfogadni lehet. de sajnos a mai igen liberális világban van aki nem is biztos, hogy annyira meleg, mint ahogy úgy tesz. és ez nem jó, szerintem ez rossz irányba megy. ezzel nem kell felvonulni, nem kell hirdetni, hogy ugyanaz, mert nem igaz. sajnos.
1047. csutora13
2008. márc. 19. 21:34
Én elfogadom őket.Ők is emberek.Persze szerintem abszolút úgy helyes,ha olyan helyen ismerkednek,ahol azonos beállítottságú emberek vannak.Így elkerülhetők a kellemetlenségek.
1046. eva25 (válaszként erre: 1045. - Ab4b6bc17d)
2008. márc. 19. 21:32
Nagyon igazad van. Elfogadni kell őket,mert pont olyan emberek mint mi, csak más a szexuális érdeklődésük. Sokan diszkrétek, nem kihivalkodó a viselkedésük.
2008. márc. 19. 17:38

Sziasztok! Én nem ítélem el őket. Semmi bajom velük, amíg a barátságomon túl mást nem akarnak tőlem. A másságukat leszámítva ugyanolyan emberek, mint mi. Mondhatnánk azt is, hogy nekik mi vagyunk mások :)

Szóval szerintem, amíg diszkréten kezelik a szexuális beállítottságukat, addig senki nem szólhat rájuk semmi rosszat. Valamiért a gyümölcsfagyi jutott róla eszembe. Én a csokiért vagyok oda, de elfogadom, ha más pl. az epreset szereti. Szíve joga!

2008. márc. 11. 18:56
Szerintem ugyanolyanok,mint a többi ember,szóval elfogadom őket.Az más kérdés,hogy én nem tudnák velem egyneművel lenni.
1043. jázmin18
2008. márc. 11. 14:04

Sziasztok,


Érdekes a téma,kiváncsi vagyok a véleményetekre egy szülő mennyire tudja befolyásolni a neveléssel a gyermeke felnőtt kori hajlamait,vagy genetikailag is öröklünk e ezirányú befolyásolhatóságot?

Engem konkrétan szigorúan/konzervatívan neveltek mégis lett egy barátnőm..persze család/férj mellett...

1042. 14775640c4 (válaszként erre: 1041. - 0260f21e84)
2008. márc. 4. 07:20

igen úgy, mivel egy csecsemő még tudatlan uj neki a világ könnyebben tud kapcsolatot teremteni mert tud nyitni emberek felé,mig egy kiskamasz ő hiába vágyik családra de belül lázadó és nagyon de nagyon profinak kell lenni hogy tudja az ember kezelni ha pl az első héten a fejemhez vágja hogy ne dumálj nem te vagy az anyám :)))

mig egy csecsemőnek elég ideje van megbarátkozni a gondolattal hogy nem én vagyok az anyja

és ha kellő szeretetet adok felé akkor azt látja majd hogy lehet nem én vagyok az anyja de jobb vagyok mint aki szülte


én igy értettem végül,akkor csak rosszul fogalmaztam

1041. 0260f21e84 (válaszként erre: 1026. - 14775640c4)
2008. márc. 3. 18:45

Az iranyitast ugy ertetted, hogy konnyebb kialakitani a kotodest egy ujszulottel mint egy kiskamasszal? Akkor egyetertek.

De az hulyeseg, hogy mazli, ha nem tudja meg, hogy orokbefogadott. Minel hamarabb megtudja, annal jobb. Ez egy hatalmos dolog az eletukben, hogy lehetne ezt eltitkolni? Es miert? Joga van, hogy tudjon arrol, kitol szarmazik.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook