Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a véleményed a gyalogosok és a biciklisek közlekedéséről? fórum

Mi a véleményed a gyalogosok és a biciklisek közlekedéséről? (beszélgetős fórum)


1 2 3
43. LoLiNa
2007. dec. 2. 04:48
nekem a halálom , mikor nem használják a bicikli utat.. vagy egymás mellett mennek és nem lehet tőlük elférni.. emellett leállnak az út közepén, keresztbe -kasul, és nincs az a lélek, aki elfér mellettük. teadélutánt tartanak, mikor megszólom őket, hogy tán ezt nem itt kéne,még ők vannak felháborodva.. mucsafalva, szűk "járdákkal"
2007. dec. 1. 16:58

Nálunk az autósok "mániája" ha látják a bringást kereszteződésnél megállni nem teszik ki az indexet, csak ha már kanyarodnak. Ha ezért mersz szólni még ők vannak felbőszülve, mivel ő alattuk négy kerék van.

Én bringázok nap, mint nap.

Jártam úgy kereszteződésben, hogy majd nem elütöttek, mivel a sofőr úgy gondolta, hogy majd elfordulok, de ő a telefonálástól "elfelejtett" indexelni. Ő volt "baromilag" megsértődve, hogy "én barom állat" egyenesen megyek. Csak úgy megjegyzem, én mindig vigyázok rá időben, hogy időben jelezzem merre akarok lefordulni.

Azért a gépjárművel közlekedőknek is el kellenne ismerni, hogy a gyalagos és a kerékpáros is ember! Nem egy CSÖKEVÉNYES ÁLLATFAJ!

Azért Szapi-val egyetértek, hogy az elektromos bringára is kellene jogsi. Itt is sokan "padlógázzal" félörült módjára közlekednek vele.

41. Szapi (válaszként erre: 38. - 4726e582cf)
2007. okt. 9. 20:55
Még egy dolog, bár ez a páromtól ered. Ha az elektromos bicóval úgy száguld, mint egy motoros, mert ugyebár annak képzeli magát... akkor a jogsin és a bukósisakon túl jó lenne a kötelező biztosítás is.
40. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 39. - 1a50c86bb0)
2007. szept. 28. 19:26
A balesetekhez meg annyit, hogy az autosok sem tudnak normalisan kozlekedni.
2007. szept. 28. 19:24
Kritikan aluli. Legalabb is itt. Van is baleset boven.
38. 4726e582cf (válaszként erre: 36. - Szapi)
2007. szept. 28. 19:22
Egyetértünk! De mondjuk én kötelezővé tenném a KRESZ oktatást általános suliban, ahogy ezt nyugaton csinálják, így nem fordulhatna elő, hogy nem ismeri a KRESZt a biciklis vagy a gyalogos...
37. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 36. - Szapi)
2007. szept. 28. 16:28
Jogos,ezt környezetemben már sokat hangoztattak.Nálunk elhízott iszonyatos kövér tininek és nagypapinak-nagymaminak van elektromos kerója,és tény hogy nem tudják felmérni hol lehet,és milyen sebességgel...
36. Szapi
2007. szept. 28. 15:58
Én a jogsit az elektromos bicajhoz tenném kötelezővé. Ilyen bicóval 70 és a halál közötti emberek járnak. Száguldoznak. Elfelejtik, hogy nekik is a kerékpárúton kell közlekedni, pontosan úgy mint egy mezei kerékpárosnak. Ha pedig azt hiszi, hogy motorozik, akkor jogsi és BUKÓSISAK!!!
2007. szept. 28. 14:22

Kresszt mindenképpen taníttatnék az iskolában,nálunk nagyon sok gyerek jár bicajjal,és rossz nézni.Egyelőre nincs kresszvizsgám,de aktív kerékpáros vagyok,és mindíg igyekszem figyelni,főként mivel többnyire a lúrkóimmal megyek,akik ugye tőlem tanulnak....

Multkor szépen mentem az út szélé,mivel kerékpárút nincs,járdán megbüntet a rendőrbácsi...gyerek azért a járdán megy forgalmas úton,inkább büntessen meg,de a gyerek az gyerek,szóval marad a járdán ahol muszáj...mögöttem 3 tinilány bicajjal,ép közeledtünk egy útkereszteződéshez,csajok jobbról-balról hirtelen beelőztek,egyik átcsapott előttem,úgy kanyarodott le,majdhogy fejreálltam a kicsi fiammal hátul,úgy belle kellett állnom a fékbe,így is súroltam a kislány bicilámpáját...finoman utánnuk szóltam,de leléptek....szóval bevezetném a kresszvizsgát az isiben,saját biztonságuk érdekében legalább az elemi szabályokkal lennének tisztában...

2007. szept. 28. 13:30
A biciglire is kéne valamiféle jogsi!!!Mondjuk az iskolában taníthatnák !! Van olyan fontos mint mondjuk Ady élete, Nem!!!
33. piro5
2007. szept. 1. 04:31
katasztrófális, de az autósokra is ez vonatkozik
32. dogiz
2007. aug. 31. 15:45
Épp olyan a közlekedési módszerük mint az autosoké. Megyünk össze - vissza előre, mint az oroszok:( - anélkül, hogy egyik is v. másik is szétnézne.
31. 4726e582cf (válaszként erre: 30. - 906a473c7b)
2007. jún. 12. 19:36
Pláne, hogy igazából olyan széles, amilyen magas, azaz akkora helyet kell hagyni mellette, ha eltaknyol se hajts át rajta... De a kreszt nem ismerik, főleg a jobbkezet, ma is elgázolt egy bicajos, ugye nekem balra nem kellene elvileg néznem, csak jobbra... balra bokor, gyalogos sehol erre nekemcsattan a bicajos, majd anyázik, hogy nem látok a szememtől. Mondtam, hogy nézze át a jobbkész szabály című fejezetet a kresz könyvben, majd kiakadt, hogy neki minek a kresz... anyám! ha kimerészel a közútra, akkor nem a kresz szabályai vonatkoznak rá... ja valóban a bicaj az nem jármű az bicaj... ez igaz, de akkor is...
2007. jún. 12. 18:26
pfu...nem szeretem autóval kerülgetni a sok kacsázó bicajost! a hajam égnek áll néha tőlük!
29. dobos (válaszként erre: 4. - Dogiz)
2007. jún. 12. 17:31
Sajnos ez nálunk is így van,építhetnének isten tudja mennyi kerérkpár utat,akkor se azon közlekednenének,csak a veszélyes utata válaszák.
28. Esztici (válaszként erre: 9. - Erikpipi)
2007. jún. 12. 17:31
Szegeden, A Media előtt kettős zebra van. Arra gondoltam, amikor elindul a másik zebrához a kismama, tudja, hogy piros van. De csak azért is elindul. így vigyázz a gyerekre? Persze még a jobbik eset, ha használják a zebrát.. a 90 éves néni örömmel megy át a kocsik közt.. A biciklisek közlekedéséről nem is szólva. Persze nem azt mondom, hogy az autósokban nincs hiba. az a legszebb, hogy sokan nem engedik el a mentőt se..
27. 4c35511f0b (válaszként erre: 26. - 4c35511f0b)
2007. jún. 12. 17:19
..mármint az olvasható, hogy mehetsz előbb;)
26. 4c35511f0b (válaszként erre: 25. - 4726e582cf)
2007. jún. 12. 17:15

Ez így van.

NEm lehet csak azért menni ezerrel, mert KRESZben az olvasható...már nem élnék, ha így autóznék (mennék gyalog:)


Ha gyerekem lesz meg pláne...

25. 4726e582cf (válaszként erre: 23. - 4c35511f0b)
2007. jún. 12. 17:12

jah ez ismerős, ledudálás, ha véletlen megadok valami elsőbbséget már azért falra másznak mögöttem...


a milyen a magyr közlekedési morál vagy hasonló tudásbázisban leírtam a tegnapi taxis-buszos esetemet, kész New York van már Pesten komolyan :), de nem baj, lesz rutinom NY-ban :D

24. 4726e582cf (válaszként erre: 11. - Erikpipi)
2007. jún. 12. 17:11

valóban, meg kell(ene) állnia a szembe jövőnek is és a melletted lévő sávban közlekedőnek is, éltem át ilyen balesetet, én megálltam, igaz nem gyalogos volt, hanem kis utcából kikanyarodó kocsi balra, a mellettem sávban meg úgy gondolta a fickó, hogy nem áll meg, bár pár méterrel arréb már állt a kocsisor, ezért akartam átengedni az illetőt aki ki akart kanyarodni. Mondanom sem kell, hogy jól összetörték egymást, engem azért nem, mert bekanyarodtam a kis utcába elkerülendő a csattanást... szóval MEG KELLENE ÁLLNIA kresz szerint...


Azért mert valaki rutinos, még nem valószínű, hogy ismeri a kreszt, vagy fordítva.

Tegnap is összebalhéztam egy ürgével, aki ott lakik az adott helyen 30 éve, és mindig a bal oldali sávban megy be a parkolóhoz, amiről ugye tudjuk, hogy szembe sáv, ha van egy másik is elválasztva tőle... szerinte nem, mert nincs kint a behajtani tilos... szóval lényegtelen, hogy ki mennyire rutinos, ha gőze sincs a kreszről...

23. 4c35511f0b (válaszként erre: 22. - 4726e582cf)
2007. jún. 12. 17:11

Pontosan így van.


AMúgy meg, amikor azt írom engem dudálnak le, nyílván nem a szembe autózó, ahogy a kismama említette, hanem a MÖGÖTTEM levő.


Figyelnie kell mindenkinek ennyi.

22. 4726e582cf (válaszként erre: 10. - 4c35511f0b)
2007. jún. 12. 17:07
Ezt megteszik akkor is, ha nincs gyalogos átkelő csak 10 m-rel arréb lámpás ráadásul, nem, dehogy megy el addig, ő ott megy át, ahol nincs lámpa és 70-nel mennek a kocsik... Nem egyszer csak úgy tudtam elkerülni, hogy ne gázoljam el az ilyen kismama csemetéjét, ha a szembe sávba kerültem, mert komolyan ott a rohadék zebra, lámpával, de nem, 10 m-rel arréb akar átmenni, és így gondolkozik, leléptem, mehetek, ez igaz is ha nincs zebra, akkor a sarkon átmehet, ha átengedi valaki vagy nem jön kocsi, de gyorsforgalmi út kellős közepén, babakocsival... félelmetes
21. Nike (válaszként erre: 20. - Erikpipi)
2007. jún. 12. 16:53
Városunkban kivételesen egész jó a biciklis közlekedés, próbál(gat)nak szinte mindenhova külön kerékpárutat építeni:) Azért nem mindig jön össze.
20. erikpipi (válaszként erre: 19. - Nike)
2007. jún. 12. 16:48

Nos, akkor te egy ritka madárka vagy:)))

Hát, igen utóbbival egyet kell értenem.

19. Nike (válaszként erre: 6. - Erikpipi)
2007. jún. 12. 16:46
Van kreszvizsgám, és a bicikliúton közlekedem. Tisztában vagyok a kerékpárosokra vonatkozó szabályokkal (is), szemben az autósok igen nagy többségével.
18. Nike (válaszként erre: 16. - Emagdi)
2007. jún. 12. 16:41

A prüttyögő hivatalos nevén "segédmotoros kerékpár"

Nem egyszerű kerülgetni...Főleg, mikor szembe is jön...meg előttem, meg mögöttem.


Részemről nem járok az autók között, a motorosok mellett azért még mindig nagyobb az esélyem a túlélésre...

17. 4c35511f0b (válaszként erre: 11. - Erikpipi)
2007. jún. 12. 16:37
"Ha te megállsz egy gyalogosnak a zebra előtt, és ő lelép a járdáról, akkor a szembejövőnek is meg kell állnia, mert a gyalogosnak van ebben az esetben elsőbbsége."- erre reagáltam,,,ezt kéne előbb elolvasnod, ha nem emlékszel mit írtál...
16. emagdi (válaszként erre: 13. - Nike)
2007. jún. 12. 16:36
nem tudom mi az a prüttyögő, de szerintem nem mentesít az alól, hogy a kerékpárút helyett az autóutat használd, akkor sem, ha esetleg gyalogos ment a kerékpárútra. (ilyenkor talán le lehet lassítani, kikerülni, stb... tudod, ugyanazt amit az autóknak kell, ha a biciklis ott teker hússzal az autóút szélén:))
15. 4c35511f0b (válaszként erre: 14. - Erikpipi)
2007. jún. 12. 16:36

NEm attól függ mikr szereztem.

Nem személyeskedtem, hanem leírtam, a véleményemet.

Sorry.

14. erikpipi (válaszként erre: 12. - 4c35511f0b)
2007. jún. 12. 16:35

Mióta van jogsid? 97? kb?

Nem látom sehol,azt írtam volna, hogy nem nézek körül:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook