Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a családon belüli eröszakról? fórum

Mi a véleményetek a családon belüli eröszakról? (beszélgetős fórum)


2009. febr. 28. 17:17
szerintem a legundorittob dolog
2008. szept. 25. 14:28

Miért tűrik a nők a családon belüli erőszakot?


Számtalan oka lehet annak, hogy a nők nem lépnek ki egy erőszakos kapcsolatból. Összegyűjtöttem néhányat, amit szerintem "mentségként" hoznak fel (bár tény és való, hogy amíg valaki nincs egy ilyenben benne, addig teljes mértékben nem érezheti, hogy milyen is az..., de a gyerekek/magunk érdekében mégis, előbb-utóbb tenni kell ez ellen! Én gyerekként éltem át hasonlót az anyámmal, de végül csak léptünk):


A gyerekek: "A gyerekeknek szükségük van apára. Egy erőszakos apa is jobb a semminél."

Házastársi eskü: "Megfogadtam, hogy a felesége maradok, míg a halál el nem választ. A rossz tulajdonságait is el kell fogadnom."

Szerelem: "Szeretem. Amikor nem durva, boldog vagyok. Ha vele maradok, talán a szerelmem megváltoztatja."

A valóság letagadása: "Nem is igazi erőszak, amit velem csinál. Ki lehet bírni. Más nőknek sokkal rosszabb."

Szégyenérzet: "Jobb, ha nem tud erről senki. Nem bírnám elviselni, ha kiderülne, miket csinál velem."

Bűntudat: "Biztosan én tehetek róla. Valamit nem csinálok jól. Megérdemlem, hogy így bánik velem."

Az önbecsülés hiánya: "Úgysem találnék nála jobbat. Azt mondja, hogy csúnya vagyok, és ráadásul rossz anya és feleség."

Félelem: "Megfenyegetett, hogy ha elhagyom, utánam jön, és megöl engem is, meg a gyerekeket is."

Beletörődés: "Úgysem tudok változtatni a helyzetemen. Ő az erősebb. Senki sem segíthet rajtam."

Felelősségérzet vagy társadalmi nyomás: "A családnak mindenképpen együtt kell maradnia. A család összetartása a nők dolga."

Anyagi biztonság vagy gazdasági függés: "Nem tudnám egyedül eltartani magamat és a gyerekeket. Egyébként is, hová mehetnék?"

Érzelmi zsarolás: "Azt mondta, nem tud nélkülem élni. Azt mondta, öngyilkos lesz, ha elhagyom."

2008. ápr. 14. 18:08

Van segítség a Családőr Egyesület.Már többeknek

tudtunk segítettünk.

2008. márc. 12. 16:01
A LEGBOZASZTÓBB DOLOG LEHET, A TÖRVÉNY MÉG SEM BÜNTETI ELÉGGÉ!
2007. nov. 17. 11:14
Nagyon elitélem,de nagyon.
2007. nov. 17. 11:00
megvetem,es elitelem.de sajnos manapsag egyre tobb ilyenrol halani
2007. szept. 16. 14:01
Megvetem,és elitélem.Sajna ebben nőttem föl!
2007. szept. 16. 13:50

Tapasztaltam, sajnos. Mióta a gyerekek nagyok, és a férjem is lelépett, azóta hawaii!!

Nem kívánom senkinek! (((

8. KIRA7 (válaszként erre: 6. - Szika)
2007. máj. 22. 15:07
Ha már a rendőrök többszőr kimennek ők is feljelentést tehetnek hivatalból.Sőt,nekik meg is kell tenniük ha kiskorú veszélyeztetés van.Ez nem játék.Még el is vehetik sz7egény anyától a gyerekeket egy ilyen barom miatt aztán várja míg kikerülnek.Mindenki próbálja meg családon belül megoldani mert hatósági személyek csak úgy tudnak segíteni ha kiemelik a gyerekeket.Sose szabad hozzájuk fordulni
7. 000
2007. máj. 21. 22:57
Sajnos ez nagyon gyakori és sok esetben nem is derül ki sosem,hogy mitől is lesz az aranyos kisgyermekből agresszív felnőtt.Ami a családi környezetben történik azt 90%-ban a gyermek felnőtté válva tovább is viszi.Szerintem sok bonyolult és hasznavehetetlen törvényünk van.Amai társadalmi és gazdasági helyzet is akadája annak,hogy a családon belüli,erőszaknak kitett fél mondjuk 2gyermekkel csak úgy tovább álljon!!!!!Ez van órákon át lehetne erről írni!!!!????
2007. jan. 27. 21:20

Ha a terror olyan szintű, akkor érdemes lenne anyukának többször feljelentést tenni, kihívni a rendőröket, apucit rángatni egy kicsit....hagy teljen az akta...kiskorú veszélyeztetése miatt is fel lehet jelenteni többször..ha ez oylan súlyú, akkor esetlen, de sajnos nagyon esetleg előzetes..vagy távoltartartó végzés...de ilyenkor az a tapasztalat, hogyha akár gyámhivatalnak is fülébe jut, és ott buzgók a hölgyek/urak, akkor szülői felügyelet megszüntetését kezdeményezik apával szemben, és ha erről döntés születik, akkor a gyereket apától távol kell tartani, és ezt úgy teszik meg, hogy nevelőszülőkhöz vagy átmeneti nevelésbe veszik a gyerkőket. Ami uyge nem cél.


Tudni kellene, hogy apa, anya házasok-élettársak e....miért nem válnak el....miért nem kérnek vagyonmegosztást....ezek azért lépésként mindenképp fontosak lennének, mert ugye, ha terror van és én ott vagyok,a kkor nema kényelmem a fontos, hanem a gyerekekegészsége..és talán egy ilyen görénnyel nem kellene erőltetni az együttélést.

2007. jan. 20. 14:00
Volt részem benne, inkább nem beszélnék róla. Szeretném elfelejteni.
2007. jan. 15. 15:03
Családon belül, szerintem a legszomorúbb dolog ha nőket, időseket és gyermekeket bántalmaznak. Nem biztos, hogy csak "fizikailag", általában ez lelki terorral is társul....álandó félelemben élni, az borzasztó lehet ! Mire a sértett lépne, addig az elkövető mindíg meggyőzi, hogy innentől kezdve minden más lesz, hogy megjavul, de sajnos minden marad a régiben...ördögi kör amiből nehéz kilépni anyagi, és egyéb okok miatt is !
2006. okt. 17. 19:59
köszönöm.
2. e71af41436 (válaszként erre: 1. - Ezsuzsoka)
2006. okt. 17. 15:28
van egy hasonló topic,asszem bánt a párom címmel. ott már sokan kifejtettük a véleményünket.
2006. okt. 17. 14:08
Hogyan vélekedtek azokról akik a családjukat vagy testileg vagy lelkileg bántalmazzák?Beszélgessünk egy kicsit róla!

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook