Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a globális felmelegedésről? fórum

Mi a véleményetek a globális felmelegedésről? (beszélgetős fórum)

2008. júl. 29. 22:55
Ja és túl rövid az élet ahhoz hogy ilyen dolgokon aggódjunk.
2008. júl. 29. 22:55
Nem izgat. Addigra én meghalok mire elnyeli a földet a víz.
22. killhannah (válaszként erre: 21. - A1baa7edcc)
2008. júl. 29. 22:54
akkor Ausztrália sem, szemetek!
21. a1baa7edcc (válaszként erre: 19. - Killhannah)
2008. júl. 29. 22:51
Nekem ugy remlik, hogy Ausztralia sem irta ala. Ausztralia az USA mellett a legnagyobb karosanyag kibocsato orszag.
2008. júl. 29. 22:44
Király!:)
2008. júl. 29. 22:34

Az Usa és Oroszország nem írták alá a Kyoto-i egyezményt, ami engem rettentően dühít- saját gazdaságuk féltése, pedig az Usa a későbbiekben igen nagyot fog szívni, mivel az észak-atlanti partvidéket komolyan érinti ez a probláma. A klímaváltozás egyre nagyobb viharokat is maga után von, és az a környék már most elég hurrikán veszélyes, ami a későbbiekben csak fokozódik.

Azt beszélik egyes kutatók, hogy kb. 100 év múlva az Amasonas- medence elsivatagosodik, a legbővizűbb Amazonas is egyre apad- láttam is egyik dokumentumfilmben rengeteg döglött hal volt a parton- vízhiány.

Dél-Ázsiában pedig kivágták az emberek a turizmus kedvéért a part menti fákat, így sokkal pusztítóbb lett az áradás...az emberek a pénzért már bármit megtesznek.

A felmelegedés hatására 3-4 évenként az utóbbi időben magas hőhullámok alakulnak ki Európa nagy városaiban is- pld Párizs, Barcelona, Madrid, Róma stb- ami az egyenlítő környéki embereket nem rázza meg , mivel ők hozzá vannak szokva, viszont mi nem. Ezek a hőhullámok idővel egyre gyakrabban jönnek amjd elő.

Az utóbbi évek során az északi legnagyobb jégtábla is ketté hasadt, folyamatosan olvad a jég, persze többek között Oroszo., az USA, Norvégia már azon vitáznak, hogy kié legyen a csatorna építés joga, mivel akkor nem kéne a Szuezi felé kerülni. Alaszka környékén van egy kis falu, az ott élőknek pld. 2009-re el kell hagyni otthonaikat a vízszint emelkedés miatt.

Még lenne pár példa, de most elég egyenlőre ennyi. Engem érdekel eza téma, meg most emelt szinteztem föciből, és a TTK-ra környezetvédelem szakra szeretnék majd menni.

2008. júl. 28. 22:01
2008. júl. 28. 21:59

Én nagyon félek tőle... az asztroneten olvasható róla egy cikk...


Tesóm csak annyit mondott /" Ne aggódj, 2037-ben egy aszteroida találja el a Földet "/ ... ez " megnyugtató"

2008. máj. 9. 13:48
Szerintem a szörnyűség a szörnyűségben az lesz, ahogy az emberek ezt elereagálják. Nem lesz elég a sok gond probléma, az emberek egy pohár vizért ölni fognak. Egyszerüen senki nem lesz képes feladni a kényelmét, tüzön vizen át védeni fogja a sajátját a másik átgázolásával.Számomra ez a legszomorúbb, hogy összetartás helyett emberi káosz lesz, és lehet előbb kiirtanák egymást az emberek, mint minket a bolygó.
15. drnéni (válaszként erre: 14. - 1a50c86bb0)
2008. máj. 9. 13:04
Én sem vagyok optimista, de mégsem engedhetem meg magamnak a tétlenséget. Pedig a környezetemben élőknek néha már elege van belőlem, annyit szekálom őket. Sajnos a reklámpszichológusok eszközeivel szemben tehetetlen vagyok.
14. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 13. - Drnéni)
2008. máj. 9. 12:56

Ha az embereket az sem erdekli, hogy a gyerekukre mit kennek, miert erdekelne, hogy a kornyezetukkel mit csinalnak?

Veszett fejsze...

13. drnéni (válaszként erre: 8. - 9bc47feccc)
2008. máj. 9. 12:42

Lehet, hogy mi nem, de a gyerekeink egészen biztos, hogy részesei lesznek civilizációnk összeomlásának, és anyaként ez engem borzasztóan elkeserít, különösen, hogy azt látom: senki a kisujját se hajlandó mozdítani, pedig talán most van az utolsó pillanat, amikor még meg lehetne akadályozni a klímakatasztrófát.

Ne várjuk, hogy majd a tudósok, meg a poltikusok megoldják neünk a dolgot. Utóbbiakat semmi más nem érdekli, csakis a pillanatnyi előny az ellenféllel szemben. Előbbiek meg hiába dolgozzák ki a stratégiát, ha nincs, aki bevezesse a megfelelő intézkedéseket.

Nekünk kell tennünk valamit, mindenkinek. Egy csomó ötletet feltettem a Hogyan spóroljunk? fórumba, higgyétek el, ha az ember elkezdi a környezettudatos(abb) életmódot, egy csomót spórol, és hamar a vérévé válik; rájön, hogy feleslegesen dobta ki a pézt a sok marhaságra, csak mert a reklámokba azt mondták: márpedig e nélkül nem lehet élni.

A civilizációnk szétrohadt falú ház, amit csak a tapéta tart össze, de most már az is cafatokban hámlik. Észhez kéne térni, mert az, hogy befogjuk a szemünket, nem fog megmenteni.

2008. máj. 4. 08:36
A hideg kiráz tőle...:)
2008. máj. 4. 07:51

Elmesélek egy sztorit, ami velem történt a gyógyszertárban. Vissza akartam vinni a lejárt szavatosságú gyógyszereket a gyógyszertárba, hogy én kis naív vmennyire óvjam a környezetet és ne otthon a szemeteszsákba dobjam ki. Megkérdeztem a gyógyszerésztől, hogy hogyan működik, mert nem csak tabletták vannak, hanem szirupok is. Erre ő azt felelte, hogy felesleges ide hoznom, nekik nincs idejük kinyomkodni a tablettákat egyenként, vigyem haza és vagy nyomkodjam ki én egyenként vagy dobjam ki. Legszivesebben ott helyben kikaptam volna a pult mögül. Elvittem egy másik patikába és ott kézségesen minden további nélkül bevették és nem nyomkorásztak semmit, hanem bedobták úgy a gyűjtőládába.

Ezt csak azért meséltem el, hogy sajnos kevés az ha csak néhányunkat érdekel a globális felmelegedés meg úgy egyáltalán a környezet szennyezés. De legalább mi néhányan úgy fekszünk le, hogy vmit tettem a környezetért.

2008. ápr. 24. 14:25
Mi ezt már réges -régen elcsesztük és sajnos az a kevéske ember aki veszi a fáratságot arra hogy szelektiven gyűjcsön édes kevés ,inkább nem kellet volna engedni hogy megszünjenek a vissza válthato palackok. De a globális felmelegedés sajnos nem a háztartások miatt kezdödött de nagyban hozzá járolunk mi is. Sajnos a gyerekinknek már nem nagy jövöt látok de nézük a dolgok pozítiv oldalát.
2008. ápr. 23. 20:49
Azt hiszem nagy gáz van. Mi lesz igy az utódainkkal? Tornádó Magyarországon, óriási szélsőséges viharok, és ez még csak a kezdet..... A pénz és a hatalom nem fogja engedni hogy változtasson a világ a hozzáállásán. Túl sok pénz van az olajban, az energiaiparban és a többi ezekhez hasonló szférákban. Mad Max és Holnapután. Ennek a két filmnek a "keveredése" várható pár évtizeden belül. szerintem.
2008. ápr. 23. 20:46
Tragédia készülődik,és szerecsénk,hogy mi ezt talán már meg sem érjük.Jönnek majd a nagy vándorlások,víz,és termőtalaj után,jönnek a nagy háborúk,mert önként majd senki nem fog lemondani a javaikról,és ezek általában mindíg kellenének másnak is,mint régen,és napjainkban is.De ez már komoly lesz.És akkor még a szárazságról,a viharokról,az ivóvízhiányról nem is beszéltünk.Lesz hadd el hadd,ez biztos.
2008. ápr. 23. 20:19
pont az előbb láttam egy filmet,hogy az ember az életében mit mennyire szennyez?tudtátok,hogy a gyerekek két éves korukig több CO2 kibocsátásáért felelősek?illetve nem ők,hanem az anyukájuk,akik cirka 3800 darab eldobható pelenkát használnak el,amiben a szivárgásgátló műanyag 500 év alatt bomlik le!!!
2008. ápr. 23. 19:53

Elolvad a két sark,emelkedik a vizszint,földrészek fognak eltünni,és tombol a tüz,az árviz,éhinség fog pusztitani,csak a gombák fogják tulélni.

Ezt tettük a bolygonkkal....:(((

Most nekem is mennem kell,majd még irok!

2008. ápr. 23. 19:41

Hát nem tudom, hoyg az ember tényleg szét****te a földet valószínű, de szerintem a másik tényező a globális felmelegedésben a Jégkor. Mivel az egyik felmelegedési szakaszban élünk, emiatt is melegszik a föld átlaghőmérséklete. kb.10.000-20.000 év múlva megin jég lesz mindenhol, ezért szerencse, hogy most élek, és nem 10.000 évvel később. Bár akkorra az emberek szerintem már tudnak levegővel fűteni, vagy valami olyannal, ami nem fogy el, ezért nem lesz gond.

A legjobb, ami lehet, hogy az embereknek ufófeje lesz, és tök muris lesz...

2008. ápr. 23. 19:15
Nem hiszed el, de most akartam pont ezt a témát elindítani. A helyzet katasztrofális: úgy hiszem, mi vagyunk ennek a civilizációnak az utolsó generációja, amelyik még többé-kevésbé nyugiban és kényelemben éli le a kis életét. A gyerekeink már keményen meg fognak fizetni őseik ámokfutásáért. Többek között a lányom is. Rettenetes belegondolni. Majd még írok, de most mennem kell.
2008. ápr. 23. 19:03
Miről "beszélsz"!!Majd meg fagyok!!!
2008. ápr. 23. 18:56
Félek tőle. Már most is olyan hőség van nyáron, mintha elcsúszozz volna Afrika. Mi lesz itt 50-100 év múlva. Igaz ez engem már nem fog érinteni, de a helyzet már most nagyon durva.
2008. ápr. 23. 18:54
Mi a véleményetek a globális felmelegedésről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook