Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a hálózatépítés(MLM) erejéről? fórum

Mi a véleményetek a hálózatépítés(MLM) erejéről? (beszélgetős fórum)

73. Icus
2008. jan. 10. 08:36
Most nézem sorra, egybe írtam, hogy meg akarsz győzni!:)) Bocsi. Csak nagyon írtam ...
72. Icus (válaszként erre: 69. - Hotyka)
2008. jan. 10. 08:34

Nem téged pocskondiázunk!! Mi a hálózatokról beszélünk!!! Te egy hálózat tagja vagy és hiszel benne!! Szíved joga!:)) Nem is erről van szó! Te megakarsz győzni a te igazdról, mi megakarunk győzni a mi igazunkról és közben elszabadulnak az indulatok:((

Te megakarsz győzni róla, hogy amit te használsz az milyen jó én meg akarlak győzni, hogy ez hülyeség, holott ki sem próbáltam. Miért nem? Több csalódás miatt, a drága ára miatt, előítélet miatt... Túl drágának tartom ahoz, hogy próbálkozzam vele:( számomra taszít a körülötte levő "biznisz". Ha valóban olyan jó termék lenne és minden rendben lenne vele világhírű lenne!!!! A vízcsapból is ez folyna. Az számomra is elgondolkodtató, azonban, hogy ezt a FLAMAX-terméket, több orvos is nyiltan ajánlja. Főleg tumoros betegeknél. Több hozzászóló elmondta a véleményét, de messziről jött ember azt mond amit akar, gondolom én örök pesszimistaként!:(( Mindjárt arra gondolok, csak nem forgalmazó?:(

2008. jan. 10. 08:34

én soha nem írtam azt,hogy bármilyen gyógyszert is szednék......



csak a saját tapasztalataimat írom...én szerettem volna megtudni egy cégről valamit,de a szerencse mellémszegődött és 50 cégről tudtam meg mindent,ami fontos volt az én tisztánlátásomhoz. és egyébként nem a termékeket kezdtem el negatívan illetne,magáról az mlm-ről írtam le valamit.de ez a vita arra sarkallt,hogy írjak egy cikket két szuper termékről,mintegy összehasonlításként.ha lesz egy kicsit több időm,meg is teszem. :)

70. hotyka (válaszként erre: 67. - Icus)
2008. jan. 10. 08:29

Na látod, ez volt az első igaz hozzászólásod! Gratulálok!:-)

Képzeld már el, hogy ez így megy annál a cégnél is, ahol én a termékeket veszem, ott is visszaadják az árát!!

És nem veszek semmilyen gyógyszertári dolgot, sose.

Minden mondatod igaz: Igen, minden termék szájhagyomány útján terjed, kinek mi vált be és mi nem. Ha nem vetted volna észre, én is erről beszéltem az eleje óta!

Hogy azt ajánlom másoknak, ami nekünk már bevált! És nem szólítok le úton-útfélen boldog-boldogtalant, hogy vegyél már valamit!

És nem hívok senkit 10.000 ft-os bulira, meg semmilyenre! Nehezen értitek itt meg, amiről beszéltem, úgy látszik.. de sebaj.

69. hotyka (válaszként erre: 66. - Icus)
2008. jan. 10. 08:24

Hát igen...vannak ilyen termékforgalmazók....

De könyörgöm! Nem kell mindenkit egy kalap alá venni! Ez is emberfüggő, hogy ki hogy áll hozzá a dolgokhoz.

Engem nem is ismertek, mégis pocskondiáztok.

Én nem ebbe a kategóriába tartozom, ha ismernél, tudnád....

68. hotyka (válaszként erre: 65. - E71af41436)
2008. jan. 10. 08:20

Undorító a hozzászólásod, ehhez nincs mit hozzáfűzni, levonom belőle a következtetést:-)))

Nem tűröm el, hogy sértegess engem, hogy jössz te ehhez????????? Nem is ismersz engem!!!

Idézlek:


"ja és az orvosok.miért van az,hogy az én orvosom sosem ajánl ilyen terméket? bizti az enyém libáért vette a diplomáját...."


Egy szóval nem mondta senki, hogy minden orvos ismeri kishazánkban.

Hihetetlen, ahogy itt hozzááll mindenki ehhez, erre nem tudok mit mondani sajnos...

De tudod, nem is érdekel, egyáltalán!!

Engem 1 dolog érdekel kizárólag: hogy a gyerekeim egészségesebbek, mint valaha, és nem kell erre reagálni, semmit, szedjétek csak a gyógyszereket és jó egészséget itt minden "kedves" embernek, aki ismeretlenül lenézi és ócsárolja a másikat!!!!

Ezzel befejeztem.

Gondoljon mindenki, amit akar, én azért jöttem ide, hogy elmondjam a tapasztalatunkat, nem pedig vitázni.

Ezt innentől kezdve meghagyom nektek.

67. Icus (válaszként erre: 57. - Hotyka)
2008. jan. 10. 07:43

Az Avon-ról és a termékeiről annyit. Ha, valami nem jön be neked, visszaveszik és visszaadják az árát. Ha, veszel a gyógyszertárban egy márkás terméket, és nem jön be, vagy alergiásan reagálsz rá nem adnak vissza semmit. A gyógyszertári termékről, mit tudsz? Mit tudsz megállapítani az öszetevekből?? Látod a dobozon az összetételt? Mit mond neked? Nagyon kevés az az ember aki a vegyészrészébe beleássa magát. Minden termék szinte szájhagyomány útján terjed. Kinek mi vált be és mi nem.


Nem vagyok semmilyen hálózatnak sem tagja. Ezt fontosnak tartom kijelenteni. Avontól egy arckrémet veszek, ami az én bőrömnek nagyon jó. Iszonyatosan száraz, víz és zsírhiányos a bőröm. Nagyon nehezen találtam meg ezt a krémet is. Tehát nem vagyok AVON-FAN.:)

66. Icus
2008. jan. 10. 07:36

A férjem bízik és hisz a FLAVAN MAX lekvárban. Rendelt nekem is, hogy probáljam ki. Még nem kaptam meg, de már az egyik "forgalmazója" szólt lesz egy előadás Balaton valahol 10.000Ft.-/fő befízetésével. íííííezért szállást és teljes ellátást kapok (1 éjszaka). Egy 1 órás előadást kell végighallgatnam és utána egy klassz bulin vehet részt. Mondtam, kösz nem!

A másik "forgalmazó" tegnap hívott. Itt a városban lesz egy előadás, ha érdekelne az anyagi része is a dolognak!:)) Ennyit a terézanyáskodásról!:(( Még ki sem próbáltam, de érdekel-e az anyagi része?:((

65. e71af41436 (válaszként erre: 64. - Icus)
2008. jan. 10. 07:28

pontosan!

akkora ereje van egy -egy ilyen mlm tagnak,hogy simán elmehetne anettka tévéjébe telefonon kersztül gyógyítasni....merthogy ugye van aki azt is megeszi.... :DDDDDDDD



ja és az orvosok.miért van az,hogy az én orvosom sosem ajánl ilyen terméket? bizti az enyém libáért vette a diplomáját....

64. Icus
2008. jan. 10. 05:00

Vajon, hány orvos praktizál ma kishazánkban?


Ez csak igy megy? Oda állítok egy céghez és beszélek egy-két "valamilyen orvossal".akik természetesen, nekem földi halandónak készségesen válaszolnak?


Egyébként ez a fórum, nem a termékekről szól. (Bár én megnevezem a termékeket ami érdekel, a félreértések elkerülése miatt:)), Ha gond, akkor majd a moderátor ugyis kiradiroz)

Tehát, ez a fórum a hálózatépítés erejéről szól.


Az pedig ahogy látom "bazi erős", valamint a hálózat tagjait "Teréz anya tulajdonságaival ruházza fel"

63. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 62. - Hotyka)
2008. jan. 9. 21:42
Ez az a bizonyos aloe ceg, aminek F-el kezdodik a neve?
62. hotyka (válaszként erre: 61. - E71af41436)
2008. jan. 9. 21:32

Ez az utolsó válaszom, mert elegem van ebből már....

Képzeld, egy rokonom ajánlotta, mert neki segített, és utána igen, képzeld, beszéltem személyesen a cég orvosai közül egy párral,( mert van ám nekik vagy 8000 magyarországon:-)), de nem azért, mert nem bíztam a rokonomban, hisz láttam a változását, hanem csupán azért beszéltem dokival, mert megkérdeztem, hogy az én bajomra konkrétan melyik terméket ajánlja a sok közül. Hát képzeld, így történt.:-)

Ha megkérhetlek, ne írj nekem többet, mert már kicsit unom ezt az egész vitát e körül, ami tök felesleges, mert mindenki azt csinál ugye, amit akar....

2008. jan. 9. 20:34

gondolom mielőtt elkezdted a termékek használatát,100%-osan tájékozódtál,bevizsgáltattad és konzultáltál 50 orvossal.

nem pedig egy ismerősöd egekig magasztaló magával ragadó demagóg dicshimnuszát hallgatva döntöttél a kipróbálás mellett.....

60. hotyka (válaszként erre: 58. - E71af41436)
2008. jan. 9. 11:37

Jajjj, bocsika, azért egy valami még eszembe jutott:-)

Te mondd....a tv-ben mindent elhiszel, amit naponta százszor nyomatékosítanak (hogy a te szavaddal éljek:-)), hogy milyen jó, és szuper, és vedd meg, mert ez neked kell!

És te meg is veszed, mert hát azt ugye reklámozták, az már akkor nem lehet rossz! Ugye?

te is ezek közé tartozol, ugye?:-)))

Szóval erről ennyit, hogy mit jelent az, hogy (ismét téged idézzelek): messziről jött ember azt mond, amit akar:-))))))

Gratulálok, ha te is népesíted az okosok táborát, akik mindent elhisznek amit a tv-ben látnak, de ha valaki ajánl nekik valamit, ami bevált, akkor lenézik, mert úgy gondolják, ők okosabbak, és jobban tudják, hogy mi a jó! mert hát a tv-ben látták!!:-D:-D

Na szia.

59. hotyka (válaszként erre: 58. - E71af41436)
2008. jan. 9. 11:30

Nem tud érdekelni, hogy te mit gondolsz arról, amit mondok...

a példámról annyit, hogy tudom, hogy az is mlm...DE!

Úgy látszik, nem értetted meg a lényeget, nem erről volt szó!

Hanem pont arról, hogy nem kellene lenézni azokat, akik becsületesen állnak másokhoz, mások érdekeit is figyelembe véve, és nem CSAK a pénz hajtja őket, hogy eladok bármit, csak vegyétek, de fogalmam sincs , hogy mi micsoda!!!

Úgy látszik, nehezedre esik megérteni előző hozzászólásomat, de ez már a te gondod:-D

58. e71af41436 (válaszként erre: 57. - Hotyka)
2008. jan. 9. 08:48

én specko attól vagyok rosszul,hogy az emberek akik nyomatékosítani akarnak valamit mindig azzal jönnek,hogy ők beszéltek 100 orvossal,neki van egy barátnője akivel ez történt,neki van egy rokona akivel az történt.

erre és az egész mlm-re csak annyit tudok mondayni: messziről jött ember azt mond,amit akar......



ja.....és mellesleg az általad említett avon is mlm.....

57. hotyka (válaszként erre: 56. - E71af41436)
2008. jan. 8. 19:08

Bocs, de nem vagyok elvakult!

És mit gondolsz, elítélendő az, hogy nem ajánlok olyan dolgot másoknak, amiről nem vagyok elég tájékozott? Elítélendő, hogy szeretnék a termékekről minnél többet tudni?? Úgy látom, szerinted az...

Vagy pedig azt gondolod, hogy ez is csak mese, igaz?

Szerintem ezt gondolod...

Most akkor mondok egy nagyon csúnya, de jó példát erre: egy kozmetikai cuccokat katalógus útján forgalmazó, 4 betűs cég, első betű A, utolsó N, (biztos mindenki tudja, miről beszélek) termékeit ugye millióan vásárolják, katalógusból, úgy, hogy semmit az ég világon nem tudnak a termékről, csak hogy szép, meg jó, meg hogy akciós!

De nézd meg a katalógust és vegyél valamit, mert most egy csomó minden akciós áron van benne!! Ezt így árusítják ugye a forgalmazók.

Abszolút semmit nem lehet tudni a termékekről, se hogy mi van benne, se semmit! de azért baromi nagy kereslet van ám rá, mint tudjuk ugyebár.

Drága anyukám is vett egyszer belőle egy arckrémet, mert ugye akciós volt, és tuti szuper , meg minden, és az első használat után úgy feldagadt az arca tőle, hogy azonnal orvoshoz kellett vinni!!!!

Akkor meg miről beszélünk itt???

Az az elítélendő, ha én eljárok ilyen előadásokra, (amit neves orvosok tartanak), hogy minden lehetséges infót megtudjak, hogy biztonsággal tudjam ajánlani másoknak, vagy inkább ezt tartod annak, hogy felelőtlenül árulnak egyesek katalógusból mindenféle terméket, csak a kezedbe nyomják, és szólj, ha kérsz valamit!

ETTŐL ROSSZUL VAGYOK!

Na ezen gondolkozz el akkor...

56. e71af41436 (válaszként erre: 46. - Hotyka)
2008. jan. 8. 17:14
ezt már az elején megfigyeltem. a legtöbb elvakult mlm-es azt mondja,hogy ők bizony külön kis kutatásokra és előadásokra jártak,hogy ezen termékeket megismerjék....
55. e71af41436 (válaszként erre: 44. - Hotyka)
2008. jan. 8. 17:12
nos,én belemerültem.és ezért mondom amit mondok...
54. Icus (válaszként erre: 53. - Icus)
2008. jan. 8. 14:54
Nem is ez a lényeg. Melyik hálózatról beszélsz, még mindig nem mondtad el?!
53. Icus (válaszként erre: 46. - Hotyka)
2008. jan. 8. 14:53
Nem azt mondom, hogy hazudsz. Csak az asthma, (szerintem)nem gyógyítható. tünetmentessé tehető, ki lehetnőni, de gyógyítani...? Igen az én gyermekkemmel történt. Az orvos megkérdezte miért kentem be vele? De, hangsúlyozom, egyetlen egy orvos sem vállalta fel, nyiltan, hogy attól a készítménytől fulladt be a gyermekem. A lépcsőházunkban szóltam az ismerősömnek, ne használd ezt a kenőcsőt mert a fiam fenn van Pesten a Szabadsághegyen, annyira befulladt. Válasz: Már késő, a gyerekét éjjel bevitte a krházba, mert ő is bekente. Hoszen annyi jót hallot róla!:(
52. 4726e582cf (válaszként erre: 49. - 4726e582cf)
2008. jan. 8. 14:45
bocs ez kimaradt... vagy nincs a családban valaki, aki forgalmaz ilyesmit...
51. a900f63755 (válaszként erre: 48. - Hotyka)
2008. jan. 8. 14:25

Ez is természetes összetételű.Sajnos abban a világban élünk, hogy nekem a szívem joga mellé, azért apénztárcám is beleszól, hogy mit is vehetek meg a gyerekeimnek.Biztosan van jobb is, ezért nem is írtam, hogy melyik az, csak az, hogy a reklámdíj, amit olyannyira hangoztatott ez az illető, hogy az drágítja meg a termékeket, nincs az ő általa ajánlottakon és mégis jelentős számomra a különbség anyagi és mennyiségi szempontból.

Hangsúlyozom, hogy SZÁMOMRA.

50. a900f63755 (válaszként erre: 47. - A900f63755)
2008. jan. 8. 14:21

A szüleim csinálták az Amway.Szuper jó dolgok voltak benne, iszonyat magas áron.

Biztos aki elkezdi, aki először, még jókor van megfelelő helyen, annak megy, de mire hozzánk elér, addigra már mindenki legyint, hogy ja már hallotttam, nem érdekel.

Az sem tetszett pl. a dologban, hogy ez az illető úgy jutott el hozzám például, hogy a myVipen egy hölgy ( akinél előtte járt és az nemet mondott ) engedélye nélkül, de rá hivatkozva,írt az összes ismerőseinek, amiben megkérdezte érdekelne-e egy ajánlat, amivel az életszínvonalam emelkedhetne.

Azóta ( ennek lassan 4 hónapja ), erről az illetőről nincs hír, pedig akkor nagyon azt mondta, hogy ebben a dologban a kapcsolattartás, az egymás segítése a legfontosabb dolog, mert csak így működhet mindenki számára kielégítően a rendszer.

Ennyi az én tapasztalatom és véleményem.

49. 4726e582cf (válaszként erre: 35. - Hotyka)
2008. jan. 8. 14:20
Nem mondtam, hogy nem vásárolok ilyen terméket, vagy nem vagyok egy ilyen hálózatnak sem a tagja, de nem ajánlgatom senkinek... csak kérdeztem, hogy miért is éri meg egyáltalán, aki a hálózatépítéssel foglalkozik...
48. hotyka (válaszként erre: 47. - A900f63755)
2008. jan. 8. 14:19

Csak az ára számít, vagy az is, ami benne van?

Mihhez képest olcsó a reklámozott, ez egy jó kérdés...

Mindenkinek szíve-joga eldönteni, hogy mit ad a gyerekének...én a mesterséges reklámozott helyett a természetes összetételűt választottam.

2008. jan. 8. 14:10

Engem nemrég keresett meg egy illető hasonlő ajánlattal.Nem MLM, nem Amway, de a lényege ugyanaz.

Biztosan jók a termékeik, mert ki nem próbáltam.Szintén díjnyertes, bevizsgált, mindenféle elismerést nyert termékekről van szó.

Elmondta nem a vásárlásból van a pénz.Azt is elmondta, hogy nem igényel anyagi befektetést.

Ahhoz, hogy én ajánljam bárkinek, nekem magamnak kell kipróbálnom.Ha már kipróbálom, akkor pénzt fektetek bele, azért, hogy megvegyem és kipróbáljam.Plussz ha tényleg foglakozni akarok a dologgal, akkor 100.000 ft-ba kerül a kezdő csomag, ami állítólag többszörösen behozza az árát, ha sikeresen túl tudok adni rajta.Akkor hol is van az, hogy nem igényel anyagi befeketést?

Ehhez még az volt a szép, hogy az illető itthagyott egy kis anyagot a cégről és a tájékoztató végén kerek-perec elmondták, hogy 100.000 ft a beugró csomag, ami kell az induláshoz.

A másik, hogy ő már azon a szinten áll az elmondása szerint, hogy a cég kocsijával járhat.Akkor kérdem én miért kér vissza egy bárki által másolható dvd-s reklámanyagot ( ami 70 ft -200 ft közötti befektetés a számára )?

Másik momentum,ami még tetszett:

Én a gyerekeknek ( 3 gyermek ) egy tv-ben is reklámozottt vitamint veszek, ami 60 szemes és az ára 1100 ft max.Ebből napi 1/4 tablettát kell adni nekik.Ez azt jelenti, hogy 3 hónapig elegendő.

Konkrétan rákérdeztem, hogy akkor ajánljon valamit.Eredmény: az ő termékeiből 1 gyereknek kellene vennem 2 dobozzal, hogy 1 hónapra elegendő legyen, az árkülönbözet pedig 1 dobozra nézve majd 1,5x-es.Pedig ugye elvileg az általa ajánlott terméken pl. nincs rajta a reklámdíj, illetve a kis és nagykereskedelmi árrés.Akkor miről is beszélünk?

Én a saját és a szüleim tapasztalatából okulva, kerülöm az ilyen ajánlatokat.

46. hotyka (válaszként erre: 45. - Icus)
2008. jan. 8. 14:06

Azért háborodtam fel, mert neked ugye meg másnak is jogotok van kételkedni, és mindenfélét mondani ezekről, én meg már rögtön hazudok, ha azt mondom,hogy egy ismerősöm kigyógyult az asztmából??

Miért mondanám, ha nem lenne igaz?

Erre voltam egy kicsit ideges.


Nem gondolkoztál még azon, hogy azok a termékek, amiket annyira reklámoznak, vajon miért van szükségük állandó reklámra? És vajon minden igaz, amit mondanak róla? mert egy csomó marhasággal megetenek bennünket a reklámok által, én konkrétan nem igazán hiszek az agyonreklámozott dolgokban, de ez most mindegy.

ha a történet, amit leírtál, a te gyermekeddel esett meg, azt nagyon sajnálom, de ettől függetlenül még nem minden termék rossz, nem lehet egy kalap alá venni az összes ilyet.

Persze megértem, hogy kételkedsz , ha volt ilyen rossz tapasztalatotok...ez szomorú:-(

Én sem adok bármit a gyerekeimnek, elhiheted, hogy nem felelőtlenül játszadozom ezekkel a termékekkel, mielőtt elkezdtük szedni, hónapokon át csak azzal foglalkoztam, hogy utánajárjak mindennek, a gyártótól kezdve az összetételen át mindennek.

És amikor úgy láttam, hogy minden szempontból megbízható, akkor kezdtem csak el adni nekik.

Értesz engem? És rengeteg orvosi előadáson voltam ezekkel kapcsolatban, úgyhogy nem mondanám, hogy járatlan vagyok e téren.:-)

De igazad van, ha valakinek egyszer rossz tapasztalata lesz ilyenekkel, akkor teljesen érthető, hogy kételkedik mindenben...

45. Icus (válaszként erre: 44. - Hotyka)
2008. jan. 8. 13:35

Nem értem miért háborodsz fel? Te leírtál valamit amire én reagáltam. Szépen nyugodtan kérdeztelek. nem kiabáltam, nem háborogtam. Probállak megérteni.


Még mindig nem mondtad konkrétan melyik hálozatról beszélsz. Mert ugye az MLM az egy "gyüjtő fogalom" vagy nem?


Visszatérve az asthmás gyerekre. Amikor a gyermeked oxégén palackon vagy lélegeztetőgépen van és csővek állnak ki belőle nem hiszem hogy "ilyen" készítményekre fanyalodsz. Amikor az úgy reklámozott terméktől "hogy ha bekened a gyermeked mellkasát jobban kap levegőt, nem fog fulladni" a gyermeked a korházban köt ki, azonnali szteroidinjekcióval és lélegeztetővel kombinálva, meggondolod mit adsz neki és nagyon elkezdesz kételkedni mindenkiben és mindenben:((

44. hotyka (válaszként erre: 42. - Icus)
2008. jan. 8. 13:05

Na ezt itt és most fejezzük be, azért ne nézz már engem hülyének!! Mindennek van határa!

Mit képzelsz??????

Mégegyszer kérdezem: volt-e már valaha mlm tapasztalatod: belemerültél valaha a témába, hogy tudd, miket beszélsz?

Na ennyi, és hagyjuk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook