Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a hálózatépítés(MLM) erejéről? fórum

Mi a véleményetek a hálózatépítés(MLM) erejéről? (beszélgetős fórum)

2008. febr. 29. 11:05

Hello Evribádi :)

Csatlakozom valamelyik előttem szólóhoz, aki azt mondta, hogy jót szórakozott ezen a topicon. Tényleg nagy kedvem lenne titeket egy nagy szobába bezárni, és ki nem engedni addig amig mindenki nem hajlandó a másik véleményét meghallgatni........ Tényleg elbeszéltek egymás mellett.


Tudom, fogadatlan prókátornak kuss:), de azért néhány gondolat, ami közben eszembe jutott, a hozzászólásokból:


Magam is azt gondolom, hogy az MLM sajnos baromira le van járatva és a cégek sajnos még ma sem figyelnek oda arra, hogy ne mindenkit vegyenek be a hálózatba. Szerintem itt a nagy hiba.


Hangsúlyozom, nem vagyok egyik hálózat ügynöke sem, de beléptem az flp-be azért, hogy ne kelljen várnom arra, hogy majd valaki hozza nekem a terméket, ha szükséges. De néha tényleg nekem is forog a gyomrom egyesek dumájától. De könyörgöm, ettől nem a termék szar.


Miért hiszek a hálózatokban?

A múltkor elmentem porszivót venni egy nagynevű budaörsi elektronikai szaküzletbe. Tudtam, hogy samsungot a karok venni, az ára 39.000 körüli volt, sötétkék. Megláttam ugyanazt 29.000 ért bordóban. Kérdeztem az eladótól, mi a különbség? nem tudta megmondani. Mondtam, sebaj, segitsen választani, a lényeg, hogy porzsák nélküli legyen, baromi erős, könnyű. Elkezdett lebeszélni a porzsák nélküliről, elkezdte ár alapján bemutatni a kirakott modelleket. Technikai adatokat egyikről sem jutott. Már a Budapest tábla után voltam, amikor elkezdtem röhögni a kocsiban, hogy basszus, nem vettem porszivót, mert úgy összezavart ez a majom :).

Szóval, elvileg egy hálózati tanácsadó minden kérdésre választ tud adni, attól tanácsadó, hogy eetleg mást ajánl, mint amit én szeretnék, mert felméri az igényeimet. és bizzunk benne, hogy jobban ért hozzá, mint én, hisz elvileg ő a szakértője a témának. Ha nem igy van, na akkor iszkiri valaki máshoz, mert akkor ez robot, aki csak azt tudja szajkózni, amit beletöltöttek.


Valaki azht irta, hogy akkor inkább Lenkei vitamin, mert az legalább magyar termék! Aha, a forgalmazó magyar, a vitaminokat egyelőre Amerikában gyártják :). Tudom, mert a barátom most nyitott egy boltot. És nem azért mondom, hogy egyetértek, jó a Lenkei vitamin, hanem azért, mert amióta szedem, nem voltam taknyos sem, ennek négy hónapja.

192. 18235c4fc5 (válaszként erre: 191. - E705c6236c)
2008. febr. 23. 18:29

Igen, igazad van.


Amúgy a piramisrendszer és az mlm-hálózatok közti különbségeket rendkívül szemléletesen leírja Don Failla, sok jó könyvet kiadott az mlm-ről.

191. e705c6236c (válaszként erre: 190. - Tina68)
2008. febr. 23. 17:38

Szia !


Én teljesen egyetértek Veled !!! Itt sokan felhozzák ezt a 'piramis' dolgot, de azt kell mondjam, nem igazából tudják mit beszélnek ! Bocsánat tőlük, de ez van !!

Akik egy kicsi fáradságot vesznek, és megefelelő embert találnak arra, hogy megísmertesse Őket akármelyik (általában) mlm tipusú rendszerrel, másképp látnák ezt a 'piramis elméletet ' !!!

De még azt hiszem az MLM-et is !!


Mikor feltettem ezt a kérdést, az MLM erejéről, nem gondoltam, hogy ilyen sokan fognak hozzá szólni ! Bár, a kérdést kevesen értették meg ! Vagy rosszúl tettem fel !!! De örülök, hogy ilyen sokakat érdekel ez a dolog, vagy legalábbis elmondták a véleményüket !!!


Én ez erejét úgy értettem, hogy ezekben a közösségekbe, kialakúl valami félelmetes, megmagyarázhatatlan erő, ami működteti a rendszereket !! Építi,fejleszti, jobbá teszi az embereket ! Ez az erő nem látható, de egy komolyabb rendezvényen, igen csak érezhető !!! Én sem értem teljesen, de hogy van, az tuti !!!


Mi a véleményetek ???

190. tina68
2008. febr. 21. 11:38

Sziasztok!

Végig olvastam a topikot, és itt-ott felhúztam a szemöldökömet.

Én is nagyon sok MLM rendszerrel próbálkoztam már! Mindig elhittem, hogy sikeres lehetek benne! Mert szerintem az első lépés az, hogy bízz magadban, ismerd a terméket, hogy tudd ajánlani.

Hozzá teszem, egyikben sem voltam igazán sikeres.

A párom 12 éve egy Kft-ben dolgozik. A tulajdonos(ok), annak idején a Bécsből behozott kávéval kezdtek kereskedni, és abból indították el a céget. Ma már csak az egyikük tulajdonos, mert persze a barátságuk ráment. A párom a munkájkát, teljes erőbedobással beletette, és hiába vezető, ő akkor is egy "csóró" maradt, míg a tulajdonos, még a kivált is erősen milliárdos. Számomra ez a piramis rendszer!!

Jelenleg, egy MLM rendszernem dolgozom, de a mi rendszerünkben, aki dolgozik az kapja a legtöbb pénzt, aki felette áll, az csak felüljutalékot kap. Eddig külsősként dolgoztam benne másodállásban, tegnap óta pedig főállásban, és havi fix+ jutalékért. Nincs kezdőcsomag, és kötelező vásárlás. Mi csak tanácsot adunk, és az ügyfél dönti el, hogy él-e vele. Beszélgetünk, kávézunk, sörözünk, és elválunk. Persze én is megkérdezem tőle, pár hét után, hogy tudok-e segíteni neki, de ha nem akarja, akkor nem erőszakoskodom vele. Ez a rendszer pont attól működik, mert emberi és empatikus. Ajánlás útján jut el hozzánk az ember, és mi sem költünk reklámra. Ha egyiknek bevált akkor küld hozzánk ismerőst. Ha negatívat tapasztal 10-nél több embernek mondja, hogy oda bizony ne menj!!

Én azt érzem, hogy a hálózat építés ebben a mi történetünkben azért fontos, mert egyre több ember jön hozzánk, és nem tudunk mindenkivel kellően foglalkozni, ha nincs hozzá megfelelő létszám!

Hát ez az én véleményem! Ja és hozzáteszem, hogy mióta itt dolgozom sokkal jobban érzem magam, és sokkal empatikusabb vagyok, még a családommal is. Nincs kényszer érzésem, az állandó teljesítések miatt, ami valljuk be egy normál munkahelyen is van. Pl, ha nem jó a leltár, elküldenek, ha nem jó az éves mérleg leépítenek stb. Itt azt csinálom amihez nagyon is értek: beszélek, és beszélgetek emberekkel. Ha kéri akkor segítek neki!

Bocsi, ha másképpen gondoljátok néhányan, de nekem ez a véleményem!

189. kingi7 (válaszként erre: 188. - Zsuzs317)
2008. febr. 13. 21:51

Nagyon szívesen:) Érdekes, hogyan találtál rám?:) A weblap most készül, mert aktívan növekedünk:) A munkámtól függetlenül a saját véleményemet írom le:)

Dolgozni itt is kell,de ha becsülettel 3 hónapot végighajtasz, utána "önjáró" lesz inkább egy "mutáns" mlm-nek írom le, mert van fix is -havi, éves- első 2 hónap alatt kipróbálhatod, de ha megkeresed az első 100e ft ot érdemes elgondolkodni, nekem megérte és nem nehéz elérni a teljesítendőket, mert !!6 havi!! gyűjőrendszer van.Nem merek több jót írni, mert nem hiszed el ugysem, sem pedig a szokásos h*lye mlm-es dumát nyomni. Ami nagyon fontos, hogy a cég nagyon emberi és igencsak visszaforgatják a munkatársaknak a pénzt. Én kb 8 hónapja vagyok a cégnél-sajna ebből 2 hónap kiesett gerincsérv miatt- és visz a cég Peruba, ha oda elmegyek, már megérte...Ez a TE döntésed... megkérdezhetem, hogy ki volt a kapcsolattartó? Mármint akit felhívtál...

2008. febr. 13. 15:20

Szia!

Álláshírdetésre jelentkeztem a Bevanet-nél és tegnap voltam csoportos tájékoztatón. A személyes beszélgetés még ezután lesz. A neten próbáltam meg rákeresni a cégre, hátha az elmondottakon kívül egyéb információt is be tudok gyűjteni. Így keveredtem el a Hoxa portálra, és találtam meg a hozzászólásodat. Ha nem sérti a céghez való lojalitásodat, írnál nagyvonalakban a tapasztalataidról? Mennyi időt töltöttél már a cégnél, hogy pozitívan tudsz a munkáról nyilatkozni? Ha úgy érzed, hogy nem etikus úgymond "kibeszélni" a céget, megértem és elfogadom. Csak az elvi működésen kívül kíváncsi volnék hogy a tájékoztatón elhangzott elképzelések mennyire működnek a hazai gyakorlatban.

187. kingi7
2008. jan. 29. 21:08
Szerintem pont a termékekkel kell ügynökösködni és telefonálni orrvérzésig.... a biztosítás valóban erőszakos téma...hát mit ne mondjak...nos van a köztes út... cégünk nekünk fizet fixumot, ezt melyik mlm tudja?
2008. jan. 29. 17:59
Éppen most akartak beszervezni, egy ilyenbe.Én nem vagyok az a típus,hogy lyukat beszéljek mások hasába, majd rájuk erőszakoljam magamat azzal,hogy lépjenek be a rendszerbe x összeggel és utánna folytassák ugyan ezt mert nekem ugye csak akkor lesz pénzem belőle....
2008. jan. 28. 21:02

Olvastam a Lenkei könyvét, hát tényleg nagyon érdekes és tök igaza van.


Csak abban nincs igaza, hogy a C vitamintól nem lehet vesekő. Nekem lett. És nem először. Bizonyíthatóan a C vitamintól. Na, nem a napi RDA mennyiségtől (60 mg).

2008. jan. 28. 13:10

Sziasztok!

Végigolvastam a topicot, és volna némi hozzáfűznivalóm.

Piramis: szerintem annál tipikusabb piramis nincs a világon, hogy adott egy cég, amelynek a vezetője/tulajdonosa keresi a legtöbbet, és a kétkezi munkás, a szorgos hangya, aki valóban erejét, tudását, idejét latba vetve dolgozik, kapja a morzsákat. Szinte szó szerint.


Vannak nekem is tapasztalataim az mlm-ben, korábban egy biztosító cégnél voltam, de bár ne lettem volna. Sajnos barátokat vesztettem el miatta, mert olyan mondatokat adtak a számba a felettem álló okostojások, hogy csoda, hogy akár egyszer is kimondtam őket. Az, hogy én más emberek pénztárcájában, életében turkáljak, erőszakosan rávegyem olyanra, amiket nem akarnak, és aztán neadjisten utánamköpjenek az utcán, hát köszönöm, úgyhogy azt ott is hagytam. Csak ne buktam volna rajta anyagilag annyit. Tapasztalatszerzésnek azonban jó volt, hogy tudjam, mit és hogyan nem akarok csinálni a jövőben.


DE: azt követően egy olyan rendszerrel találkoztam, amely egyáltalán nem erőszakos, nem kell beszervezni, meggyőzni, ha tetszik, teszik, beregisztrálsz, vásárolsz, egészséges lesz a családod, ha nem, nem. És nem a már említett F betűs aloés cég. Nem ígér a cég rögtön 100 ezreket, ki-ki halad a tempójában, már ha akar. Semmi nem kötelező. De be is fejezeem, mert nem akarok itt bemutatót tartani, pláne nem beszervezni (gyűlölö ezt a szót), vagy meggyőzni, isten ments.


Gyógyszeripar: ajánlom Lenkei doktor könyveit ezzel kapcsolatban. Bár sokan támadják, hogy fele sem igaz, de gondoljatok bele: a gyógyszeriparnak nem érdeke, hogy az emberek egészségesek legyenek! Nyomják a reklámot, hogy vedd be a S...t, mert gyorsan hat, és már nem is fáj a fejed, vagy egyes orvosok, akik nyomják a gyereket antibiotikumokkal, nem törődve azzal, hogy hosszútávon tönkremegy az ember mája, veséje, stb.

Sokan pl. azt sem tudják, hogy egyes vitaminok, amiket beszednek, szintetikusak.


Köszönöm, hogy elolvastatok.

183. kingi7
2008. jan. 23. 19:48

Valószínű, hogy hiányos az információ az MLM-ről...sokan összekeverik a network rendszerrel-ami az Amway- Azt hiszik, hogy egy olyan tukmálós,erőszakos rendszer, ahol a "munkatársaknak" állandóan a telefonon lógni és ügynökösködni kell. Havi teljesítési kényszer van... Nem erről szól, nekem voltak tapasztalataim, csak rossz...aztán fordult a kocka, találtam egy szolgáltató marketinget, ami azért dolgozik mlm-ben, hogy a vezetőket kiválassza és a céget fejlessze, bezár 2-3 éven belül, amikor eléri a megfelelő létszámot, van jutalék, de fix is, valamint nincsennek olyan költségek, mint a termékmarketingnél-füzet, cd, képzések...stb. Jelenlegi munkámat viszont nagyon szeretem, úgy hiszem egyedi és nagyon emberbarát, nincs teljesítési kényszer, és ajánlásra dolgozunk, vagyis nem mi hívjuk az ügyfelet, hanem ők minket,csak ajánlani tudom, de nézze meg, hogy mibe fog, én elfogyasztottam: Herbalife, ökonet, Forever Living Product. Jelenleg Bevanet Kft,


U.I hozzá teszem itt is kell dolgozni, csak nem mindegy mennyit és mennyiért.

182. Icus (válaszként erre: 181. - 1366d1807f)
2008. jan. 14. 18:52
Neki az a "haszna" hogy regisztrálj, ahol rá hivatkozva, az ő "pontjait" nőveled!:)) Ez egy "web-áruház" szerűség.
2008. jan. 14. 17:46
Azért tettem be a linket, hogy ne gondoljátok, hogy teljesen lüke vagyok.:)))))
180. Icus (válaszként erre: 179. - 1366d1807f)
2008. jan. 14. 17:19
Ami az időzőjelen belül van, azt arról az oldalról másoltam be, amit írtál!:))
179. 1366d1807f (válaszként erre: 178. - Icus)
2008. jan. 14. 16:22

Hát, ezt nem tudom Icus, mert azóta sem találkoztam vele. Annyira nem vagyok vele jóban, ezer éve nem láttam, most is csak ezért keresett meg.


Szerintem nem jön többet, én meg nem akarom keresni.

178. Icus (válaszként erre: 177. - 1366d1807f)
2008. jan. 14. 08:33

" Foglaljuk össze tehát:


* valós vásárlói vélemények alapján tájékozódhatsz a minőségről

* összehasonlítható árak

* igazi verseny a gyártók és szolgáltatók közt, amelyek a Te "kegyeidért" folyik

* kényelmes válogatás- és vásárlás, amelyet otthonodból intézhetsz.



Fontos tudnod, hogy a termék/szolgáltatási ajánlatok oldalainkat csak regisztrált felhasználóink érhetik el. Azonban a regisztráció díjmentes és nem jár semmilyen (pl. vásárlási) kötelezettséggel! "


Nem csoda, hogy nem tudta megmondani! Lehet, hogy még ő sem regizett!?:))

177. 1366d1807f (válaszként erre: 176. - Icus)
2008. jan. 14. 08:06

Semennyibe, teljesen ingyenes.


Bemásolom neked, amit kaptam emilben:


"Itt a link a belépéshez, és ha regisztráltál, kapsz egy saját meghívókódot, te majd azzal hívod meg ismerőseidet:


[link]

176. Icus (válaszként erre: 175. - 1366d1807f)
2008. jan. 14. 07:05
A regisztráció mennyibe került volna?
175. 1366d1807f (válaszként erre: 172. - E705c6236c)
2008. jan. 13. 19:20

Köszi, Pityesz68, hát látod, ez az amit nem értettem, hogy miért nem tudta megmondani a csaj, hogy mit árulnak.


Akkor ez a csaj kamuzott?? De van honlapjuk, ahol regizni kellett volna és azzal már én is tag lettem volna.


Én biztos, hogy nem lépek be, mert nekem erre se időm, se energiám nincsen, se képességem arra, hogy embereket erre meggyőzzek.


Csak szerettem volna tisztán látni, mert ez valahol nem tetszett nekem, hogy nem tudja, hogy mit fognak árulni.

174. mothertiger (válaszként erre: 173. - Mothertiger)
2008. jan. 13. 18:43
Ja, és közben az is feladata lett volna, hogy minél több és több munkatársat toborozzon a céghez...
2008. jan. 13. 18:42

Egyszer egy volt barátom vett részt egy ilyen bulin, ahol a termék konkrétan egy légtisztító+porszívó akármilyen kütyü volt, amit félmillió (!) forintért kellett volna megvásárolnia ahhoz, hogy beléphessen a rendszerbe. Ezt a kütyüt kellett volna reklámoznia. Teljesen behülyült tőle a kölyök (az anyja úgyszintén, csak ő másmilyen értelemben)...


Elvileg ennek a kütyünek a forgalmazásától -ahogy bemagyarázták a fiatalembernek,- lehetett volna milliomos szegénykém.


Ehhez persze olyan rétegeket kellett volna felkeresnie, ahol megengedhetik maguknak az emberek a félmillió forintos kiadást, ezért az egyetlen sz@rért. Kelet-Magyarországon persze meghalt volna a kissrác, nem lett volna milliomos soha-soha. Milliárdnyi kilométert kellett volna levezetnie, legyalogolnia, hogy egyetlen készüléken túladjon, látástól-mikulásig keccsölnie, hogy legalább annak az egy vacaknak az árát visszakapja, amit megvett...


De a "milliós jövedelem"-szöveggel nagyon sok embert meg tudnak hülyíteni, mivel valaki ezt látja egyetlen, vagy utolsó esélyének az életben. Sokan nem látnak a valódi szöveg mögé. A másik meg az, hogy e rendszer "dolgozói" nem hamukáznak, minden kérdésre jól kidolgozott válaszuk van, hogy eloszlassanak minden kétséget. Ezért vannak. Ezek beépített emberei ennek a rendszernek. Ők lehet, hogy megkeresik azt az áhított milliót, de egy ilyen kisember, mint ez a kissrác is, soha. Szerintem.

172. e705c6236c (válaszként erre: 171. - 1366d1807f)
2008. jan. 13. 18:18

Nem baj ha beleszólok ? Általában minden MLM-es cégnek konkrét termékköre van ! Ugy ahogy ezt az előzőekben kifejtette valaki ! Nyilvánvaló dolog, csak akkor "lépjen be " valaki egy ilyen tipusú üzletbe, ha tökéletesen meggyőződött arról mit kínál Neki, és hisz benne ! A elgtöbb MLM, nem piramis játék, és nem pilóta játék ! Bár a felépítése tényleg legjobban a piramishoz hasonlít ! De az egyébb vállalati formák közül melyik az ami nem piramisra hasonlít ?

És van e olyan nem "piramis" vállalkozás, ahol a piramis minden egyes tagjának van esélye többet keresni mint a felette állónak ? És van e olyan nem "piramis" ahol a feletted, melletted, alattad álló, nem azon dolgozik, hogy Te ott maradj ahol vagy, vagy inkább lejebb légy ?

Ezek az MLM üzletek nagyon jól kitalált rendzserek ! Iszonaytosan nehezek, hisz emberekkel kell dolgozni, viszont, nagyon igazságosak, és mindenkinek egyforma esélye van arra, hogy sikeres legyen benne ! Ja hogy ezért tenni kell ? Persze ! De az élet már csak ilyen....

171. 1366d1807f (válaszként erre: 169. - Icus)
2008. jan. 13. 11:45

Azt mondta, hogy semmit nem kell fizetni, nincs kezdőcsomag, a lényeg az, hogy regisztráljak be, mert elsők leszünk. És nincs mit veszítenem.


Mikor kérdeztem, hogy mit forgalmaz a cég, akkor azt mondta, hogy azt, amit a vásárlók a leginkább keresnek.


Hát, ilyen helyre én nem fogok regisztrálni. Annak idején az Amway-től is megkerestek, de oda sem léptem be. Azt mondtam, hogy én nem látom reális esélyét annak, hogy embereket tudjak beszervezni és hogy ilyen drága cuccokat el tudok adni.

170. 'szti
2008. jan. 13. 11:06
sőt, még biztosítást is árulhatnak. legalábbis engem azzal bolondítottak vagy 15 éve. pontosabban csak akartak bolondítani ;-)
169. Icus (válaszként erre: 168. - 1366d1807f)
2008. jan. 13. 10:58

Nem ! Téged egy b...sz keresett meg! Konkrét cég emberei keresnek meg! Mindenki mást forgalmaz! ( edények, táplálék kiegészítők, vitaminok, parfümök, kozmatikumok....)


Mit mondott mennyivel szállj be a dologba és mit kapsz ezért?

168. 1366d1807f (válaszként erre: 167. - E71af41436)
2008. jan. 13. 10:35

Ne hari, de ehhez tényleg hüle vagyok.

Így mán értem no.

Akkor ezért nem tudta megmondani nekem a csajszi. De akkor ménem ezt mondta??

Tudod, ha egyenes válasz helyett csak hablatyolnak, akkor nekem ott valami nem kerek. Ott én mindig átverést sejtek.


Akkor már csak azt nem értem, hogy ha az ember belép ebbe, akkor ül és vár, hogy melyik cég keresi meg a társaságot?


Bocsi, hogy ennyit kíváncsiskodom....

167. e71af41436 (válaszként erre: 166. - 1366d1807f)
2008. jan. 13. 00:55

edri,te most tetteted hogy hüle vagy???? :))))


az MLM nem egy cég,hanem a tevékenység neve.Vannak cégek akik így értékesítenek.Nem tudjuk megmondani,hogy most effektív mit kell értékesíteni,ezt az adott cég fogja megmondani.De ilyen pölö a tupperedény,a nutrilife,a herbalife és még ki tudja mi?

érted mááááááááááá?

2008. jan. 12. 20:20

Na de miben, Icus?

Könyörgöm, monggggya meg mán valakiiiiii, hogy mit fognak árulni???


Miért van ekkor titkolódzás?


Én nem akarok belépni, eszemben sincs, csak arra lennék kíváncsi, hogy miből maradok ki.

165. Icus (válaszként erre: 164. - 1366d1807f)
2008. jan. 12. 19:32
Hát hogy az elsők legyetek, azért!:))
2008. jan. 12. 14:54

Na de akkor ebbe úgy lép be az ember lány (fia), hogy nem is tudja, hogy mit fog árulni? Azért ez így elég érdekes számomra.


Mert aki engem megkeresett, annak csak az volt a lényeg, hogy regisztráljak,lépjek be, ilyen jó lesz, meg olyan jó lesz, elsők vagyunk.


Na, de miben???


Az Amway-nél vagy az Avon-nál tudjuk, hogy mit árulnak. És itt? Miért titkolóznak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook