Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a hálózatépítés(MLM) erejéről? fórum

Mi a véleményetek a hálózatépítés(MLM) erejéről? (beszélgetős fórum)

253. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 21. - E71af41436)
2008. júl. 18. 19:43
A Lenkei történetesen az USA-ból importálja a vitaminokat. Még a dobozok is ott készülnek.
252. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 251. - Kingi7)
2008. júl. 18. 19:39
Igen, éppen ma hívta fel rá valaki a figyelmemet. Abból, amit hallottam róla, elég ésszerű dolognak tűnik :)
251. kingi7
2008. ápr. 25. 12:56
Valaki tud valamit a lyonessről?
250. bede4c43e8 (válaszként erre: 249. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 25. 10:34

Tessék itt van :)))).


De viccen kívül, teljesüljön ez a kívánság is :).

249. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 246. - Bede4c43e8)
2008. ápr. 25. 10:31

Többiekből bocs az OFF-ért :D


Képzeld két hete csak úgy beugrottam egy ismerőshöz az irodába. A kezembe vettem az asztalán lévő határidőnaptárát. Bőr, filofax rendszerű, nem egészen sötétbarna, de olyan gyönyörű, amilyet még nem láttam. Amikor elindultam, utánam szólt, hogy a naptáramat ne felejtsem itt. Azt hittem viccel, de neeeeeeem.


Másnap délután éppen kornyadoztam két előadás között és azon gondolkoztam, hogy kimegyek kávéért. És akkor belépett egy csoporttársam és azt mondta, gondoltam, innál egy kávét. És hozott, ráadásul úgy, ahogy szeretem, cukor nélkül, tejszínhabbal :DDDD.


Szeretnék egy Saab-ot :DDDDDDDD

248. bede4c43e8 (válaszként erre: 247. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 25. 10:30
:PPP már tudod, hisz leírtam régebben, csak fura, hogy a privát levél kikerült ide is.
247. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 246. - Bede4c43e8)
2008. ápr. 25. 10:21
és akkor én honnan fogom megtudni? :DDDD
246. bede4c43e8 (válaszként erre: 244. - Godozoli)
2008. ápr. 25. 10:20
Mivel privátban is ugyanezt írtad, ott megválaszoltam.
245. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 244. - Godozoli)
2008. ápr. 25. 09:15

Szerintem semmi baj nincs azzal, hogy van kezdőcsomag. Mutasson nekem valaki egy vállalkozást, amit úgy lehet elkezdeni, hogy semmilyen költsége nincs!


Aki MLM termékeket forgalmaz, fogja fel úgy, hogy egy kereskedelmi cége van, de nincs raktározási költség, nem kell irodát bérelnie, nincs rezsiköltsége, ezt odateszi neki a cég, amelyiknek ő a franchise partnere. Úgy nem működik, hogy az ember nem tesz bele semmit és dől a lé.

S hogy miért ban belépőjegy egy képzésre? Mert bérleti díja van annak az előadóteremnek, ahol tatják. A cég nyilván nem fog olyanokért pénzt fizetni, akik nem termelnek. Igazságtalan? Nem hinném, mert többször bebizonyosodott már, hogy az emberek fikarcnyit sem értékelik azt, amihez ingyen jutnak.

Képzésekre kell járni? Hmmm, igen, mert nem árt tudni azt, hogy mit ajánlanak másnak.


Én ismerek olyat, aki kölcsönt vett ahhoz, hogy el tudja kezdeni. Igen sikeres üzletet épített, de igen sokat dolgozott érte, nagyon elszánt volt, az elutasítást pedig nem kudarcnak élte meg, mindvégig megőrízte a pozitivitást.


Szerintem az MLM az egyetlen igazán igazságos rendszer, ahol az ember annyit keres, amennyit valóban dolgozik.


Nemrég olvastam egy könyvben, hogy a munkavállalók éppen csak annyit dolgoznak, hogy el ne bocsássák őket, a munkáltatók pedig annyit fizetnek, hogy a dolgozók ne mondjanak fel. Lesz köztük valaha nagy egyetértés????


Akinek van kedve, ereje és kitartása ahhoz, hogy ezen változtasson, annak szerintem az MLM egy remek lehetőség. De jól gondolja meg, hogy milyen termékhez adja a nevét és kinek a csapatához tartozik. Mert ez egyetlen dolgon fog eldőlni, az emberi tényezőn.

Szerintem :D

2008. ápr. 24. 22:42

Kedves Swordfish,


a 221-es hozzászólásod, már bocsáss meg, de sok sebből vérzik.

Egyrészt pl. az FLP üzletet el lehet kezdeni egy regisztrációval, ami egy vásárlás, a minimum vásárlás nettó 55 euró, ez ma kb. 17.000 Ft.

Nem 120.000! Gáz, hogy vannak csapatok még ma is, akik azt kommunkiálják, hogy csak dobozzal lehet indulni.

Másik, ismerettségi körről alkotott vélemény.

Tudom, miről beszélek, MLM-mel foglalkozok.

Ismeretségi körből lépünk ismeretségi körbe. Én eddig kb. az ismerőseim 10%-át kerestem fel üzlettel, ez tény.

Elismerem, hogy jó körből könnyebb mlm-et építeni, de kis ismeretségből sem lehetetlen feladat. Nem mindenkinek való, aláírom.

De pl. a kézilabda sem való mindnekinek.

Ahogy soraidból kiveszem, nem építettél mlm-et.

Ja, a biztos anyagi helyzetről:

sok, hangsúlyozom sok családot ismerek közvetlenűl, akik nagyon is jól élnek mlm-ből.

Leülsz velük, és azonnal érzed, hogy mások......nem stresszelnek, hogy mi lesz a jövőben. Ellentétben az átlag alkalmazotti viszonnyal.

Ezek tények, nehéz velük vitatkozni. Bár érdekel a válaszod, minden érdekel:)


Üdv,


GZoli

243. Monic6
2008. ápr. 22. 11:07

Elolvasva az írásokat, melyek tetszettek is, meg nem is, gyorsan „tollat” ragadtam:


A bemutatkozásomban is leírtam, egy új életszakaszomhoz értem, ami a legjobb, nincs főnököm. Mindig irodában dolgoztam, nyugdíjba menetelem előtt, ma úgy hívják: vezető irodai asszistens. 42 évet húztam le ezen az oldalon, voltak jó és rossz tapasztalataim, az utolsó években már nagyon rosszul éreztem magam a munkahelyemen. Most mondjam azt, ahogy minél több vagyona lett a főnökömnek, úgy kurtította meg az alkalmazottak jövedelmét. Már a havi fizetéseknél is rosszul volt. De dolgozni azt kellett keményen, volt úgy, reggel 8-tól másnap hajnalig (elég sűrűn előfordult, lefeküdtem hajnali 3 árakor, keltem 6 órakor és indulás vissza), ha a munka úgy kívánta, ezért a fizetségem: örüljek, hogy dolgozhatok nyugdíjasként…! Na itt volt az, elég. Egyik napról a másikra felálltam és otthagytam, pedig tudtam a gyerekünket segítenünk kell, nagyon nagy szükségünk volt arra a fizetésemre. De tudtam, éreztem, más munka után kell néznem, mert az egészségem látja kárát. Ezt a hangulatot egyik versfaragásom „A bánya bezárt..” jellemzi legjobban. Az még ide tartozik: Ezen a munkahelyen 17 évet dolgoztam, beteg csak akkor voltam, ha a mentő vitt el. Le sem írom mit kaptam ennyi év után…

Ekkor döntöttem el, komolyan belevetem magam egy MLM-es szisztémával működő cég termékeinek forgalmazásával. Már tag voltam, csak időm nem volt rá, a termékeket saját családom részére vettem, és nagyon jó tapasztalataink voltak. Ez volt az, amikor elhatároztam, ezekkel foglalkozom, másnak is jót tenni, egészségüket megvédeni, és nem gyógyszerrel.


Időközben megtapasztaltam, a jövedelemszerzés egyik legkorszerűbb formáját. Ez egy új vállalkozási forma, ahol egy optimista, vidám, egymást segítő partner-munkatársakból álló csapatban tevékenykedve, jogdíjszerű jövedelemre tehetünk szert. A cég termékeinek rendszeres fogyasztójaként egészségtudatos életmódot folytatok, amit internetes formában közvetítek az engem megkeresőknek.

Még sok minden hiányzik, be kell még szereznem a legújabb internetes eszközöket (pld. Autorosponder, ez egy automatikus levélküldő rendszer) Ezáltal remélem egyre több megkereső számára tudom megkönnyíteni egy olyan újkori más szisztémával működő jövedelemszerző tevékenység elsajátítását, ami korábban meg sem fordult a fejükben, megmondom őszintén nekem sem, pár évvel ezelőtt még, mikor is meghallottam az MLM szót már el is fordultam. Ma már nem így van. Ebben dolgozom, és fogok míg élek, bírom nagy kitartással. Ha eddig ledolgoztam 42 évet, mi ez a következő 42 év, semmi!:-))))

Bocsánat, h ilyen hosszú lett!

További szép napot mindenkinek.:-)

242. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 240. - E705c6236c)
2008. ápr. 14. 21:34

Köszönöm, hogy elmesélted.


Én azt mondom, ha ennyi energiád benne van és úgy is érzed, hogy neked való, ráadásul még sikeres is voltál benne, ne add fel. Építsd újra az alapoktól. A hálózati vezetődnek az a dolga, hogy segítsen.


Egyetértek veled abban, hogy a legigazságosabb rendszer, annyit veszel ki belőle, amit beleteszel.


Tudod, Wald Diesney-nek van egy híres mondása: "minden álmunk valóra válik, ha van bátorságunk a nyomába eredni". Ha neki sikerült, neked miért ne sikerülne? Hajrá!!!!!!!!!!! :)

241. b46d5f17a9 (válaszként erre: 240. - E705c6236c)
2008. ápr. 14. 15:57

olvass utána a pozitivitásnak, csinálj agykontrollt, nézd meg a Titok című filmet és építsd újra önmagad - csak magabiztosságra van szükséged, de ezen az önsajnálat nem sokat segít


Sok sikert!

240. e705c6236c (válaszként erre: 228. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 14. 07:37

Hogy miért is hagytam abba ?

Egyszerű a magyarázat ! És komolyan vettem, nagyon ! Amit lehetett elolvastam, megtanúltam, kipróbáltam ! És rájöttem egy dologra, ez nem csak eladás !!! Sőt...abszolút nem ! Itt igencsak fontos, hogy inkább pszichológus légy, mint kereskedő ! Emberekről van szó, nem termékekről ! Az eredeti kérdésem, pont erre vonatkozott volna, az MLM erejéről ! Hogy aki már volt ilyenben, mit szól ahhoz ami ott történik ? Persze, tudom, 'agymosás', behülyítés, hipnózis !!! Lehet ! De azt hiszem, szüksége lenne minden embernek, ilyen 'hipnózisra', és nem azért hogy elfelejtse a mindennapok gondjait ! hanem hogy kezelni tudja azokat ! Már hallom is, hogy megszólaltok, és mondjátok, ' de ahhoz nem kell MLM' ! Igaz, de mondj ma magyarországon olyan közösséget, ahol hasonlóan működik a közösségi szellem !!! Van, persze hogy van, de azt hiszem, arról sem jobbak a vélemények !!

Na mindegy, Én azért nem csinálom tovább, mert igazából nem találtam Magam meg benne ! Midenki azt mondta, Nekem való, képes vagyok az emberekre hatni, képes vagyok arról beszélni amiben hiszek ! Ez így is van ! De ahhoz hogy itt hiteles legyél, totális harmóniában kell legyél magaddal, a céggel, a termékekkel ! Én azt hiszem, Magammal nem voltam ! Azt szokták mondani, 'erősebb volt bennem a kudarctól való félelem, mint a siker utáni vágy ! '

Én mikor belekezdtem, elhatároztam, mindent úgy csinálok, ahogy azt mondják !!! Nem akarok okoskodni, mint ahogy ezt sokan próbálják ! Elfogadom ténykényt, hogy ami Nekem eszembe juthat, azt más számtalan embernek az eszébe jutott, és ha még sem azt kell csinálni, biztos nem is működik !

Így elfogadtam szentírásnak, követendő dolognak amit a szponzorom mondott !! És működött !! Addig a pillanatig, amíg azt csináltam !

De mikor már többet tudtam, előjött az 'Én' belőlem, és 'igaz' akartam lenni, hiteles akartam lenni....és bizony elgörcsöltem !

És ahogy ilyenkorlenni szokott, jöttek a kudarcok is !


Na mindegy ! Egyet tudok, nincs még egy ilyen igazságosan szervezett üzleti modell a világon, mint az MLM !

És most egy pillanatra igazat kell adnom az egyik hozzászólónak, de nem működik mindenkinek !!!!

Bárki meg tudja csinálni, bárki...aki képes Rá !!!!


Bocs...sokat beszéltem...

2008. ápr. 11. 09:23

Hát, igazából csak az ára miatt fesztengem egy kicsit....... bár a fickó tényleg szívből adta és tényleg örül neki, hogy ennyire tetszik. Nemrég is volt egy ad-hoc megbeszélésünk, nagyon vigyorgott, hogy a tőle kapott tollat használom. Aztán persze eszembe jutott nagyikám, aki mindig azt mondta, ha adnak, fogadd el, ha ütnek, szaladj el :):):)


Most, hogy így belegondolok, nem ez az első ilyen tollam.......... az mondjuk nem ilyen értékes, de nagyon szép, sötétkék-ezüst kombináció, szép vékonyan ír. Kb. 3 éve kaptam, azóta is a kedvencem. Őszintén szólva jobban is szeretem, mint a Mont-Blanc-t, mert kézreállóbb.

238. bede4c43e8 (válaszként erre: 237. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 11. 08:49

Ez annyira ismerős :)))). Nem vagy Te véletlen én?

Ugyanis tollmániám van nekem is és kaptam már így én is tollat :))). Bár nem éreztem kényelmetlenül magam, mert úgy gondoltam, hogy "megdolgoztam" a tollért, ugyanis kitartóan lestem :)))).

237. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 235. - Bede4c43e8)
2008. ápr. 11. 08:44
Pedig nagyon jövedelmező :), mármint megdícsérni valakinek a valamilyét. Egy üzleti tárgyaláson sikerült olyan illetlenül megbámulnom egy tollat, hogy az ügyfél ragaszkodott hozzá, hogy nekem ajándékozza. Nem tehetek róla, a gyengém a szép töltőtoll. Kicsit kényelmetlenül is éreztem magam, mert egy MontBlanc volt :):):)
236. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 233. - B46d5f17a9)
2008. ápr. 11. 08:38
Dehogy háború!!! Érvek felsorakoztatása érvek ellenében :):):). A nehézfegyverzet már felvonult a topic elején :):):)
235. bede4c43e8 (válaszként erre: 233. - B46d5f17a9)
2008. ápr. 11. 08:38

Persze, mert Te forgalmazod, én meg hallani sem akarok a forgalmazásról.


Ez a látásmód a helyes szerintem, ahogy Te látod. Nekem például agyamra mennek avval, ha noszogatnak vásároljak katalógusból, vagy már mondjuk avval is, ha az orrom alá dugnak egy katalógust. Mondjuk nem is érdeklődöm, hogy milyen jó a szempillaspirálod, hol vetted :DD.

234. bede4c43e8 (válaszként erre: 232. - B46d5f17a9)
2008. ápr. 11. 08:34

Itt a különbség, én nem vagyok hajlandó forgalmazni, hálózatot építeni, mert nem tetszik ez az egész MLM rendszer. Pusztán azért léptem egy ilyen kozmetikai termékeket forgalmazó cég kötelékébe, hogy olcsóbban vehessem meg a termékeiket, de foglalkozni nem akarok vele.


Ahogy írtam már, az én ismerettségi körömben kimondottan rühellik az MLM elven forgalmazott termékeket. Elég hamar levágja mindenki, ha vesz, avval annak a pénztárcáját növeli, aki forgalmazza. Holott a termékek nem jobbak, mint a boltban vásárolt darabok, csak némelyikük drágáb. (Ezt tapasztalatból mondom) Persze akad olcsóbb is. A boltban a csillagos ég a határ árban, ez is igaz, de kinek mit enged meg a pénztárcája.

Belépni nem akar senki, mert elmenni, kivárni a sort, lehet nincs is a termék, amit szeretett volna stb. Erre senkinek se idege, se kedve, hamarabb betér a villamos megálló melletti illatszerbe venni egy-két dolgot, ami van helyben, nem kell fél órát sorban állni, várni, megrendelőlapot kitölteni, avagy postán, faxon rendeli, tehát maceramentesebb a dolog.


Szerencsére nem hangoztatom, hogy tudnék hozni más valakinek is teszem azt az említett szempillaspirált, nem vagyok a híve az ilyen fajta eladásnak. Ha meg azt veszem, hogy ok, hozok, de többe van a leves, mint a hús. Elmegyek, esetleg dugóban ácsorgom, eszi a kocsi a benzint, sorbanállok, papírt töltök ki, elhozom a terméket, ismét dugó, ismét benzin és máris ott vagyok, hogy, amit keresnék a dolgon azt már rég kifizettem, és ráment egy halom időm. Tehát nem nekem való ez a történet. Nameg ugye ki szeret várni heteket, hogy esetleg elmenjek venni ilyesmit.

233. b46d5f17a9 (válaszként erre: 229. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 10. 22:13

háború?


Ha az én szempillaspirálomra vágysz én még katalógust is adok neked. Nem dugdosom mindenkinek az orra alá, de ha megkérdezed hol vettem, megmondom honnan rendeltem. Ha mondod, hogy érdekelne, adok katalógust is. Ha komolyan érdeklődsz, akkor megmondom mit kell tenned. Ha elmeséled mi a problémád, akkor ajánlok rá egy megoldást. Legyen egy randismink, vagy egy hátfájás, nekem mindegy, arra is tudok ajánlani olyat, amit én is használok. Nem szégyen, nekem is jó, akkor másnak is lehet. De az biztos, hogy nem foglak feleslegesen hajtani a vásárlással. Ésszel élünk módon türelmes vagyok, hiszen nem csak hálózatot akarok építeni, vagy meggazdagodni, hanem tenni akarok érted is. Ezt így kevesen fogják fel és ezért veszítenek el mindent, ahelyett, hogy nyernének.

232. b46d5f17a9 (válaszként erre: 222. - Bede4c43e8)
2008. ápr. 10. 22:01
Jól látod, nem sértődök könnyen, ha nincs miért. Ha dolgozol vele, ha idegenekhez mész vele, ha teljesen biztos vagy benne, hogy eladsz, akkor üzleties is lehetsz. Ha az ismerőseid érdeklődését kell felkeltened, ha nem akarod, hogy úgy érezzék az emberek, hogy rájuk akarod tukmálni, akkor csak mesélsz és akit érdekel az úgy is kérdez. Nem szeretem lestresszelni az ismerőseimet, sem azokat, akiktől valamit remélek, így először puhatolózom és ha látom, hogy szabad a pálya, akkor bekeményítek. Ez egy üzleti fogás, általában bejön.
231. bede4c43e8 (válaszként erre: 230. - Bede4c43e8)
2008. ápr. 10. 21:44

ezt kihagytam:


vásárolt átlagos darabhoz hasonlítom.

230. bede4c43e8 (válaszként erre: 229. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 10. 21:44

Azt, hogy MaxFactor :)... azt hiszem :P, aki ismer tudja, hogy örülök, ha a nevemet tudom pontosan :))), nemhogy megjegyezzek egy márkanevet és maradok disznó :P :P :P

Inkább a svéd, a másik még a legalsó kategóriát sem üti meg minőségben, ha egy akármelyik illatszerben vásárolt átlagos darabhoz.


Szóval nem lesz szempilla spirálod, legalább is tőlem nem :P


Bizony nem szándékozom beletenni semmit :), vagy mégis? Nem megyek be akárhova venni egy szempillaspirált, hanem tőlük veszem, tehát mégis teszek bele valamit :).

229. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 224. - Bede4c43e8)
2008. ápr. 10. 19:46

Na, helyben vagyunk :). Ha odamegyek hozzád, hogy jaj, de jó a szempillaspirálod, én is pont ilyet akarok, akkor mit fogsz mondani? Azt hogy legott rohansz és hozol nekem egyet, vagy azt, hogy menjek és vegyek magamnak, de miután hálózatban kapható, beregisztrálsz és akkor én is olcsóbban jutok hozzá? Ha az előbbi, kereskedsz vele, ha utóbbi, hálózatépítő lettél :).

Ha viszont sem egyik, sem másik, csak hadd egyen a penész a szuper szempilla spirálodért, akkor egy disznó vagy :):):) bocsi!!!!


Sejtéseim szerint vagy a svéd hálózatról beszélünk, vagy a Shakespeare szülővárosáról elnevezettről :) Oda ugye nincs is belépőcsomag?


Ámbár nekem erről is az a véleményem, hogy sajnos nincs ingyen ebéd..... olyan nincs, hogy semmit sem teszek bele valamibe, csak kivenni akarok mindent.


Szóval, hogy lesz szempilla spirálom????? :):)

228. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 225. - E705c6236c)
2008. ápr. 10. 17:33
Hi, te pl. miért hagytad abba?
227. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 226. - Helenhadsell)
2008. ápr. 10. 17:29
Talán éppen azoknak, egy remekül fizetett állásban próbálják összekuporgatni a pénzt az alberéletre meg a kocsirészletre
226. helenhadsell (válaszként erre: 225. - E705c6236c)
2008. ápr. 10. 15:14
Azok ilyenkor nem a gép elott ulnek hanem kopogtatnak az ajtokon és árulni probálnak, hogy osszejojjon a pénz az albérletre, meg a kocsirészletre
2008. ápr. 10. 13:46

Sziasztok !

Egyre jobban tetszik Nekem ez az MLM párti és ellenpárti kis vita ! De ami igazából jó benne az az, hogy végre olyan emberek közt zajlik, akik tudják mit beszélnek !


Hajrááá

224. bede4c43e8 (válaszként erre: 223. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 10. 10:56

Természetesen nem véletlen tartom távol magam a termékektől. Sokat próbáltam, arra írtam egy régebbi hozzászólásban, hogy az árukért mást vártam. Legyen az FLP vagy kozmetikai termék. Van egy kozmetikai termék, amit használok, mióta itt van Magyarországon, ezt is hasonlóan forgalmazzák, én csak azért léptem bele, hogy ne a katalógusban szereplő árakat kelljen fizetni. :) De ettől függetlenül próbálkoznak a felettem állók, hogy foglalkoznom kéne vele, mert az ismerettségi köröm egy része TV-s szereplő és milyen nagyon jó lenne, ha... stb. Nem kockáztatom meg az ismerettségi körömet, mert teljesen más vonzásban létezem közöttük, egyrészt. Másrészt nem vagyok eme értékesítési forma híve, lehet egy árban vannak még így is a termékek a kozmetikai boltok kínálatának zömmével, de azt veszem észre, ha valaki kíváncsiskodik, hogy de jó a szempillafestéked, milyen márka? Elmondom és máris húzzák a szájukat, így inkább nem mondom meg milyen márka. Tehát a nagy része a forgalmazóknak, hálózatépítőknek lejáratta az MLM és társaik zömmét, így eleve még az az ember is, aki nem is ismeri valójában miről szól maga a rendszer máris negatívan áll hozzá. Így nem lehet hálózatot építeni, vagy eladni. Azaz én ezt látom, hogy igazándiból az én ismerettségi körömben ez leáldozóban van, nem kíváncsiak rá az emberek és nem érdekli őket a szuper pénzügyi lehetőség.


Mikor először majdnem felnőttként hallottam az MLM féle terjesztési módszerről (bár akkor még N21-nek hívták), akkor jó ötletnek tűnt, a termékek is tetszettek (bár jópár éve volt 15-16 kb.), csakhogy nem az átlag ember pénztárcájához mérték az árakat. Lehet sokkat tovább elég, mint ugyanaz a mennyiség bármilyen boltban kaphatóból, lehet jobb is, de ha az emberek nem tudják megfizetni, máris nem működőképes.


A kezdőcsomag csak egy dolog és éppen az FLP volt példa azért azt említettem, ennél van drágább is és olcsóbb is, de szinte (talán a kozmetikai katalógusból forgalmazóknál nem) mind tetemes összegbe kerül a minimálbéren, vagy átlagbéren élők számára.


A lenézésről megvan a véleményem. Nem az a valaki lenézendő, aki dolgozik, hanem, aki nem. Ill. nem a munka fajtája a lenézendő (értem ez alatt akár az MLM rendszerben dolgozókat vagy akár a takarítónőt), hanem ha nem dolgozik valaki. Bár, ha megteheti, hogy ne dolgozzon, ám tegye, de nem értem meg a lenézés okát.


Persze választhat mindenki hogyan szeretne élni, de és itt jön az, amit már említettem, gyakran nem teheti meg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook