Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményed arról, ha egy ovis gyerek számítógépezik? fórum

Mi a véleményed arról, ha egy ovis gyerek számítógépezik? (beszélgetős fórum)


1 2 3
44. Kék
2008. máj. 13. 10:21
Attól függ,hogy mennyit számítógépezik!A mai világban,hozzátartozik a számítógépes jártasság az élethez.Minnél korábban ismerkedik meg egy gyerek a géppel annál könnyebben boldogul majd később!Korlátok között jó dolog!A fiam 5 évesen "vakon"mint a motolla verte a klaviatúrát!Teljesen jól két kézzel üti a betűket!Mire odakerül,hogy dolgozik rajta legalább ezzel biztosan nem lesz gondja!!
2008. máj. 13. 09:51

A pici gyerekeim együtt nőttek fel a géppel,ha jól emlékszem 5-6 éves koruktól már önálóan játszottak rajta.

Semmi kivetni valót nem találok ezen.

Ezen felül festenek ,rajzolnak ,szineznek,gyúrmáznak,sógyúrmáznak,üvegfestékeznek,meséket néznek a hosszú téli estéken.

De mihelyts kijön a jóidő,szinte nincsenek is bennt a lakásban:))

2008. máj. 13. 09:45
Lányom imád gépen játszani, de ha szép az idő, az udvart válassza. Most lesz elsős, de már olvas. Ez is a gépnek "köszönhető".
2008. ápr. 4. 16:24
Az attól függ mi az hogy "játszik"? Neki való fejlesztő játékok, színezők, memoryk vagy lövöldözös, gyikolós amit a nagytesója is játszik esetleg?
2008. ápr. 4. 16:09
Felügyelettel előnyös, de nem szabad függévé engedni!
2008. ápr. 4. 15:35

Tényleg nagyon rossz nekik. Az unokaöcsénk ilyen. Valósággal megszállotja a számítógépes játékoknak. Öt éves. Nem lehet elrángatni onnan. Nem akar kimenni a friss levegőre, nem akar mást játszani, pontosabban más nem érdekli. Pedig okos kisfiú, csak hát...

Most egy kicsit korlátozza a sógornőm, de közben oda jutottak, hogy alapos hisztit levág miatta:(

2008. ápr. 3. 23:46
Naponta max fél órát engedem játszani a számígépen, ne vegye el az időt a szabadban mozgással töltött játéktól!A szemnek sem tesz jót ha sokat ül a gép előtt,még a felnőttnek sem! Felügyelet nélkül ne engedem mert olyan oldalakat is megnyithat ami nem neki való!
2008. ápr. 3. 12:11
CSAK HASZNÁRA LESZ, LEGALÁBB CSISZOLJA A GONDOLKOZÁSÁT.
2008. márc. 12. 13:52
Nekünk nagyon jó fejlesztő és iskolaelőkészítő játékaink voltak, és azt egyáltalán nem bántam, hogy ezekkel játszik...
2008. márc. 12. 13:48
VANNAK NEKI VALÓ JÁTÉKOK, DE SOKAT NEM JÓ, HA A SZÁMÍTÓGÉP ELŐTT ÜL.
2008. márc. 11. 20:55

minden gyerek más

a lányom mindig érdekelte a gép

ott sürgött forgott köztünk

mikor valki ott ült

a kicsi meg abszolut nem érdeklődik

csak ritkán

vannak jó játékok is amik akár készségfejlesztőek is lehetnek

sok rajzoló puzzle stb...

a gyerek mellette tanul is

és az sem utolsó szempont a mai világban

ez mára természetes hisz oviban van ahol nagycsoportban tanulják is

játszva

ha nem akkor suliban

2008. márc. 11. 20:34
Korainak tartom.
32. RLindi
2008. márc. 11. 20:17
Nagyon-nagyon korainak tartom,rengeteg fajta játék van amivel lehet játszania,és még annyi éve lesz rá,h.számitogépezzen.
2008. márc. 11. 20:11

Szerintem korlátok között éppen nem árt. Nem baj, ha a gyerek korán megtanulja kezelni a gépet, és már sok oviban vbevették a foglalkozások közé. De ennyi elég is, esetleg hétvégén 1-1 óra. De nem több.

A baj akkor van, ha anyuka, mint az egyik ismerősöm, arra használja a gépet, hogy elfoglalja vele a gyerekeit, mert akkor nincs velük gond, csöndbe vannak.

Szóval tudni kell mi a határ.

2008. márc. 11. 20:06
Kicsit korainak tartom, bár minden gyerek más. Akár még jól is elsülhet a dolog.
2008. márc. 11. 20:04
Kedvenc unokaöcsémet az inspirálta ovodás korában,hogy megtanuljon olvasni.Alig várta,hogy iskolás legyen,és megtanuljon olvasni.Az oviban is játszott,meg otthon is,akkor még a jó öreg Commodore-64 volt a menő,úgy játszott rajta,hogy én öreg fejjel csak néztem,mint a moziban.És most már profi a számítástechnikában.Szerintem nem lehet elég korán elkezdeni,had csinálja,rosszat nem tanul,had nyúzza a gépet.Hasznára válik.
2008. febr. 25. 14:15
Nagyon!!! nem tartom jó ötletnek.
2008. febr. 25. 14:12
Szerintem ovis gyereknél még korai,bár nem lehet elég korán kezdeni.A fiam ovistársai a legtöbb napi szinten ül a gép előtt azért ez egy kicsit durva.Ő inkább játszik vagy rajzol vagy mesét néz.Nem mondom,hogy nem ült még előtte de én csak ritkán engedem.
2008. febr. 17. 19:21
van egy mese oldal, ahol a nagycsoportos kislányom szokott játszani. vannak olyan logikai játékok, hogy még bizony nekem is erősen gondolkodnom kell rajta :) (persze ő szinte azonnal tudja a választ) Asszem rosszkor születtem. most kellett volna....
25. LoLiNa
2008. febr. 10. 06:54
új őrülete lett a tökmagnak, manó logikai játékok. tényleg jók:)
2008. febr. 8. 23:38
Én csak üdvözölni tudom,nem lehet elég korán elkezdeni.Ezek a gyerekek már beleszülettek a digitális világba,mi még a fagolyós számológépet használtuk,hol van az már ? Meg kell nekik adni a lehetőséget,hogy felkészüljenek a felnőtt korra,ahol már computer nélkül szerintem nem lehet eredményeket elérni.Mi jöhet még,ha 20 év alatt ennyit fejlődött a számítástechnika,de jó lenne most születni....
23. bucimami (válaszként erre: 16. - Esztella100)
2008. febr. 8. 23:25
Kíváncsi lennék, miért nem.
2008. febr. 7. 10:10
itt ovirol van szó,de végülis a kissiskolás sem sokkal nagyobb még...azt hiszem nálunk 3.osztálytol tanulnak a suliban a gyerekek számítógépezni,emiatt másodikban létrehoznak kiscsoportokat kifejezetten azon gyerekek számára,akiknek otthon nincs lehetsőégük számítóget használni.Ez egy előkészítő év amiatt,hogy akiknek otthon nincs,ne legyenek háttérben a többi gyerek mellett...ezt nagyon jó dolognak tartom...
21. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 16. - Esztella100)
2008. febr. 7. 10:08
Kontroll mellett kifejezetten jó dolognak tartom.Sok mindenhez,ami pl tanulás szempontjábol is fontos,több kedve van a csemetének ha a gépen csinálhatja.Emellett természetesen fontos a hagyományos módszer megmaradása,gyakorlása,de a "normál" feladatlapok mellett nagyon szeretett a nagyfiam kifejezetten ovisoknak való logikai játékkal játszani,most pedig imád Word ben irni nekünk...jelzem utál írni egyébként,csak ugyebár muszáj....tehát ha odafigyelünk mikor mit és mennyi ideig "játszik" a gyerek a gépen,kifejezetten hasznos is lehet.Vannak persze végletek...
20. 14775640c4 (válaszként erre: 19. - Zsuzsa74)
2008. febr. 7. 09:59

igen vannak jó ügyességi, és egyéb kirakók amiből az alapfogalmakat meg is tudja tanulni.

mint pl az egér használata, és a billentyűzet stb...

2008. febr. 7. 09:56
Ésszerű időkeretbe én is engedem a gyerekemet, de a lövöldözős és egyéb agresszív játékokat nem engedem. A logikai feladatok jók. Az én kisebbik lányom sokat szokott ilyen felaatokkal játszani és matekból nagyon jó.
18. 14775640c4 (válaszként erre: 16. - Esztella100)
2008. febr. 7. 09:52

az lehet.de ha érdekli?

a mi szüleink is biztos volt hogy helytelenitett ezt azt mert más volt a divat mikor ő kicsi volt.

a világ fejlődik, és azért nem baj ha van fogalma arról mi az egér mire tanulják, nem ül oda tök hülyén

2008. febr. 7. 08:13

Ügyes!


Csak naponta max 1 óra.

2008. febr. 7. 07:11
Nem tartom jó dolognak,több szempontból sem...!
15. LoLiNa
2008. febr. 7. 07:07

középsős a fiam, és bizony ideszeret ülni :)

szinezős játékot nyúzza, vagy star defender -el lövöldözik , vagy épp kirakózik.. :) de csak pár naponta kéri, hogy ideülhessen és tán fél órára, vagy még annyira se..

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook