Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a véleményed a mostani rajzfilmekről? fórum

Mi a véleményed a mostani rajzfilmekről? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2022. máj. 4. 10:46
A régiek és az újak is egyaránt jók szerintem, de kinek mik tetszenek, mindenkinek az a jó.
77. Basset
2010. febr. 28. 09:30

Újra lehet éleszteni ezt a topicot? Most jöttem fel a Hoxára és egy csomó olyan érdekes fórumot találtam, ami száz éve indult... :(

Plííííz, gyertek visszaaaaaa! :)

76. loren61 (válaszként erre: 75. - Titánka)
2009. júl. 7. 00:06
...marhaság, de ez is egyfajta magyarázat. A rajzfilmeknek szórakoztatóaknak kellene lennie, nem pedig ijesztőnek. Szegény gyerekek erre vannak kárhoztatva, mert ugye a szülő örül, ha a gyereke nyugton van, addig sem kell vele foglalkozni. Amik most mennek elég borzalmasak, és érthetetlenek, nincs szinkronban a gyerekek lelki világával. és az sem válik hasznukra, hogy kész képeket kapnak, ahelyett, hogy olvasnának. Tespedésre, lustaságra, és érzelmi sivárságra nevel.sajnos.
2009. ápr. 22. 15:38
Nem is rajzfilmek...némelyik olyan, mintha valami ürből pottyant készitette volna. Apukám azt mondja, itt vannak már jóideje köztünk az idegenek. Azért csinálnak ilyen szörnyes meséket, meg filmeket, hogy a mi gyerekeink már, majd ne ijedjenek meg töllük.. Ne nevessetek..szerintetek?
2009. ápr. 22. 15:29
Az én 8 éves fiamnak rémálmai voltak a kedvenc mesecsatornáján futó "mesétől",csak azt nem értem mégis miért akarja azt az adót nézni!?
2009. ápr. 22. 13:33
iszonyat némelyik.....
2009. ápr. 22. 13:32

Gyerekek akad a rajzfilmek közül olyan, mint a Csubaka Kapitány és mások egyszerűen förtelemes és rémisztőbb egy kisgyermek számára, mert rontja az egyéniségét. Még a Disney mesefilmeknél is voltak szomorú események, mint Csipkerósika, Hamumpipőke stb, de tudta az ember, hogy legtöbbször jó vége lett. Nem tudom szeretném megkérdezni tőletek ki szerette valaha a zseb Tv-t mikor mikor a Móka Miki adott műsort az óvodásoknak akkoriban ez olyan ötletes volt és azok jól szórakoztak rajta. Akadnak azért aranyosak, de manapság nagyon meg kell válogatni ezeket.

Szivélyes üdvözlettel. Anyuci91

2009. márc. 30. 19:55
szörnyűek
70. 649dc19da3 (válaszként erre: 69. - 91659176d7)
2009. márc. 30. 19:20

Ezzel egyet is értek, meg nem is. Én még pont úgy vagyok, hogy élvezem a régebbi meséket, de az újabbak is nagyon jók. Nem mind, mert néhány tényleg nagyon gáz. A Minimax meséi szerintem csak agyelszívónak jó...

Viszont tök jó mese, pl. a Fosterék háza képzeletbeli barátoknak vagy a YinYangYo. A Hupikék törpikék ezekhez képest már elavultak. És akkor ne is beszéljünk az animékről...

2009. márc. 26. 21:17

Mind hülye számítógépes mesék.

Már alig vannak régi kézzel rajzolt mesék.

-Hupikék törpikék

-Hófehérke és a 7 törpe

-Piroska

-Tom és Jerry

megmég sorolhatnám.............................................................

2008. okt. 23. 19:51
Én is teljes mértékben egyetértek Veletek,a 90% nem gyerekeknek való!!!!
67. sereva
2008. okt. 21. 18:26
Számból vetted ki a szót!
2008. okt. 21. 18:24
a mostaniak borzalmasak
2008. szept. 19. 09:56
Még most is imádom őket, sajnos a mostaniak még csak meg sem közelítik a régi szép meséket (Frakk, Pom-Pom stb.)
2008. szept. 19. 09:51
sokszor nem gyerekeknek való
2008. febr. 13. 21:24

A Zeneovi nagyon jó,bár sokszor hiába teszem be ha a fiam kicseréli Ákosra.Ő is halad a korral(Ákos zenéjét az anyatejjel szívta magába) :)

Szabó Gyulabácsira szoktunk délután elaludni,illetve a fiam elalszik én meg hallgatom a mesét.Gyakran viccelődünk a férjemmel:"fut a tééj!","szájadat betedd!"-Gondolom ezek ismerősek.

62. éden74 (válaszként erre: 61. - 14775640c4)
2008. febr. 12. 09:43
De elhiszem.
61. 14775640c4 (válaszként erre: 60. - Éden74)
2008. febr. 12. 09:35
nem hiszed el de rendesen mikor beteszek nekik egy ilyen zene cd-t énekel rá még a lusta fiam is :)
2008. febr. 12. 09:31
Így van.
59. 14775640c4 (válaszként erre: 57. - Éden74)
2008. febr. 12. 09:29
ja és a zeneovi és meseovi cd
58. 14775640c4 (válaszként erre: 57. - Éden74)
2008. febr. 12. 09:28

az jó

én ezeket a zene cd-ket mind torrntről szedem le és jó mert tényleg szeretik

és igen ha pl gyerek zenek akkor tény hogy a gryllus

mi más?

néha a judit és a zenemanók is tetszik nekik

de pl a lili baba az nem :((

a nagy szerint tul gagyi

na?

57. éden74 (válaszként erre: 56. - 14775640c4)
2008. febr. 11. 20:42

A Vilibácsi most volt itt nálunk, konc.

A kislányom a Kárpátiát is szereti......

Haladunk a korral de mértékkel.



Mostanában nem is készülnek rajzfilmek.

56. 14775640c4 (válaszként erre: 55. - Éden74)
2008. febr. 11. 20:35

a gryllus vilit mi is szeretjük megvan az összes albuma ja és a szabó gyula

ő is ott van a topon

55. éden74 (válaszként erre: 49. - Tengericsillag)
2008. febr. 11. 19:50

Szia.

Csatlakozom Szancseszhez.Valószínű félre értettük az "üzenetedet".

Arról viszont nem volt szó, hogy mesehallgatás.Az más tészta.Az én kislányom G.Vilibácsin nő fel, Halász Jutka most is kiadott egy új albumot azt keresem.Nagyon szereti a nagy mesealbumot.

Verseket sokat tud (Szabó Magda, Kányádi Sándor stb) most nyert versenyt.

Írásban társalogni nehezebb mint szóban, könnyebb félreérteni.

54. 14775640c4 (válaszként erre: 51. - Tengericsillag)
2008. febr. 11. 18:54

persze tulzásba azért nem lehet vinni

nálunk sem megy egésznap

2008. febr. 11. 18:53
Én csak "szép" meséket nézetek a fiammal. Nem ilyen lövöldözös meg pikacsu baromságokat. Most még én befolyásolom, de később? Remélem nem lessz igénye rá
52. tengericsillag (válaszként erre: 50. - 14775640c4)
2008. febr. 11. 18:53

Ja! megnéztem az adatlapod,gyönyörűek a gyerekeid,gratulálok hozzájuk!

Szia!

2008. febr. 11. 18:51

Szia!

Hát igy ahogy visszaolvasom lehet ez volt az értelme,pedig nem ez az elsődleges aggályam a tévével.Ugy látszik rosszul fogalmaztam.cserébe az imént írtam egy litániát.

A rokonságban van egy 9(!) éves kislány aki a pelusrongyát szorongatva,szopja az ujját és így bámulja a tévét egész nap.Mikor ezt látom mégjobban erősődik bennem a "tévéellenszenv".(Vagy ezért/ő miatta is alakult ki bennem már a fiam születése elött.)

Most mennem kell,további jó hoxázást!

Szia!

50. 14775640c4 (válaszként erre: 49. - Tengericsillag)
2008. febr. 11. 18:37

persze ez igy is van

mások vagyunk.

én azért erre alapoztam a hsz-emet:

idézek:

"Mi egyáltalán nem nézünk rajzfilmet a tévében,pláne a minimaxot nem.Nekem ellenszenves a sok gyerekhűlyítő reklám,aminek sok szűlő pénztárcája issza a levét."

és én ezért éreztem ugy hogy te azért nem nézeted a gyerekkel a mese cstornát hogy ne hisztizzen a játékért amit a tv-ben látott

bocs

2008. febr. 11. 18:32

Sziasztok!Kedves Szancsesz és Éden74!

Szeretném ha nem értenétek félre.Nem tiltom el a gyereket a tévétől!Egyszerűen nem téma nálunk a minimax,mint már írtam egész biztos vannak rajt jó filmek is de mig nem kéri, nem dugom a tévé elé,sztem vannak hasznosabb időtöltések is.Azt is tudom elöbb-utóbb azzal jön haza az oviból hogy ezt vagy azt akar nézni mert a másikak is ezt nézik,biztosan meg is fogom neki engedni,nem tiltom el semmitől.Nem fog neki megártani ha megnéz egy általam is értékesnek tartott filmet,de még nem érzem szükségét,ha szereti a mesekönyveket is.De szereti a fényképeket,családi videókat,koncertet is nézni a gépen,én pedig engedem is.

Mecibe(ha jól értem mc donalds)nem járunk mivel nálunk nincs,de ha néha eljutunk oda,mert én pl. szeretem,természetesen nem hagyjuk kint a gyereket az ajtó elött.:)

Lehet kicsit konzervativ vagyok,de én így gondolom helyesnek.

És igen a Thomas,állítólag az nagyon aranyos mese rajzfilm,de ha nem mondja hogy akarja nézni(pedig ismeri mert már látott már egyet kettőt) én nem erőltetem.

Még valami:SZERINTEM a mese nem korszak,divatfűggő.A mese(hallgatás)célja fejleszteni a képzelőerőt,érzelmi feldolgozás készségét a gondolkodást.S erre nagyon is szüksége van minden gyereknek.SZERINTEM gondosan kell kiválasztani a gyermek korához,értelméhez megfelelő mesét,amire csak a szülő képes,mert ő ismeri a saját gyerekét,nem a tévé.

Persze mindez csak az én véleményem,másnak pedig más erről a meglátása,s ez igy helyes.

Mindenki másképp csinálja!:):)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook